Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Luzytan i trening do GP

Go down 
+3
KaVcia
Hoping.
EREIS
7 posters
AutorWiadomość
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 7:48 am

Witajcie na wstępie przepraszam jeśli pisze w nieodpowiednim wątku ale to mój "pierwszy raz" Smile Mam klaczkę luzytańską Copa i chciałabym ją wytrenować do GP ( wiem że klacze się nie nadają, wiem że nie będzie extra wyników miała ale chcę ją wytrenować ).

Zawsze trenowałam tak, że wpierw robiłam przejażdżki ( u araba krótki galop ) jak one już nic nie dawały to dawałam konia na trening umiejętności ( pierwsze prędkość, później wytrzymałość ) a następnie zawody( biegi przełajem) jak zawody nic już nie dawały to kończyłam treningi i później przejażdżki. Stosowałam ten sposób odpowiednio zmieniony również do luzytanów.

Ale coś mam ten sposób mocno kijowy bo konie osiągają mi przy PG 500 około 700 umiejętności /przykład arab/ Dali , przy PG 600 około 900 umiejętności /przykład luzytan/ Cedra i teraz prośba o pokazanie gdzie robię błąd bo chciałabym tą klacz dobrze wytrenować - tak żeby miała te min 1000 umiejętności bo wiem że da się tyle osiągnąć przy jej PG. Z góry dziękuje za pomoc


P.S.

Jeśli w złym miejscu umieściłam wątek to proszę moderatora o przedsienie przepraszam.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Hoping.
Przyjaciel Zagrody
Hoping.


Nick w grze : Paulax9
Liczba postów : 1176
Dołączył : 02/01/2012

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 7:49 am

http://www.zagroda-mgly.com/t2245-trening-konia-do-gp-poradnik?highlight=Trening+do+GP - oto i poradnik.
Powrót do góry Go down
http://ourstories.mojeforum.net/
KaVcia
Przyjaciel Zagrody
KaVcia


Nick w grze : KaVcia
Liczba postów : 731
Dołączył : 31/08/2011

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 7:57 am

Musisz znaleźć OJ z dobrym + do um z lekcji i prysznicem.
Po skończeniu zabaw bierz się za wykorzystanie limitu 60 um z towarzyszem (tak, musisz go posiadać). Podawaj różne przedmioty w wieku i już w wieku 2lat nieważne, co robisz z koniem, wysyłaj go na lekcje. Kolejność, co zrobisz dalej jest nieistotna.
Musisz skończyć towarzysza, przejażdżki, trening, wykorzystać um z brania udziału w zawodach.
Powrót do góry Go down
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 8:05 am

W przypadku konia Dali tak jest - jedynie co mu dodaje umiejętności to są lekcje cała reszta łącznie z towarzyszem jest skończona a z jego PG 500 udało mi się tylko 777 umiejętności wyciągnąć a biorąc pod uwagę iż ma już 14 lat i podane 20 chmurek to za dużo więcej już mieć nie będzie. Przepis z linku czytałam lecz w nim nie ma ujętego towarzysza i nie wiem już w końcu czy muszę robić wpierw kompletne treningi, następnie kompletne przejażdżki a na sam koniec dobijać zawodami??
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
KaVcia
Przyjaciel Zagrody
KaVcia


Nick w grze : KaVcia
Liczba postów : 731
Dołączył : 31/08/2011

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 8:33 am

Kolejność nie ma znaczenia. Jedynie towarzysza trzeba na początku, wtedy zabiera mniej energii. Pozostałe rzeczy będą w każdym wieku zabierać tyle samo energii i tyle samo jej dawać. Można też skończyć plażę.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 8:40 am

ja chętnie wezmę na siebie wytrenowanie koni do gp um 1000 w górę
Powrót do góry Go down
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostNie Lut 19, 2012 4:46 pm

Czyli o ile dobrze rozumiem to wpierw mam zaraz po zrobieniu PG 1,20 konia nie trenować i nie dawać na przejażdżki tylko cały czas aż do wyczerpania dawać zabawy z towarzyszem??
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
KaVcia
Przyjaciel Zagrody
KaVcia


Nick w grze : KaVcia
Liczba postów : 731
Dołączył : 31/08/2011

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostPon Lut 20, 2012 6:37 am

Tak, wtedy jest to najbardziej opłacalne. Smile
Powrót do góry Go down
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostPon Lut 20, 2012 6:43 am

Ok to towarzysz wybawiony do zera - klacz ma teraz 8 lat więc zgodnie z planem podanym w linku powinnam teraz nie posyłać ją na przejażdżki tak jak to robiłam dotychczas tylko na trening i w kolejności robić : ujeżdżanie, kłus, galop, prędkość, wytrzymałość, skoki. Czy tak mam właśnie zrobić czy jakoś inaczej??
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostPon Lut 20, 2012 2:29 pm

Zrobiłam tak jak było w treningu/poradniku napisane - fakt skleroza nie boli i klacz nie dostała WM ale to nie ma wpływu na wysokość jej umiejętności bo na chwilę obecną na ani jedną lekcję nie poszła jeszcze. Są to umiejętności po wykorzystanym towarzyszu, skończonych treningach, przejażdżkach i zawodach. Krótko mówiąc - koń zepsuty jak z resztą każdy u mnie Sad Niestety nie wiem co robię źle. Copa
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
katty88888
Przyjaciel Zagrody
katty88888


Nick w grze : katty88888
Liczba postów : 469
Dołączył : 04/12/2011

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostWto Lut 21, 2012 8:14 am

jeśli nie poszła na jeszcze ani jedną lekcję to się nie dziw że umiejętności małe Smile
One dodają się do 25roku życia i jeżeli koń ma WM to może 2 razy więcej tych lekcji zrobić po prostu Smile
Powrót do góry Go down
KaVcia
Przyjaciel Zagrody
KaVcia


Nick w grze : KaVcia
Liczba postów : 731
Dołączył : 31/08/2011

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostWto Lut 21, 2012 9:32 am

To w takim razie, taki inny poradnik Ci napiszę. Smile

Po dodaniu 1,2 PG dalej bawisz się z towarzyszem (staraj się robić to jak najbardziej korzystnie).
W wieku 2 lat podajesz Wodę Młodości (bez niej osiągnie sporo mniejsze umiejętności) i od tej pory każdego dnia bierzesz go na lekcję (znajdź OJ z prysznicem i przynajmniej 0.245 do dwóch najlepszych umiejętności). Jeśli koń ma być do GP, kastrujesz go.
Kiedy wykorzystasz limit 60 um + z towarzysza (no, o ile towarzysz dodaje um, to też ważne: różnica 60 um), kończysz trening paskami, przejażdżki (jeśli ma być do konkretnej konkurencji GP polecam zrobić też plażę), wykorzystujesz cały + um z zawodów. W dowolnej kolejności. Przy czym pamiętasz o lekcjach.
Następnie wykorzystujesz chmurki, o ile zamierzasz je podać, jeżeli nie, każdego dnia, włącznie z 25 rokiem jego życia bierzesz lekcję.
Pamiętaj o KF! W innym wypadku umiejętności zaczną spadać, tym samym niwecząc Twój wysiłek.

Powodzenia! Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostWto Lut 21, 2012 12:50 pm

Koń musi dostać codziennie lekcję. Wcześniej też wydawało mi się, że lekcje to takie nic, ale potem się przekonałam, kiedy dodały mojemu koniowi ponad 100 um.
Powrót do góry Go down
Elfka
Raczkujący
Elfka


Nick w grze : elfka_z_minhiriath
Liczba postów : 61
Dołączył : 20/10/2011

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostPią Lut 24, 2012 2:16 am

Pisałam już o tym w innym wątku, ale tu może bardziej pasuje, więc powtórzę: mam pytanie odnośnie zabaw przyszłego czampiona z towarzyszem... czy warto nim rozpocznie się przejażdzki i treningu najpierw bawić się z towarzyszem (smok) plus tylko lekcje... a jak zabawy nic już nie dadzą, to dopiero robić przejadżki i trening (i cały czas lekcje)? Nie chcę "zepsuć" świetnego konia do GP więc proszę o poradę.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1111639
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostPią Lut 24, 2012 2:31 am

Tak, Elfko,najpierw towarzysz+lekcje, potem trening i przejażdzki cały cza sna lekcjach.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Elfka
Raczkujący
Elfka


Nick w grze : elfka_z_minhiriath
Liczba postów : 61
Dołączył : 20/10/2011

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostPią Lut 24, 2012 2:38 am

Aha, dziękuję za odpowiedź Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1111639
Daliaaa
Nowy
avatar


Liczba postów : 13
Dołączył : 29/03/2011

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostSob Lut 25, 2012 6:06 am


Lekcje codziennie to najważnejsze, a po lekcjach
1. zabawy z towarzyszem
2. jak towarzysz przestanie dodawać um. to cały trning skończyć
3. po treningu wsyztskie przejażdżki skończyć
4. wysyłać na zawody różnych ypów aż um. sie pgorubią
5. do 25 roku życia lekcje

no i możesz dać jej 20 chmurek i wode młodości- wiecej um. z lekcji wyciągnie
Powrót do góry Go down
Elfka
Raczkujący
Elfka


Nick w grze : elfka_z_minhiriath
Liczba postów : 61
Dołączył : 20/10/2011

Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipostSob Lut 25, 2012 6:27 am

No ja myślę, że Woda Młodości bardzo się przydaje, a nawet jest niezbędna jeśli chodzi o konia do GP. Ja już przeprowadziłam cały trening z moim koniem, ale mam wrażenie, że jednak mogłam wybrać lepszego towarzysza niż Smok:/
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1111639
Sponsored content





Luzytan i trening do GP Empty
PisanieTemat: Re: Luzytan i trening do GP   Luzytan i trening do GP I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Luzytan i trening do GP
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Luzytan
» Luzytan go GP
» Co mam zrobić? - luzytan
» Arab i luzytan
» Mieszanka arab-luzytan

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: