Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 BLUP w 10 latek!!

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
majka12233
Nowy
majka12233


Liczba postów : 2
Dołączył : 23/07/2012

BLUP w 10 latek!! Empty
PisanieTemat: BLUP w 10 latek!!   BLUP w 10 latek!! I_icon_minipostPon Lip 23, 2012 3:40 pm

BARDZO WAŻNE![/color]
A niniejszym potrzebuję przepis na blup w 10 lat dla konia Luzytańskiego!
Ale zauważyłam że Luzytany nie pasują do BLUPOWANIA bo: Muszą mieć:
Albo PG najlepsze takie:
- predkosc, galop, ujezdzanie
Albo takie:
- predkosc, klus, ujezdzanie
Lub też te
- predkosc, skoki, ujezdzanie
albo te:
- wytrzymalosc, skoki, ujezdzanie
A żadne Luzytany takiego PG nie mają. I też mam pytanko jedno: czy bez tego PG jak wyżej można go wytrenować w 10 lat 100% blup??
GŁÓWNIE: Potrzebuję dokładny przepis na 100% BLUP w 10 lat dla LUZYTANÓW!!
Z góry dzięki BLUP w 10 latek!! 1600913619
Powrót do góry Go down
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

BLUP w 10 latek!! Empty
PisanieTemat: Re: BLUP w 10 latek!!   BLUP w 10 latek!! I_icon_minipostPon Lip 23, 2012 4:21 pm

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym PG Razz ale spróbuję wyjaśnić na przykładzie mojej klaczki: KLIK Jak widać brakuje jej jednego postarzenia do pełnego blupu (nie można wyblupować konia poniżej 10 roku życia). Jak to zrobiłam? Otóż:

Jej najlepszymi cechami (jak większości luzytanów, chyba że coś kręcę w tym momencie) są ujeżdżenie, galop i kłus.

1) Najpierw trenowałam na maxa 3 paski tych cech
2) Następnie dawałam długie przejażdżki kłusem i galopem, które dodają te umiejętności
3) Później posyłałam na zawody w ujeżdżeniu, które również dodają wszystkie trzy umiejętności

Klacz ta ma piętę i muśnięcie, co tylko przyspieszyło sprawę, w dodatku dziwnym trafem wygrywała większość zawodów. Do pełnego blupu potrzeba również 20 wygranych zawodów - co może opóźnić 100% blup, bo nie zawsze je wygrywają Smile tak samo konie bez pięty i muśnięcia blupują mi się nieco dłużej.

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to wyjaśniłam Very Happy
Powrót do góry Go down
Sabula
Przyjaciel Zagrody
Sabula


Liczba postów : 1203
Dołączył : 08/08/2011

BLUP w 10 latek!! Empty
PisanieTemat: Re: BLUP w 10 latek!!   BLUP w 10 latek!! I_icon_minipostPon Lip 23, 2012 4:25 pm

Podaje Ci najlepszy i najszybszy sposob blupu luzytana który sie uzywa w hodowlach:

1.Przejażdżki kłus długi i galop długi
2.trening galop, kłus
3.zawody ujeżdżenia aż przestanie dodawać um
4. trening ujeżdżenie
5. Jak nie masz jeszcze 20 wygranych wysylasz na przelaj.

Powrót do góry Go down
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

BLUP w 10 latek!! Empty
PisanieTemat: Re: BLUP w 10 latek!!   BLUP w 10 latek!! I_icon_minipostPon Lip 23, 2012 4:44 pm

Sabula, czy kolejność ma znaczenie? Smile bo w sumie to jest to samo co moje, tylko inaczej ułożone. Jest krócej tak?
Powrót do góry Go down
Sabula
Przyjaciel Zagrody
Sabula


Liczba postów : 1203
Dołączył : 08/08/2011

BLUP w 10 latek!! Empty
PisanieTemat: Re: BLUP w 10 latek!!   BLUP w 10 latek!! I_icon_minipostCzw Lip 26, 2012 12:11 pm

Tak, ma znaczenie, bo jak od razu przed zawodami wytrenujesz ujezdzenie to bedziesz mieć wyższy poziom co się równa z tym że trudniej wygrać, a jak masz niższy to łatwiej też podstawić słabsze konie Smile No i można też robić przejazdzki do 2 lat i potem na koncu dokończyć, ja tak robie i jest łatwiej z zawodami.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





BLUP w 10 latek!! Empty
PisanieTemat: Re: BLUP w 10 latek!!   BLUP w 10 latek!! I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
BLUP w 10 latek!!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Blup arabów
» 100 BLUP
» BLUPowanie konia
» Wstrzymany BLUP
» BLUP nie rośnie

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: