Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Koński problem ;> buntownicza klacz ;D

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
asia98999
Przyjaciel Zagrody
asia98999


Nick w grze : asia98999
Liczba postów : 423
Dołączył : 13/11/2011

Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostWto Sty 14, 2014 12:10 pm

No więc mam naprawdę uroczą kobyłkę. Dogadujemy się ostatnio średnio, wcześniej nie miałam z nią problemu. Problem tkwi w tym, że przy czyszczeniu kopyt próbuje kopać. I to nie tylko tylnimi nogami, jak proszę o przednie też próbuje i do tego gryzie. Przed poproszeniem o kopyto dotykam wszędzie jej nóg, czyszczę, stoi jak zaklęta. A gdy przychodzi do czyszczenia kopyt staje się strasznie agresywna. Problem w tym, że jak tylko ustawię się do czyszczenia ona atakuje. Ja nie uciekam, jak kopie - ja kopię mocniej. Ale nie dochodzimy to porozumienia. W każdym przypadku wie że to ja rządzę, jednak kopyta nie poda - żadnego. Co mam z nią zrobić?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=777944
Gość
Gość
Anonymous



Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostWto Sty 14, 2014 12:11 pm

Może ma z nimi problemy i ucieka od bólu?
Opisz w jakim czasie się to stało..kiedy zauważyłaś pierwsze objawy tego?
Powrót do góry Go down
asia98999
Przyjaciel Zagrody
asia98999


Nick w grze : asia98999
Liczba postów : 423
Dołączył : 13/11/2011

Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostWto Sty 14, 2014 12:16 pm

Jakieś 3 tygodnie temu. Przyglądam się jej cały czas, nie kuleje. Daje dotykać swoich nóg wszędzie. Gdy proszę o kopyta sie buntuje. Chodzę z nią na spacerki w ręku - idzie grzecznie, nie atakuje.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=777944
Suzan
Przyjaciel Zagrody
Suzan


Nick w grze : Suzan
Liczba postów : 954
Dołączył : 21/09/2012

Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostWto Sty 14, 2014 12:21 pm

Może ma jakieś niemiłe wspomnienie związane z czyszczeniem kopyt i dlatego tak reaguje?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=31458
asia98999
Przyjaciel Zagrody
asia98999


Nick w grze : asia98999
Liczba postów : 423
Dołączył : 13/11/2011

Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostWto Sty 14, 2014 12:23 pm

Wspomnienia ma - owszem. Zanim trafiła do mnie była koniem ujeżdżeniowym, na zawodach zerwła 1 ścięgno, na kadrylu drugie, miała ranę ciętą na głowie zaszywaną i miała uraz do wody, teraz już wchodzi bez problemmu. Ale wcześniej jej kopyta czyściłam i nie było ŻADNEGO problemu.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=777944
Gość
Gość
Anonymous



Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostWto Sty 14, 2014 12:26 pm

Może generalnie w kopycie jej coś utknęło i to dosyć mocno. Może nie ma na tyle aby kuleć ale może coś tam tkwić i sprawia jej ból.
Powrót do góry Go down
asia98999
Przyjaciel Zagrody
asia98999


Nick w grze : asia98999
Liczba postów : 423
Dołączył : 13/11/2011

Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostWto Sty 14, 2014 12:30 pm

Zawsze mi ufała, gdy miała rany nie dawała się nikomu zbliżyć, a mi dawała sobie dezynfekować, dotykać, opatrywać. Mnie szanuje, ale teraz to zwykła szarpanina, proszę o kopyto - zostaję przygniatana do ściany z próbą kopnięcia. I to może być którekolwiek kopyto, nie tylko jedno. Po prostu tłukę się z własnym koniem, pokazuję jej kto tu rządzi a ona mimo szacunku nie chce podać
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=777944
Gość
Gość
Anonymous



Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostCzw Sty 16, 2014 12:37 pm

Z doświadczenia wiem że konie mają swoje humory. Może natrafiłaś na okres kiedy kobyłka upodobała sobie właśnie bycie niemiłą? Zamiast pokazywać jej kto tu rządzi spróbuj podejść w inny sposób. Poproś o "nogę" nie trzymając w ręku kopystki. Rób to z każdą nogą dopóki nie zmieni swojego zachowania. Stań w taki sposób by nie miała możliwości kopnięcia Cię. 
Znudzi jej się, jeżeli to humory. Jeżeli problem tkwi w jej zdrowiu, udaj się, najprościej, do kowala.
Powrót do góry Go down
Katrina123
Przyjaciel Zagrody
Katrina123


Nick w grze : Katrina_S
Liczba postów : 402
Dołączył : 31/05/2013

Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostCzw Sty 16, 2014 2:26 pm

Soporific napisał:
Z doświadczenia wiem że konie mają swoje humory. Może natrafiłaś na okres kiedy kobyłka upodobała sobie właśnie bycie niemiłą? Zamiast pokazywać jej kto tu rządzi spróbuj podejść w inny sposób. Poproś o "nogę" nie trzymając w ręku kopystki. Rób to z każdą nogą dopóki nie zmieni swojego zachowania. Stań w taki sposób by nie miała możliwości kopnięcia Cię. 
Znudzi jej się, jeżeli to humory. Jeżeli problem tkwi w jej zdrowiu, udaj się, najprościej, do kowala.

Rzadko kiedy problem tkwi w końskich humorach ;/ Zwykle jest to zdrowie albo po prostu złe podejście opiekuna do zwierzęcia.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4771634
Psychodela
Raczkujący
Psychodela


Nick w grze : Psychodela
Liczba postów : 58
Dołączył : 17/08/2013

Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostCzw Sty 16, 2014 3:00 pm

Myślę, że nie ma tu co przypuszczać. Lepiej zapobiegać niż leczyć, więc zadzwoń do kowala.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3187909
Gość
Gość
Anonymous



Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostCzw Sty 16, 2014 3:42 pm

Katrina123 napisał:
Soporific napisał:
Z doświadczenia wiem że konie mają swoje humory. Może natrafiłaś na okres kiedy kobyłka upodobała sobie właśnie bycie niemiłą? Zamiast pokazywać jej kto tu rządzi spróbuj podejść w inny sposób. Poproś o "nogę" nie trzymając w ręku kopystki. Rób to z każdą nogą dopóki nie zmieni swojego zachowania. Stań w taki sposób by nie miała możliwości kopnięcia Cię. 
Znudzi jej się, jeżeli to humory. Jeżeli problem tkwi w jej zdrowiu, udaj się, najprościej, do kowala.

Rzadko kiedy problem tkwi w końskich humorach ;/ Zwykle jest to zdrowie albo po prostu złe podejście opiekuna do zwierzęcia.
Rzadko, nie znaczy nigdy Smile Mam swoje konie i na pewnych podstawach opieram to co powiedziałam. Każdy koń jest inny dlatego też najlepszym wyjściem jest po prostu udanie się do specjalisty.
Powrót do góry Go down
The Lol Studios
Już coś wie
The Lol Studios


Nick w grze : The Lol Studios
Liczba postów : 132
Dołączył : 11/03/2014

Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostSro Mar 19, 2014 4:04 am

Może sprawia jej to ból?


Edit.Soporific. 
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3460113
Gość
Gość
Anonymous



Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipostPon Maj 05, 2014 12:26 am

Klacz jest kuta? Jeśli tak, to zobacz, jak się zachowuje przy kowalu. Może ma coś naciągnięte i podnoszenie nóg kojarzy jej się z bólem, tworząc "łańcuch" - podnoszenie nogi>rozciągnięcie jej w tył>ból. A może, jak mówi Greta - coś ma wbite w kopyto lub miała mocno wbijaną kopystkę? Najpierw pokaż jej, że w ręce jej nie masz i spróbuj kopyta podnosić. Potem kryj kopystkę za plecami. A potem - powinno być dobrze
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Koński problem ;> buntownicza klacz ;D Empty
PisanieTemat: Re: Koński problem ;> buntownicza klacz ;D   Koński problem ;> buntownicza klacz ;D I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Koński problem ;> buntownicza klacz ;D
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Koński przewodnik
» Łeb koński po Karolowemu
» Koński konkurs
» Zapraszam do oj Koński Raj!
» Koński handel - mieszańce? :)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OFFTOPIC :: Rozmowy :: Inne pogawędki :: Hobby-
Skocz do: