Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Prestiż OJ

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Hoping.
Przyjaciel Zagrody
Hoping.


Nick w grze : Paulax9
Liczba postów : 1176
Dołączył : 02/01/2012

Prestiż OJ Empty
PisanieTemat: Prestiż OJ   Prestiż OJ I_icon_minipostPon Sty 02, 2012 4:13 pm

Jak zwiększyć prestiż OJ?
Mam obecnie 33% i dopiero startuję.. mam 13 tyś i 1 kupon (ale nie chcę go wydawać).
Mam zasiane jabłka na 3 łąkach. Zbiory 01.02.12r.
Mój ośrodek: `Wild Land..
Biorę 20 Eq/doba i jak na razie mam Tymczasowych pracowników...
I codziennie robię te nawozy żeby zarabiać.. Smile

Jak mam zwiększyć jego prestiż?
Powrót do góry Go down
http://ourstories.mojeforum.net/
Kuciap
Już coś wie
Kuciap


Liczba postów : 141
Dołączył : 22/08/2011

Prestiż OJ Empty
PisanieTemat: Re: Prestiż OJ   Prestiż OJ I_icon_minipostWto Sty 03, 2012 4:57 am

Z tego co widzę, Twój OJ ma obecnie 24% prestiżu Wink

No dobra, skoro mówisz, że dopiero zaczynasz zabawę z OJ, to jedziemy...
Najpierw musisz go trochę rozwinąć, na prestiż przyjdzie pora. A do tego potrzebna Ci będzie kasa, kasa i jeszcze raz... duże żyzne łąki ze strachami i duże tory wyścigowe ^^
Ten Twój jedyny kupon polecałbym właśnie zainwestować w łąkę - na hodowli łatwiej jest się wzbogacić, czy to na eventach, wymianach, handlu końmi, itp., w ośrodku jeździeckim trudniej o bonusową kasę i sprzęt.
Dobrze, że napisałaś o tym nawozie - kupować łajno codziennie, kupować Wink
Pozwalniaj pracowników tymczasowych. Jak na razie masz tylko 2 boksy i oba puste, więc kompletnie do niczego nie są Ci potrzebni. Tymczasowego możesz zatrudnić w każdym momencie, a póki OJ jest ubogi, to tylko strata kasy. Jeśli Ci zależy, żeby jednak tych pracowników mieć, to ogranicz się na razie do zatrudnienia graczy (widzę, że oferty pracy masz wystawione)... choć to na sam początek imho też niepotrzebne. A już na pewno nie dodatkowa dwójka stajennych, mając 2 boksy - tu w ogóle usuń te oferty. Stajenni są potrzebni przy dużej ilości boksów - jeden na każde 20, przy czym do pierwszych 20 masz 'gratis'.
Zaoraj te łąki z jabłkami Twisted Evil Ewentualnie pozostaw jedną, jeśli chcesz mieć szybko mieszanki. Możesz uprawiać maksymalnie na 5 łąkach w tym samym czasie, a jabłka zablokują Ci te miejsca na cały sezon. Jako że mamy jesień, a przed nami jeszcze zima, to kup jak najszybciej szklarnię. Posadź na niej pszenicę (kasa, kasa, kasa), ew. marchewki, jeśli chcesz szybko uatrakcyjnić swój OJ - są one ważniejsze, niż rymarz i kowal razem wzięci. Mało kto chce kwaterować swoje konie w OJ bez marchewek.
Póki nie dorobisz się kompletu 10 łąk pod uprawy (najlepiej dużych, żyznych, ze strachami), siej w następujący sposób:
len (wiosna) -> odłogi do końca wiosny -> rzepa (lato) -> 1 dzień odłogów -> rzepa -> 1 dzień odłogów (jeśli miesiąc ma 31 dni, a jeśli 30 to od razu krok następny) -> pszenica.
To jest oczywiście wersja uproszczona, czasem trzeba pokombinować inaczej w zależności od żyzności łąk lub potrzeby zasiania czegoś innego.
Jak już będziesz miała łąki na wymianę, to można zrobić w ciut inny sposób w miesiącach 31-dniowych: len -> len -> pszenica -> pszenica.
Wszystko to oczywiście z użyciem naturalnego nawozu Wink
I ostatnie, ale też ważne. Na początek stwórz jak najwięcej zawodów dla początkujących koników. Przy dobrze ustawionych tego typu zawodach można spokojnie osiągnąć w nich prestiż 40-50%, a jednocześnie będą Ci one przynosiły dodatkowy dochód - 500eq za każde, które się odbyły. Na równi z dużymi łąkami warto zainwestować więc też w duże tory wyścigowe - może się na nich odbywać do 7 wyścigów dziennie. Jest to oczywiście max, ale te 4-5 na dobę bez problemu można wyciągnąć. I w tym przypadku tor zwróci Ci się po ok. miesiącu, a później to już czysty zysk Wink
Jak już będziesz miała 10 dużych, żyznych łąk ze strachami, 2 duże tory wyścigowe, to pozostaje tylko zbierać kasę i inwestować w boksy Wink W międzyczasie oczywiście możesz kilka dokupić, żeby kwaterować już jakieś konie. No i tu musisz się zastanowić - czy iść na ilość, czy na jakość Wink Z kwaterowania kasa tak właściwie jest marna, po odjęciu kosztów zakupu samego boksu, późniejszych napraw, ściółki (którą zamiast dla koni można sprzedać), dodatkowych stajennych... właściwie jest to działalność bardziej charytatywna, niż zarobkowa Very Happy Ja osobiście preferuję małą ilość boksów, za to systematycznie je ulepszam (z DO na DH) oraz dokupuję prysznice. Patrzę przy tym na obecne ceny, jako że się wahają. Czasem bardziej opłaca się kupić boks, czasem prysznic... a czasem poczekać kilka dni i nic nie kupować, jeśli ceny są w okolicach maksimum.
No i na koniec, jak już ta kasa jest, wtedy można zatrudniać maksymalną ilość pracowników za maksymalną stawkę - co też podnosi prestiż ośrodka. Oraz pobawić się zawodami - zrezygnować z tych dla początkujących na rzecz wysokoprestiżowych. Tu jednak trzeba trochę pokombinować - bo samo wysokie ustawienie poprzeczki nic nie da, jeśli nie znajdą się chętni do brania w nich udziału. Ale jak to zrobić to może już ktoś inny podpowie - sam dopiero niedawno zacząłem się interesować zawodami w OJ, więc na razie się uczę, kombinuję, i tu za wiele nie doradzę Wink

edek:
Jeszcze małe conieco apropos podnoszenia prestiżu - niby oczywiste, ale:
- w boksach używaj ściółki z lnu
- tak jak do upraw, miej też komplet łąk na wymianę pastwisk - wymieniaj codziennie (pastwiska -> odłogi, odłogi -> pastwiska), aby miały zawsze 100% żyzności, przyda się też dla utrzymania czystości w razie burzy i zalania; choć akurat z punktu widzenia hodowcy (konika) osobiście wolę mało żyzne łąki... ale to już inna historia Wink
- podnoś systematycznie minimalny wymagany poziom do zakwaterowania - ale to wraz z rozwojem ośrodka, nikt Ci nie zakwateruje najlepszych koników w początkującym OJ Wink


Ostatnio zmieniony przez Kuciap dnia Wto Sty 03, 2012 5:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Prestiż OJ Empty
PisanieTemat: Re: Prestiż OJ   Prestiż OJ I_icon_minipostWto Sty 03, 2012 5:38 am

Radziłabym zlikwidować większość łąk z uprawami jabłek. Uprawa na jednej łące w zupełności wystarczy, masz za to ciągłość upraw jabłuszek, gdyż po zebraniu plonów, uprawa nie likwiduje się automatycznie, jak to jest w przypadku innych roślin. Gdy przyjdzie lato, na 4 pozostałych łąkach zasiej tylko rzepę, ponieważ to z niej będziesz miała największy zysk (jeżeli są 5-akrowe łąki ze strachami, to nie wiem, czy nie wyjdzie się przypadkiem ok. 50 000 eq z jednego poletka rzepy (sprzedajesz je wtedy za 25 eq/szt.). W moim ośrodku są łąki 1- i 2-akrowe, nie stać mnie na większe, gdyż regularnie rozbudowuję stajnię i praktycznie większość funduszy idzie mi właśnie na ten cel. Na jednej łączce mam posiane cały czas jabłka, a w czasie letnim na całej reszcie (można maksymalnie na 5 łąkach) sieję rzepy, więc z ich sprzedaży mam później ok. 50, 60 000 eq. w zależności od tego, czy padało w czasie upraw, niszcząc pewną ich część czy była piękna pogoda. Zawsze jednak możesz zaopatrzyć się w szklarnię, dzięki której będziesz mogła hodować rzepkę i sprzedawać ją przez cały rok, zyskując na tym kilkanaście tys. eq. Gdy uzbierasz dostateczną ilość funduszy, wtedy zacznij rozwijać ośrodek. Nie ma co zabierać się z tym na łapu-capu, wiem to z własnego doświadczenia. Na samym początku, gdy nie wiedziałam jeszcze nic na temat prowadzenia OJ, o mało nie zbankrutowałam.

Na sam początek nie kupuj zbyt wielu boksów, gdyż będziesz musiała dokupić do nich łąki, a to spory wydatek dla kogoś, kto dopiero zaczyna. Wystarczy kilka, do kilkunastu (ja mam 30, za to rozbudowane w większości do rozmiarów 16 m2, za jakiś czas zostaną jeszcze bardziej rozbudowane do maksymalnych rozmiarów). Stopniowo, w miarę zdobywania coraz większych funduszy zaczniesz przyjmować pracowników. Będą Ci potrzebni do zwiększenia prestiżu ośrodka i polepszenia jakości lekcji.

Co jest bardzo ważne. Nikt nie zakwateruje swoich koni w ośrodku, który ma zbyt wysokie wymagania w stosunku do jakości usług, jakie oferuje. Nie ustawiaj sobie na razie minimalnych wymagań (chyba, że nie przekraczają 10). Co prawda, zakwaterują się z nim kiepskie konie, ale najważniejsze, że w ogóle jakieś, później będzie coraz lepiej.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Kuciap
Już coś wie
Kuciap


Liczba postów : 141
Dołączył : 22/08/2011

Prestiż OJ Empty
PisanieTemat: Re: Prestiż OJ   Prestiż OJ I_icon_minipostWto Sty 03, 2012 6:11 am

Sakuro, pszenicę bardziej opłaca się siać niż rzepę. Oczywiście pod warunkiem, że mieścimy się z nią w czasie.
Z jednego zbioru pszenicy mam zwykle 68-70k equus (pszenica + słoma), z rzepy 37-38k equus - na d. ż. łące ze strachem. Mimo, że czas uprawy pszenicy jest o 2 dni dłuższy, to i tak wychodzi się na tym lepiej Wink
No i polecałbym jednak zainwestować jak najszybciej w te łąki - na początku wydatek trochę zaboli i będziesz musiała zrezygnować chwilowo z rozbudowy samej stajni, ale czym szybciej zbierzesz komplet łąk, tym szybciej Ci się to zwróci, a potem już tylko duuużo większe zyski, niż masz obecnie Wink
I nie ma co blokować jednego pola jabłkami - siejąc przez cały sezon len / rzepę / pszenicę na 1 polu więcej, lepiej się na tym wyjdzie, niż na zabawie z mieszankami ;] Warto zasiać jabłka tylko na 1 sezon, aby zrobić mieszanki zdrowotne - dla koników i dla prestiżu.
Powrót do góry Go down
Hoping.
Przyjaciel Zagrody
Hoping.


Nick w grze : Paulax9
Liczba postów : 1176
Dołączył : 02/01/2012

Prestiż OJ Empty
PisanieTemat: Re: Prestiż OJ   Prestiż OJ I_icon_minipostWto Sty 03, 2012 7:38 am

Ja wiem bo czytałam już ten artykuł o OJ jak zarabiać i wiem co robię- naprawdę.
Chodziło mi tylko o szybki sposób + prestiżu ;D

A z tymi ofertami to tez racja ale są już osoby na stanowiskach ://
Ale dzięki Wam za odp. pomogły ! Smile)
Powrót do góry Go down
http://ourstories.mojeforum.net/
Sponsored content





Prestiż OJ Empty
PisanieTemat: Re: Prestiż OJ   Prestiż OJ I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Prestiż OJ
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Prestiż
» Prestiż ośrodka, pomocy
» Prestiż a poziom trudności zawodów - informacja.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: