Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Ruffian - co o niej sadzicie

Go down 
+14
Divide
Athi
wiktoriawika
Arabiasta
kala23010
Philipek
Arbuzek_10
Kemishi
EREIS
ana0000000000
avrilka
Alexinda
hanka1998
korane
18 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
korane
Przyjaciel Zagrody
korane


Nick w grze : volvos40
Liczba postów : 2064
Dołączył : 01/03/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostCzw Maj 10, 2012 12:16 pm

wymiena zdań na temat Ruffian czyli piszta o niej co chceta
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostCzw Maj 10, 2012 1:27 pm

Dla mnie to była zwykła klacz wyścigowa jak wiele innych. Może i była jakimś tam czempionem, ale od reszty koni zbyt się nie różniła. Ileż to koni zginęło od kulki w łeb? O nich się nie mówi, a o Ruffian aż za dużo.
Co do tych petycji, łańcuszków i innych o niej na Howrse: to nie ma sensu -_-
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
Alexinda
W skromnych progach Zagrody
Alexinda


Nick w grze : Alexinda
Liczba postów : 346
Dołączył : 27/03/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostCzw Maj 10, 2012 2:29 pm

Popieram Hankę.
Powrót do góry Go down
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostCzw Maj 10, 2012 2:35 pm

Świetna klacz,osiągnęła coś,dla mnie jest godna podziwu ale Były także inne wspaniałe konie takie jak Secretariat czy Phar Lap i także skoczki Smile Jeśli chodzi o petycje to tylko sobie kulkę w łeb strzelić - załamka :/


Ostatnio zmieniony przez Koszatka dnia Wto Kwi 02, 2013 8:38 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
ana0000000000
Przyjaciel Zagrody
ana0000000000


Nick w grze : ana0000000000
Liczba postów : 520
Dołączył : 01/01/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostCzw Maj 10, 2012 11:13 pm

Wspaniała klacz, zresztą jak wszystkie konie sportowe, które coś osiągnęły i nie zmarły śmiercią naturalną, bądź też coś sobie zrobiły i musiały zostać uśpione. Wszystkich nie znam, ale wszystkie podziwiam...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=615859
korane
Przyjaciel Zagrody
korane


Nick w grze : volvos40
Liczba postów : 2064
Dołączył : 01/03/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPią Maj 11, 2012 4:18 am

może ja sie wypowiem szanuję Ruffian ale bez przesady bo przecież ile to było wspaniałych koni
na zagrodzie mgły zauważyłam taki wątek że dziewczyna zgłosiła osobę do Carnej listyza to że nie czciła Ruffian to je przykład przesady każdy ma inne poglądy
Powrót do góry Go down
EREIS
Przyjaciel Zagrody
EREIS


Nick w grze : EREIS
Liczba postów : 1094
Dołączył : 19/02/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPią Maj 11, 2012 5:03 am

taka zwykła to ona nie była bo zwykły nie dostaje tytułu "konia wszech czasów" i nie zostaje pochowany z "honorami". Bałwochwalstwa owszem nie należy uprawiać jednakowoż umniejszanie jej też jest nie na miejscu

Ruffian
Skocz do: nawigacji, szukaj

Ruffian (ur. 17 kwietnia 1972, padła 7 lipca 1975) – amerykańska klacz pełnej krwi, czempionka Rasowych Wyścigów Konnych, uważana za jedną z najlepszych klaczy wyścigowych w Stanach Zjednoczonych wszech czasów i jednym z największych amerykańskich koni wyścigowych XX stulecia. Jej historia została przedstawiona w filmie z 2007 roku pt. Ruffian.
Życiorys

Pierwsze treningi zaczęła z trenerem Frankiem Y. Whiteley'em. Jako dwulatka wygrywała wszystkie wyścigi.

Gdy Ruffian w swojej karierze miała pięć wygranych wyścigów (były to wszystkie, w których uczestniczyła) musiała zrobić kilkumiesięczną przerwę – wykryto u niej w kończynie pęknięcia. Po powrocie nadal zajmowała pierwsze miejsca, ścigając się z samymi klaczami. Następnie stanęła do walki z ogierem Foolish Pleasure, mimo, że trener był temu przeciwny. Jeździec dosiadający Ruffian – Jacinto Vasquez miał dylemat, ponieważ jeździł również na Foolish Pleasure.

W trakcie wyścigu złamała przednią kończynę w dwóch kościach trzeszczkowych, jednak biegła dalej jeszcze 45–46 metrów. Po dwunastogodzinnej operacji założono jej gips. Gdy działanie narkozy ustało, zaczęła galopować i wierzgać. Zrzuciła but i złamała gips, łamiąc przy tym drugą kończynę. Skutkiem tego weterynarze podjęli decyzję, by ją uśpić.

Pochowana została wewnątrz toru w Belmont Park, gdzie zdobyła swe pierwsze zwycięstwo. Została ona jako jedyny koń pochowana chrapami w stronę mety.

Została wyróżniona tytułem Najlepszej Trzyletniej Klaczy.

Jacinto Vasquez codziennie przychodzi do grobu Ruffian i mówi ,,Ona cały czas tam biega, słyszę jej tupot kopyt", choć na torze nikogo nie ma.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=722213
Kemishi
Przyjaciel Zagrody
Kemishi


Nick w grze : Koteczka77
Liczba postów : 1026
Dołączył : 18/01/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPią Maj 11, 2012 10:55 am

Co ja sądzę? Oto co słyszę na około:
Boże! Ruffian została uśpiona! Boże! Jakie to straszne! Boże! Stwórzmy dla niej religię, Ruffianiz, i świątynie, odkopmy ją, weźmy jej relikwie! Boże! Na pewno ją uśp[color=red]szą możliwą trucizną! Boże! Tak cierpiała! Boże! Chciała żyć! Boże! Boże!...

Oto, co myślę -,- Ta cała Ruffian wychodzi mi już uszami...

EDYCJA MODERATORA: Próba ominięcia ustawionych limitów podpisu
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=802407
ana0000000000
Przyjaciel Zagrody
ana0000000000


Nick w grze : ana0000000000
Liczba postów : 520
Dołączył : 01/01/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPią Maj 11, 2012 11:10 am

Koteczka77 napisał:
Co ja sądzę? Oto co słyszę na około:
Boże! Ruffian została uśpiona! Boże! Jakie to straszne! Boże! Stwórzmy dla niej religię, Ruffianiz, i świątynie, odkopmy ją, weźmy jej relikwie! Boże! Na pewno ją uśp[ili najgorszą możliwą trucizną! Boże! Tak cierpiała! Boże! Chciała żyć! Boże! Boże!...

Oto, co myślę -,- Ta cała Ruffian wychodzi mi już uszami...



Wiesz, nie lubisz jej, ale jak Ty byś się czuła, gdybym to samo powiedziała o Secretariacie?
Każdy koń był wspaniały...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=615859
Arbuzek_10
Przyjaciel Zagrody
Arbuzek_10


Nick w grze : Arbuzek_10
Liczba postów : 1241
Dołączył : 19/04/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPią Maj 11, 2012 11:24 am

Zgadzam się, klaczą zwykłą ona nie była, była wspaniałym koniem wyścigowym, gdyby była zwykła to nie wygrywałaby wszystkich wyścigów po kolei. Rozumiem, ktoś może jej nie lubić, ale mimo wszystko nie powinien jej obrażać. Wiem że to głupio brzmi, ale gdy się ją obraża to obraża się również graczy którzy ją pamiętają i szanują jako świetną, wyścigową klacz. Ja tam Ruffian uważam za świetnego konia, aczkolwiek nie tworzę żadnych petycji, nie ma po co. Chyba nikt już nie pamięta takiego konia jak Europejczyk, Bandos, o Bandoli już nie wspominając. Założę się że większość czytających to osób nie znało tychpolskich, wspaniałych koni.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=487074
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPią Maj 11, 2012 11:35 am

Według mnie, każdy koń wyścigowy ma "to coś" w sobie. Ruffian faktycznie miała smutną historię,ponieważ złamała nogę na torze i musiała zostac uśpiona. Mimo wszystko każdego konia mogło takie coś spotkać...i nie chodzi mi o takie wyścigowe. Również konie chodzące pod rekreacją łamią sobie często nogi, np. podczas jakiegoś niespodziewanego wypadku.

Ogółem to zauważyłam,że Ruffian się stała sławna dzięki petycjom na Howrse oraz filmikom YouTube. Szkoda jednak,że nikt nie pamięta o Secretariacie,Big Racket'cie itd... Moim zdaniem każdy koń zasługuje na pochwałę. Nie tylko te,które osiągnęły sukcesy w skokach,ujeżdżeniu czy też wyścigach.

To tyle z mojej strony.
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
Kemishi
Przyjaciel Zagrody
Kemishi


Nick w grze : Koteczka77
Liczba postów : 1026
Dołączył : 18/01/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostNie Maj 13, 2012 5:47 am

ana0000000000 napisał:
Koteczka77 napisał:
Co ja sądzę? Oto co słyszę na około:
Boże! Ruffian została uśpiona! Boże! Jakie to straszne! Boże! Stwórzmy dla niej religię, Ruffianiz, i świątynie, odkopmy ją, weźmy jej relikwie! Boże! Na pewno ją uśp[ili najgorszą możliwą trucizną! Boże! Tak cierpiała! Boże! Chciała żyć! Boże! Boże!...

Oto, co myślę -,- Ta cała Ruffian wychodzi mi już uszami...



Wiesz, nie lubisz jej, ale jak Ty byś się czuła, gdybym to samo powiedziała o Secretariacie?
Każdy koń był wspaniały...

Nie twierdzę, że jej nie lubię. Ale mam jej trochę dość. Ciągle tylko ,,Ruffian! Ruffian!". Ma smutną historię, ale... boski koń? Ruffian - co o niej sadzicie 2159460562 Przesada. Nie jestem też fanką Secretariata. Oglądałam film- fajny. Czytałam na Wikipedii- po prostu miał wielkie serce (dosłownie...) Nie to, że nie lubię Ruffian tylko jest jej nieco za dużo.
EDYCJA MODERATORA: Próba ominięcia ustawionych limitów podpisu
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=802407
Go??
Gość
Anonymous



Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostNie Maj 13, 2012 8:19 am

Nie zachwycam się nią, właściwie to przesadzają z miliaradmi petycji, em.. a co to niby im da ?
Koń jak koń. Jestem już chyba na tyle " dorosła " że nie wzruszają mnie te jej opowieści i historie. Wiem co pomyślicie, nie mam serca i wgl. Ale no wybaczcie taka jestem
Powinniśmy się zajmować ratowaniem dobrych koni, które jeszcze żyją, niż przeżywać konia, który do życia nie wróci

Tyle
Powrót do góry Go down
kala23010
Nowy
kala23010


Liczba postów : 15
Dołączył : 06/05/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPon Maj 21, 2012 11:15 am

Była świetna w tym co robiła, ale niestety, tak skończyła. Zdecydowanie jestem jej fanką, ale bez przesady. Ja nie żądam od howrse boskiego konia "Ruffian" Razz
Powrót do góry Go down
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPon Maj 21, 2012 11:20 am

kala23010 napisał:
Była świetna w tym co robiła, ale niestety, tak skończyła. Zdecydowanie jestem jej fanką, ale bez przesady. Ja nie żądam od howrse boskiego konia "Ruffian" Razz
Ja tak samo Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Arabiasta
Nowy
Arabiasta


Liczba postów : 22
Dołączył : 09/07/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostNie Paź 07, 2012 10:11 am

Arbuzek_10 napisał:
Zgadzam się, klaczą zwykłą ona nie była, była wspaniałym koniem wyścigowym, gdyby była zwykła to nie wygrywałaby wszystkich wyścigów po kolei. Rozumiem, ktoś może jej nie lubić, ale mimo wszystko nie powinien jej obrażać. Wiem że to głupio brzmi, ale gdy się ją obraża to obraża się również graczy którzy ją pamiętają i szanują jako świetną, wyścigową klacz. Ja tam Ruffian uważam za świetnego konia, aczkolwiek nie tworzę żadnych petycji, nie ma po co. Chyba nikt już nie pamięta takiego konia jak Europejczyk, Bandos, o Bandoli już nie wspominając. Założę się że większość czytających to osób nie znało tychpolskich, wspaniałych koni.
Ja znam. Bufor, Natalie of Budisyn, Hard Work to tylko parę przykładów. A trenerzy? Adam Wyrzyk. Najlepszy z Polski Very Happy
Powrót do góry Go down
Arabiasta
Nowy
Arabiasta


Liczba postów : 22
Dołączył : 09/07/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostNie Paź 07, 2012 10:13 am

A wiecie co ja powiem? Ciągle tylko Secretariat, Ruffian, Seabiscuit.
Ale Man O'wara, War Admirala, Foolish Pleasuera, Bufora, Eight Bells'y,
Dr Fegera, Demascusa to już nikt nie pamięta! Znacie tylko te konie, które
wystąpiły w filmie. Szanuję je, podobnie jak Ruffian, no ale nie
twierdzę, że Ruffian była gorsza,
bo wolniejsza! Poza tym Ruffian na liście najlepszych koni Ameryki była
bodajże 35-ta, Secretariat 2-gi, a Seabiscuit szesnasty. A 35 miejsce
jak na klacz to fantastyczne! Wszystkie konie, które są wyżej
sklasyfikowane to ogiery. Poza tym samo dostanie się konia do pierwszej
setki to dla trenera wielki sukces.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPon Paź 08, 2012 7:59 am

Wyścigi - moja wielka pasja i namiętna miłość.Każdy koń jest wyjątkowy,ale wszystkie łączy jedno,mają wspólny cel czyli wygraną.Mimo,że wiem iż jest to sport wielce ryzykowny,moim marzeniem jest stanąć w przy boksie i dotknąć chrap mojego konia.Marzenie ,które nigdy się nie spełni,to fakt.Jednakże wyścigami interesuję się bardzo Smile
Wracając do pierwotnego tematu..Każdy potrafi gadać,jaka to Ruffian jest pomijana,a wszyscy czcimy tylko inne konie.Otóż nie moi drodzy.Mogę mieć swojego ulubieńca,jak i konia ,którego po prostu nie lubię,i już.Ja na przykład uwielbiam Seabiscuta i Zenyattę.Mam słabość do karych koni,mówię tu o Zenyaccie Smile A to,że wolę je niż Ruffian,nie znaczy,że nie odnoszę się do niej szacunkiem.Szanuję wszystkie konie,i te duże i te małe,te kare i albinosy.Bo konie to moja miłość i dlatego postępuję tak ,a nie inaczej.Wielu z was powie - ,,Bo Ruffian umarła na torze.." Bądź co bądź,moi drodzy nie oszukujmy się.Rocznie na torach umiera kilka koni,po prostu.Nic z tym nie zrobimy.Trzeba je podziwiać za to,co robiły przed śmiercią,nie za to,że odeszły z tego świata.
Powrót do góry Go down
wiktoriawika
Nowy
wiktoriawika


Nick w grze : wiktoriawika2002
Liczba postów : 7
Dołączył : 17/03/2013

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostNie Mar 17, 2013 11:30 am

dla mnie ruffian jest cudowna klacz a nie jaką tam klacz taj jakniektórzy sądzą
niech sądzą co chcą ja ją kocha poruszyla mnie jej historia ,
wy byście biegli ze zlamaną nogą z takim bólem aona bieglą ja poprostu ja szanujem jak niektorzy a nie jak inni :C
Powrót do góry Go down
Athi
Jedną nogą w ZM
Athi


Nick w grze : Foxtrot
Liczba postów : 534
Dołączył : 03/11/2011

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostNie Mar 17, 2013 12:48 pm

wiktoriawika - zanim zaczniesz wyrażać swoje opinie, naucz się proszę interpunkcji i stawiania spacji. Poza tym nie odświeżaj starych tematów. Przykro mi zwracać Ci uwagę, ale nie lubię, jak jest bałagan Sad
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1028468
wiktoriawika
Nowy
wiktoriawika


Nick w grze : wiktoriawika2002
Liczba postów : 7
Dołączył : 17/03/2013

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPon Kwi 01, 2013 12:07 pm

o Jezu koszmar ... wogule poco właśnie poco się tu rejestrowałam jak chyba z 2 osoby szanują ją i nie mówią że ma aureole na głowie wiec wg ..
no wielki koszmar że tak piszę wolna jest polska jak chce to piszę tak jak nie to inaczej . I tak myślałam że sie spotkam z osobam ktore mają taką pasje jak ja a nie że to zwykły koń więc ... nie dokącze ...
Powrót do góry Go down
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostWto Kwi 02, 2013 8:45 am

wiktoriawika napisał:
o Jezu koszmar ... wogule poco właśnie poco się tu rejestrowałam jak chyba z 2 osoby szanują ją i nie mówią że ma aureole na głowie wiec wg ..
no wielki koszmar że tak piszę wolna jest polska jak chce to piszę tak jak nie to inaczej . I tak myślałam że sie spotkam z osobam ktore mają taką pasje jak ja a nie że to zwykły koń więc ... nie dokącze ...
Fakt,wolna Polska.
Jesteśmy w Polsce-piszmy po polsku Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Divide
Przyjaciel Zagrody
Divide


Nick w grze : Divide
Liczba postów : 414
Dołączył : 16/01/2013

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostSro Kwi 03, 2013 6:12 am

Ruffian nie wiedzieć czemu została jakoś wybrana i wystawiona na piedestał z szerokiej grupy koń wyścigowych nie kłusujących już tym padole. Owszem była koniem bardzo zdolnym, ale bez przesady. Nie zapominajmy o wybitnych Polskich koniach wyścigowych.

Najbardziej denerwuje mnie stwierdzenie: "zginęła śmiercią tragiczną"
Śmiercią tragiczną to giną zwierzęta w Azji np. psy czy też koty zabijane w nie humanitarny sposób dla ich mięsa.

Ruffian- ok ale bez przesady.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2787961
Go??
Gość
Anonymous



Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPon Kwi 08, 2013 11:00 am

zwykły koń wyścigowy, który skończył tak jak każdy anglik zmuszany do wyścigów.
Powrót do góry Go down
blaze the cat
Już coś wie
blaze the cat


Nick w grze : blaze the cat
Liczba postów : 128
Dołączył : 23/02/2013

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPią Sty 24, 2014 6:57 am

avrilka napisał:
kala23010 napisał:
Była świetna w tym co robiła, ale niestety, tak skończyła. Zdecydowanie jestem jej fanką, ale bez przesady. Ja nie żądam od howrse boskiego konia "Ruffian" Razz
Ja tak samo Razz
To jest dobre lubienie Ruffian. ZUe (wyolbrzymione) lubienie Rufianneczki:
Śmiercią głodową umiera co 5 minut dziecko. Guzik!
W rzeźni giną miliony koni. Guzik!
Miliony kotów i psów giną przedwcześnie. Guzik!
Ruffian złamała nogę i nie żyje. Boże! Dlaaaczeeegooo?! Dlaaaaaczeeeeegooo?! DLAAAAACZEEEEEGOOOO??!!
Przesadziłam.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2711112
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostPią Sty 24, 2014 1:57 pm

Szczerze mówiąc, bardziej wzruszają mnie historie zwykłych koni, które były hodowane specjalnie na kabanosy lub zostały wyeksploatowane do granic możliwości dzięki katorżniczej pracy, w której miały ciągnąć po kilka ton i w końcu padły z wycieńczenia na środku drogi lub trafiły do rzeźni, gdyż stały się nieprzydatne, a nikt darmozjada trzymać nie będzie. Wiele uratowanych koni ma rany na ciele, zdeformowane nogi lub kopyta, nie są w stanie normalnie jeść czy oddychać, nie mówiąc już o tym, że panicznie boją się ludzi, bo otrzymały od nich wyłącznie okrucieństwo. Historia Ruffian jednych może wzruszać, drugich nie, każdego sprawa. Mnie osobiście płacz nad nią wychodzi bokiem, gdyż tak dużo mówi się o niej, a tak mało o zakatowanych koniach, które lądują na talerzu. Ruffian zmarła młodo, mogła w ciągu swojego życia osiągnąć całe mnóstwo sukcesów, ale nie zmienia to faktu, że śmierć miała lekką i humanitarną, a do tego została potraktowana niemal jak bohaterka narodowa, w przeciwieństwie do tych wszystkich biedaków, zwisających do góry nogami, które kroi się na żywca.

Biadolenie nad jej tragicznym losem nic nie da, więc lepiej byłoby po prostu sobie odpuścić. To, że doznała kontuzji na torze, to nic niezwykłego. Mogła jeszcze żyć. Co prawda nie nadawałaby się na tor, ale spokojnie mogłaby służyć do jazdy rekreacyjnej, gdyby w trakcie leczenia nie zaczęła wierzgać, jak opętana i nie uszkodziła sobie jeszcze bardziej złamanej nogi. 

Co powiecie zatem o zawodach w Pardubicach, w których co roku ginie mnóstwo koni sportowych, bo jakiś psychol stworzył tor przeszkód, który jest prawie nieprzejezdny dla zwykłego konia? Gdyby okazało się, że w zawodach giną ludzie, zaraz zostałyby zlikwidowane, ale że giną lub zostają kalekami konie, to nikt nie ruszy czterech liter i nic z tym fantem nie zrobi. W końcu to tylko konie...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
blaze the cat
Już coś wie
blaze the cat


Nick w grze : blaze the cat
Liczba postów : 128
Dołączył : 23/02/2013

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostSob Sty 25, 2014 2:31 am

Sakura napisał:
Szczerze mówiąc, bardziej wzruszają mnie historie zwykłych koni, które były hodowane specjalnie na kabanosy lub zostały wyeksploatowane do granic możliwości dzięki katorżniczej pracy, w której miały ciągnąć po kilka ton i w końcu padły z wycieńczenia na środku drogi lub trafiły do rzeźni, gdyż stały się nieprzydatne, a nikt darmozjada trzymać nie będzie. Wiele uratowanych koni ma rany na ciele, zdeformowane nogi lub kopyta, nie są w stanie normalnie jeść czy oddychać, nie mówiąc już o tym, że panicznie boją się ludzi, bo otrzymały od nich wyłącznie okrucieństwo. Historia Ruffian jednych może wzruszać, drugich nie, każdego sprawa. Mnie osobiście płacz nad nią wychodzi bokiem, gdyż tak dużo mówi się o niej, a tak mało o zakatowanych koniach, które lądują na talerzu. Ruffian zmarła młodo, mogła w ciągu swojego życia osiągnąć całe mnóstwo sukcesów, ale nie zmienia to faktu, że śmierć miała lekką i humanitarną, a do tego została potraktowana niemal jak bohaterka narodowa, w przeciwieństwie do tych wszystkich biedaków, zwisających do góry nogami, które kroi się na żywca.

Biadolenie nad jej tragicznym losem nic nie da, więc lepiej byłoby po prostu sobie odpuścić. To, że doznała kontuzji na torze, to nic niezwykłego. Mogła jeszcze żyć. Co prawda nie nadawałaby się na tor, ale spokojnie mogłaby służyć do jazdy rekreacyjnej, gdyby w trakcie leczenia nie zaczęła wierzgać, jak opętana i nie uszkodziła sobie jeszcze bardziej złamanej nogi. 

Co powiecie zatem o zawodach w Pardubicach, w których co roku ginie mnóstwo koni sportowych, bo jakiś psychol stworzył tor przeszkód, który jest prawie nieprzejezdny dla zwykłego konia? Gdyby okazało się, że w zawodach giną ludzie, zaraz zostałyby zlikwidowane, ale że giną lub zostają kalekami konie, to nikt nie ruszy czterech liter i nic z tym fantem nie zrobi. W końcu to tylko konie...
Tak, bo "koń to tylko zwierzę, które jest bezużyteczne - no chyba, że to maszynka do zarabiania kasy"... Z naukowego punktu widzenia człowiek to też zwierzę, ale oczywiście "wyjątkowe i cywilizowane"... Taak. Bo niby tylko nas boli śmierć? A Ruffian - zgadzam się. Ona zmarła otoczona płaczącymi, smutnymi ludźmi, nikt nie chciał jej śmierci... A konie na rzeź? One umierają z woli ludzkiej! A konie podwórkowe, "bezużyteczne szkapy"? Ich śmierć nikogo nie obchodzi... Bo nie nakręcono filmiku. Tak, za popularnością Ruffianki stoi przestępca - Hollywood! Muzyczka i zbliżenia - i kochamy Ruffkę!
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2711112
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostSob Sty 25, 2014 3:09 am

blaze the cat, nie napisałam tego, by wyśmiać kogokolwiek czy jakiegokolwiek konia. Napisałam to dlatego, że nie rozumiem, dlaczego dla wielu osób śmierć Ruffian jest bardziej tragiczna niż śmierć milionów koni, które giną w rzeźniach, uprzednio bite, kaleczone, wyszydzane, zamykane w ciasnych wozach z dziurami w podłodze, jadące tysiące km bez jedzenia, wody, powietrza, podgryzające i depczące siebie nawzajem, a w rzeźni zwisające głową w dół z potężnym cięciem przez szyję, by wykrwawić się po kilku godzinach agonii. Nie potrafię rozgryźć tego fenomenu, który w pewnym sensie wywołuje we mnie konsternację, ale nikogo tutaj o fanatyzm oskarżać nie zamierzam.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
blaze the cat
Już coś wie
blaze the cat


Nick w grze : blaze the cat
Liczba postów : 128
Dołączył : 23/02/2013

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostSob Sty 25, 2014 12:22 pm

Po prostu ja tylko pokazałam, dlaczego ludzie się jarają Rufką, a nie np. końmi z rzezi.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2711112
Katrina123
Przyjaciel Zagrody
Katrina123


Nick w grze : Katrina_S
Liczba postów : 402
Dołączył : 31/05/2013

Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipostSob Sty 25, 2014 2:57 pm

blaze the cat napisał:
Po prostu ja tylko pokazałam, dlaczego ludzie się jarają Rufką, a nie np. końmi z rzezi.

Wiesz, wydaje mi się, że raczej wszyscy wiedzą skąd wzięła się jej popularność ;P
Mnie takie historyjki od dawna nie ruszają. Był koń - OK, ale... po co robić z tego zaraz jakiś ruch współczucia dla niej? Oo Jej historia jakaś nadzwyczajna nie jest xd
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4771634
Sponsored content





Ruffian - co o niej sadzicie Empty
PisanieTemat: Re: Ruffian - co o niej sadzicie   Ruffian - co o niej sadzicie I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Ruffian - co o niej sadzicie
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Co o niej myślicie?
» Najnowsza prezentacja - co o niej myślisz?
» Ruffian
» Boski koń Ruffian.
» Klub antypsychofanów Ruffian.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OFFTOPIC :: Rozmowy :: Inne pogawędki-
Skocz do: