Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Średni jeździec konia tworzy

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Basia
Jedną nogą w ZM
Basia


Nick w grze : Stokrotka 112
Liczba postów : 529
Dołączył : 16/08/2012

Średni jeździec konia tworzy Empty
PisanieTemat: Średni jeździec konia tworzy   Średni jeździec konia tworzy I_icon_minipostPon Sie 20, 2012 4:41 am

Ponieważ ze strony bliskich nie mogę liczyć na konstruktywną krytykę (ani jakąkolwiek ocenę) umieszczam takie coś napisane z nudów

Szli a drzewa były coraz wyższe, droga coraz dziksza i niebezpieczna. Las znowu lekko się zagęścił. Rozległ się cichy szmer. Coś czaiło w gąszczu. Nagle potwór czający się w krzakach skoczył prosto na Franka. Dziewczyna zwinnie wspięła się na drzewo i wskoczyła monstrum na ramiona.

To kawałek mojej największej tajemnicy czyli zdarzenia, które nigdy ni miało miejsca.


Ostatnio zmieniony przez Basia dnia Pon Sie 27, 2012 2:36 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Alaya
Przyjaciel Zagrody
Alaya


Nick w grze : Alaya
Liczba postów : 731
Dołączył : 09/07/2012

Średni jeździec konia tworzy Empty
PisanieTemat: Re: Średni jeździec konia tworzy   Średni jeździec konia tworzy I_icon_minipostCzw Sie 23, 2012 6:52 am

Hm. Przede wszystkim jest za mało rozwinięte. Nie rozumiem, kto to jest ten Frank? Jaka dziewczyna się wspięła na drzewo? Ona szła z tym Frankiem, czy po prostu tamtędy przechodziła? Wiem, że jest "szli", ale nie wiem, czy szła dziewczyna z Frankiem, czy np. Frank z kolegą, albo Frank z psem.

Cytat :
Szli a drzewa były coraz wyższe, droga coraz dziksza i niebezpieczna.

Przed "a" stawiamy przecinek.

Cytat :
Las znowu lekko się zagęścił.

To brzmi tak, jakby szli i nagle wyrosło więcej drzew i las stał się gęstszy. Lepiej by było "Im dalej szli, tym las stawał się gęstszy."

Cytat :
Rozległ się cichy szmer. Coś czaiło w gąszczu. Nagle potwór czający się w krzakach skoczył prosto na Franka.

Powtórzenie - "czaiło w gąszczu", a zaraz potem "potwór czający się". I jeszcze po "czaiło" powinno być "się", tzn. zamiast "coś czaiło w gąszczu" - "coś czaiło się w gąszczu"
I tu też mogłabyś rozwinąć. Wink Szczególnie o tym wyskakującym z krzaków potworze.

Cytat :
Dziewczyna zwinnie wspięła się na drzewo i wskoczyła monstrum na ramiona.

I tu to, o czym wcześniej mówiłam, tzn. jaka dziewczyna?

Nie jest źle, wystarczy trochę pozmieniać i rozwinąć. Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2104607
Basia
Jedną nogą w ZM
Basia


Nick w grze : Stokrotka 112
Liczba postów : 529
Dołączył : 16/08/2012

Średni jeździec konia tworzy Empty
PisanieTemat: Re: Średni jeździec konia tworzy   Średni jeździec konia tworzy I_icon_minipostCzw Sie 23, 2012 10:22 am

Dzięki za poprawki. Tekst jest mało rozwinięty, ponieważ to fragment opowieści, którą boję się publikować ze względu na kopiowanie. Dlaczego się boję? Ponieważ nad pomysłem, wszystkimi wątkami i fabułą pracowałam latami (w woli ścisłości 5 lat). Dla zaspokojenia ciekawości: ,,Dziewczyna'' to główna bohaterka, a jej imię jest największą zagadką w opowieści. Wkrótce zabezpieczę opowieść znakiem wodnym i wstawię tylko na jakiś czas, bo zawsze można przecież to najzwyczajniej w świecie przepisać.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Średni jeździec konia tworzy Empty
PisanieTemat: Re: Średni jeździec konia tworzy   Średni jeździec konia tworzy I_icon_minipostCzw Sie 23, 2012 10:24 am

Ja tu widzę sporo błędów, ale ok. Trochę... Nudne? Krótkie?

EDIT: Ok, rozumiem Wink
Powrót do góry Go down
wilczyca1000
Przyjaciel Zagrody
wilczyca1000


Nick w grze : wilczyca1000
Liczba postów : 1019
Dołączył : 04/03/2012

Średni jeździec konia tworzy Empty
PisanieTemat: Re: Średni jeździec konia tworzy   Średni jeździec konia tworzy I_icon_minipostCzw Sie 23, 2012 1:45 pm

Pozwolę sobie to rozwinąć i ubarwić ( nie obraź się :3 )
Spoiler:

[...] Ona szła wraz z Frankiem przez las. Im dalej szli tym las stawał się gęstszy. Rozległ się cichy szmer. Prawdopodobnie dobiegał on z pobliskich krzaków. Na twarzach nastolatków pojawiło się coś na wzór przerażenia. Z chaszczy wyskoczyło okropne monstrum , które rzuciło się na chłopaka. Dziewczyna zwinnie niczym kot wspięła się na drzewo i z impetem skoczyła na barki potwora. [...]
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=801024
Basia
Jedną nogą w ZM
Basia


Nick w grze : Stokrotka 112
Liczba postów : 529
Dołączył : 16/08/2012

Średni jeździec konia tworzy Empty
PisanieTemat: Re: Średni jeździec konia tworzy   Średni jeździec konia tworzy I_icon_minipostCzw Sie 23, 2012 1:49 pm

Nastolatków? On ma 40 na karku, a Ona 20, ale skąd mogłaś to wiedzieć? Suspect clown
Tak poza tym między tymi zadaniami było jeszcze ok. pięciu innych. Mam pomysł! Może opublikuję coś co jest hmm.. ciekawe i ma więcej niż cztery zdania. jocolor
Powrót do góry Go down
Basia
Jedną nogą w ZM
Basia


Nick w grze : Stokrotka 112
Liczba postów : 529
Dołączył : 16/08/2012

Średni jeździec konia tworzy Empty
PisanieTemat: Re: Średni jeździec konia tworzy   Średni jeździec konia tworzy I_icon_minipostCzw Sie 23, 2012 1:55 pm

-Czy ty jesteś w stanie spojrzeć mi w oczy?- pogładziła palcem wskazującym ostrze sztyletu- Co to za grawerunek? Hm… niech pomyślę, to bardzo ozdobna czcionka. ,,Wybacz’’ wygrawerowałeś na ostrzu sztyletu to, co próbujesz uzyskać od godziny? Czy może chciałeś wcisnąć mi jakiś kit o elfach i ich magicznej broni , żeby podnieść wartość tego przedmiotu w moich oczach? Jedno wiedz: nie wybaczę ci to pewne! Jako dzieciaka wepchnąłeś mnie do tej dziury i…- Maciek spróbował przeczesać ręką jej złociste włosy, ale dostał sztyletem po palcach.
-Ty jesteś w stanie mnie dotykać ! Pokaż te palce- pokazał- E tam! Tylko rozcięte, żałuję, że ci ich nie odcięłam. Co ja tam …i kazałeś mi iść do tego dziada i się uczyć. Zostawiłeś mnie, a potem już jako szesnastolatkę…
-Pocałowałem cię, a ty chlasnęłaś mnie nożem- pogładził się po długiej bliźnie na szyi- miałaś zamiar mnie zabić, ale niestety stoję tu cały i żywy.
-Ależ ty manipulujesz ludźmi Maciek.
- Wiem, taki mój fach.- Chłopak wyszczerzył zęby w ohydnym uśmiechu.


Kawałek innej opowieści na której zależy mi mniej. Jest poprawiony po pewnym zupełnie nie logicznym po porostu głupim opowiadaniu by ja.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Średni jeździec konia tworzy Empty
PisanieTemat: Re: Średni jeździec konia tworzy   Średni jeździec konia tworzy I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Średni jeździec konia tworzy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Biały Jeździec
» Diana "tworzy".
» pe$ tworzy, wy oceniacie
» MaryMariaMara tworzy!
» verni tworzy do cp

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: