Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Przystosowanie ptaków do lotu

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Amezia
Nowy
Amezia


Nick w grze : Cassiopeia
Liczba postów : 33
Dołączył : 25/02/2013

Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostPon Lut 25, 2013 1:27 pm

Witajcie!
Pomożecie w przygotowaniu prezentacji? :3
Jakieś podpowiedzi, jakieś ciekawe informacje?
Nie chcę kopiować tekstu z wikipedii, ani referatów ze ściągi...
A może ktoś poleci lekturę?
Proszę o pomoc, mam zrobić na za tydzień! :<
Przydałyby się np. linki do map pochodzenia ptaków. :3


Ostatnio zmieniony przez Amezia dnia Wto Lut 26, 2013 12:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Vium
Przyjaciel Zagrody
Vium


Nick w grze : Vium
Liczba postów : 376
Dołączył : 25/12/2012

Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 11:27 am

od siebie ciekawą informacje dorzucić, że samice ptaków mają tylko jeden jajnik i jajowód Wink (oczywiście, żeby było lżej Very Happy)

(tak, wiem, szalenie pomogłam Razz)
Powrót do góry Go down
Amezia
Nowy
Amezia


Nick w grze : Cassiopeia
Liczba postów : 33
Dołączył : 25/02/2013

Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 11:59 am

Vium napisał:
od siebie ciekawą informacje dorzucić, że samice ptaków mają tylko jeden jajnik i jajowód Wink (oczywiście, żeby było lżej Very Happy)

(tak, wiem, szalenie pomogłam Razz)
Zawsze coś :3
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 12:04 pm

Jeżyki (podobne do jaskółek) potrafią spać w locie. W locie mogą nawet kopulować xD
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 12:09 pm

ee no na pewno to, że zamiast przednich łapek mają skrzydła, ich szkielet jest lekki, kości wypełnione powietrzem (tzn. kości pneumatyczne). No i zębów nie mają. Tak na marginesie ciekawym byłoby zobaczyć ptaka ze zwieszoną łepetyną tylko dlatego, że ma za ciężką głowę. o,o W ogóle one lekkie kości czaszki mają, właśnie!
Sam fakt, że mają opływowy kształt ciała też wychodzi im na plus xD
I pióra! Nie dość, że nachodząc na siebie się wzmacniają wzajemnie, to jeszcze rodzajów piór jest masa - puchowe do czegoś innego, lotki do czegoś innego, jeszcze inne do czegoś innego i tak dalej. ;D
Jezu, skąd ja tyle wiem o ptakach? ;_;
Powrót do góry Go down
Amezia
Nowy
Amezia


Nick w grze : Cassiopeia
Liczba postów : 33
Dołączył : 25/02/2013

Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 12:11 pm

vernille napisał:
ee no na pewno to, że zamiast przednich łapek mają skrzydła, ich szkielet jest lekki, kości wypełnione powietrzem (tzn. kości pneumatyczne). No i zębów nie mają. Tak na marginesie ciekawym byłoby zobaczyć ptaka ze zwieszoną łepetyną tylko dlatego, że ma za ciężką głowę. o,o W ogóle one lekkie kości czaszki mają, właśnie!
Sam fakt, że mają opływowy kształt ciała też wychodzi im na plus xD
I pióra! Nie dość, że nachodząc na siebie się wzmacniają wzajemnie, to jeszcze rodzajów piór jest masa - puchowe do czegoś innego, lotki do czegoś innego, jeszcze inne do czegoś innego i tak dalej. ;D
Jezu, skąd ja tyle wiem o ptakach? ;_;

Dzięki. Rodzaje piór mamy w podręczniku, ale i tak lepiej się dowiedzieć i zaszpanować wiedzą. Przynajmniej jest większa szansa na dobrą ocenę. ;3
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 12:12 pm

Przydzielono Ci ten temat czy sama się zgłosiłaś?
Powrót do góry Go down
Amezia
Nowy
Amezia


Nick w grze : Cassiopeia
Liczba postów : 33
Dołączył : 25/02/2013

Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 12:26 pm

vernille napisał:
Przydzielono Ci ten temat czy sama się zgłosiłaś?

Zgłosiłam się, ale pani kiedyś mi za pracę dodatkową czwórkę wstawiła. -,-"
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 12:40 pm

Hmm... więc powinnaś co nieco o ptakach wiedzieć.. nie mylę się? ;o
Powrót do góry Go down
Amezia
Nowy
Amezia


Nick w grze : Cassiopeia
Liczba postów : 33
Dołączył : 25/02/2013

Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 1:00 pm

vernille napisał:
Hmm... więc powinnaś co nieco o ptakach wiedzieć.. nie mylę się? ;o

Trochę wiem. xP
Chociaż... Nie, no. Głupia nie jestem. Ale na pewno tego co wiem, nie wyniosłam ze szkoły. W czwartej klasie mieliśmy dużo o człowieku (choroby, rozmnażanie) w piątej - życie w jeziorach i morzach, podział organizmów na królestwa, wody powierzchniowe Polski, podstawy chemii i fizyki. (np. proste związki chemiczne)
Nic, szukam dalej. x3
Powrót do góry Go down
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 1:51 pm

Że tak brzydko powiem proces srania ptaków też może służyć za ciekawostkę odnośnie przystosowania do latania Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostWto Lut 26, 2013 2:08 pm

Ptaki są najbliższymi krewnymi dinozaurów. Według najnowszych badań (no, powiedzmy, że najnowszych, parę lat ta wiedza już ma) wynika, że przynajmniej niektóre dinozaury, podobnie jak ptaki, miały pióra. Ich sposób rozmnażania się (składanie jaj, podział na gniazdowniki/zagniazdowniki) był podobny do sposobu rozmnażania się współczesnych fruwajców.

Niektóre ptaki łączą się w pary na całe życie (np. bociany, łabędzie, orły).

*zastanawia się, co jeszcze jest w ptakach ciekawego*
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
oooliwcia10
Już coś wie
avatar


Nick w grze : oooliwcia10
Liczba postów : 144
Dołączył : 01/12/2012

Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipostSob Mar 09, 2013 7:38 am

nie mają pęcherza moczowego
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Przystosowanie ptaków do lotu Empty
PisanieTemat: Re: Przystosowanie ptaków do lotu   Przystosowanie ptaków do lotu I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Przystosowanie ptaków do lotu
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Dokarmianie ptaków, porady praktyczne
» Dokarmianie ptaków grozi zarażeniem się chorobą zakaźną

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: