Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 rozmnażanie

Go down 
+2
hanka1998
Fangusta
6 posters
AutorWiadomość
Fangusta
Już coś wie
Fangusta


Nick w grze : Fangusta
Liczba postów : 159
Dołączył : 21/10/2011

rozmnażanie Empty
PisanieTemat: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 5:05 am

Powiedzcie w jakim wieku musi być klacz i ogier aby dały najlepsze potomstwo (oczywiście przy BLUP 100) ?
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 5:07 am

Wiek nie ma znaczenia. Raczej UM, PG i BLUP. Możesz pokryc 100 letnią klacz i da podobne potomstwo co ta 10- letnia Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
asiiix
Przyjaciel Zagrody
asiiix


Liczba postów : 500
Dołączył : 21/12/2011

rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 6:09 am

kiedyś obiło mi się o uszy, że i młodsza klacz (oczywiście 100blup) tym lepsze źrebaki daje. Ile w tym prawdy, nie wiem... Ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że u mnie klacz kryta w wieku 10 lat daje lepszego źrebaka (pod względem PG) niż ta sama klacz za 2 pokryciem, kiedy jest trochę starsza. U mnie zawsze jest tak, że pierwszy źrebak jest najlepszy zawsze pod względem PG Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=113015
Fangusta
Już coś wie
Fangusta


Nick w grze : Fangusta
Liczba postów : 159
Dołączył : 21/10/2011

rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 6:24 am

asiiix napisał:
kiedyś obiło mi się o uszy, że i młodsza klacz (oczywiście 100blup) tym lepsze źrebaki daje. Ile w tym prawdy, nie wiem... Ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że u mnie klacz kryta w wieku 10 lat daje lepszego źrebaka (pod względem PG) niż ta sama klacz za 2 pokryciem, kiedy jest trochę starsza. U mnie zawsze jest tak, że pierwszy źrebak jest najlepszy zawsze pod względem PG Smile

no właśnie mnie też tak się o uszy obiło
Powrót do góry Go down
*koniara*
Nowy
*koniara*


Liczba postów : 6
Dołączył : 08/02/2012

rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 6:25 am

Z takim czymś jeszcze się nie spotkałam.
Możliwe, że coś takiego istnieje, ale nie byłabym tego taka pewna.
W moim przypadku, także pierwsze źrebaki pod względem PG są lepsze od ich następców, ale możliwe, że to tylko przypadek.
Serdecznie pozdrawiam,
*koniara*
Hodowla jednorożców - **vernie eenhoorn**
Spółka graficzna - Graficzne Forum, gdzie zapraszam na shoutboxa. =)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=95030
Go??
Gość
Anonymous



rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 6:26 am

Według mnie to tak jak w realu,że im młodsze konie tym lepsze,silniejsze potomstwo.
Powrót do góry Go down
Fangusta
Już coś wie
Fangusta


Nick w grze : Fangusta
Liczba postów : 159
Dołączył : 21/10/2011

rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 6:28 am

No to jeszcze jedno pytanie. Czy warta (a jeśli tak to jakie) dawać iteemy z CR klaczom i ogierom hodowlanym ?
Powrót do góry Go down
Kikyo22
Przyjaciel Zagrody
Kikyo22


Nick w grze : Kikyo22
Liczba postów : 1083
Dołączył : 15/01/2012

rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 6:31 am

Mi się zdaje, ze nie ma sensu.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 6:33 am

Tzn.owszem ziarno prawdy w tym jest.Ale jest to opłacalne ze względu na dobre źrebięta po dobrych rodzicach.A dobry koń to koń z itemami.
Powrót do góry Go down
Fangusta
Już coś wie
Fangusta


Nick w grze : Fangusta
Liczba postów : 159
Dołączył : 21/10/2011

rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 6:35 am

Pysia2762Pysia2762 napisał:
Tzn.owszem ziarno prawdy w tym jest.Ale jest to opłacalne ze względu na dobre źrebięta po dobrych rodzicach.A dobry koń to koń z itemami.

Pysia ale z tego co się dowiedziałam to na źrebaka wpływa blup a nie umiejętności rodziców
Powrót do góry Go down
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 11:06 am

Cóż, kiedy para nie miała Kamienia filozoficznego, preferowałam taki wiek:
Klacz: 24 lata
Ogier: 24 lata i 10 miesięcy
Dlatego, że wtedy mają szczytowe umiejętności.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
asiiix
Przyjaciel Zagrody
asiiix


Liczba postów : 500
Dołączył : 21/12/2011

rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipostNie Lut 12, 2012 12:21 pm

Aglyss umiejętności nie mają wpływy na umiejętności źrebaka...


Ja moim koniom hodowlanym nie daję nic z CR, czasem tylko muśnięcie jak chcę szybciej np wygrać zawody, albo jeszcze coś dotrenować.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=113015
Sponsored content





rozmnażanie Empty
PisanieTemat: Re: rozmnażanie   rozmnażanie I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
rozmnażanie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Rozmnażanie jednorożców
» Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: