Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 A jednak ACTA wejdzie w życie

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

A jednak ACTA wejdzie w życie Empty
PisanieTemat: A jednak ACTA wejdzie w życie   A jednak ACTA wejdzie w życie I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 1:29 pm

Dla tych, którzy jeszcze nie czytali aktualnych informacji na ten temat, mam cudną perełkę na temat ACTA.


ACTA wejdzie tylnymi drzwiami
WP.PL/ Dziennik Gazeta Prawna

Choć w w ubiegłym tygodniu deputowani europejscy zdecydowanie odrzucili umowę handlową ACTA, to jej założenia może udać się wprowadzić Komisji Europejskiej poprzez inne przepisy wiążące Unię Europejską.

W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski odrzucił ACTA - umowę handlową dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrobionymi. Uderzające w swobodę internetu przepisy wywołały falę społecznych protestów w całej Europie.

"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że KE już negocjuje kolejne porozumienie (CETA) o zwalczaniu piractwa pomiędzy UE i Kanadą. Okazuje się, że zawiera ona szereg założeń początkowo wpisanych w ACTA.

Jeśli wprowadzenie CETA też by się nie powiodło, to KE wprowadzi nowe przepisy poprzez unijną dyrektywę. Innym sposobem może być też podpisanie umowy o ochronie własności intelektualnej z OEDC. Takie uprawnienia Komisja zyskała w ramach traktatu lizbońskiego i otrzymaniu osobowości prawnej. Dzięki temu ma prawo samodzielnego podejmowania decyzji, bez pytania członków UE.

Zdaniem Joe Mcnamee, dyrektora EDRI, KE na jakiś czas wstrzyma się z przepisami o ochronie praw autorskich, a do ratyfikacji CETA wróci w 2014 roku, kiedy to w wyborach wyłoniony zostanie nowy parlament. Dodatkowo KE czeka na opinię Trybunału Sprawiedliwości UE, czy umowa handlowa ACTA jest zgodna z unijnym prawem.

Dyrektor EDRI ostrzega, że wszelkie porozumienia handlowe podpisywane ze Stanami Zjednoczonymi mogą zawierać przepisy podobne do tych z ACTA. Amerykanie już negocjują podobne umowy z Australia i Nową Zelandią. Również poprzez inne kraje można bowiem zmusić UE do przestrzegania przepisów o ochronie praw intelektualnych.

Komisja Europejska nie ma jednak jednomyślnego stanowiska. W tej sprawie presję na Brukselę wywierają Stany Zjednoczone. To bowiem z USA pochodzą największe firmy internetowe i operatorzy płatności. Oznacza to, że każdy kto stanie na drodze np. Google, czy MasterCard może zostać wykluczony z internetu, jak to było w przypadku WikiLeaks - uważa Joe Mcnamee.



No i doczekaliśmy się. Cały świat protestował, a tu okazuje się, że nasze starania o wycofanie tego konceptu poszły na marne Evil or Very Mad A jednak ACTA wejdzie w życie 3864879675


Ostatnio zmieniony przez Sakura dnia Sro Lip 11, 2012 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
XX_lero
Przyjaciel Zagrody
XX_lero


Nick w grze : Giwera
Liczba postów : 592
Dołączył : 22/03/2012

A jednak ACTA wejdzie w życie Empty
PisanieTemat: Re: A jednak ACTA wejdzie w życie   A jednak ACTA wejdzie w życie I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 3:08 pm

Ja nmg -.- a juz po odwolaniu ACTA taki oddech. Sama uczestniczyłam w 3 demontsracjach. Evil or Very Mad
Szkoda slow A jednak ACTA wejdzie w życie 3864879675
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

A jednak ACTA wejdzie w życie Empty
PisanieTemat: Re: A jednak ACTA wejdzie w życie   A jednak ACTA wejdzie w życie I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 3:48 pm

Byłam zszokowana, gdy zobaczyłam tytuł artykułu Shocked
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

A jednak ACTA wejdzie w życie Empty
PisanieTemat: Re: A jednak ACTA wejdzie w życie   A jednak ACTA wejdzie w życie I_icon_minipostCzw Lip 12, 2012 1:34 am

Szczerze? Mnie już to nie porusza. Z początku wierzyłam w to wszystko,ale teraz uznaję,że nie ma sensu się obawiać,iż internet zniknie... - według mnie.
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

A jednak ACTA wejdzie w życie Empty
PisanieTemat: Re: A jednak ACTA wejdzie w życie   A jednak ACTA wejdzie w życie I_icon_minipostCzw Lip 12, 2012 4:05 am

A potem bunt podniosą wszyscy operatorzy, bo ludzie masowo wypowiedzą umowy lub zmniejsza prędkość do 512kB, góra 1MB
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

A jednak ACTA wejdzie w życie Empty
PisanieTemat: Re: A jednak ACTA wejdzie w życie   A jednak ACTA wejdzie w życie I_icon_minipostCzw Lip 12, 2012 8:06 am

Crackerzy tak czy siak znajdą drogę obejścia przepisów i zabezpieczeń. Możemy tylko na nich liczyć.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Dianaxxx
W skromnych progach Zagrody
Dianaxxx


Nick w grze : Dianaxx
Liczba postów : 384
Dołączył : 17/06/2012

A jednak ACTA wejdzie w życie Empty
PisanieTemat: Re: A jednak ACTA wejdzie w życie   A jednak ACTA wejdzie w życie I_icon_minipostNie Lip 15, 2012 12:50 am

O NIEEEEEEEEEEE!!!!
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1235741&message=change
Sponsored content





A jednak ACTA wejdzie w życie Empty
PisanieTemat: Re: A jednak ACTA wejdzie w życie   A jednak ACTA wejdzie w życie I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
A jednak ACTA wejdzie w życie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Przeciw ACTA
» NASZE ŻYCIE
» Pomysł na Życie
» ACTA - czyli koniec wolności w internecie
» Bezpłatne programy do robienia prezentacji a ACTA.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: