Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Kto z was ogląda anime...?

Go down 
+19
Arbuzek_10
zαbαvεcкαα
Ejli
koteczek043
Malto
Kai Shouri
Narkotyka
Tirrathee
Philipek
avrilka
asiamar98
Aglyss
Nevarra
Sweet Rabbit
koziorożec
Sakura
Ayame
Hoping.
Natusia:)
23 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Natusia:)
Już coś wie
avatar


Liczba postów : 195
Dołączył : 14/09/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 05, 2012 10:34 am

Mam do was takie pytanie. Z jakich stron oglądacie anime, ponieważ na you tube nie ma wszystkich odcinków, a na niektórych stronach np: Shiden Anime za wolno mi chodzą. Neutral
Powrót do góry Go down
Hoping.
Przyjaciel Zagrody
Hoping.


Nick w grze : Paulax9
Liczba postów : 1176
Dołączył : 02/01/2012

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 05, 2012 10:39 am

Anime to nazwa serialu? Zobacz na : baje.pl
Powrót do góry Go down
http://ourstories.mojeforum.net/
Gość
Gość
Anonymous



Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 05, 2012 10:41 am

Ja nie mam aż tak szybkiego internetu aby oglądać sobie anime na internecie. Aktualnie oglądam Naruto na Axn spine(czy jakoś tak).


Paula- wpisz w google potem gadaj-,- Anime to japoński serial dla dzieci(niesłusznie mylone z bajkami).
Powrót do góry Go down
Hoping.
Przyjaciel Zagrody
Hoping.


Nick w grze : Paulax9
Liczba postów : 1176
Dołączył : 02/01/2012

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 05, 2012 10:48 am

ApplePie napisał:
Paula- wpisz w google potem gadaj-,- Anime to japoński serial dla dzieci(niesłusznie mylone z bajkami).
Czy ja coś napisałam takiego? Odpowiedziałam na jej pytanie: Anime może oglądać na baje.pl. Nie wiem o co ci chodzi. Zadałam pytanie czy to jest nazwa serialu, bo ja nie oglądam czegoś takiego...
Powrót do góry Go down
http://ourstories.mojeforum.net/
Ayame
Przyjaciel Zagrody
Ayame


Nick w grze : Emi99
Liczba postów : 776
Dołączył : 03/08/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 05, 2012 10:53 am

Ja anime oglądam najczęściej na kreskowki.fani.pl (:
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 05, 2012 10:53 am

Ale to nie nazwa tylko styl, jak np. dokument ; )
Ej, spokojnie, nie chcę kłótni wywołać, chciałam tylko sprostować, wybacz, jeżeli Cię dotknęło..nie chciałam.
Powrót do góry Go down
Hoping.
Przyjaciel Zagrody
Hoping.


Nick w grze : Paulax9
Liczba postów : 1176
Dołączył : 02/01/2012

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 05, 2012 10:54 am

Ale ja nie napisałam, że to jest bajka ( :
tylko serwer nazywa się "baje.pl" ale Anime ta, jest. I dużo innych seriali. (:
Powrót do góry Go down
http://ourstories.mojeforum.net/
Natusia:)
Już coś wie
avatar


Liczba postów : 195
Dołączył : 14/09/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 05, 2012 12:34 pm

Ayame napisał:
Ja anime oglądam najczęściej na kreskowki.fani.pl (:

Dzięki sprawdze Smile
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPią Mar 16, 2012 6:53 pm

ApplePie napisał:
Ja nie mam aż tak szybkiego internetu aby oglądać sobie anime na internecie. Aktualnie oglądam Naruto na Axn spine(czy jakoś tak).


Paula- wpisz w google potem gadaj-,- Anime to japoński serial dla dzieci(niesłusznie mylone z bajkami).

AP, anime jest dla każdej grupy osób. Oglądają je zarówno dzieci, jak i dorośli. Ta tendencja z Japonii bardzo szybko przedostaje się do Stanów oraz Europy. Obecnie można znaleźć anime przetłumaczone na język polski o różnej tematyce. Są anime ambitne i są takie, po które prawdziwy koneser sztuki japońskiej nawet nie sięgnie. Jutro mogę przytoczyć kilka tytułów, które zadowolą najbardziej wybredne gusta miłośników anime. Obejrzałam ich już trochę, więc mniej więcej wiem, co jest dobre, a co po prostu można sobie podarować Wink

Aha, i anime niekoniecznie jest serialem, są też krótko i długometrażówki, jak np. wyświetlane kilka lat temu w polskich kinach Mononoke Hime - Księżniczka Mononoke. Świetne anime Very Happy.

Najlepsze anime, jakie kiedykolwiek oglądałam, to Grobowiec Świetlików - oryginalny tytuł: Hotaru no Haka. ŻADNE anime nie może się z nim równać, jest to najwyższa liga i coś, co zapewne nigdy nie zostanie już powtórzone. Nawet moja mama, która zawsze śmiała się ze mnie i szydziła, że oglądam bajki obejrzała ten tytuł i stwierdziła, że podoba jej się, podobnie było z moim facetem Smile. Ta perła została stworzona przez Studio Ghibli, którego filmy od samego początku mnie urzekły. Niezależnie, czy współpracował z nią Hayao Miyazaki czy też nie, filmy Studia Ghibli podbiły moje serce i zawsze chętnie do nich wrócę Smile

Natusia, do tej pory oglądałam na kreskowki.fani.pl lub kreskoweczki.pl, ale ostatnimi czasy nie mogłam przebić się przez blokadę Megavideo, przez które większość filmów była linkowana. W tej chwili siedzę na Anime Shinden.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
koziorożec
Przyjaciel Zagrody
koziorożec


Nick w grze : koziorożec
Liczba postów : 1626
Dołączył : 28/02/2012

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostSob Mar 17, 2012 1:07 am

Ja nie
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1778120
Sweet Rabbit
ZAGRODZIANIN
Sweet Rabbit


Nick w grze : Rabbitek
Liczba postów : 1911
Dołączył : 04/11/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostSob Mar 17, 2012 1:26 am

kreskoweczki.com albo pl - bajki, seriale, anime, komedie...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1311909
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostSob Mar 17, 2012 2:05 am

Cytat :
Natusia, do tej pory oglądałam na kreskowki.fani.pl lub kreskoweczki.pl, ale ostatnimi czasy nie mogłam przebić się przez blokadę Megavideo, przez które większość filmów była linkowana. W tej chwili siedzę na Anime Shinden.
Megavideo padło, razem z Megaupload. Jedynie to co było na innych hostingach się utrzymało

Swoja drogą jedyne anime jakie obejrzałam to Kuroshitsuji, oba sezony i mi wystarczy.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostSob Mar 17, 2012 3:28 am

Ja oglądam tylko na Shinden-anime. Teraz akurat wzięłam się za Spicy and Wolf II
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostNie Mar 18, 2012 7:13 pm

Ayame napisał:
Ja anime oglądam najczęściej na kreskowki.fani.pl (:

Jakie anime najchętniej oglądasz Smile? Ja osobiście zawsze lubię wracać do twórczości pana Hayao Miyazakiego i Studia Ghibli. Nie wiem, jakie anime mogą się z nimi równać Smile. W każdym razie według mnie jest to pierwsza liga i nic mojego zdania nie zmieni Smile. Właśnie obejrzałam Ruchomy Zamek Hauru oraz mój ukochany film Mononoke Hime. Poza tym, w ostatnim czasie odświeżyłam sobie Higashi no Eden oraz sławne Death Note Wink. W najbliższym czasie muszę odświeżyć sobie Texhnolyze, Ghost in the Shell, Angel Sanctuary, Ergo Proxy, Evangeliona czy ryjący beret Serial Experiments Lain Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Natusia:)
Już coś wie
avatar


Liczba postów : 195
Dołączył : 14/09/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostNie Mar 18, 2012 11:35 pm

Sakura napisał:
Ayame napisał:
Ja anime oglądam najczęściej na kreskowki.fani.pl (:

Jakie anime najchętniej oglądasz Smile? Ja osobiście zawsze lubię wracać do twórczości pana Hayao Miyazakiego i Studia Ghibli. Nie wiem, jakie anime mogą się z nimi równać Smile. W każdym razie według mnie jest to pierwsza liga i nic mojego zdania nie zmieni Smile. Właśnie obejrzałam Ruchomy Zamek Hauru oraz mój ukochany film Mononoke Hime. Poza tym, w ostatnim czasie odświeżyłam sobie Higashi no Eden oraz sławne Death Note Wink. W najbliższym czasie muszę odświeżyć sobie Texhnolyze, Ghost in the Shell, Angel Sanctuary, Ergo Proxy, Evangeliona czy ryjący beret Serial Experiments Lain Very Happy

Ja tak się wepchnę w słowo jeśli już jesteśmy na temacie, co oglądamy. To ja wczoraj oglądałam Angel Beats, a do tej pory widziałam połowę tych Anime co tutaj wymieniłaś. Death Note było też świetne.
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 4:34 am

Natusia:) napisał:
Sakura napisał:
Ayame napisał:
Ja anime oglądam najczęściej na kreskowki.fani.pl (:

Jakie anime najchętniej oglądasz Smile? Ja osobiście zawsze lubię wracać do twórczości pana Hayao Miyazakiego i Studia Ghibli. Nie wiem, jakie anime mogą się z nimi równać Smile. W każdym razie według mnie jest to pierwsza liga i nic mojego zdania nie zmieni Smile. Właśnie obejrzałam Ruchomy Zamek Hauru oraz mój ukochany film Mononoke Hime. Poza tym, w ostatnim czasie odświeżyłam sobie Higashi no Eden oraz sławne Death Note Wink. W najbliższym czasie muszę odświeżyć sobie Texhnolyze, Ghost in the Shell, Angel Sanctuary, Ergo Proxy, Evangeliona czy ryjący beret Serial Experiments Lain Very Happy

Ja tak się wepchnę w słowo jeśli już jesteśmy na temacie, co oglądamy. To ja wczoraj oglądałam Angel Beats, a do tej pory widziałam połowę tych Anime co tutaj wymieniłaś. Death Note było też świetne.

Jestem miłośniczką Japonii, także coś takiego, jak manga i anime nie jest mi obce Smile. Wolę jednak oglądać anime, niż czytać mangi. Uwielbiam słuchać dialogów w języku japońskim i każdy możliwy dubbing któregokolwiek anime jest jego okaleczeniem...

Kiedyś dużo częściej oglądałam anime i od czasu do czasu zdarzyło mi się kupić jakąś mangę za moje marne kieszonkowe, czytałam magazyn Kawaii, także byłam ze wszystkim na bieżąco Razz. Odkąd przerwałam w którymś momencie oglądanie Naruto (znudził mi się, fabuła ciągła się, jak srajtaśma i z każdym epem była coraz głupsza), bardziej selektywnie postanowiłam podchodzić do wybierania tytułów Smile. Największą perłą i bezdyskusyjnym zwycięzcą jest Hotaru no Haka (Grobowiec Świetlików), z którego bije taki autentyzm realiów II w. ś., że nie da się go po prostu wyłączyć i zignorować, a obrazy pokazane w tym anime tkwią w pamięci jeszcze bardzo długo. Urzekła mnie również Mononoke Hime (musiałam kupić ten film na kasecie VHS, nie mogłam się powstrzymać Very Happy), zakochałam się wręcz w tym filmie Smile. Cisza, spokój i harmonia przyrody splatają się z burzliwym, ekspansywnym i destrukcyjnym wpływem cywilizacji oraz wojny. To, co przyroda stworzyła, człowiek chciał zniszczyć.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
asiamar98
Przyjaciel Zagrody
asiamar98


Nick w grze : od czasu do czasu włażę na konto siostry (juliamar98)
Liczba postów : 189
Dołączył : 19/03/2012

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 4:54 am

Ja polecam anime-shinden.info - odcinki może nie ładuja sie najszybciej, ale wystarczy włączyć odcinek, zapauzować, w tym czasie zrobić cos innego, a potem sobie obejrzec jak już się załaduje do końca. W trakcie oglądania jednej części można ładować następną Wink
Najlepiej z Explorera, bo z innych przeglądarek niektóre anime nie działają.
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 6:05 am

Jeżeli wyłączy się jakość HD, ładują się szybko. Jedyną wadą jest dzielenie filmów na kilka części, ale może jest to wymogiem serwisu.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 6:15 am

Jejciu,jak wy możecie to oglądać? Very Happy

PS.Bez obrazy,nie chce wywoływać kłótni Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 6:29 am

koniara1237 napisał:
Jejciu,jak wy możecie to oglądać? Very Happy

PS.Bez obrazy,nie chce wywoływać kłótni Wink

Zależy co? Uwierz mi, że niektóre anime są lepsze od niejednego filmu fabularnego Wink. Nie jest ważne dla mnie, że to film animowany, ważna jest dla mnie fabuła, która w niektórych przypadkach jest naprawdę ciekawa, trudna i myślę, że zadowoli każdego konesera kinematografii, nawet najbardziej wybrednego Smile

Grobowiec Świetlików - zapewniam Cię, to nie jest bajka dla dzieci Wink



Księżniczka Mononoke - dziwi mnie, ze wyświetlany kilka lat temu w kinach "Spirited Away" zdobył większy rozgłos i popularność od tego filmu. Według mnie był dużo gorszy od Mononoke Hime Smile



Ostatnio zmieniony przez Sakura dnia Pon Mar 19, 2012 6:54 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 6:32 am

Sakura napisał:
koniara1237 napisał:
Jejciu,jak wy możecie to oglądać? Very Happy

PS.Bez obrazy,nie chce wywoływać kłótni Wink

Zależy co? Uwierz mi, że niektóre anime są lepsze od niejednego filmu fabularnego Wink. Nie jest ważne dla mnie, że to film animowany, ważna jest dla mnie fabuła, która w niektórych przypadkach jest naprawdę ciekawa, trudna i myślę, że zadowoli każdego konesera kinematografii, nawet najbardziej wybrednego Smile

Ze mnie się śmieją, że anime to totalne bajeczki dla dzieci. Crying or Very sad
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 7:40 am

Powiem krótko: nie oglądam anime ani nie interesuję się mangami itd. Smile
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 7:41 am

Philipek napisał:
Powiem krótko: nie oglądam anime ani nie interesuję się mangami itd. Smile
Ja też Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 7:42 am

Sakura napisał:
koniara1237 napisał:
Jejciu,jak wy możecie to oglądać? Very Happy

PS.Bez obrazy,nie chce wywoływać kłótni Wink

Zależy co? Uwierz mi, że niektóre anime są lepsze od niejednego filmu fabularnego Wink. Nie jest ważne dla mnie, że to film animowany, ważna jest dla mnie fabuła, która w niektórych przypadkach jest naprawdę ciekawa, trudna i myślę, że zadowoli każdego konesera kinematografii, nawet najbardziej wybrednego Smile

Grobowiec Świetlików - zapewniam Cię, to nie jest bajka dla dzieci Wink



Księżniczka Mononoke - dziwi mnie, ze wyświetlany kilka lat temu w kinach "Spirited Away" zdobył większy rozgłos i popularność od tego filmu. Według mnie był dużo gorszy od Mononoke Hime Smile

I tak się nie skuszę. Laughing
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 7:49 am

koniara1237 napisał:
Sakura napisał:
koniara1237 napisał:
Jejciu,jak wy możecie to oglądać? Very Happy

PS.Bez obrazy,nie chce wywoływać kłótni Wink

Zależy co? Uwierz mi, że niektóre anime są lepsze od niejednego filmu fabularnego Wink. Nie jest ważne dla mnie, że to film animowany, ważna jest dla mnie fabuła, która w niektórych przypadkach jest naprawdę ciekawa, trudna i myślę, że zadowoli każdego konesera kinematografii, nawet najbardziej wybrednego Smile

Grobowiec Świetlików - zapewniam Cię, to nie jest bajka dla dzieci Wink



Księżniczka Mononoke - dziwi mnie, ze wyświetlany kilka lat temu w kinach "Spirited Away" zdobył większy rozgłos i popularność od tego filmu. Według mnie był dużo gorszy od Mononoke Hime Smile

I tak się nie skuszę. Laughing

Nie zamierzam Cię do niczego obligować, ani przekonywać Wink. Chciałam jedynie udowodnić, że anime nie ogranicza się tylko do kreskówek dla kilkuletnich dzieci, ma również fabułę filmów dla dorosłych Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 7:54 am

Sakura napisał:
koniara1237 napisał:
Sakura napisał:
koniara1237 napisał:
Jejciu,jak wy możecie to oglądać? Very Happy

PS.Bez obrazy,nie chce wywoływać kłótni Wink

Zależy co? Uwierz mi, że niektóre anime są lepsze od niejednego filmu fabularnego Wink. Nie jest ważne dla mnie, że to film animowany, ważna jest dla mnie fabuła, która w niektórych przypadkach jest naprawdę ciekawa, trudna i myślę, że zadowoli każdego konesera kinematografii, nawet najbardziej wybrednego Smile

Grobowiec Świetlików - zapewniam Cię, to nie jest bajka dla dzieci Wink



Księżniczka Mononoke - dziwi mnie, ze wyświetlany kilka lat temu w kinach "Spirited Away" zdobył większy rozgłos i popularność od tego filmu. Według mnie był dużo gorszy od Mononoke Hime Smile

I tak się nie skuszę. Laughing

Nie zamierzam Cię do niczego obligować, ani przekonywać Wink. Chciałam jedynie udowodnić, że anime nie ogranicza się tylko do kreskówek dla kilkuletnich dzieci, ma również fabułę filmów dla dorosłych Wink
Jasne,rozumiem. Smile
Wiem,wiem,mimo,że tego nie oglądam to powinno mieć się do tego trochę szacunku a nie jak niektórzy twierdzą ''głupie bajeczki'' Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 8:02 am

To jest jedna ze współczesnych form sztuki japońskiej i na stałe wpisała się w kulturę tego kraju. Są jednak twórcy, których nie kręci robienie z anime fajerwerków, czy czegoś a'la Dragon Ball, Naruto, Bleach czy inne, mało ambitne kreskówki, wolą stworzyć coś trudnego w odbiorze, coś pięknego samo w sobie, co ja osobiście określam mianem anime z najwyższej półki. Zazwyczaj przy tego typu filmach kreska jest bardziej autentyczna, ludzie wyglądają tam, jak ludzie, a nie dziwolągi (chociaż w twórczości Miyazakiego i Studia Ghibli można znaleźć również dziwactwa, jednakże nie rażą one tak bardzo) niż tzw. duże oczka a'la Czarodziejka z księżyca (niegdyś kultowe anime, gdy chodziłam do podstawówki), czy kanciasta kreska rodem z Pokemona, Bleacha czy innych tego typu bajek (akurat te anime są bajkami dla dzieci, nie da się ukryć, ale wolę poczytać dobrą książkę, niż marnować przy nich swój wolny czas Razz)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Natusia:)
Już coś wie
avatar


Liczba postów : 195
Dołączył : 14/09/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 12:08 pm

U mnie też w klasie gadają że to chińskie bajeczki. Na samo słowo chińskie zaczyna we mnie buzować, ale cóż... Każdy ma swoje upodobania, nie wnikam.
Sakura-oglądasz może teraz nowe anime Another? Wracając do tego co wcześniej powiedziałaś że lepiej jest oglądać anime w języku japońskim. Zgadzam się z tobą dlatego oglądam anime z napisami, żeby słyszeć ten japoński a równocześnie mniej więcej rozumieć co oni gadają, a nie z np. lektorem.
Powrót do góry Go down
Natusia:)
Już coś wie
avatar


Liczba postów : 195
Dołączył : 14/09/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 12:14 pm

W ogóle zachęciłaś mnie do oglądania tych dwóch anime Grobowiec Świetlików, Księżniczka Mononoke. Już wiem co będę robić w weekend, w tygodniu już sobie odpuszczę bo dużo nauki niestety mam.
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 6:15 pm

Natusia:) napisał:
U mnie też w klasie gadają że to chińskie bajeczki. Na samo słowo chińskie zaczyna we mnie buzować, ale cóż... Każdy ma swoje upodobania, nie wnikam.
Sakura-oglądasz może teraz nowe anime Another? Wracając do tego co wcześniej powiedziałaś że lepiej jest oglądać anime w języku japońskim. Zgadzam się z tobą dlatego oglądam anime z napisami, żeby słyszeć ten japoński a równocześnie mniej więcej rozumieć co oni gadają, a nie z np. lektorem.

Nie widziałam tego jeszcze, ale w najbliższym czasie przyjrzę się temu tytułowi Smile. Może warto poznać coś nowego Smile


Ostatnio zmieniony przez Sakura dnia Pon Mar 19, 2012 7:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Sponsored content





Kto z was ogląda anime...? Empty
PisanieTemat: Re: Kto z was ogląda anime...?   Kto z was ogląda anime...? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Kto z was ogląda anime...?
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Anime
» Anime & Manga
» Lista ulubionych anime
» [Anime] Ukochane openingi
» Cartoonime - forum o kreskówkach i anime!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: