Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 WAŻNE!- Czy to plagait ?

Go down 
+7
zαbαvεcкαα
Arbuzek_10
Nevarra
Szarusia16
Betty2000
Julsien
Manroe
11 posters
AutorWiadomość
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 15, 2012 9:34 am

Dzisiaj przeglądałam temat o prezentacjach gracza lala299.
Co znalazłam ? To:
WAŻNE!- Czy to plagait ?  Lala299
A co jest w głosowaniu do CP ? To:
WAŻNE!- Czy to plagait ?  100046781-normal

Co o tym myślicie ? Mnie się wydaje, że to plagait...
Powrót do góry Go down
Julsien
Nowy
Julsien


Liczba postów : 22
Dołączył : 07/01/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 15, 2012 9:39 am

Mi też się wydaje, iż to po prostu rozmazane, podrasowane zdjęcie... Nie chce mi się wierzyć by ktoś się po prostu "wzorował".
Powrót do góry Go down
Betty2000
Nowy
Betty2000


Liczba postów : 3
Dołączył : 15/05/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 15, 2012 9:40 am

1. Jest do prezentacji
2.Do CP
Powrót do góry Go down
Szarusia16
Przyjaciel Zagrody
Szarusia16


Liczba postów : 745
Dołączył : 20/04/2011

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 15, 2012 9:41 am

Raczej wzorowanie się, a nie plagiat.
Chociaż..nie wiem czy nie kalka


Ostatnio zmieniony przez Szarusia16 dnia Wto Maj 15, 2012 9:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 15, 2012 9:41 am

Betty2000 napisał:
1. Jest do prezentacji
2.Do CP
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi Shocked
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 15, 2012 9:48 am

Szar ja też się zastanawiam, ale pewna nie jestem. Dlatego piszę tutaj Laughing
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 15, 2012 11:48 am

Wzorowane. Spróbujcie nałożyć CP na prezkę a zobaczycie, ze maść jest sporo "krótsza", sama głowa węższa
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Szarusia16
Przyjaciel Zagrody
Szarusia16


Liczba postów : 745
Dołączył : 20/04/2011

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 15, 2012 11:54 am

A 'zwęż' zdjęcie i spróbuj jeszcze raz XD
Powrót do góry Go down
Szarusia16
Przyjaciel Zagrody
Szarusia16


Liczba postów : 745
Dołączył : 20/04/2011

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 15, 2012 11:56 am

Ale są też osoby, które umieją narysować dokładnie tak jak na zdjęciu, navybluestar na przykład ;p
Powrót do góry Go down
Arbuzek_10
Przyjaciel Zagrody
Arbuzek_10


Nick w grze : Arbuzek_10
Liczba postów : 1241
Dołączył : 19/04/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostSob Maj 19, 2012 7:41 am

Zdjęcie zeskalowane i przerysowane. Nawet jeśli nie, to mimo wszystko plagiat, każda najmniejsza plamka jest skopiowana.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=487074
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostSob Maj 19, 2012 8:11 am

Trzeba zapytać się autora zdjęcia czy pozwala na takie rzeczy.
Powrót do góry Go down
Szarusia16
Przyjaciel Zagrody
Szarusia16


Liczba postów : 745
Dołączył : 20/04/2011

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostNie Maj 20, 2012 4:56 am

zαbαvεcкαα napisał:
Trzeba zapytać się autora zdjęcia czy pozwala na takie rzeczy.
żaden fotograf nie pozwala na kalkowanie
Powrót do góry Go down
кoкo
Już coś wie
avatar


Liczba postów : 299
Dołączył : 13/05/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostNie Maj 20, 2012 4:59 am

Szar - tym bardziej
Powrót do góry Go down
Temperance
Przyjaciel Zagrody
Temperance


Nick w grze : Temperance
Liczba postów : 846
Dołączył : 06/11/2011

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostPon Maj 28, 2012 12:35 pm

Ja bym chciała powiedzieć, że istnieje coś takiego jak galerie "stock photos" czyli zdjęcia do obróbki albo za darmo, albo jeśli się pokaże swoją pracę w komentarzu lub ew. poinformuje autora. To, że jest to wzorowane na tym zdjęciu wcale nie oznacza, że to plagiat, albo podrasowana fotografia. Po prostu ktoś umie doskonale rysować ze zdjęcia, a nawet jeśli zmniejszył to foto i podstawił sobie jako tło pod warstwę rysowniczą to nadal nie oznacza to że bezczelnie to ukradł.
Tak btw. to większość autorów z Howrse zagranicznego rysuje ze zdjęć. Ba! W ogóle praktycznie większość autorów ktorych ja osobiście znam wzoruje się na fotografiach, także proszę tu nie oskarżać kogoś bezpodstawnie. Najpierw znajdźcie dowody, że nie ma zezwolenia.
Po za tym prosiłabym by nie oskarżać ludzi, przez osoby, które same mają zdjęcia na prezentację wzięte bez zgody autorów lub przerabiają zdjęcia innych na swoje profile.

Dziękuję za uwagę,
Caddie.
Powrót do góry Go down
we-runcia
Raczkujący
we-runcia


Nick w grze : we-runcia
Liczba postów : 58
Dołączył : 12/01/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 29, 2012 1:47 am

Wg mnie to nie jest palgiat .
Powrót do góry Go down
Akardo
Raczkujący
Akardo


Nick w grze : Akardo
Liczba postów : 61
Dołączył : 05/04/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 29, 2012 4:08 am

Ja zrobiłam tak samo. Wzięłam zdjecie z google, pozniej do PSa, obrysowałam żeby wyszedl lineart i niektore kolory pobierałam pipetką. To robi też Vernille na livestreamie. Mam wszystkie warstwy zapisane w .psd i nie jest to 'rozmazana' fota. Nie uważam, że jest to plagiat chociaż na forach poswieconych CP gnoi się takie osoby, ktore rysują ze zdjęcia.
Napisałam na kontakt czy można tak robić i wysłałam im fotę oraz mój rysunek. Może odpowiedzą.
Zresztą w maściach jest pełno takich prac i jakoś przechodzą.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 29, 2012 5:33 am

Arkado - to jest właśnie plagiat.
Powrót do góry Go down
Akardo
Raczkujący
Akardo


Nick w grze : Akardo
Liczba postów : 61
Dołączył : 05/04/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 29, 2012 5:37 am

Czyli jeżeli sama zrobię zdjęcie i namaluję z niego konia to popełnię autoplagiat.
Powrót do góry Go down
Szarusia16
Przyjaciel Zagrody
Szarusia16


Liczba postów : 745
Dołączył : 20/04/2011

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 29, 2012 9:44 am

Nie można wziąć sobie zdjęcia i na drugiej warstwie se konia obrysować...

Akardo, nie ma czegoś takiego jak autoplagiat oO ze swoim zdjęciem możesz robić co ci się żywnie podoba
Powrót do góry Go down
Akardo
Raczkujący
Akardo


Nick w grze : Akardo
Liczba postów : 61
Dołączył : 05/04/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 29, 2012 10:05 am

Jest coś takiego jak autoplagiat, nawet na howrse masz przykłady jak gracz wystawia jedną maść a pozniej ją dubluje pod innymi kolorami Wink. Wiecej na ten temat znajdziesz na google.

Dziękuję za odpowiedź, teraz będę wiedziała, że nie można tak robić Smile i ten obrysowaniec zostanie ze mną na kompie Smile. Zmyliły mnie maści, których pełno jest na howrse, a które ewidentnie pochodzą ze zdjęć.

Dalej jednak nie rozumiem pewnej kwestii (jestem misiem z małym rozumkiem) czy zabronione jest rysowanie maści ze zdjęcia innego autora, czy zabronione jest rysowanie maści np i z mojego zdjęcia. Bo w jednym i drugim przypadku jest to poniekąd kopiowanie z tym, że w pierwszym może to być kradzież (o ile czerpie się z tego jakiekolwiek korzyści).


Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 29, 2012 10:07 am

Z własnego zdjęcia możesz Smile
Powrót do góry Go down
Akardo
Raczkujący
Akardo


Nick w grze : Akardo
Liczba postów : 61
Dołączył : 05/04/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 29, 2012 10:12 am

Okej, teraz już wiem wszystko Smile. Dzięki dziewczyny!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 29, 2012 10:59 am

Akardo napisał:
To robi też Vernille na livestreamie.
ejejejejeej, a któż Ci powiedział, że wysyłam te prace do CP? Smile nie wszystko, a raczej NIC co rysuję, nie wędruje do CP! ponadto jest różnica między odrysowywaniem ze zdjęcia a rysowaniem na podstawie - a jest wiele metod takiego rysunku, jak chociażby linie pomocnicze, z których zawsze, bądź prawie zawsze korzystam przy rysowaniu lineartów... Wink
Powrót do góry Go down
Akardo
Raczkujący
Akardo


Nick w grze : Akardo
Liczba postów : 61
Dołączył : 05/04/2012

WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipostWto Maj 29, 2012 11:13 am

Nie napisałam nigdzie, że wysyłasz do CP Smile, broń Boże! Napisałam, że podejrzałam u Ciebie. Nie chcę żadnych nieporozumień Very Happy
A dokładniej - 'pipetkowanie' Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Akardo dnia Wto Maj 29, 2012 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : dodatek)
Powrót do góry Go down
Sponsored content





WAŻNE!- Czy to plagait ?  Empty
PisanieTemat: Re: WAŻNE!- Czy to plagait ?    WAŻNE!- Czy to plagait ?  I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
WAŻNE!- Czy to plagait ?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» WAŻNE ! -TO NIE JA!
» Głos (proszę to ważne!)
» Ważne, czy dochodzi nowa gra
» Ważne informacje
» Usunięcie <<WAŻNE>> <<wejdź>>!!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: