Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 PORADNIK BLUPowanie ???

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Hodowcaaa
Nowy
Hodowcaaa


Liczba postów : 6
Dołączył : 02/07/2012

PORADNIK BLUPowanie ??? Empty
PisanieTemat: PORADNIK BLUPowanie ???   PORADNIK BLUPowanie ??? I_icon_minipostPon Lip 02, 2012 8:59 am

CZY PLAN NA BLUPOWANIE TEN PONIŻSZY JEST PRAWIDŁOWY?JESTEM POCZĄTKUJĄCYM GRACZEM I CHCĘ SIĘ DOWIEDZIEĆ.PRÓBOWAŁAM TEN PLAN NA MOIM KONIU ALE NIE BARDZO...CZY EW. KTOŚ POPRAWI BŁĘDY?JAK KTOŚ BY CHCIAŁ TO MOGĘ DAĆ COŚ Z RYNKU:
KONIK MORSKIX2
CZARNA ORCHIDEAX1
PROMIEŃ HELIOSAX1
DIAMENTX1
EQUUSX1344
Arab(wytrzymałość,prędkość,ujeżdżenie):

1.Krótkie przejażdżki kłusem - czyszczenie, 2.5h łąki, 1h kłus, karmienie(paszy tyle ile trzeba + 2.5kg zboża), rzepa,2.5h boks, 3x1h kłus, 1/2h kłus, głaskanie, woda, marchewka
2.Długie galopy - czyszczenie, 2.5h łąka, 1.5h galop,karmienie(+mieszanka,wedle uznania),rzepa, galop na ile wystarczy energii, głaskanie, woda, marchewka
Dlaczego galop ? Kłus zabiera mniej energii, ale lepiej chyba złapać punkty w wytrzymałość+galop niż samej wytrzymałości
3.Umiejętności "paskowe":
1.Wytrzymałość, prędkość--czyszczenie, 2.5h łąki, 1h treningu, karmienie(paszy tyle ile trzeba + 2.5kg zboża), 6h treningu(zostaje 2h15), teraz można dać rzepę i dotrenować, lub od razu umieścić konia w boksie, głaskanie, woda, marchew
2.Ujeżdżenie--czyszczenie,lekcja,karmienie(powinno być 78% energii, czasem jest 77%, proponuję dawać 3kg zboża),rzepa, 9h treningu, 1/2h boks, głaskanie, woda, marchew
4.Zawody- preferuję kłus i galop, oczywiście musimy zaliczyć przełaje do pogrubienia umiejętności wytrzymałość

Fryz(wytrzymałość,prędkość,ujeżdżenie)--tak, jak Arab

Andaluz(wytrzymałość,prędkość,ujeżdżenie)--tak, jak Arab(proponuję zamiast galopu długie po stoku,powinniśmy się wyrobić z czasem)

Anglik(prędkość,ujeżdżenie,galop)

1.Krótkie galopy--czyszczenie, 2.5h łąki, 1h galop, karmienie, rzepa, 3h boks, 2x1h galop, 1/2h galop, reszta energii w trening(nie ruszać galopu), głaskanie,woda,marchew
Ważne-Podajemy mieszankę kiedy możemy(karmienie+mieszanka energetyczna, rzepa, boks do 99% i 3x1h galop). Powinniśmy zakończyć przejażdżki w wieku około 4 lat.
2.Prędkość
3.Ujeżdżenie
4.Zawody w galopie( jak najsłabsze).Po osiągnięciu 20 zwycięstw
5.Galop--czyszczenie, 2.5h łąki, 1.5h treningu, karmienie, 6.5h treningu(zostaje 1h15), boks lub rzepa+trening,głaskanie, woda, marchew

Fiord(prędkość,ujeżdżenie,galop)--tak, jak Anglik

Pinto(prędkość,ujeżdżenie,galop)--tak, jak Anglik

Walijski kuc górski(prędkość,ujeżdżenie,galop)--tak, jak Anglik

Kłusak(prędkość,ujeżdżenie,kłus):

1.Krótkie przejażdżki kłusem - czyszczenie, 2.5h łąki, 1h kłus, karmienie(paszy tyle ile trzeba + 2.5kg zboża), rzepa,2.5h boks, 3x1h kłus, 1/2h kłus, głaskanie, woda, marchewka
2.Prędkość
3.Ujeżdżenie
4.Zawody w kłusie(jak najsłabsze)
5.Kłus--czyszczenie, 2.5h łąki, 1.5h treningu, karmienie, 6.5h treningu(zostaje 1h15), boks lub rzepa+trening,głaskanie, woda, marchew

Quarter Horse(wytrzymałość,ujeżdżenie,skoki)

1.Długie po stoku--czyszczenie, 2.5h łąki, 1.5h stoku, karmienie, rzepa, stok do końca energii, głaskanie, woda, marchew
2.Skoki--czyszczenie, 2.5h łąki, 1.5h treningu, karmienie, 6.5h treningu(zostaje 1h15), boks lub rzepa+trening,głaskanie, woda, marchew
3.Ujeżdżenie
4.Zawody w przełajach
5.Wytrzymałość

Achał(wytrzymałość,ujeżdżenie,skoki)--tak, jak Quarter

Kuc Connemara(wytrzymałość,ujeżdżenie,skoki)--tak, jak Quarter

Cob Irlandzki(wytrzymałość,ujeżdżenie,skoki)--tak, jak Quarter

Hanower(prędkość,ujeżdżenie,skoki):

1.Krótkie po stoku--czyszczenie, 2.5h łąki, 1h stoku, karmienie, rzepa, 5h boksu, 2x1h stok, 1/2h stok, powinno zostać na 1/2h ujeżdżenia, głaskanie, woda, marchew
2.Prędkość
3.Ujeżdżenie
4.Zawody w skokach
5.Skoki--czyszczenie, 2.5h łąki, 1.5h treningu, karmienie, 6.5h treningu(zostaje 1h15), boks lub rzepa+trening,głaskanie, woda, marchew

Szetland(prędkość,ujeżdżenie,skoki)--tak, jak Hanower

Luzytan(ujeżdżenie,galop,kłus):

1.Krótkie kłusem(patrz- Arab)
2.Długie galopem(patrz -Arab)
3.Kłus,galop
4.Zawody w ujeżdżeniu
5.Ujeżdżenie

Traken(wytrzymałość,galop,skoki): koń porażka . Mam, nie wyBLUPowałem w 10 lat, ponieważ się nie starałem.

1.Krótkie galopy ?
2.Długie po stoku
3.Wytrzymałość,galop,skoki
4.W związku z tym, że mają wysoki galop można próbować zawodów w ujeżdżeniu. Zawody w przełajach i galopie też trzeba zaliczyć do pogrubienia umiejętności.
Powrót do góry Go down
Sabula
Przyjaciel Zagrody
Sabula


Liczba postów : 1203
Dołączył : 08/08/2011

PORADNIK BLUPowanie ??? Empty
PisanieTemat: Re: PORADNIK BLUPowanie ???   PORADNIK BLUPowanie ??? I_icon_minipostPon Lip 02, 2012 9:11 am

Ale co chcesz blupować? Jaka rasa?
Powrót do góry Go down
Hodowcaaa
Nowy
Hodowcaaa


Liczba postów : 6
Dołączył : 02/07/2012

PORADNIK BLUPowanie ??? Empty
PisanieTemat: Re: PORADNIK BLUPowanie ???   PORADNIK BLUPowanie ??? I_icon_minipostPon Lip 02, 2012 9:13 am

Sabula-Pinto,Anglika,Arabka,Quarterka i appaloose.Przyda mi się na pewno dla wszystkich rasiątek (;
Powrót do góry Go down
Sabula
Przyjaciel Zagrody
Sabula


Liczba postów : 1203
Dołączył : 08/08/2011

PORADNIK BLUPowanie ??? Empty
PisanieTemat: Re: PORADNIK BLUPowanie ???   PORADNIK BLUPowanie ??? I_icon_minipostPon Lip 02, 2012 9:20 am

No to trzeba się patrzyć na 3 najlepsze um Wink

Pinto, Anglik, Apallosa-galopowce- prędkość, galop, ujezdzenie
Krótkie przejazdzki galopem (aż skonczy dodawać um)
Trening predkosc, ujezdzenie
Zawody galop, az skonczy dodawać um.
Trening galop
Zawody żeby dobić do 20 (np zawody kłusem)

Quarter- przełajowiec- wytrz, uj, skoki
Długie przejazdzki skokowe
Trening skoki, ujezdzenie
Wytrzymalosc zawody- az skonczy dodawac um
Trening wytrzymalosc
Zawody żeby dobić do 20

Potem uzupełnie
Powrót do góry Go down
Hodowcaaa
Nowy
Hodowcaaa


Liczba postów : 6
Dołączył : 02/07/2012

PORADNIK BLUPowanie ??? Empty
PisanieTemat: Re: PORADNIK BLUPowanie ???   PORADNIK BLUPowanie ??? I_icon_minipostPon Lip 02, 2012 9:26 am

ok dzięki.ale podałabyś mi plan konia tzn.czyszczenie 1 h galopu karmienie lekcja itp.
Powrót do góry Go down
Sabula
Przyjaciel Zagrody
Sabula


Liczba postów : 1203
Dołączył : 08/08/2011

PORADNIK BLUPowanie ??? Empty
PisanieTemat: Re: PORADNIK BLUPowanie ???   PORADNIK BLUPowanie ??? I_icon_minipostPon Lip 02, 2012 10:10 am

Ale z takim dokładnym planem najłatwiej się pomylić Smile
Każdy sam sobie trenuje jak mu pasuje, a lekcji do blupowania nie trzeba.

Najlepiej (dla mnie) najpierw np. czyszczenie, woda, 1 godz trening, marchewka, potem jedzenie, potem trening- wykorzystanie całej energii, pogłaskanie, rzepa i jak zostaje energii to wykorzystać Wink
Ale jak mówie, każdy ma swój sposób.
Powrót do góry Go down
Carey
Nowy
Carey


Nick w grze : flakonik
Liczba postów : 9
Dołączył : 02/07/2012

PORADNIK BLUPowanie ??? Empty
PisanieTemat: Re: PORADNIK BLUPowanie ???   PORADNIK BLUPowanie ??? I_icon_minipostPon Lip 02, 2012 11:46 am

Ja zawszę karmię , potem trening, woda, przejażdzka , głaskanie , czyszczenie , lekcja , spać
Powrót do góry Go down
Hodowcaaa
Nowy
Hodowcaaa


Liczba postów : 6
Dołączył : 02/07/2012

PORADNIK BLUPowanie ??? Empty
PisanieTemat: Re: PORADNIK BLUPowanie ???   PORADNIK BLUPowanie ??? I_icon_minipostPon Lip 02, 2012 11:32 pm

dziękuję bardzo: D
temat do zamknięcia
Powrót do góry Go down
Sponsored content





PORADNIK BLUPowanie ??? Empty
PisanieTemat: Re: PORADNIK BLUPowanie ???   PORADNIK BLUPowanie ??? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
PORADNIK BLUPowanie ???
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Blupowanie ras
» Oferuje trening koni do GP, BLUPowanie
» Plany na BLUPowanie różnych ras w Howrse :)
» BLUPowanie bez itemów w 10 lat
» Prawidłowe BLUPowanie Bashkirów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: