Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 BLUPowanie bez itemów w 10 lat

Go down 
+18
asiiix
Layzy
Uśmieszek
MrsKopytko
zαbαvεcкαα
avrilka
Sheila86
korane
gabriela żołądź
Natusia:)
LadyArvena
Yakumona
Farabolxd
Malto
Mirelle
paulam97
Aki
farmer8080
22 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
farmer8080
Nowy
farmer8080


Liczba postów : 34
Dołączył : 11/07/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostNie Lip 24, 2011 8:51 am

Zapytany przez Hambi o mój sposób na BLUPowanie postanowiłem sklecić coś w rodzaju poradnika.

Proszę nie traktować tego jak wyroczni, jest wiele czynników które powodują że zyskamy lub stracimy trochę energii w danym dniu Very Happy

Oto moje sposoby na BLUP-owanie(wyłącznie!! trening do GP to inna sprawa i jeszcze się nim nie zajmowałem):
PO zrobieniu 1,2PG zawsze zaczynam od ukończenia przejażdżek.

Arab(wytrzymałość,prędkość,ujeżdżenie):

1.Krótkie przejażdżki kłusem - czyszczenie, 2.5h łąki, 1h kłus, karmienie(paszy tyle ile trzeba + 2.5kg zboża), rzepa,2.5h boks, 3x1h kłus, 1/2h kłus, głaskanie, woda, marchewka
2.Długie galopy - czyszczenie, 2.5h łąka, 1.5h galop,karmienie(+mieszanka,wedle uznania),rzepa, galop na ile wystarczy energii, głaskanie, woda, marchewka
Dlaczego galop ? Kłus zabiera mniej energii, ale lepiej chyba złapać punkty w wytrzymałość+galop niż samej wytrzymałości
3.Umiejętności "paskowe":
1.Wytrzymałość, prędkość--czyszczenie, 2.5h łąki, 1h treningu, karmienie(paszy tyle ile trzeba + 2.5kg zboża), 6h treningu(zostaje 2h15), teraz można dać rzepę i dotrenować, lub od razu umieścić konia w boksie, głaskanie, woda, marchew
2.Ujeżdżenie--czyszczenie,lekcja,karmienie(powinno być 78% energii, czasem jest 77%, proponuję dawać 3kg zboża),rzepa, 9h treningu, 1/2h boks, głaskanie, woda, marchew
4.Zawody- preferuję kłus i galop, oczywiście musimy zaliczyć przełaje do pogrubienia umiejętności wytrzymałość

Fryz(wytrzymałość,prędkość,ujeżdżenie)--tak, jak Arab

Andaluz(wytrzymałość,prędkość,ujeżdżenie)--tak, jak Arab(proponuję zamiast galopu długie po stoku,powinniśmy się wyrobić z czasem)

Anglik(prędkość,ujeżdżenie,galop)

1.Krótkie galopy--czyszczenie, 2.5h łąki, 1h galop, karmienie, rzepa, 3h boks, 2x1h galop, 1/2h galop, reszta energii w trening(nie ruszać galopu), głaskanie,woda,marchew
Ważne-Podajemy mieszankę kiedy możemy(karmienie+mieszanka energetyczna, rzepa, boks do 99% i 3x1h galop). Powinniśmy zakończyć przejażdżki w wieku około 4 lat.
2.Prędkość
3.Ujeżdżenie
4.Zawody w galopie( jak najsłabsze).Po osiągnięciu 20 zwycięstw
5.Galop--czyszczenie, 2.5h łąki, 1.5h treningu, karmienie, 6.5h treningu(zostaje 1h15), boks lub rzepa+trening,głaskanie, woda, marchew

Fiord(prędkość,ujeżdżenie,galop)--tak, jak Anglik

Pinto(prędkość,ujeżdżenie,galop)--tak, jak Anglik

Walijski kuc górski(prędkość,ujeżdżenie,galop)--tak, jak Anglik

Kłusak(prędkość,ujeżdżenie,kłus):

1.Krótkie przejażdżki kłusem - czyszczenie, 2.5h łąki, 1h kłus, karmienie(paszy tyle ile trzeba + 2.5kg zboża), rzepa,2.5h boks, 3x1h kłus, 1/2h kłus, głaskanie, woda, marchewka
2.Prędkość
3.Ujeżdżenie
4.Zawody w kłusie(jak najsłabsze)
5.Kłus--czyszczenie, 2.5h łąki, 1.5h treningu, karmienie, 6.5h treningu(zostaje 1h15), boks lub rzepa+trening,głaskanie, woda, marchew

Quarter Horse(wytrzymałość,ujeżdżenie,skoki)

1.Długie po stoku--czyszczenie, 2.5h łąki, 1.5h stoku, karmienie, rzepa, stok do końca energii, głaskanie, woda, marchew
2.Skoki--czyszczenie, 2.5h łąki, 1.5h treningu, karmienie, 6.5h treningu(zostaje 1h15), boks lub rzepa+trening,głaskanie, woda, marchew
3.Ujeżdżenie
4.Zawody w przełajach
5.Wytrzymałość

Achał(wytrzymałość,ujeżdżenie,skoki)--tak, jak Quarter

Kuc Connemara(wytrzymałość,ujeżdżenie,skoki)--tak, jak Quarter

Cob Irlandzki(wytrzymałość,ujeżdżenie,skoki)--tak, jak Quarter

Hanower(prędkość,ujeżdżenie,skoki):

1.Krótkie po stoku--czyszczenie, 2.5h łąki, 1h stoku, karmienie, rzepa, 5h boksu, 2x1h stok, 1/2h stok, powinno zostać na 1/2h ujeżdżenia, głaskanie, woda, marchew
2.Prędkość
3.Ujeżdżenie
4.Zawody w skokach
5.Skoki--czyszczenie, 2.5h łąki, 1.5h treningu, karmienie, 6.5h treningu(zostaje 1h15), boks lub rzepa+trening,głaskanie, woda, marchew

Szetland(prędkość,ujeżdżenie,skoki)--tak, jak Hanower

Luzytan(ujeżdżenie,galop,kłus):

1.Krótkie kłusem(patrz- Arab)
2.Długie galopem(patrz -Arab)
3.Kłus,galop
4.Zawody w ujeżdżeniu
5.Ujeżdżenie

Traken(wytrzymałość,galop,skoki): koń porażka Very Happy. Mam, nie wyBLUPowałem w 10 lat, ponieważ się nie starałem.

1.Krótkie galopy ?
2.Długie po stoku
3.Wytrzymałość,galop,skoki
4.W związku z tym, że mają wysoki galop można próbować zawodów w ujeżdżeniu. Zawody w przełajach i galopie też trzeba zaliczyć do pogrubienia umiejętności.

Sklecone by farmer8080 Smile

Mam nadzieję że moje wypociny są w miarę zrozumiałe.


Ostatnio zmieniony przez farmer8080 dnia Wto Sie 02, 2011 12:17 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Aki
Przyjaciel Zagrody
Aki


Nick w grze : Akira.
Liczba postów : 1998
Dołączył : 05/05/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostNie Lip 31, 2011 11:01 am

farmer8080 napisał:


Traken(wytrzymałość,galop,skoki): koń porażka Very Happy. Mam, nie wyBLUPowałem w 10 lat, poniewż się nie starałem

Mam tu traken plan:


1.Rejestrujemy w możliwie najlepszym Oj(Prysznic, marchewki i stawka za lekcje)
2.Dajemy towarzysza, który po zabawach podnosi nam umiejętności.
3.Zabawy i +1.2 PG
4.Każdy dzień zacznij od czyszczenia, 1.5h pastwiska i zajęć, tak aby zostało 80% energii.
5.Karmienie od 5 do 6 kg siana i 3 kg owsa.
6.Trenujemy konia w: skoki, galop, ujeżdżanie, wytrzymałość.
7.Wysyłamy na krótkie strome stoki i krótkie galopem
8.Zawody polecamy w ujeżdżaniu i biegach przełajowych.
9.Dajemy na lekcje, to dość istotne.
Kiedy zostaje nam czasu i ponad 20% energii sprawdzamy, czy nie da się wykonać jakiejś innej akcji z naszym koniem, typu zabawa z towarzyszem.

Plan oczywiście wykonała w całości APX Razz


Ostatnio zmieniony przez mycha805 dnia Nie Lip 31, 2011 12:50 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1947323
Go??
Gość
Anonymous



BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostNie Lip 31, 2011 12:16 pm

Mycha, podpisz przynajmniej, że to mój plan, dobrze? Ty cholerna plagiatorko :PPP Very Happy
Powrót do góry Go down
farmer8080
Nowy
farmer8080


Liczba postów : 34
Dołączył : 11/07/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostNie Lip 31, 2011 3:20 pm

mycha805 napisał:
7.Wysyłamy na krótkie strome stoki i krótkie galopem

A gdzie jakieś długie przejażdżki ? Jedną z głównych umiejętności Trakena jest wytrzymałość, pisałem o BLUPowaniu, a niestety bez załapania maxa z długich przejażdżek nie pogrubisz wytrzymałości.


mycha805 napisał:
9.Dajemy na lekcje, to dość istotne.


Przepraszam, ale wyjaśnij mi, co lekcje mają wspólnego z BLUP-em ?


Krótkie galopem kończę w wieku 4 lat, nie pamiętam ile zajmują długie po stoku u Quartera, zostaje trening (wytrzymałość,galop,skoki), no i zawody. Obecnie ciężko załapać się na jakieś dla Trakenów. Może z dobrym OJ da się wbić 100 BLUP, ale czy warto zajmować się Trakenami ? Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostPon Sie 29, 2011 7:10 am

Hm... Co oznaczają te 1., 2.? b nie wiem, co robić w jeden dzień, a co w parę później.
Mógłby ktoś napisać tak, jak napisała Mycha?

EDIT: Te cyferki trzeba robić po kolei? Tak np. pierwsze lekcje, potem przejażdżki?


Ostatnio zmieniony przez Julis dnia Pon Wrz 26, 2011 11:56 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Aki
Przyjaciel Zagrody
Aki


Nick w grze : Akira.
Liczba postów : 1998
Dołączył : 05/05/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostPon Sie 29, 2011 10:48 am

farmer8080 napisał:
mycha805 napisał:
7.Wysyłamy na krótkie strome stoki i krótkie galopem

A gdzie jakieś długie przejażdżki ? Jedną z głównych umiejętności Trakena jest wytrzymałość, pisałem o BLUPowaniu, a niestety bez załapania maxa z długich przejażdżek nie pogrubisz wytrzymałości.


mycha805 napisał:
9.Dajemy na lekcje, to dość istotne.


Przepraszam, ale wyjaśnij mi, co lekcje mają wspólnego z BLUP-em ?


Krótkie galopem kończę w wieku 4 lat, nie pamiętam ile zajmują długie po stoku u Quartera, zostaje trening (wytrzymałość,galop,skoki), no i zawody. Obecnie ciężko załapać się na jakieś dla Trakenów. Może z dobrym OJ da się wbić 100 BLUP, ale czy warto zajmować się Trakenami ? Smile

To już nie do mnie tylko do APX Razz Ona jest autorką Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1947323
paulam97
Raczkujący
paulam97


Nick w grze : paulam97
Liczba postów : 74
Dołączył : 23/04/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostSob Gru 10, 2011 8:07 am

A lekcje? Bo lekcje też są bardzo ważne przecież, w umiejętnościach no i dodają eq. Można do tych planów jakoś dodać lekcje?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=102765
Mirelle
Już coś wie
Mirelle


Liczba postów : 199
Dołączył : 21/09/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostSob Gru 10, 2011 10:30 am

Dzięki, za plan przydał się Smile
Powrót do góry Go down
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostSob Gru 10, 2011 11:37 am

farmer8080 napisał:
mycha805 napisał:
9.Dajemy na lekcje, to dość istotne.

Przepraszam, ale wyjaśnij mi, co lekcje mają wspólnego z BLUP-em ?
Zgadzam się z farmerem8080. Lekcje są ważne, owszem, ale kiedy przygotowujemy przyszłego mistrza, konia do Grand Prix. Podczas blupowania nie mają większego znaczenia. To po prostu dodatkowe punkty do dwóch z głównych umiejętności - BLUP dzięki nim nie rośnie.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
Farabolxd
Już coś wie
Farabolxd


Nick w grze : Farabolxd
Liczba postów : 292
Dołączył : 03/12/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostSob Gru 10, 2011 12:12 pm

tak . zgadzam się z Malto , ja lekcje robię dopiero pod koniec treningu .
Powrót do góry Go down
Yakumona
Już coś wie
Yakumona


Liczba postów : 248
Dołączył : 31/10/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostCzw Gru 15, 2011 2:15 pm

Ja nie zgadzam się z blupowaniem andaluza. Po pierwsze: na jakie zawody? Na przełaje czy skoki? Jeśli przełaje to um. skakania trzeba by gdzieś wcisnąć w trening, a przejażdżki galopem spokojnie można zastąpić kłusem, ponieważ te um. są u andaluzów najniższe, więc nie ma to takiego znaczenia.
Powrót do góry Go down
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostCzw Gru 15, 2011 3:17 pm

Andaluz - pewnie, że nie galop Smile Ja robię zawsze tylko przejażdżki kłusem (długie na wytrzymałość, krótkie na prędkość. Obie dodają też ujeżdżania).
Zawody - wyścigi (obojętne kłus, czy galop. Ważne, że oba dodają prędkość+ujeżdżanie) i biegi przełajowe (wytrzymałość)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
Yakumona
Już coś wie
Yakumona


Liczba postów : 248
Dołączył : 31/10/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostPią Gru 16, 2011 2:11 pm

Thanks.
Powrót do góry Go down
Natusia:)
Już coś wie
avatar


Liczba postów : 195
Dołączył : 14/09/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostSob Lut 25, 2012 2:01 pm

Ma może ktoś już opracowany plan dla rasy Nokota? Bardzo była bym wdzięczna..
Powrót do góry Go down
Yakumona
Już coś wie
Yakumona


Liczba postów : 248
Dołączył : 31/10/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostCzw Mar 01, 2012 12:46 pm

Cutting -> Arab, Andaluz, Fryz, te zawody są dla nich I D E A L N E. Innych koni do Westernowych nie sprawdzałam, bo hoduję tylko te...
Powrót do góry Go down
gabriela żołądź
W skromnych progach Zagrody
avatar


Nick w grze : gabriela żołądź
Liczba postów : 357
Dołączył : 17/02/2012

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostCzw Mar 01, 2012 2:16 pm

Bardzo dziękuję za plan na 100% mi się przyda. BLUPowanie bez itemów w 10 lat 948077208 Dzięki mycha i farmer! BLUPowanie bez itemów w 10 lat 1334161934
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1561481
korane
Przyjaciel Zagrody
korane


Nick w grze : volvos40
Liczba postów : 2064
Dołączył : 01/03/2012

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostPon Mar 12, 2012 8:33 am

Ja nie mogę walijczyka wyblupować prosze o pomoc lub jakieś rady a robie wszystko z planem ma 3 lata 4 mies. i dopiero -68.21 Blup
Powrót do góry Go down
Sheila86
Przyjaciel Zagrody
Sheila86


Nick w grze : Sheila86
Liczba postów : 658
Dołączył : 03/07/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostWto Mar 13, 2012 4:30 am

korane blup 100 osiąga się w 10 lat. Wczesniej i tak się nie da. A trening dla walijczyka to:
prędkość ujeżdzenie galop.
# Trenujesz najpierw predkosc i ujezdzenie (cale paski),
# wbijasz 20 wygranych zawodów w galopie a potem wysyłasz na zawody w galopie tak długo aż przestaną dodawać umiejętności,
# następnie wbijasz cały pasek galopu,
# kolejno wysyłasz na krótkie przejażdżki galopem aż ci się wszystko pogrubi i gotowe. BLUPowanie bez itemów w 10 lat 3352103904
W momencie kiedy koń skończy 10 lat będzie miał blup 100.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1084664
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostWto Mar 13, 2012 12:14 pm

Cud,miód i orzeszki Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Go??
Gość
Anonymous



BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostSob Mar 24, 2012 3:52 am

A ma ktoś może plan na holsztyny?
Powrót do góry Go down
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostCzw Kwi 05, 2012 12:52 am

Ktoś ma jeszcze inny plan dla kłusaka? Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostCzw Kwi 05, 2012 1:11 am

koniara - ''... i fistaszki Very Happy''
Powrót do góry Go down
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostCzw Kwi 05, 2012 1:13 am

zαbαvεcкαα napisał:
koniara - ''... i fistaszki Very Happy''
No tak xD Fistaszki Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
MrsKopytko
Przyjaciel Zagrody
MrsKopytko


Nick w grze : Mrs Kopytko
Liczba postów : 3453
Dołączył : 16/12/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostPią Kwi 13, 2012 12:01 pm

A poda mi ktoś na Howrse na PW plan BLUPowania Luzytańskiego ?. Bo pilnie potrzebny
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=686975
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostSob Kwi 14, 2012 5:08 am

MrsKopytko napisał:
A poda mi ktoś na Howrse na PW plan BLUPowania Luzytańskiego ?. Bo pilnie potrzebny

A tak trudno przeczytać? Farmer podał.
Luzytan(ujeżdżenie,galop,kłus):

1.Krótkie kłusem(patrz- Arab)
2.Długie galopem(patrz -Arab)
3.Kłus,galop
4.Zawody w ujeżdżeniu
5.Ujeżdżenie
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
Layzy
Przyjaciel Zagrody
Layzy


Nick w grze : Layzy
Liczba postów : 584
Dołączył : 20/07/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostPon Kwi 30, 2012 10:00 am

A ma ktoś może plan dla Appaloosa ?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=436950
asiiix
Przyjaciel Zagrody
asiiix


Liczba postów : 500
Dołączył : 21/12/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostPon Kwi 30, 2012 10:13 am

liluse napisał:
A ma ktoś może plan na holsztyny?

plan taki sam jak w przypadku Hanowera Smile. Chociaż ja hano robię inaczej niż jest napisane u góry :p
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=113015
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostPon Kwi 30, 2012 2:39 pm

A ja się z planem do irlandów nie zgodzę Razz
Sama co prawda z cobów mam tylko rogacze ale robię inną metodą:
1. rok i 8 m-cy - rok i 10 m-cy - długie stoki
2. 2 lata - przejażdżki przerywam zupełnie, za to zaczynam trening ujeżdżenia i skoków.
3. Gdy oba paski będą miały około 50-70% wysyłam na zawody w przełaju, jeśli coś energii pozostanie dalej inwestuję w trening. Bez problemu wygrywa wówczas te 20 zawodów, kończę je po wygraniu 20 i gdy już nawet ułamek procenta do um nie dodają).
4. Wykańczam treningi na 100 w ujeżdżeniu, skokach i wytrzymałości
5. Zaliczam pozostałe długie przejażdżki na stoku
6. Czekam aż osiągnie 10 lat xD

Cytat :
A ma ktoś może plan dla Appaloosa ?
Tak jak każdego typowego galopera: trening prędkości i ujeżdżenia - zawody - przejażdżki krótkie w galopie.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Layzy
Przyjaciel Zagrody
Layzy


Nick w grze : Layzy
Liczba postów : 584
Dołączył : 20/07/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostWto Maj 01, 2012 3:44 am

Dzięki
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=436950
MrsKopytko
Przyjaciel Zagrody
MrsKopytko


Nick w grze : Mrs Kopytko
Liczba postów : 3453
Dołączył : 16/12/2011

BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipostWto Maj 01, 2012 9:54 am

Ale ja nie rozumiem tego planu :\. Mógłby mi podać ktoś dokładnie? Np. tak :

3lata -
-zawody w ujeżdżeniu do końca
-Trening kłus do końca galop do końca itd.

To chodzi o luzytańskie.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=686975
Sponsored content





BLUPowanie bez itemów w 10 lat Empty
PisanieTemat: Re: BLUPowanie bez itemów w 10 lat   BLUPowanie bez itemów w 10 lat I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
BLUPowanie bez itemów w 10 lat
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Blupowanie ras
» PORADNIK BLUPowanie ???
» Blupowanie koni
» BLUPowanie konia
» BLUPowanie koni luzytańskich do 10 lat

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: Poradniki-
Skocz do: