Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Pomagamy Kasi

Go down 
AutorWiadomość
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

Pomagamy Kasi Empty
PisanieTemat: Pomagamy Kasi   Pomagamy Kasi I_icon_minipostWto Cze 09, 2015 2:48 am

24-letnia Katarzyna Bierzanowska z Lublina cierpi na postępującą chorobę mięśni. Kilka dni temu w Katowicach ktoś ukradł jej z samochodu elektryczną dostawkę do wózka inwalidzkiego. Sprzęt warty 10 tys. zł zafundowali jej internauci za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Pomagamy Kasi E6181df0e1ce428eed427f0b962edafa

– Dostawka daje mi możliwość usprawnienia życiazawodowego i społecznego. To ogromna dawka samodzielności na każdym kroku – podkreśla dziewczyna. – Chodzi także o Finkę, mojego psa asystującego. Żebymogła mi pomagać, potrzebuje systematycznych spacerów. A bez dostawki nie mogę jej wyprowadzać.
Mimo niepełnosprawności Kasia jest bardzo aktywna. Jest tłumaczką języka angielskiego i francuskiego, pracuje w Stowarzyszeniu Homo Faber i prowadzi inicjatywę Nie-pełnoprawna przeciwko wykluczeniu osób niepełnosprawnych.
Żeby jej pomóc wystarczy wpłacić 5 zł za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. – W ciągu kilku dniudało się już zebrać połowę kwoty potrzebnej do kupienia nowej dostawki – mówi dziewczyna. – To wspaniałe uczucie, że w takich chwilach jest tyle ludzi, które chcą mi pomóc – podkreśla.
Wcześniej Katarzyna zorganizowała dwie zbiórki za pośrednictwem tego portalu. Za każdym razem odzew był ogromny.

– Pierwsza była na wózek inwalidzki. Udało się zebrać 25 tys. zł, a potrzebowałam 15 tys. zł. Resztę mogłam więc przeznaczyć na turnusy rehabilitacyjne – opowiada Katarzyna. – Mądrze prowadzona rehabilitacja pozwala skutecznie spowolnić postęp mojej choroby. Niestety, państwo praktycznie w żaden sposób nie finansuje potrzebnej terapii – dodaje.
Później w ten sam sposób udało się zebrać pieniądze na dostawkę elektryczną do wózka. – Chodziło o ponad 10 tys. zł. Pojawiały się wpłaty z całej Polski, a nawet z zagranicy – wspomina dziewczyna.

https://zrzutka.pl/kolo
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
 
Pomagamy Kasi
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Pomagamy sobie na łotewskim howrse. :)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: WAŻNE :: Aktualności :: Archiwum aktualności-
Skocz do: