Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 PROBLEMY na jeździe

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
ardnasak
Przyjaciel Zagrody
ardnasak


Nick w grze : ardnasak.
Liczba postów : 671
Dołączył : 22/01/2012

PROBLEMY na jeździe Empty
PisanieTemat: PROBLEMY na jeździe   PROBLEMY na jeździe I_icon_minipostPią Kwi 19, 2013 3:28 pm

Postanowiłam założyć temat, w którym możemy opowiadać jaki mamy problem np. z koniem lub z czym i prosić o pomoc jak temu zapobiec… No więc ja mam taki problem:
Jeżdżę na energicznej, od razu zaznaczę, że szkółkowej klaczy. W kłusie jest OK, jestem rozluźniona, rękę mam stabilną i panuję nad koniem. Ale gdy przychodzi kolej na galop wszystko się rujnuje.. Koń zaczyna pędzić, a ja nie wiem co robić, automatycznie wtedy się napinam i by mieć lepszą równowagę wstaję w półsiad… Problem w tym, że czasem szarpię za pysk, by stanęła. Instruktorka mówi, że ja ją szarpię i to w tym problem, ale gdy ona wsiadła, sama szarpała się z koniem i tak naprawdę nie wiem już o co chodzi… Może to, że nie jestem rozluźniona? Co radzicie, bym mogła bardziej rozluźnić się w galopie? Bo klaczka cały czas mi przyspiesza, a ja nie wiem, jak nad nią zapanować Sad Od razu zaznaczę, że nie jestem początkującym jeźdźcem, który ma problemy typu pięta w dół… Ale tylko na tej jednej klaczy brak mi rozluźnienia w galopie, na innych koniach, czy to w pełnym, czy w półsiadzie jestem rozluźniona i umiem trzymać postawę… Co mi radzicie? Bo ja dzisiaj zrezygnowana zsiadłam z tej właśnie klaczy.. Nie wiem, co mam robić, pomóżcie!
A Wy, może też macie jakiś problem? Bardzo chętnie pomogę! Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2197396
Gość
Gość
Anonymous



PROBLEMY na jeździe Empty
PisanieTemat: Re: PROBLEMY na jeździe   PROBLEMY na jeździe I_icon_minipostPią Kwi 19, 2013 3:58 pm

Głównie, z tego co powiedziałaś jedziesz w półsiadzie, z reguły, a przynajmniej ja tak miałam, konie jadą szybciej w galopie. W półsiadzie musisz mieć dobre oparcie na nogach i stabilną rękę. Nie możesz podążać za koniem bo to koń ma słuchać tego co ty chcesz. Możesz też mówić do niego, typowe zwolnienia choćby klasyczne "prrr". W pełnym siadzie powinno Ci być łatwiej, bo zawsze możesz użyć dosiadu, łydek, ogólnie mięśni do zwolnienia.
Może nie jesteś jeszcze gotowa na galop? Ja z tego co widzę powinnaś porozmawiać z instruktorką aby wzięła Cie na lonże na oklep lub lepsza wersja na pas-zawsze masz się czego złapać. Kilka sesji i powinnaś super na tym wyjść, bo takie ćwiczenia robiłam swoim uczniakom i potem w galopie śmigali aż miło. Więc z doświadczenia polecam.
Powrót do góry Go down
ardnasak
Przyjaciel Zagrody
ardnasak


Nick w grze : ardnasak.
Liczba postów : 671
Dołączył : 22/01/2012

PROBLEMY na jeździe Empty
PisanieTemat: Re: PROBLEMY na jeździe   PROBLEMY na jeździe I_icon_minipostSob Kwi 20, 2013 5:13 am

Jak już pisałam - nie jestem początkującym jeźdźcem, a moja stajnia nie jest jedną z tych, w których skaczą dzieci nieumiejące zagalopować na koniu. Ja skaczę metrowe przeszkody i to na tej właśnie klaczy, także umiem utrzymać się w szybszym galopie, tylko po prostu nie wiem jak ją zwolnić. Tym samym, jeśli ona zaczyna mi pędzić automatycznie się napinam, czy to w pół, czy w pełnym siadzie. Nie jest tak, że galopuję tylko w półsiadzie, ale w tym problem, że na innych koniach tak nie mam. Umiem luźno usiąść i wysiedzieć… A galop naprawdę, ćwiczyłam przez XX jazd, aby skoczyć małego krzyżaczka. I to nie jest tak, że ja na żadnym koniu nie umiem, tylko nie umiem na tej jednej, nie wiem, czy to kwestia tego, że jest mniejszym koniem, czy jak, ale z kucami też się dogaduję i nie mam problemu z napinaniem mieśni w szybszym galopie…
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2197396
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

PROBLEMY na jeździe Empty
PisanieTemat: Re: PROBLEMY na jeździe   PROBLEMY na jeździe I_icon_minipostSob Kwi 20, 2013 1:26 pm

zmień konia i tyle może najzwyczajniej w świecie jesteś do niego uprzedzona, powód może być banalny a dojście do niego zajmie ci łoooooooooooooo i jeszcze więcej szybciej będzie zmienić konia niż dochodzić do tego czy aby przypadkiem przy waszym pierwszym spotkaniu krzywo na ciebie nie popatrzyła a ty się wystraszyłaś ( taki lekko głupi przykład ale chcę żebyś załapała o co mi chodzi ) Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
valarauco
Nowy
valarauco


Nick w grze : valarauco
Liczba postów : 46
Dołączył : 03/04/2013

PROBLEMY na jeździe Empty
PisanieTemat: Re: PROBLEMY na jeździe   PROBLEMY na jeździe I_icon_minipostSob Kwi 20, 2013 3:45 pm

Ereis zmiana konia to nie jest wyjście z sytuacji. Jasne dla kogoś kto chce być tylko rekreantem to nie problem, ale jeśli dziewczyna chce coś więcej to powinna zacisnąć zęby i ćwiczyć, ćwiczyć żeby problem rozwiązać bo taki problem to nie problem.

ardnasak na początek proponuje dla ciebie i dla niej lonże, tak aby ona mogła sobie spokojnie galopować a ty masz się skupić na sobie, na swoim rozluźnieniu (mój trener kazał mi dodatkowo zamknąć oczy żeby lepiej wyczuwać się w konia Smile) a jak na lonże nie ma szans to jazda po kołach, dużo przejść czyli wszelkie unikanie nudnego patatajowania w koło i stwarzania możliwości na rozpędzanie się, dodatkowo jak zaczyna już pędzić to przejście w kłus i zagalopowanie jeszcze raz i tak w kółko póki zaagalopowanie nie będzie od zadu i spokojne, bez prób rozpędzania.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2667891
ardnasak
Przyjaciel Zagrody
ardnasak


Nick w grze : ardnasak.
Liczba postów : 671
Dołączył : 22/01/2012

PROBLEMY na jeździe Empty
PisanieTemat: Re: PROBLEMY na jeździe   PROBLEMY na jeździe I_icon_minipostSob Kwi 20, 2013 3:57 pm

valarauco - dzięki, spróbuję, galop na wolcie też pomaga i jej i mi, ale przy próbach wyjechania na prostą znów rozpęd, poćwiczę, spróbuję.
Jeżdżę na naprawdę różnych koniach, co tydzień, bo są to, niestety, konie szkółkowe, a nie mam możliwości na stadninę sportową, czy własnego konia. Dzięki za radę Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2197396
Sponsored content





PROBLEMY na jeździe Empty
PisanieTemat: Re: PROBLEMY na jeździe   PROBLEMY na jeździe I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
PROBLEMY na jeździe
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Forum o koniach i jeździe konnej.
» Apollo - problemy :/
» PROBLEMY Z ZALOGOWANIEM
» prosze o pomoc - problemy ze sprzedaza konia

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: