Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Osiołki - jak to jest z tym PG...

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Kuciap
Już coś wie
Kuciap


Liczba postów : 141
Dołączył : 22/08/2011

Osiołki - jak to jest z tym PG... Empty
PisanieTemat: Osiołki - jak to jest z tym PG...   Osiołki - jak to jest z tym PG... I_icon_minipostCzw Gru 22, 2011 10:00 am

Jest to kontynuacja wątku rozpoczętego w tym temacie: https://zagroda-mgly.0wn0.com/t2479-ceny-osiolkow

Może kilka cytatów stamtąd, dla lepszej widoczności:

Kuciap napisał:
Ja wystawiłem swoje dwa na aukcji 3 dni temu, za 95.000 equus:
http://www.howrse.pl/marche/vente/voir?cheval=6530847
http://www.howrse.pl/marche/vente/voir?cheval=6530848
Żaden z nich się nie sprzedał, dziś wystawiłem ponownie za 65.000. Sam się zastanawiam dlaczego, wydaje mi się, że są całkiem niezłe (...)

Sweet Rabbit napisał:
Mylisz, się Kuciap - są bardzo słabe, jedne z gorszych. Czy tylko ja pamiętam, że u osiołków to się ranking przewrócił - cenne niższe PG, nie większe?! Pamiętajcie o tym!

Za jakieś obrazy bardzo przepraszam Wink

guzikova Very Happy napisał:
Właśnie Kuciap ; )
Ja zdaję sobie sprawę, że mam "gorsze" osiołki, ale ja robię projekt 350 PG Smile

Kuciap napisał:
Ja pamiętam o tym, przy wprowadzaniu osiołków było to napisane, jak również przy paru innych okazjach. Tyle że... były to oficjalne informacje, które jak dla mnie są trochę bez pokrycia w praktyce. No chyba, że ktoś mi wytłumaczy, co osiołkom daje jak najniższe PG, poza samym "bo tak ma być" Wink
Nie jestem hodowcą mającym nie wiadomo ile koni i rozmnażającym je w mega-przyspieszonym tempie - to mogę czegoś nie zauważać. Jedyne co zauważyłem, to to, że mając jak dotąd 2 wytrenowane osiołki o właśnie dość wysokim PG (rodzice tych maluchów), w zawodach są one bezkonkurencyjne, choć nie mają wcale kompletu przedmiotów bonusowych. Po prostu je dołączam 'na ślepo' do jakichkolwiek zawodów i zawsze zajmują pierwsze miejsce. Od dawna nie spotkałem się z żadnym innym osiołkiem, który mógłby z moimi wygrać. Gdzie więc są minusy tego wysokiego PG? Wink

Sakura0001 napisał:
Sama nie wiem, o co chodzi z tym zmniejszającym się PG. Sama mam oślicę (tylko jedną, kupiłam kiedyś po okazyjnej cenie) z PG 312 i strasznie denerwuje mnie, że to PG jest takie niskie. Na mój (prosty lub nie) rozum, lepsze osły powinny mieć wyższe PG, w końcu zupełnie inaczej jest z końmi. Niby po co blupuje się je do 100%, żeby uzyskać coraz lepsze źrebaki i tak w nieskończoność, a osła można pokryć zaraz po pojawieniu się takiej możliwości i nieważne jest, że osioł ma 0 umiejętności, a BLUP daleko na minusie.

ZetkaEmka napisał:
A nie, osły BLUPuje się po to, żeby uzyskać PG niższe od startowego. Do tego celu ojciec i matka muszą mieć 100 BLUP. Z tego co wiem, pierwsze źrebaki o PG poniżej startowego wyhodowała Calvana i sprzedała za ceny, jakich mi się nawet nie śni. Ty kupiłaś taką klaczkę, jak gdybyś kupiła normalnego onia o PG na przykład 340. Poniżej startowego, tyle że osiołki są cenniejsze, gdy mają niższe PG, w przeciwieństwie co zwykłych koni.

Kuciap, bo są wytrenowane na max, ale ponieważ mają niskie (dla osłów) PG, to nie wszystkie zawody są dla nich dostępne. Ja też nie całkiem rozumiem to ich PG, Calvana kiedyś miała t wytłumaczne na prezce, zaraz sprawdzę czy jeszcze jest.
EDIT: Nie ma.

Pamiętam ten "poradnik" Calvany, choć nie pamiętam już teraz co dokładnie było tam napisane. Czytałem go nawet kilka razy z prostego powodu - miała tam coś tak pokręcone w tym tłumaczeniu, że jak dla mnie niektóre stwierdzenia wykluczały się wzajemnie i w końcu odpuściłem sobie rozumienie sensu w tym opisie ^^

Ale wracając do kluczowego zagadnienia - dlaczego niby PG osiołków ma być jak najniższy, poza tym, że "bo tak!"? Bo jak już wspomniałem, ja tam poza oficjalnym infem, które tak głosi, nie widzę żadnego sensu ani korzyści ze zmniejszania potencjału tym kochanym prawie-konikom Wink Chyba, że do projektów typu "0 PG", ale do tego nie potrzeba osłów, żeby takimi się bawić.
@ZetkaEmka, co do zawodów, bo może nie sprecyzowałem - dołączam swoje do tych dedykowanych dla rasy i te wszystkie wygrywają 'w ciemno'. To było apropos faktu, że przynajmniej na zawodach nie spotkałem od długiego czasu mocniejszych wśród osłów.


Pytanie przy okazji, nie wiem czy tak jest tylko u osiołków, czy również u innych koni... że istnieje dodatkowo czynnik losowy, od którego zależą statystyki źrebaków. Mimo że moje maluchy mają tych samych rodziców, to PG, jak i umiejętności wrodzone, wyszły trochę inne w przypadku każdej pary bliźniaków.

Rodzice PG: 328.19 (ogier) i 329.33 (klacz)
Maluchy PG: 328.53 (I parka), 328.48 (II i III parka)
Um. wrodzone maluchów: 100.63 (I parka), 95.88 (II parka), 100.63 (III parka)

Wszystkie 3 pary były urodzone tego samego dnia (kalendarzowego), ogier pokrywał w tym samym dniu (czasu konia), a klacz w międzyczasie miała robione tylko lekcje. Imho więc PG powinien być taki sam, a umki z każdym porodem ciut wyższe, jako że podnoszone były u klaczy między kolejnymi oźrebieniami... no chyba, że znów o czymś nie wiem Wink
Powrót do góry Go down
Sweet Rabbit
ZAGRODZIANIN
Sweet Rabbit


Nick w grze : Rabbitek
Liczba postów : 1911
Dołączył : 04/11/2011

Osiołki - jak to jest z tym PG... Empty
PisanieTemat: Re: Osiołki - jak to jest z tym PG...   Osiołki - jak to jest z tym PG... I_icon_minipostCzw Gru 22, 2011 10:12 am

To jest cecha osiołków. Jak chcesz u niego zwiększyć, to tak jakbyś u konia zmniejszał Wink Mniejsze PG = większa wartość.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1311909
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Osiołki - jak to jest z tym PG... Empty
PisanieTemat: Re: Osiołki - jak to jest z tym PG...   Osiołki - jak to jest z tym PG... I_icon_minipostCzw Gru 22, 2011 10:23 am

Tak, u osiołków to jest losowe, dlatego 307.99 Calvany poszło za ceny z kosmosu.
Powrót do góry Go down
Guzik
Przyjaciel Zagrody
Guzik


Nick w grze : guzikova :D
Liczba postów : 838
Dołączył : 13/12/2011

Osiołki - jak to jest z tym PG... Empty
PisanieTemat: Re: Osiołki - jak to jest z tym PG...   Osiołki - jak to jest z tym PG... I_icon_minipostCzw Gru 22, 2011 12:28 pm

Wiem, że jest to losowe, ale skoro osiołki mają tak niskie PG to gdyby były normalnymi konikami nie byłyby nic warte. Ja sama nie mam zamiaru zmniejszać PG moich osiołków, prowadzę projekt "350 PG" i na razie udało mi się uzyskać ponad 320 ^^ . Ale nie wytrenowałam jeszcze do końca żadnego osiołka, więc wyższego na razie nie uzyskam Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=147468
Kuciap
Już coś wie
Kuciap


Liczba postów : 141
Dołączył : 22/08/2011

Osiołki - jak to jest z tym PG... Empty
PisanieTemat: Re: Osiołki - jak to jest z tym PG...   Osiołki - jak to jest z tym PG... I_icon_minipostCzw Gru 22, 2011 2:41 pm

Poszukałem chwilę i znalazłem już istniejący, podobny temat: https://zagroda-mgly.0wn0.com/t1691-osiolki-pomocy - jest tam też wspomniany cytat z 'poradnika' Calvany. Tam również jednak, poza stwierdzeniami typu, że "PG osiołków powinien maleć", nic ponadto nie wyczytałem. Wygląda więc na to, że ktoś tak napisał (twórcy / Ow), gracze bezmyślnie podchwycili (bez obrazy Wink), że "ma tak być i tyle", ale nikt nie jest w stanie sensownie wyjaśnić po co.
- w GP mają szanse tylko najlepiej wytrenowane koniki
- w zawodach wygrywają silniejsze konie, a nie słabsze
- prestiż zawodów zależy od umiejętności startujących w nich koni
- bardziej wytrenowane konie podnoszą prestiż OJ, w którym są zakwaterowane
- w rankingach najwyższe miejsca zajmują również najlepiej wytrenowane konie (no, poza właśnie tym stworzonym specjalnie dla osłów, o innych zasadach); osiołki nawet nie są tam ujmowane ;(
- itd...
No i gdyby nie ten specjalny ranking, gdzie można się 'pochwalić' jak najniższym PG w rasie, to ciężko mi dostrzec jakiekolwiek plusy. Ewentualnie sama zabawa w osiąganie jak najniższego PG, ale do tego jak już wspomniałem, niepotrzebne są osiołki.

Swoją drogą, przynajmniej na sprzedażach, to właśnie osiołków z niskim PG (308 do powiedzmy 320) jest naprawdę mnóstwo, tych z wyższym potencjałem - bardzo niewiele. Czyli taka sama sytuacja, jak w przypadku innych koni. Gdzie więc ta unikatowość i idąca za nią wartość niskiego PG, skoro to właśnie na nizinach potencjału jest największy wybór? Wink
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Osiołki - jak to jest z tym PG... Empty
PisanieTemat: Re: Osiołki - jak to jest z tym PG...   Osiołki - jak to jest z tym PG... I_icon_minipostCzw Gru 22, 2011 5:04 pm

Nie wiem, Kuciap i zupełnie nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, że PG osłów ma maleć i koniec-kropka. Jak wytrenuję swoją oślicę, chyba poproszę Cię o pokrycia, bo widzę, że Twoje osły (choć "słabe") są mocne, a ja właśnie chcę zwiększyć potencjał osłów, a nie go osłabić Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Guzik
Przyjaciel Zagrody
Guzik


Nick w grze : guzikova :D
Liczba postów : 838
Dołączył : 13/12/2011

Osiołki - jak to jest z tym PG... Empty
PisanieTemat: Re: Osiołki - jak to jest z tym PG...   Osiołki - jak to jest z tym PG... I_icon_minipostPią Gru 23, 2011 1:15 am

Ja myślę to samo, swojej oślicy i osła jeszcze nie wytrenowałam, ale patrząc na Twoje osły wytrenowane i na ich umiejętności zrobiłam lekkie 'O.O' xD
Tylko moja hodowla będzie opierać się raczej na takim toku:
Pokrycie klaczy-w między czasie trenowanie-oźrebienie-trenowanie-pokrycie i tak w kółko do póki nie będzie zużytych wszystkich pokryć. A potem trening i tyle Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=147468
Kuciap
Już coś wie
Kuciap


Liczba postów : 141
Dołączył : 22/08/2011

Osiołki - jak to jest z tym PG... Empty
PisanieTemat: Re: Osiołki - jak to jest z tym PG...   Osiołki - jak to jest z tym PG... I_icon_minipostWto Gru 27, 2011 10:39 am

-> https://zagroda-mgly.0wn0.com/t2574-cala-prawda-o-oslach
Sweet Rabbit napisał:
Ostatnio wszyscy się sprzeczali, to że PG ma się u nich zmniejszać, to że zwiększać. Na jednej stronie, która jest na profilu Calvany pisze:

Cytat :
Osiołki są jedyną rasą, której potencjał genetyczny z pokolenia na pokolenie maleje, o ile są prawidłowo rozmnażane. W rankingu osiołków najwyższą pozycję zajmują te, które mają najmniejszy potencjał genetyczny. Pierwsze okazy, które przybyły do Howrse miały 308,00PG. Ich hodowla nie należy do najłatwiejszych, ale daje dużą satysfakcję. No i zawsze to coś innego niż konie.
[...]
Hodowca, którego celem jest prestiż i pozycja w rankingu, dąży do tego aby obniżać PG osiołków z pokolenia na pokolenie. Aby to osiągnąć zarówno ogier jak i klacz muszą zdobyć +100 BLUP. Ujemny blup będzie powodował przyrost PG u osłów. Ponadto należy pamiętać, że źrebięciu osła nie daje się zabaw z towarzyszem. Zabawa z pupilem, tak samo jak u koni, może zwiększyć PG o +1,20 punktu.
Więcej


Ponadto, ranking Potencjału Genetycznego u osłów się "przewraca". Są tam pokazane tylko te najniższe potencjały. Aby się o tym przekonać wchodzimy na howrse.pl >> ranking >> konie >> genetyka: tylko czystej krwii >> osioł.

Nic odkrywczego nie napisałaś. Zacytowałaś tylko oficjalne info, które jest wszystkim zajmującym się osłami (lub nawet nie) znane. Dyskusja nie była o tym, kiedy PG rośnie a kiedy maleje, ale po co niby ma maleć, jaki jest tego cel, poza znalezieniem się w 'oślim ranku'.
Poza tym nie wiem, po co nowy temat, skoro mamy ten, całkiem świeży, w którym dyskusja już się toczy i przynajmniej informacje są w jednym miejscu...

PS. zapraszam przy okazji do kupna moich maluchów - temat z licytacją tutaj: https://zagroda-mgly.0wn0.com/t2582-magnet-i-palanthir Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Osiołki - jak to jest z tym PG... Empty
PisanieTemat: Re: Osiołki - jak to jest z tym PG...   Osiołki - jak to jest z tym PG... I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Osiołki - jak to jest z tym PG...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jam jest ten, który jest tym, którym jest ten, który przychodzi.
» Po co w grze są osiołki [edycja moderatora]
» osiołki
» hodowla - osiołki
» Osiołki na zamówienie :)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: Poradniki-
Skocz do: