Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Oblicznie um. wrodzonych źrebaka.

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Kawaii
Nowy
Kawaii


Liczba postów : 9
Dołączył : 24/04/2011

Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. Empty
PisanieTemat: Oblicznie um. wrodzonych źrebaka.   Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. I_icon_minipostPon Kwi 25, 2011 2:12 pm

Potrzebuję mądrych główek do ulepszenia lub nowej teorii. Mam dość ambitne cele i sądzę, że moja filozofia nie jest zawsze dobra. Nie mogę dojść do tego, jaki wpływ ma BLUP do umiejętności.
W dzisiejszym poradniku:

1)BLUP i PG - jakie ma znaczenie przy obliczaniu?

2)Jak obliczyć umiejętności wrodzone źrebaka?(na oko)




A więc zaczynamy:



Nie da się dokładnie obliczyć umiejętności wrodzonych źrebaka - liczy to komputer na podstawie PG i BLUP-u. Przypominam, PG to potencjał genetyczny, wskaźnik jak dobrego[genetycznie] mamy konia. Od niego zależy maksymalne wytrenowanie konia i szybkość treningu i nabywanych um. podczas przejażdżek.

BLUP, oczywiście wzrasta przy trenowaniu konia. By BLUP wynosił równa stówę, musimy pogrubić umiejętności.



2)

Jak napisałam w punkcie 1, um. da się obliczyć na oko. Dążę do polepszenia mojej taktyki rozumowania w jaki sposób to obliczać, ale ten sposób...prawie się udał.

Potrzebne są:

-kartka

-długopis

-kalkulator lub mądra główka(ja polecam kalkulator, bo można się pogubić)

A więc na karteczce zapisujemy:

-PG matki, by dodatkowo obliczyć PG. Ja wybrałam moją Delight z amerykańskiego Howrse, ale tam oblicza się tak samo:)

PG Delight: 376.03(liczby po kropce są mniej ważne więc nie używamy ich do liczenia)

-Um. matki: 542.35(liczby po kropce są mniej ważne więc nie używamy ich do liczenia)

-BLUP matki: 100%

-PG ojca:385.35(tak jak w poprzednim pkt)

-Um ojca:567.03(tak jak w poprzednim pkt)

-BLUP ojca: 100%



Dodajemy um. rodziców, w tym przypadku: 542+567=1109

I te 1190 dzielimy przez 15: 1109/15=73.93

Nie mogąc się doczekać postarzyłam swoja klacz do momentu narodzin źrebaka - jego um. wrodzone wynosiły 74.15 ! Oczywiście liczyło się także PG i BLUP, dlatego nam równo nie wyszło.

PG źrebaka: 380 - tak jak obliczałam! Dodajemy PG rodziców i dzielimy przez dwa.



Ale są także wyjątki - nie zawsze obliczymy równo. Używając innej klaczy i obliczając um. wrodzone...pomyliłam się o 20 pkt! Wiec nie zawsze dzielimy przez 15 i to jest właśnie haczyk! Trzeba kombinować!

UWAGA: Sposób nie jest jeszcze do końca sprawdzony. Może to był przypadek, że mi tak wyszły obliczenia? Czekam na Wasze próby! Będę ulepszać ten poradnik o coraz nowsze wskazówki, ale to tylko przy Waszej pomocy!
Powrót do góry Go down
http://wszsytkoohowrse.bloog.pl
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2811
Dołączył : 18/01/2011

Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. Empty
PisanieTemat: Re: Oblicznie um. wrodzonych źrebaka.   Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. I_icon_minipostPon Kwi 25, 2011 2:20 pm

Przy BLUPie plus 100 u obojga rodziców PG źrebaka będzie wyższy od najlepszego z nich.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Kawaii
Nowy
Kawaii


Liczba postów : 9
Dołączył : 24/04/2011

Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. Empty
PisanieTemat: Re: Oblicznie um. wrodzonych źrebaka.   Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. I_icon_minipostWto Kwi 26, 2011 3:58 am

Tak, ale tu chodzi o umiejętności wrodzone. Przecież musi być na to sposób! Problem w tym, że rzadko rozmnażamy klacze i ogiery(częściej klacze) wytrenowane na maksa. Do obliczania um. wrodzonych potrzebny jest BLUP rodziców. Dlatego poszukuję pomocy: ile razy -100 jest mniejsze od +100???

Bo jeśli pośrednie* BLUP wyjdzie 100, to dodane um. rodziców dzielimy przez 15. Nie wiem akurat czemu 15, ale wtedy przy obliczaniu dostałam oświecenia.
* Pośrednie BLUP, np. jeśli matka ma +60 a ojciec +80 to pośrednim BLUP-em jest +70. Czy ktoś to rozumie?
Obliczamy, ile pośrednie BLUP (ile razy) jest mniejsze od równej setki na plusie.
Liczbę, która nam wyjdzie, mnożymy przez 15. Dodane umiejętności rodziców dzielimy przez wynik poprzedniego działania.
To jest jedna z moich teorii i ta najbardziej trafna.
Tylko jedno jest pytanie : co jeśli, BLUP pośredni wyjdzie -100?(rzadki przypadek)
I dlatego się pytam jeszcze raz : ile razy -100 jest mniejsze od +100??
Powrót do góry Go down
http://wszsytkoohowrse.bloog.pl
paulam97
Raczkujący
paulam97


Nick w grze : paulam97
Liczba postów : 74
Dołączył : 23/04/2011

Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. Empty
PisanieTemat: Re: Oblicznie um. wrodzonych źrebaka.   Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. I_icon_minipostWto Kwi 26, 2011 7:43 am

-100 jest mniejsze od 100 o 0,01 raza tzn. 100 : (-100) = 0,01 jeżeli o to chodzi ^^
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=102765
Volkovia
W skromnych progach Zagrody
Volkovia


Nick w grze : Volkovia
Liczba postów : 304
Dołączył : 28/02/2011

Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. Empty
PisanieTemat: Re: Oblicznie um. wrodzonych źrebaka.   Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. I_icon_minipostWto Kwi 26, 2011 7:57 am

nie, jej chodzi chyba bardziej o wartość BLUP przy obliczaniu.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3187635
Sponsored content





Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. Empty
PisanieTemat: Re: Oblicznie um. wrodzonych źrebaka.   Oblicznie um. wrodzonych źrebaka. I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Oblicznie um. wrodzonych źrebaka.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Obliczanie umiejętności wrodzonych żrebaka
» PG źrebaka
» boks dla źrebaka pod GP
» Licytacja Źrebaka *37
» Krycie klaczy a PG źrebaka

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: Poradniki-
Skocz do: