Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Go??
Gość
Anonymous



Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  Empty
PisanieTemat: Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.    Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  I_icon_minipostNie Mar 18, 2012 4:41 am

W mojej szkole uruchomiono dziwny program.
Za udowodnioną pomoc innym w wybranym przedmiocie są dodatkowe punkty i celujący z religii Rolling Eyes
jestem z pasjonatką historii toteż w tej kwestii mogę z chęcią pomóc.
jestem finalistką olimpiady z geografii dlatego chętnie pomogę.
biologia także nie jest mi obca ;]
geografia łączy się trochę z historią----> miejsca, zasięg terytoriów itp.

więc w razie problemu piszcie tutaj lub na priv. :]
lubię dostawać wiadomości i na nie odpowiadać
Powrót do góry Go down
Ew3linka
Raczkujący
Ew3linka


Nick w grze : Ew3linka
Liczba postów : 83
Dołączył : 22/03/2012

Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.    Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  I_icon_minipostCzw Mar 22, 2012 3:56 pm

Jak już jest taki temat Smile ja chętnie pomogę komuś z chemii. Jeśli będe potrafiła Razz)
Powrót do góry Go down
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.    Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  I_icon_minipostPią Mar 23, 2012 6:40 am

No dobra, moje pytanko - czym różni się Księstwo Warszawskie od Królestwa Polskiego? W którym roku powstał Związek Radziecki i w jaki sposób?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.    Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  I_icon_minipostPią Mar 23, 2012 7:50 am

Aglyss napisał:
No dobra, moje pytanko - czym różni się Księstwo Warszawskie od Królestwa Polskiego? W którym roku powstał Związek Radziecki i w jaki sposób?

Zrobiłam małe kopiuj wklej z wikipedi na temat związku radzieckiego. Miłego czytania:

NKWD – Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych ZSRR (ros. НКВД – Народный комиссариат внутренних дел – [Narodnyj komissariat wnutriennich dieł] posłuchaj ?/i) – centralny organ państwowy (ministerstwo) wchodzący w skład Rady Komisarzy Ludowych – rządu ZSRR, istniejący pod tą nazwą w latach 1917-1946. Zakres jego działalności zmieniał się na przestrzeni lat, początkowo NKWD zajmował się sprawami administracyjno-porządkowymi. Od 1934 rola komisariatu wzrosła po reorganizacji polegającej na wcieleniu do jego struktur OGPU i mianowania jego szefa Gienricha Jagody ludowym komisarzem spraw wewnętrznych (szefem NKWD), co było jednym z elementów przygotowań Stalina do Wielkiej Czystki lat 1936-1939. NKWD skupił więc cały aparat represji policyjnych ZSRR – od milicji kryminalnej poprzez wywiad (INO) i kontrwywiad, wojska ochrony pogranicza, administracyjne sądownictwo doraźne (trójki NKWD) po system obozów koncentracyjnych i pracy przymusowej Gułagu. Komisariat nadzorował również lokalne instytucje rządowe, następnie w 1946 przemianowany został na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ZSRR. Na terenie całego kraju NKWD działał zarówno bezpośrednio, jak i przez komisariaty spraw wewnętrznych poszczególnych republik, będące jego filiami.

Nazwa „NKWD” stała się w potocznym rozumieniu synonimem wszelkich zbrodni dokonanych przez Sowietów. Komisariat był głównym narzędziem w rękach władz radzieckich, którym posłużono się do ogromnych represji wobec własnych obywateli i poza granicami byłego ZSRR a także masowych deportacji różnych narodowości, w tym Polaków. Organy NKWD były także wykonawcą zbrodni katyńskiej – mordu oficerów Wojska Polskiego w 1940, oraz rozstrzeliwań Polaków po wojnie i uwięzienia w byłych obozach koncentracyjnych, np. na Majdanku. Np. przez więzienie NKWD na Zamku w Lublinie przeszło po wojnie do 1954 około 35 tys. Polaków, a 333 poniosło śmierć. W dniu 22 czerwca 1941 Biuro Polityczne Komunistycznej Partii (bolszewików) Białorusi podjęło uchwałę, zobowiązującą NKWD BSRR do wykonania wyroków śmierci, wydanych na więźniów, przebywających w więzieniach zachodnich obwodów Białorusi. Dwa dni później szef NKWD, Ławrientij Beria, polecił rozstrzelać wszystkich więźniów znajdujących się w śledztwie oraz skazanych za „działalność kontrrewolucyjną”, „sabotaż gospodarczy”, „dywersję” i „działalność antysowiecką”.Uruchomiło to lawinę zbrodni na więźniach. Według danych sowieckich z 10 czerwca 1941, a więc niemal w przededniu agresji niemieckiej, w kresowych więzieniach przebywało ok. 40 tys. więźniów, w tym:

Arrow w więzieniach Zachodniej Ukrainy ok. 21 tys. więźniów,
Arrow w więzieniach tzw. Zachodniej Białorusi ok. 16,5 tys.,
Arrow pozostałe ok. 2,5 tys. więźniów znajdowało się w więzieniach na Wileńszczyźnie.

Łącznie zamordowano ok. 35 tys. uwięzionych. Np. Brygidki (więzienie), więzienie śledcze NKWD – Zamarstynów, więzienie na ulicy Łąckiego we Lwowie tu wymordowano ok. 7 tys. więźniów, w Łucku ofiarą masakry padło ok. 2 tys. więźniów, w Wilnie ok. 2 tys., w Złoczowie ok. 700, Dubnie ok. 1000, Prowieniszkach 500 więźniów, oprócz tego w Drohobyczu, w Czortkowie, Berezweczu, Samborze.

W ciągu tygodnia, w czerwcu 1941 NKWD wymordowało w więzieniach 14700 więźniów, na szlakach ewakuacyjnych zmarło ich przeszło 20 tysięcy.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.    Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  I_icon_minipostPon Mar 26, 2012 2:49 pm

wybaczcie ale to chyba nie wasz wątek? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Mad
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.    Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  I_icon_minipostPon Mar 26, 2012 3:35 pm

zαbαvεcкαα napisał:
Aglyss napisał:
No dobra, moje pytanko - czym różni się Księstwo Warszawskie od Królestwa Polskiego? W którym roku powstał Związek Radziecki i w jaki sposób?

Zrobiłam małe kopiuj wklej z wikipedi na temat związku radzieckiego. Miłego czytania:

Takie kopiuj+wklej każdy może sobie zrobić, akurat wikipedia jest ogólnodostępna i nie wymaga jakiejkolwiek wielkiej filozofii, każdy bez wysiłku może do niej zajrzeć, gorzej, gdy czegoś w wikipedii nie ma, tragedia stulecia, prawda? Wink. Źródło wiedzy wątpliwe, ale tego chyba rozwijać nie muszę. Są inne, bardziej wiarygodne źródła.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.    Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  I_icon_minipostWto Mar 27, 2012 6:56 am

To jak, odpowie mi ktoś na moje pytanie? Bez ,,kopiuj wklej" z Wikipedii?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
Go??
Gość
Anonymous



Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.    Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  I_icon_minipostWto Mar 27, 2012 10:20 am

Aglyss napisał:
To jak, odpowie mi ktoś na moje pytanie? Bez ,,kopiuj wklej" z Wikipedii?
królestwo polskie dokładnie w jakim przedziale czasu cie interesuje?
Powrót do góry Go down
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.    Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  I_icon_minipostWto Mar 27, 2012 10:27 am

Mika_TLR napisał:
Aglyss napisał:
To jak, odpowie mi ktoś na moje pytanie? Bez ,,kopiuj wklej" z Wikipedii?
królestwo polskie dokładnie w jakim przedziale czasu cie interesuje?

Od utworzenia go przez Napoleona do... do... Jego całkowitego upadku.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
Sponsored content





Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.    Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.  I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Pomoc z historii , georgafii nawet biologii sytuacyjnie z łaciny.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wykorzystaj szybki internet nawet na starym PC
» Zapowiedzi zakropcianych historii
» Kupię konie z SZJ, dam nawet kupony!
» Wytrenuję konia /nawet do 1140 um bez chmurek.
» Trening koni nawet do 1200 UM - bez chmurek !

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: