Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Konkurs na opowiadanie - głosowanie

Go down 
+6
Sweet Rabbit
EveDallas
amorkowa
hanka1998
Asiaa.
Aki
10 posters

Konkurs na opowiadanie - głosowanie
Opowiadanie Sweet Rabbit
Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty11%Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
 11% [ 3 ]
Opowiadanie Asiaa.
Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty11%Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
 11% [ 3 ]
Opowiadanie mycha805
Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty48%Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
 48% [ 13 ]
Opowiadanie EveDallas
Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty30%Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
 30% [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 27
 
Poll closed

AutorWiadomość
Aki
Przyjaciel Zagrody
Aki


Nick w grze : Akira.
Liczba postów : 1998
Dołączył : 05/05/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 4:00 am

Lubelak napisał:
Witam, mały konkursik na opowiadanie. Skoro Nowy Rok to opowiadanie o czasie. Skąd idzie, dokąd się udaje, kto nim steruje? Dozwolone wszelakie wariacje, byle do tematu.
Piszemy przez tydzień. Pierwsza nagroda to Klepsydra Kronosa.
To do dzieła Smile
Coś o czasie, nie koniecznie tak rygorystycznie jak w pierwszych zdaniach.

farao

Tak więc głosujemy Smile Oto prace:

Sweet Rabbit

"Czas... Co to? Człowiek, potwór? A może kosmita? Powiecie mi? A może to... Ale co? Powiedźcie! Ja myślę, że czas to coś takiego, jak kłębek wełny. Ciągle ciągniemy, w ciągu minuty 1 centymetr. Ale, nie ma wełny nie wiadomo ile... Więc się w końcu skończy... Musi się skończyć. Co będzie wtedy z nami? Zapadniemy się pod ziemię? Może wylecimy w kosmos? A być może będziemy żyć dalej, tak jak kiedyś Adam i Ewa - w Raju z owocami, zwierzętami i wszystkim, co jest na tym Świecie... Wtedy, czas się zatrzyma a my będziemy bezczynnie stać? nie dajmy się na to nabrać! Mijają lata, kalendarze się nie kończą, a to wszystko to bujda! Moja mała bujda... Ale powiecie mi w końcu co to jest ten słynny czas?"

Asiaa.

"Pewnego zimowego dnia...albo nie za siedmioma górami,trzema lasami...dobra,mniejsza z tym.Więc tak jak już mówiłam,pewnego zimowego dnia(a dokładniej 31.12)szedł pan Czas,myśląc o Nowym Roku który przejmie jego potomek.
Pan Czas-starzejący się z każdego dnia na dzień staruszek.Jest on jednym z pokoleń rodziny Czasu.Na jego miejsce przyjdzie kolejny potomek Czasu.Ale już dobrze,bo nie mogę skończyć tego zdania.Więc na czym ja skończyłam?Już pamiętam na tym ,że szedł pan Czas,potem jego skrócona biografia...Tak wiem odchodze od tematu.Więc pewnego zimowego dnia szedł pan Czas.Wyszedł on z zegara na ulicy Akacjowej-przeprowadził się tam niedawno.Kręci się tak staruszek czekając na nowego potomka.Przeszedł już przez most nad Odrą,przez pętle tramwajową.Potomka ani widu ani słychu.Zdenerwowany już staruszek,chciał się wrócić już do domu,ale pomyślał,że nie może zawieść tych wszystkich dzieci i dorosłych(przecież petardy nie są takie tanie).
Na skraju wyczerpania umysłowego juz pan Czas,zobaczył go!Tak to musiał być on.Pospieszył staruszek do swego potomka.Teraz już może spać spokojnie,czas i Nowy rok są już bezpieczne."


mycha805

Drogi Pamiętniku!

Tegorocznego Sylwestra nie zapomnę nigdy. A było to tak:

Około 18:30 rodzice wyjechali do dalszej rodziny gdzie mieli świętować nadejście nowego, 2011 roku. Ja oraz moje rodzeństwo mogliśmy zaprosić kilku znajomych. Tak też zrobiliśmy. O 21 zabawa już trwała w najlepsze. Mimo to, prawie spałam na stojąco. Obudził mnie jednak mój najlepszy przyjaciel - Dawid - zapraszając do tańca. Tia... Wyglądało by to na niezłą historyjkę romantyczną, gdyby nie to że że zaraz potem zgasło światło oraz ucichła muzyka. Okazało się że na całej ulicy odcięli prąd. W tej sytuacji nie mieliśmy innego wyjścia - poszliśmy balować na działkę wynajętą przez moich rodziców, która znajdowała się dobry kilometr od domu. Gdy tam doszliśmy, była już 23. Cóż.. Jak się wali to się wali - tam też nie było prądu! Wszyscy się załamaliśmy. Impreza, na którą tak długo czekaliśmy okazała się klapą. Usiedliśmy wszyscy na śniegu. Za pół godziny miała wybić północ. Anka poszła przygotować petardy do odpalenia, a ja Olo i Kuba odpakowywaliśmy 23 lampiony (dla każdego gościa był jeden). Pół minuty przed 24 wypuściliśmy lampiony. Zaraz potem Ania odpaliła fajerwerki. Były przepiękne! Jednakże pech chciał by coś się nie udało. Gdy Ola poszła wziąć "pudełko" po petardach, niewypał eksplodował jej w rękach (dzięki Bogu nic się jej nie stało, była tylko w szoku) i... rąbnął w oborę sąsiada, co niestety skończyło się pożarem, pokryciem kosztów jej odbudowy, grzywną w wysokości 500 zł oraz zdjęciem nas wszystkich w lokalnej gazecie.


EveDallas

Zastanawialiście się kiedyś, czym jest czas? Jak powstał? Kiedy to było? Otóż kiedy Bóg stwarzał świat, stworzył i czas. Było to w dniu, kiedy rozdzielił dzień i noc. Ale w niedługo potem, kiedy upadli aniołowie oddalili się od Boga, schodząc do piekła, powstał złodziej czasu. Nazywano go różnie. Władcą Klepsydry, Złodziejem, Mordercą czasu. Bo właśnie to robił. Niszczył czas. Bóg w Niebiosach miał Klepsydrę Czasu – czyli przedmiot, który był ówczesnym zegarem, jeszcze na długo przed wynalezieniem klepsydry przez ludzi na ziemi. Rzecz ta miała prawie dwa metry wysokości, ale była jednocześnie zegarem i kalendarzem. Bóg w ten sposób obliczał czas na ziemi – dni, miesiące, lata. Wszakże sto lat dla aniołów w Niebieskich Pałacach upływa między jednym a drugim mrugnięciem ich złocistych oczu. A Morderca Czasu starał się Klepsydrę zniszczyć. Atakował na różne sposoby. Wkradał się do pałaców, podchodził do Klepsydry, rzucał nią, przeklinał ją, podpalał, zatapiał... na wiele sposobów morderca ów chciał zabrać czas. Udawało mu się to w niewielkim stopniu – powodował zniknięcie co najwyżej minuty, dwóch. Nie stanowiło to większego problemu. Nie rozumiał jednego – czas to dobro największe, dane nam, ludziom, od samego Stwórcy, Boga. Dopiero gdy na ziemi rozpoczął się wiek dziewiętnasty po narodzeniu Chrystusa, zaczął knuć. Sprawił, że ludzi zaczęli marnować czas. Podniszczał Klepsydrę. Przesypywał kolejne ziarnka czasu. Spowodował, ze ludzie wynaleźli telewizję, komputer, Internet. Ziarnka przesypywał garściami. A ludzie marnotrawili czas, mimo że to tak wspaniały prezent... Teraz, w wieku XXI, w roku 2012 ludzie ponownie muszą oswoić się z myślą, ze czas to coś ulotnego. I dobrze, dobrze! Trzeba to zrozumieć, musimy to zrozumieć! Nie można marnotrawić takiego pięknego daru od naszego Stwórcy. Nie pomagajmy Mordercy Czasu!
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1947323
Asiaa.
Przyjaciel Zagrody
Asiaa.


Nick w grze : Veaphilus
Liczba postów : 1399
Dołączył : 11/12/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 4:04 am

Ale słabo moje opowiadanie wyszło na tle innych xP
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 4:16 am

Zagłosowałam ^^

Asiaa.- jeszcze wszystko może się zmienic Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
Asiaa.
Przyjaciel Zagrody
Asiaa.


Nick w grze : Veaphilus
Liczba postów : 1399
Dołączył : 11/12/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 4:19 am

hanka1998 napisał:
Zagłosowałam ^^

Asiaa.- jeszcze wszystko może się zmienic Wink

Ja na wyniki nawet nie patrzyłam xD Tylko tak przeczytałam opowiadania Smile
Powrót do góry Go down
Aki
Przyjaciel Zagrody
Aki


Nick w grze : Akira.
Liczba postów : 1998
Dołączył : 05/05/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 4:40 am

Ja się od głosu wstrzymuję ^^ Nie wypadało by głosować, gdy mam tam swoją własną pracę..
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1947323
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 4:42 am

mycha805 napisał:
Ja się od głosu wstrzymuję ^^ Nie wypadało by głosować, gdy mam tam swoją własną pracę..

Heheheh... Ja bym głosowała naswoją pracę ^^
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
Aki
Przyjaciel Zagrody
Aki


Nick w grze : Akira.
Liczba postów : 1998
Dołączył : 05/05/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 4:51 am

hanka1998 napisał:
mycha805 napisał:
Ja się od głosu wstrzymuję ^^ Nie wypadało by głosować, gdy mam tam swoją własną pracę..

Heheheh... Ja bym głosowała naswoją pracę ^^

Cóż.. Jednak zagłosowałam na opowiadanie Asi Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1947323
Asiaa.
Przyjaciel Zagrody
Asiaa.


Nick w grze : Veaphilus
Liczba postów : 1399
Dołączył : 11/12/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 5:08 am

mycha805 napisał:
hanka1998 napisał:
mycha805 napisał:
Ja się od głosu wstrzymuję ^^ Nie wypadało by głosować, gdy mam tam swoją własną pracę..

Heheheh... Ja bym głosowała naswoją pracę ^^

Cóż.. Jednak zagłosowałam na opowiadanie Asi Smile

affraid Ja też zaagłosowałam.Nie na swoje,żeby nie było ;P
Powrót do góry Go down
amorkowa
ZAGRODZIANIN
amorkowa


Nick w grze : amorkowa
Liczba postów : 2307
Dołączył : 02/04/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 7:00 am

Zagłosowałam.... Ciężko było wybrać, bo każda praca jest wspaniała Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2562520
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 7:56 am

Ojej, nie jestem ostatnia! xD ode mnie głosik poleciał na najlepsze według mnie opowiadanie, nie powiem które. Ale na pewno nie moje ;p
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Sweet Rabbit
ZAGRODZIANIN
Sweet Rabbit


Nick w grze : Rabbitek
Liczba postów : 1911
Dołączył : 04/11/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 12:04 pm

Uuuu... Tylko dwa głosy ... ;(
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1311909
Go??
Gość
Anonymous



Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 17, 2012 1:53 pm

mycha805 - moj glos polecial. Smile
Wszytskie prace są świetne, ale uwielbiam pamiętniki, a ten jest jeszcze tak fajnie napisany Smile Jak na razie wygrywasz, Gratulacje Smile
Powrót do góry Go down
Aki
Przyjaciel Zagrody
Aki


Nick w grze : Akira.
Liczba postów : 1998
Dołączył : 05/05/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostSro Sty 18, 2012 2:55 am

Naprawdę dziękuję Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1947323
Malto
ZAGRODZIANIN
avatar


Nick w grze : Malto (konto skasowane), Malciak (do śledzenia poczynań Ow&Co)
Liczba postów : 2378
Dołączył : 09/04/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostSro Sty 18, 2012 3:13 am

Przy pełnym uznaniu dla wszystkich prac swój głos oddaję na opowiadanie EvyDallas. Dziewczyno - cud, miód i orzeszki! Lubię takie "filozoficzne" rozważania, coś na kształt mitów czy opowieści, a jeśli tekst ma w sobie dodatkowo wątek anielski i ukrytą w słowach prawdę, kupujesz mnie od ręki Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2536024
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostSro Sty 18, 2012 5:56 am

Malto napisał:
Przy pełnym uznaniu dla wszystkich prac swój głos oddaję na opowiadanie EvyDallas. Dziewczyno - cud, miód i orzeszki! Lubię takie "filozoficzne" rozważania, coś na kształt mitów czy opowieści, a jeśli tekst ma w sobie dodatkowo wątek anielski i ukrytą w słowach prawdę, kupujesz mnie od ręki Smile
Dziękuję bardzo;) Opowiadanie zainspirowane jest w sumie Biblią, a dokładniej Księgą Rodzaju. Zawsze mnie to zastanawiało, jak to było z powstawaniem świata i czasem. Dlatego powstało takie niby opowiadanie, niby mit... Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostSro Sty 18, 2012 1:02 pm

Wszystkie opowiadania bardzo fajne. Smile Tylko SR i Asia trochę odbiegały od tematu - wracały i tak ciągle. Ja rozumiem, że to taki środek stylistyczny czy coś, często się z tym stykam, ale... mimo wszystko super opowiadanka. Głos poleciał do mychy.
Powrót do góry Go down
Aki
Przyjaciel Zagrody
Aki


Nick w grze : Akira.
Liczba postów : 1998
Dołączył : 05/05/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostSro Sty 18, 2012 1:17 pm

ZetkaEmka napisał:
Wszystkie opowiadania bardzo fajne. Smile Tylko SR i Asia trochę odbiegały od tematu - wracały i tak ciągle. Ja rozumiem, że to taki środek stylistyczny czy coś, często się z tym stykam, ale... mimo wszystko super opowiadanka. Głos poleciał do mychy.

Dziękować Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1947323
Pati...xd
Przyjaciel Zagrody
Pati...xd


Nick w grze : Pati...xd
Liczba postów : 4498
Dołączył : 01/08/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostSro Sty 18, 2012 1:22 pm

Mój poleciał do mychy. Fajne opowiedziane. Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3288
Aki
Przyjaciel Zagrody
Aki


Nick w grze : Akira.
Liczba postów : 1998
Dołączył : 05/05/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostSro Sty 18, 2012 1:45 pm

Pati...xd napisał:
Mój poleciał do mychy. Fajne opowiedziane. Smile

Dziękować Very Happy (2x)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1947323
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 24, 2012 6:30 am

A do kiedy głosowanie? Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Aki
Przyjaciel Zagrody
Aki


Nick w grze : Akira.
Liczba postów : 1998
Dołączył : 05/05/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 24, 2012 7:02 am

EveDallas napisał:
A do kiedy głosowanie? Wink

Do tej niedzieli było
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1947323
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostWto Sty 24, 2012 7:16 am

A. Mhm. Opóźniony zapłon mam, nie ma co;]
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
иιєησямaℓиค
Nowy
avatar


Liczba postów : 9
Dołączył : 09/02/2012

Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipostCzw Lut 09, 2012 1:29 pm

Wszystkie są Okey . <3
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=287269
Sponsored content





Konkurs na opowiadanie - głosowanie Empty
PisanieTemat: Re: Konkurs na opowiadanie - głosowanie   Konkurs na opowiadanie - głosowanie I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Konkurs na opowiadanie - głosowanie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Konkurs na Opowiadanie!
» Głosowanie na konkurs życzeniowy
» Konkurs na opowiadanie!
» konkurs na opowiadanie
» 7. Konkurs na opowiadanie

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Archiwum aktualności-
Skocz do: