Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Święta w różnych krajach

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
PlaybackJunkie8
Przyjaciel Zagrody
PlaybackJunkie8


Nick w grze : Julis
Liczba postów : 1483
Dołączył : 07/12/2012

Święta w różnych krajach Empty
PisanieTemat: Święta w różnych krajach   Święta w różnych krajach I_icon_minipostSob Gru 07, 2013 6:56 am

Hej wszystkim. Very Happy
Pewnie niektórzy z was interesują się różnymi krajami, uczą się nie tylko języków, ale też czytają o kulturze danego kraju czy coś... Więc - właśnie szukam pomocy związanej z różnymi kulturami, tradycjami, zwyczajami. c: Może ktoś mi pomóc w zrobieniu gazetki na Święta?... Chodzi mi głównie o tradycje świąteczne w różnych krajach, typu Finlandii, Niemiec, Czech... Ogółem - szukam jak najwięcej informacji o tradycjach obchodzenia Bożego Narodzenia w innych krajach. :3 Z góry dzięki za pomoc. Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=438422
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

Święta w różnych krajach Empty
PisanieTemat: Re: Święta w różnych krajach   Święta w różnych krajach I_icon_minipostSob Gru 07, 2013 8:36 am

Jak wygląda św Mikołaj wg holendrów. Holenderskie dzieci witają zwykle Mikołaja już 5 grudnia. Staruszkowi ze srebrną brodą pomaga Czarny Piotruś - mały Murzynek. Mikołaj przybywa wielkim statkiem wprost z Hiszpanii pod koniec listopada, żeby zdążyć do wszystkich małych Holendrów.

Wywieszają wtedy swoje ogromne skarpety na prezenty na oparciach łóżek, brzegach kominków, na klamkach drzwi. Skarpety, a nawet wysokie buty, na progu dziecięcych pokoików nie są puste, jest w nich marchewka i pierniczki dla Mikołaja oraz sianko i cukier dla koni mikołajowego powozu.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
awelo
W skromnych progach Zagrody
awelo


Nick w grze : ...
Liczba postów : 430
Dołączył : 03/04/2013

Święta w różnych krajach Empty
PisanieTemat: Re: Święta w różnych krajach   Święta w różnych krajach I_icon_minipostSob Gru 07, 2013 10:23 am

Hmm... Nie wiem czy wiesz co to jest Esperanto, ale w każdym razie dzięki niemu mam trochę znajomości. Zawsze mogę spytać. Z jakiego kraju byś chciała?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1213568
Gość
Gość
Anonymous



Święta w różnych krajach Empty
PisanieTemat: Re: Święta w różnych krajach   Święta w różnych krajach I_icon_minipostSob Gru 07, 2013 11:22 am

Na pewno we Wloszech dostaje sie prezenty 24/25.12, nie tak jak jest to napisane w gazetce sklepu Lewiatan TYLKO 6.01, my mamy Mikolaja w grudniu, tam jest Befana w styczniu, jak cos jeszcze z Wloch chcesz to pisz c:
Powrót do góry Go down
PlaybackJunkie8
Przyjaciel Zagrody
PlaybackJunkie8


Nick w grze : Julis
Liczba postów : 1483
Dołączył : 07/12/2012

Święta w różnych krajach Empty
PisanieTemat: Re: Święta w różnych krajach   Święta w różnych krajach I_icon_minipostSob Gru 07, 2013 11:50 am

awelo, właściwie... Sama nie wiem. :DLiczę na Twoją kreatywność. :3
Lubelak, Gatta, dziękuję. <3 I Gatta, jak znasz takie bardziej szczegółowe rzeczy co do właśnie obchodzenia Świąt, typu co jest podobne do naszego obchodzenia, a co nie - napisz, bo potrzebuję takich właśnie informacji. Święta w różnych krajach 3894492112
Jak kiedykolwiek będę czegoś potrzebowała to już wiem, gdzie się zgłosić. :3 Dzięki wszystkim! I proszę o jeszcze więcej ciekawostek, faktów. Święta w różnych krajach 3894492112
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=438422
Kai Shouri
Już coś wie
Kai Shouri


Nick w grze : Kai Shouri
Liczba postów : 231
Dołączył : 26/12/2011

Święta w różnych krajach Empty
PisanieTemat: Re: Święta w różnych krajach   Święta w różnych krajach I_icon_minipostSob Gru 07, 2013 12:35 pm

LINK, tu informacje o świętach w Niemczech Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Święta w różnych krajach Empty
PisanieTemat: Re: Święta w różnych krajach   Święta w różnych krajach I_icon_minipostSob Gru 07, 2013 3:00 pm

Wiem tylko co we Włoszech jest, pamiętam że tam jest taki hmmm... baton, niesamowicie twardy i strasznie słodki. :b Torrone się to nazywa i w Hiszpanii chyba też jest
Fotaaa:
Nie ma tam na pewno barszczu. Choinka jest strojona w 99,9% domów 8 grudnia.
Jeszcze jak parę rzeczy sobie przypomnę to napiszę ^-^
Ciekawostka - na Placu św. Piotra jest ogromna choinka z napisami "Wesołych świąt" w różnych językach. c:
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Święta w różnych krajach Empty
PisanieTemat: Re: Święta w różnych krajach   Święta w różnych krajach I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Święta w różnych krajach
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Święta, święta idą święta - nowy event a jednak stary
» sprzedaje rogi różnych ras
» Własnoręczne prezenty na Święta
» Plany na BLUPowanie różnych ras w Howrse :)
» Zbliżają się święta... Zdrapki w wersji PL

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: