Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Znacie jakieś dobre książki fantasy?

Go down 
+8
mina stirit1
mustang_z_filmu
asia98999
Kai Shouri
Nevarra
Alexinda
Calma
Athi
12 posters
AutorWiadomość
Athi
Jedną nogą w ZM
Athi


Nick w grze : Foxtrot
Liczba postów : 534
Dołączył : 03/11/2011

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostCzw Mar 29, 2012 6:35 am

Jak w temacie, znacie jakieś? Mi się cała moja lista książek do czytania skończyła i nie mam co czytać od trzech dni. Pomóżcie Smile
PS. Nie chodzi mi tu o te najpopularniejsze pozycje, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że już czytałam.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1028468
Go??
Gość
Anonymous



Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostCzw Mar 29, 2012 6:37 am

Nie wiem czy to fatasy, ale polecam serię Dary Anioła
Powrót do góry Go down
Calma
Przyjaciel Zagrody
Calma


Nick w grze : Calma
Liczba postów : 658
Dołączył : 18/08/2011

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostCzw Mar 29, 2012 8:08 am

Ja kocham Tolkiena, czytałaś ? Wink
Powrót do góry Go down
Alexinda
W skromnych progach Zagrody
Alexinda


Nick w grze : Alexinda
Liczba postów : 346
Dołączył : 27/03/2012

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostCzw Mar 29, 2012 8:19 am

A ja jestem akurat przy serii Lauren Kate "Upadli". Główna bohaterka niesamowicie irytująca, ale sama książka ciekawa.
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostCzw Mar 29, 2012 8:48 am

A. R. Reystone "Dziewiąty mag"
Eugeniusz Dębski "Niegrzeszny mag"
David Eddings i cała "Belgariada"
Mercedes Lackey cykl "Strzały Królowej"
Olga Gromyko "Zawód Wiedźma" i dalsze części
Antologia "Księga smoków"
Terry Brooks "Miecz Shannary" i dalsze częsci
Christie Golden "Wampir z Mgieł"
Kira Izmajłowa "Wyższa magia"
Anne McCaffrey cykl "Jeźdżcy smoków z Pern"
Teresa Medeiros "Cisza" (cz. 2 "Ofiara")
Andre Norton, Mercedes lackey i "Kroniki półelfów" (cz. 1 "Zguba Elfów", cz. 2 "Elfia Krew")
Anthony Piers i cykl "Xanth"
Karina Pjankowa "Prawa i powinności"
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Go??
Gość
Anonymous



Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostCzw Mar 29, 2012 9:27 am

Alexinda- to też zamierzam czytać. Czatuję, ąż pojawi się w bibliotece.
Powrót do góry Go down
Athi
Jedną nogą w ZM
Athi


Nick w grze : Foxtrot
Liczba postów : 534
Dołączył : 03/11/2011

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostCzw Mar 29, 2012 9:30 am

Calma- Oczywiście!
Wszystkim pozostałym bardzo dziękuję, będę miała długo co czytać Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1028468
Kai Shouri
Już coś wie
Kai Shouri


Nick w grze : Kai Shouri
Liczba postów : 231
Dołączył : 26/12/2011

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostPią Mar 30, 2012 8:24 am

Ja ze swojej strony mogę polecić:
Trylogia Czarnego Maga i jej kontynuacja, Trylogia Zdrajcy Trudi Canavan,
saga o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego - naprawdę, to mistrz polskiej fantastyki, chociaż nie przypada wszystkim do gustu jego styl. Znajdziemy u niego trochę wulgaryzmów, ale w gruncie rzeczy najpiękniejsze dla mnie cytaty pochodzą właśnie z jego serii.
Siewca Wiatru i kontynuacja, dwutomowy Zbieracz Burz Mai Lidii Kossakowskiej. Bardzo dobra fantastyka, zupełnie odmienne podejście do sprawy aniołów i demonów, którzy w tej opowieści są niezwykle ludzcy. Piękny język, genialne dialogi i ciekawe kreacje bohaterów, autorka odwaliła kawał dobrej roboty Smile
Seria Kroniki Wampirze Anny Rice - też niesamowite dla mnie opowieści o wampirach (typowych, śpiących w trumnach, pijących krew bez oporów, ginących w ogniu i na słońcu)

Z lżejszej nieco fantastyki:
Szeptem i kontynuacje (nie wiem, czy są 2, czy 3 tomy), seria Akademia Wampirów, może Ever i kontynuacje.

Poza tym kultowy Władca Pierścieni i Hobbit, Harry Potter, którego wstyd nie znać. Spoza książek typowo fantastycznych mogę polecić serię Zwiadowcy - przygodówka z elementami fantasy Johna Flanagana. Jestem na 3 tomie i błagam kolegę, od którego pożyczam, o więcej Smile

Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostPią Mar 30, 2012 8:46 am

O, z takich obrzydliwie wciągających z taką nutką tajemniczości to Saga o Ludziach Lodu - 47 tomów (i potem Saga o Czarnoksiężniku - 15 tomów i Saga o Królestwie Światła - 20 tomów). Na jakiś rok czytania wystarczy Laughing.
Ze swojej strony przeczytałam wszystkie, aktualnie chcę mieć tą całą kolekcję u siebie i tak latam po antykwariatach
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
asia98999
Przyjaciel Zagrody
asia98999


Nick w grze : asia98999
Liczba postów : 423
Dołączył : 13/11/2011

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostPią Mar 30, 2012 10:07 am

Również czytałam Sagę o Ludziach Lodu. 2 tygodnie - codziennie po jakieś 5 godzin czytania. Aż byłam zawiedziona, że tak mało.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=777944
mustang_z_filmu
W skromnych progach Zagrody
mustang_z_filmu


Nick w grze : Aryana
Liczba postów : 345
Dołączył : 25/09/2011

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostPon Kwi 02, 2012 11:55 pm

Kai Shouri napisał:
Ja ze swojej strony mogę polecić:
Trylogia Czarnego Maga i jej kontynuacja, Trylogia Zdrajcy Trudi Canavan,
saga o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego - naprawdę, to mistrz polskiej fantastyki, chociaż nie przypada wszystkim do gustu jego styl. Znajdziemy u niego trochę wulgaryzmów, ale w gruncie rzeczy najpiękniejsze dla mnie cytaty pochodzą właśnie z jego serii.
Siewca Wiatru i kontynuacja, dwutomowy Zbieracz Burz Mai Lidii Kossakowskiej. Bardzo dobra fantastyka, zupełnie odmienne podejście do sprawy aniołów i demonów, którzy w tej opowieści są niezwykle ludzcy. Piękny język, genialne dialogi i ciekawe kreacje bohaterów, autorka odwaliła kawał dobrej roboty Smile
Seria Kroniki Wampirze Anny Rice - też niesamowite dla mnie opowieści o wampirach (typowych, śpiących w trumnach, pijących krew bez oporów, ginących w ogniu i na słońcu)

Z lżejszej nieco fantastyki:
Szeptem i kontynuacje (nie wiem, czy są 2, czy 3 tomy), seria Akademia Wampirów, może Ever i kontynuacje.

Poza tym kultowy Władca Pierścieni i Hobbit, Harry Potter, którego wstyd nie znać. Spoza książek typowo fantastycznych mogę polecić serię Zwiadowcy - przygodówka z elementami fantasy Johna Flanagana. Jestem na 3 tomie i błagam kolegę, od którego pożyczam, o więcej Smile



Ojojojoj.... To mamy te same gusta jeśli chodzi o fantastykę Smile.


Trudi Canvan-kocham. Z jej książek można polecić jeszcze Erę Pięciorga. Na serio wciąga+jesteś ciekawa co się stanie, bo jest pisana oczyma kilku istot żywych xD.

Zatruty tron-wchłonęła mnie od samego początku. Na serio warto Wink

Zwiadowcy- Cud. Podrzuciłam tacie-już przeczytał całą serię jaka do tej pory się ukazała. Zacytuję jedną recenzję Wink.

Spoiler:

Nie wiem czy czytałaś- Eragon. Nawet udało mi się wciągnąć w to tatę. Tacie też strasznie się podoba.

Hmmm... Czytałam dużo takich książek. Z czystym sercem mogę jeszcze polecić:

Eonę- powieść zawładnęła moim sercem. O smokach.


Jak wrócę jeszcze coś napiszę. Teraz się zbieram na test szóstoklasisty :S
Powrót do góry Go down
mina stirit1
Przyjaciel Zagrody
mina stirit1


Nick w grze : British Dougs
Liczba postów : 526
Dołączył : 25/06/2011

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostWto Maj 01, 2012 12:29 pm

Ja polecam ZLodzieja Magii oraz Smoczego jeźdźca
Powrót do góry Go down
Kikyo22
Przyjaciel Zagrody
Kikyo22


Nick w grze : Kikyo22
Liczba postów : 1083
Dołączył : 15/01/2012

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostWto Maj 01, 2012 12:32 pm

Polecam Lewa Reka Boga ;P
Powrót do góry Go down
koniara25000
Jedną nogą w ZM
koniara25000


Nick w grze : koniara25000
Liczba postów : 589
Dołączył : 08/01/2012

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostWto Maj 01, 2012 12:38 pm

Nie wiem czy to jest fantasy ale polecam serię książek ,,Kroniki Spiderwick", mnie strasznie wciągnęło.
Powrót do góry Go down
Kai Shouri
Już coś wie
Kai Shouri


Nick w grze : Kai Shouri
Liczba postów : 231
Dołączył : 26/12/2011

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostWto Maj 01, 2012 1:03 pm

mustang_z_filmu napisał:


Ojojojoj.... To mamy te same gusta jeśli chodzi o fantastykę Smile.

Nie wiem czy czytałaś- Eragon. Nawet udało mi się wciągnąć w to tatę. Tacie też strasznie się podoba.

O, najwidoczniej Smile Eragona nabyłam niedawno, I tom - teraz poluję na następne, i na pewno mogę polecić. Jako, ze sama piszę opowiadania i fanficki od dobrych paru lat, widzę że autor odwalił naprawdę wielki kawał dobrej roboty, zacząwszy serię jako piętnastolatek. Są pewne niedociągnięcia, ale książka jest dobra i przyjemnie się czyta Smile

Z kolejnych nowości to polecę niedawno wydaną Klątwę Tygrysa. To pierwsza część cyklu, którego głowną bohaterką jest Keasley, dziewczyna świeżo po szkole średniej, która postanawia znaleźć sobie tymczasową pracę. Trafia się jej etat w ... cyrku. Jej zadaniem jest opiekowanie się główna atrakcją cyrku - białym tygrysem Dhirenem. Dziewczyna od razu czuje nić sympatii do zwierzęcia. Gdy w cyrku pojawia się Kadam, mężczyzna rodem z Indii i odkupuje tygrysa w celu umieszczenia go w indyjskim rezerwacie, proponuje jej podróż do Indii. W międzyczasie Keasley poznaje legendę o indyjskim księciu Dhirenie.... Tytułowa klątwa, miłość, indyjska bogini, trochę mitologicznych stworzeń. Polecam, wciąga Smile
Powrót do góry Go down
koziorożec
Przyjaciel Zagrody
koziorożec


Nick w grze : koziorożec
Liczba postów : 1626
Dołączył : 28/02/2012

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostWto Maj 01, 2012 1:35 pm

Oj tak. Zwiadowcy.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1778120
wiola9786
Już coś wie
wiola9786


Liczba postów : 267
Dołączył : 01/04/2012

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostWto Maj 01, 2012 1:41 pm

Mnie wzięło na czytanie książek fantasty 2 miesiące temu.Polecam bo fajne i ciekawe;
*serie(czy coś tam)
-Lili St. Crow "Inne anioły"
-Cremer Andrea "Cień nocy" (zawalista książka)
-Amy Meredith "Cienie"
-Becca Fitzpatrick "Cisza" (moja ulubiona)
-Hand Cynthia "Nieziemska"
Powrót do góry Go down
wiola9786
Już coś wie
wiola9786


Liczba postów : 267
Dołączył : 01/04/2012

Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipostPią Maj 04, 2012 1:37 pm

Jeszcze czytałam
Paranormalność
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Znacie jakieś dobre książki fantasy? Empty
PisanieTemat: Re: Znacie jakieś dobre książki fantasy?   Znacie jakieś dobre książki fantasy? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Znacie jakieś dobre książki fantasy?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Znacie jakieś straszne histroie?
» Opowiadanie fantasy
» Książki
» Książki za 1 zł
» Fragmencik książki ^^

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: