Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Marcelina

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Siedmiokropka
Już coś wie
Siedmiokropka


Nick w grze : Siedmiokropka
Liczba postów : 109
Dołączył : 30/07/2013

Marcelina Empty
PisanieTemat: Marcelina   Marcelina I_icon_minipostCzw Kwi 24, 2014 4:48 am

"Jakże nudna i przewidywalna historia - stało się coś złego, nastąpiły lata walki z samym sobą, by ostatecznie zacząć szczęśliwe życie. Po drodze spotkanie idealnego chłopaka, równie idealne zerwanie, depresja, leczenie, pomoc przyjaciół... I ostatecznie szczęście.
Eh, aż mi się rzygać chce tą przewidywalnością. Jednak tak brzmi wersja, którą znam. A jak było naprawdę?

Jestem Marcelina Nowak. Moje życie to jedno wielkie kłamstwo. Byłam szczęśliwa, bo żyłam w zakłamaniu. A gdy prawda wyszła na jaw, uderzyła we mnie ze zdwojoną mocą."



Tak brzmi Prolog mojego pierwszego opublikowanego (nie napisanego!) opowiadania. Nie będę się bardziej rozpisywać, bo zaraz wyjawię za dużo z fabuły. Proszę o pisanie uwag, szczególnie tych negatywnych (w końcu trzeba się uczyć na własnych błędach, co nie?). Osobiście wiem, że często za szybko kończę akcje - w pierwszej linijce się coś zacznie, a w piątej już skończy. Pracuję nad tym xd

Ah, bo zaraz zapomnę dać linka - MARCELINA. Od razu mówię, że często używam przekleństw w opowiadaniach, więc przygotujcie się psychicznie ;>

To tyle, lecę dopracować przyszłe rozdziały Wink



Ostatnio zmieniony przez Siedmiokropka dnia Czw Maj 29, 2014 4:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3174209
Siedmiokropka
Już coś wie
Siedmiokropka


Nick w grze : Siedmiokropka
Liczba postów : 109
Dołączył : 30/07/2013

Marcelina Empty
PisanieTemat: Re: Marcelina   Marcelina I_icon_minipostCzw Maj 29, 2014 2:45 pm

Heh, może mały spoilerek, aby was zachęcić? Smile
Aktualnie ten fragment nie jest opublikowany na blogu, jesteście pierwszymi, którzy go czytają ;>
Spokojnie, teoretycznie nie wnosi nic ważnego do fabuły ;>
#14 - Melodia:
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3174209
Rivaille
Już coś wie
Rivaille


Liczba postów : 152
Dołączył : 15/06/2013

Marcelina Empty
PisanieTemat: Re: Marcelina   Marcelina I_icon_minipostCzw Maj 29, 2014 3:55 pm

Nie no, prolog niczego sobie. Chociaż przyznam, że gdybym natknął się na niego gdzieś w internetach, to raczej bym nie skorzystał. Dlaczego? Lubię niezwyczajne prologi, takie, po których po prostu MUSZĘ dowiedzieć się, co było dalej, cholera. A "nazywam się Marcelina Nowak", to nie jest dobry początek.

Powiem ci, jak JA bym to zrobił. Napisałbym ten prolog od końca. Sic! Dokładnie ten, tyle, że w odwrotnej kolejności. Zacząłbym od "jakże nudna i przewidywalna historia", przebrnął przez leczenie i zakończył słowami "jestem Marcelina Nowak".

Proponuję także zamieszczać w prologu jak najmniej faktów. Jak najmniej! Prolog... to w pewnym sensie reklama twojego opowiadania. I są tylko dwie opcje: zachęci albo nie zachęci. Wiadomo - wszystkim się nie dogodzi. Jednak moim zdaniem, hm, powinien on być tajemniczy. Powinno być wiele niepewności. Sekretów i tajemnic, które czytelnik zapragnie odkryć. Bo jak wiemy człowiek to istota ciekawska. Wiele pytań bez odpowiedzi. W zasadzie im więcej, tym lepiej.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3054482
Siedmiokropka
Już coś wie
Siedmiokropka


Nick w grze : Siedmiokropka
Liczba postów : 109
Dołączył : 30/07/2013

Marcelina Empty
PisanieTemat: Re: Marcelina   Marcelina I_icon_minipostSro Lip 02, 2014 9:06 am

Dawno tu nie wstawiałam spoilerków ;>
Akcja zaczyna się powoli rozkręcać. Mam nadzieję, że nie złapie mnie wenowy zastój, bo nie chcę wam zrobić dłuższej przerwy w takich momentach xd
#16 - Doktor:
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3174209
Siedmiokropka
Już coś wie
Siedmiokropka


Nick w grze : Siedmiokropka
Liczba postów : 109
Dołączył : 30/07/2013

Marcelina Empty
PisanieTemat: Re: Marcelina   Marcelina I_icon_minipostCzw Lip 24, 2014 8:16 am

Zapraszam w sobotę po nowy rozdzialik! Marcelina rusza z pełną parą Very Happy
Zachęta :
Akcja się rozkręca chyba Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3174209
Sponsored content





Marcelina Empty
PisanieTemat: Re: Marcelina   Marcelina I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Marcelina
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OFFTOPIC :: Rozmowy :: Twórczość zagrodowiczów :: Pisanie-
Skocz do: