Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Cena lekcji

Go down 
+4
ebonita
EveDallas
Matuzaalem
MARIO
8 posters
AutorWiadomość
MARIO
Nowy
MARIO


Nick w grze : MARIO
Liczba postów : 3
Dołączył : 08/10/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostNie Sty 20, 2013 3:10 am

witam. Czy ktoś podpowie jak osiągnąć cenę lekcji 60e? Bo ja już wymiękam.Mam 60 boksów oczywiście najlepszych z prysznicami, pracownikami itp. poprostu full i pozioma zakwaterowania 1200 i lekcja ledwie 56e.
Powrót do góry Go down
Matuzaalem
Nowy
Matuzaalem


Nick w grze : Matuzaalem
Liczba postów : 6
Dołączył : 30/05/2013

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostCzw Maj 30, 2013 10:20 am

po prostu konie które są zakwaterowane muszą brać udział w tych lekcjach
Powrót do góry Go down
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostCzw Maj 30, 2013 11:00 pm

Przenosze do odpowiedniego działu Smile
Cytując za pomoca Hwr:
Cytat :
Cena lekcji zależy od prestiżu twojego ośrodka, liczby instruktorów (potrzebujesz jednego instruktora na każde trzydzieści boksów), zdrowia oraz poziomu ujeżdżenia zakwaterowanych koni. Liczba lekcji oferowanych przez twój ośrodek każdego dnia jest nieograniczona. Tylko normalne konie są brane pod uwagę w obliczeniach.
Klik Smile
Wiem że to pewnie wiesz, ale czasem zapomina się o takich zwykłych !cenzura!łach - czy wszytkie konie maja naprawdę dobre ujeżdżanie i zaden nie zaniża zdrowia Oj.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
ebonita
Główny Grafik
ebonita


Nick w grze : ebonita
Liczba postów : 787
Dołączył : 03/10/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostPią Maj 31, 2013 12:22 am

czyli jezeli mam jakies konie z kiepskim Ujezdzaniem, np angliki mają niezbyt rewelacyjne um w tym temacie, to one mi zaniżają prestiż?

czy liczba pryszniców jest brana pod uwage?>
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2069159
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostPią Maj 31, 2013 5:31 am

Prawda jest taka, że teraz chyba wszystko z ujeżdżeniem poniżej 440 spowoduje zaniżoną lekcję ... ja mam same chabety z w miarę wysokim ujeżdżeniem, bodaj 420 i więcej, ale niestety nie wszystkie boksy mają prysznice i są max rozmiarów i lekcję mam 59 EQ i ni hu hu wyżej. Ktoś kiedyś pisał, że podobno zawody muszą mieć min 80% ale sama już nie wiem ..
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Donvessa
Przyjaciel Zagrody
Donvessa


Nick w grze : Donvessa
Liczba postów : 184
Dołączył : 06/04/2013

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostPią Maj 31, 2013 6:33 am

Ujeżdżenie zapewne jest kluczowym elementem jednak jego poziom poniżej 440 punktów na pewno nie zaniża lekcji.
Wystarczy spojrzeć na ten ośrodek: ღ Konikolandia ღ i ujeżdżenie koni. Zakwaterowane są tam także Falabelle z zerowymi umiejętnościami.

Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2778043
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostPią Maj 31, 2013 8:58 am

Boskacze i specjalne nie liczą się do parametrów OJ temu można nawet Garni czy Jadeita trzymać Wink
Jeden z koników w tym OJ co podałaś ma ujeżdżenie tylko 408 a pozostałe 2 mają po 448 i 516, czyli średnia wychodzi coś koło 458 ...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Donvessa
Przyjaciel Zagrody
Donvessa


Nick w grze : Donvessa
Liczba postów : 184
Dołączył : 06/04/2013

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostPią Maj 31, 2013 9:16 am

Ja wiem, że nie się wliczają się boskie czy specjalne, natomiast mają one wpływ na prestiż, co ma pośrednie przełożenie na cenę lekcji.
Gdyby cenę wyznaczały raptem 3 konie, to wywalam u siebie konie poniżej 400-stu i zostawiam boskie/specjalne, i mam 60 za lekcję. Obecnie mam 58 za lekcje, a niektóre konie z ujeżdżeniem powyżej 200 punków.
Poza tym, być może słusznie kombinujesz i wartość ujeżdżenia zostaje uśredniona.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2778043
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostPią Maj 31, 2013 9:28 am

mi to kiedyś na kontakcie powiedzieli, że konie boskie nie są liczone w żadnym parametrze do prestiżu OJ a tym bardziej do ceny lekcji ich wartość jest neutralna ( klasyczna zapchaj dziura ) , więc jak wywalisz wszystko i zostawisz same boskie czy specjalne to nic to nie da - musiałabyś zostawić jednego luza z ujeżdżeniem min 440 i wtedy powinno wskoczyć na 60 EQ
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Donvessa
Przyjaciel Zagrody
Donvessa


Nick w grze : Donvessa
Liczba postów : 184
Dołączył : 06/04/2013

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostPią Maj 31, 2013 10:31 am

Powątpiewam, nie w Twoje słowa, a kontaktu.
Raz,to z własnego doświadczenia, bo gdy zakwaterowałam pierwszego boskiego, prestiż poszedł w górę.
Dwa, po kiego grzyba jest to wyróżnienie przy nazwie ośrodka, że zamieszkuje tam boski ?
Trzy, w jakim celu jest prowadzona statystyka, ile boskich jest zakwaterowanych w ośrodku ?
Cztery, w/w ośrodek nie miałby szans na pierwsze miejsce w rankingu posiadając raptem kilka zwykłych koni.

Idą tym tropem, to kupuję 3 luzytany z ujeżdżeniem ok. 500 i mam, nie tylko 60 za lekcję, ale także wysoki ranking.

EDIT:

I fundamentalne pytanie, dlaczego wszyscy tak dopraszają się o zakwaterowanie boskiego ?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2778043
Sheila86
Przyjaciel Zagrody
Sheila86


Nick w grze : Sheila86
Liczba postów : 658
Dołączył : 03/07/2011

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostPią Maj 31, 2013 10:40 am

Zgadzam się z Donvessa. Ja również zarejestrowalam u siebie w OJ 2 wlasne boskie i podskoczyl mi prestiz nastepnego dnia, wiec jakis wplyw musza miec. Pytanie tylko brzmi jaki Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1084664
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostPią Maj 31, 2013 3:29 pm

kiedyś spróbowałam machnąć eksperyment z OJ w jakim byłam sitterem mianowicie:
- ma on 1 słownie JEDEN boks na max rozbudowany z prysznicem łąki na 100% do tego mieszanki i pracowników, zawody też jakoś się kulają ale są bez rozet
dałam do niego mojego Rubina na 14 dni cena lekcji wtedy to było 47 EQ, następnie dałam mojego luzka z ujeżdżeniem 407 ( o ile dobrze pamiętam, może miał ciut więcej ale na bank nie wyżej niż 420 ) i cena lekcji skoczyła do 56 EQ i tak stanęła, więc sama już nie wiem co i jak robić żeby to miało ręce i nogi Rolling Eyes

co do dopraszania się o boskie to sama się dopraszam a to z tego powodu, że są one dla mnie neutralne i ładnie dziurę zapychają ( nie muszę się martwić ile mają UM bo to nie istotne ) a o dobre zwykłe konie z wysokim ujeżdżeniem jest piekielnie trudno Sad
jak mi moje zwykłe konie wypadają z zakwaterowania to automatycznie cena lekcji w moim OJ spada do 58 EQ mimo, że boskacze tkwią w nim cały czas.
celem eksperymentu chętnie bym spróbowała zapchać cały swój OJ boskimi i tylko boskimi co się stanie z lekcją ale to graniczy z cudem
w wariancie numer dwa przyjęłabym też jakiegoś luzka z ujeżdżeniem więcej niż 500 zobaczyć co się stanie bo wtedy powinna mi lekcja pójść w górę bo średnią bym miała więcej niż 440 ...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Donvessa
Przyjaciel Zagrody
Donvessa


Nick w grze : Donvessa
Liczba postów : 184
Dołączył : 06/04/2013

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostPią Maj 31, 2013 4:12 pm

Z moich luzów 4 mają powyżej 500, ale odbiegasz od tematu. Zagadnienie dotyczyło wpływu zakwaterowanych boskich na prestiż, bo że na lekcje bezpośredniego wpływu nie mają, to już ustaliłyśmy.

I tak na marginesie, kompletnie nie rozumiem zasady "zapchaj dziury". Jeśli są całkowicie bezużyteczne dla ośrodka, to w jakim celu je w ogóle trzymać ? Oczywiście jeśli rozważamy podnoszenie prestiżu ośrodka. Jedyna niepodważalna korzyść z nich, to udział w zawodach i podnoszenie ich prestiżu, ale do tego nie trzeba trzymać boskich w własnym ośrodku.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2778043
ebonita
Główny Grafik
ebonita


Nick w grze : ebonita
Liczba postów : 787
Dołączył : 03/10/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostSob Cze 01, 2013 12:16 am

Donvessa.... temat ma tytuł "cena lekcji" a nie "boskie a prestiż"
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2069159
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostSob Cze 01, 2013 4:17 am

eee wydawało mi się że trzymam się tematu Rolling Eyes

odnośnie tego, że masz u siebie 4 luzy z 500 to za przeproszeniem pryszcz skoro masz masę słabeuszy mających po 200 z hakiem w ujeżdżeniu ...
wywal wszystko z ujeżdżeniem mniej niż 400 a zaraz będziesz mieć lekcję po 59 EQ Wink

jak sama pewno zauważysz mamy ten sam prestiż OJ a u mnie lekcja jest po 59 EQ co wynika z tego że mam tylko konie z ujeżdżeniem więcej niż 440, bo technicznie mój OJ jest gorszy ( mam mało max boksów, mam mało pryszniców ) przynajmniej tak sądzęWink

teraz szukam powodu dla którego cena lekcji u mnie nie chce skoczyć wyżej mimo, że powinna
- dlatego próbuję podnieść prestiż zawodów bo ktoś kiedyś powiedział żeby to zmienić
- dlatego chcę u siebie kwaterować boskie bo ktoś kiedyś powiedział, że im mniej wolnych miejsc tym lepiej
- dlatego mam o jednego instruktora więcej bo ktoś też kiedyś mówił, że to może mieć wpływ
- dlatego codziennie biorę udział swoimi końmi w lekcjach i jak ktoś obcy kwateruje to proszę o to samo bo to też ponoć podnosi poziom lekcji

zdaję sobie sprawę, że niektóre rady mają się ni jak do formułki mówiącej o sposobie liczenia lekcji ale jak to mówią tonący się brzytwy chwyta a ja już próbuję wszystkiego byle dobić do tych 60 EQ

niby jest napisane w formułce, że do liczenia ceny lekcji brany jest pod uwagę prestiż OJ ale jak popatrzysz po rankingach OJ to zauważysz, ze jeden ma prestiż 88 a cenę lekcji 59 EQ inny zaś ma prestiż 87 a lekcje po 60 EQ a jeszcze inny potrafi mieć prestiż 86 i lekcje też po 60 EQ podczas gdy OJ z prestiżem 88 ma lekcję po 58 EQ, więc jak to mówią bądź tu mądry ...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Donvessa
Przyjaciel Zagrody
Donvessa


Nick w grze : Donvessa
Liczba postów : 184
Dołączył : 06/04/2013

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostSob Cze 01, 2013 5:41 am

ebonita napisał:
Donvessa.... temat ma tytuł "cena lekcji" a nie "boskie a prestiż"


Serio ?

Tematu rozmowy dla jasności, który nadto nie odbiega od sedna ponieważ nadal nie został jednoznacznie wyjaśniony wpływ boskich na prestiż ośrodka.

Warto także pamiętać, że prestiż ma znaczny wpływ na cenę lekcji, co jasno wskazuje to zdanie :

"Cena lekcji zależy od prestiżu twojego ośrodka, liczby instruktorów (potrzebujesz jednego instruktora na każde trzydzieści boksów), zdrowia oraz poziomu ujeżdżenia zakwaterowanych koni. Liczba lekcji oferowanych przez twój ośrodek każdego dnia jest nieograniczona. Tylko normalne konie są brane pod uwagę w obliczeniach."

Tym samym jednak rozważania "boskie a prestiż" są tu zasadne.


EREIS,

i tu się mylisz. Loguje się dziś i co widzę ? 59 za lekcje. Wczoraj spadł mi prestiż ponieważ upchałam kilka falabelli zapominając o zwiększeniu ilości łąk i sobie po kopytach deptały Wink Dołożyłam zieleni i lekcje wskoczyły na 59. Konie z niskim ujeżdżeniem nadal są.

W wyżej wymienionym cytacie pisze o wymaganej ilości instruktorów, nikt, nic nie musi mówić Wink Z lekcji korzystam sporadycznie, tylko wtedy gdy szukam beczułki i nie trafię za pierwszym razem.

Fakt, że trudno ustalić, co konkretnie ma istotny wpływ na cenę lekcji. Skłaniam się jednak ku teorii, że boskie są ważnym czynnikiem.

Liczę, że po tych "hucznych konsultacjach" z graczami, odnośnie funkcjonowania ośrodków, ujeżdżenie nie będzie jedyną umiejętnością mającą wpływ na lekcje. Faworyzowanie jednej rasy jest z gruntu idotyczne.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2778043
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostSob Cze 01, 2013 6:41 am

Cytat :

EREIS,

i tu się mylisz. Loguje się dziś i co widzę ? 59 za lekcje. Wczoraj spadł mi prestiż ponieważ upchałam kilka falabelli zapominając o zwiększeniu ilości łąk i sobie po kopytach deptały Wink Dołożyłam zieleni i lekcje wskoczyły na 59. Konie z niskim ujeżdżeniem nadal są.
.

hmmm ja mam 58 EQ jak wchodzę na stronę Twojego OJ Rolling Eyes z resztą podałam Ci przykłady że prestiż ma się dość luźno do tematu wartości lekcji

odnośnie instruktora to chyba nie doczytałaś bo pisałam że trzymam jednego PONAD wymagany stan a nie, że mam instruktorów bo o tym ile ich musi być to wiem, różnica jest w tym, że powiedziano mi abym miała o jednego więcej niż muszę mieć

a w temacie rzekomych konsultacji to to pic na wodę był, bo nie wolno było napisać co się chce zmienić ( dodać/odjąć ) tylko co się sądzi o tym co teraz jest. Ja napisałam o tym nieszczęsnym ujeżdżeniu to mi zwrócili uwagę, że nie do tego jest ten wątek żebym sobie to na kontakt napisała - jakbym tego już X razy nie zrobiła Rolling Eyes

tak czy siak śmiem twierdzić, że jeśli będziesz mieć 99 koni boskich i 1 konia zwykłego ( na 100 boksów z pełnym wypasem i całą resztą ) z ujeżdżeniem mniejszym niż 400 to nie masz szans na lekcję 60 EQ
natomiast mając OJ napakowany luzkami z ujeżdżeniem po 450 i więcej a mając tylko jednego boskiego cena lekcji będzie 60 EQ
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Donvessa
Przyjaciel Zagrody
Donvessa


Nick w grze : Donvessa
Liczba postów : 184
Dołączył : 06/04/2013

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostSob Cze 01, 2013 7:07 am

Faktycznie Very Happy Ja tam widziałam 59, chyba myślenie życzeniowe zadziałało Wink Za kilka dni eksmituję kilka i zobaczymy.

Z instruktorami źle zrozumiałam, wybacz.

Ja będę obstawać przy, nie tak luźnym, wpływie prestiżu na lekcje. Sądzę, że ma on znaczny wpływ.

Załóżmy sytuację odwrotną, mam zakwaterowane raptem 3 luzy z ponad 400 punktami i żadnego konia więcej. Ośrodek full wyposażony, zawody z rozetami, pełna obsługa ( a nawet nadprogramowa). Po prostu wszystko na najwyższym poziomie. Ciekawe jaki prestiż osiągnie taki ośrodek ? I czy cena lekcji aby na pewno będzie na poziomie 60 ?

Mnie nie zależy na cenie lekcji, jako takich, ale na bonusie ośrodka dla konia. Teraz mam plus 9, a dążę do 10-tki.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2778043
Go??
Gość
Anonymous



Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostSob Cze 01, 2013 8:21 am

OJ z 60 Eq za lekcje na innych serwerach:
- Kilk
- Klik - 124 boskie na 33 zwykłe konie
Powrót do góry Go down
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostSob Cze 01, 2013 3:19 pm

Kamil2010 napisał:
OJ z 60 Eq za lekcje na innych serwerach:
- Kilk
- Klik - 124 boskie na 33 zwykłe konie

wywala mi stronę do logowania :/
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Kirara
Uzależniony
Kirara


Nick w grze : OJT (skrót)
Liczba postów : 2239
Dołączył : 03/06/2012

Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipostSro Gru 04, 2013 8:52 am

Dziękuje za odpowiedzi. Wątek zamykam. Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Cena lekcji Empty
PisanieTemat: Re: Cena lekcji   Cena lekcji I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Cena lekcji
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Cena lekcji.
» Co się stało z ceną moich lekcji ?
» Jakość lekcji w OJ
» Od czego zależy teraz ilość um zdobywanych podczas lekcji ?
» SPRZEDAM SZETLANDA Z DJ!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: FAQ :: Pytania związane z Howrse :: Archiwum-
Skocz do: