Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Jednorożce - jak zainwestować i hodować

Go down 
+2
Layzy
amorkowa
6 posters
AutorWiadomość
amorkowa
ZAGRODZIANIN
amorkowa


Nick w grze : amorkowa
Liczba postów : 2307
Dołączył : 02/04/2011

Jednorożce - jak zainwestować i hodować Empty
PisanieTemat: Jednorożce - jak zainwestować i hodować   Jednorożce - jak zainwestować i hodować I_icon_minipostWto Sie 28, 2012 4:25 am

Hej Smile
Postanowiłam napisać poradnik dotyczący jednorożców, jak hodować, żeby nie stracić. Zapraszam Smile

1. Na początku najlepiej zebrać trochę funduszy. Najlepiej mieć minimum 150 tyś. Equus, żeby stać nas było na pokrycia dobrymi ogierami oraz żeby mieć za co kupić pierwszą rożkę.
2. Szukamy jednorożkę (a może jednorożki?) jakiejś rasy. Na początku najlepiej skupić się na jednej rasie, z czasem można powiększać gromadkę. Najlepiej kupić klacz z najlepszym PG za Equus, o ile cena będzie większa niż 80.000 Equus.
3. Zegarek ustawiamy tak, żebyśmy mieli możliwość pokrycia 2 razy dziennie (nie ustawiaj np. na 15.00, ponieważ o 3 rano zazwyczaj nie będziesz wstawać, żeby pokryć. Preferuję godzinę 18-22).
4. Gdy już będziemy mieli jednorożkę, postarzamy ją do wieku, w którym będziemy mogli ją pokryć (gdy była młoda, do 2,5 roku, gdy była już kryta - w panelu rozmnażania będzie pokazany wiek, w którym będzie można ją pokryć).
5. Oglądamy, jaki potencjał tej rasy jest najwyższy na pokryciach. Jeśli najwyższy PG stanówek schodzi za 7.500 Equus, możemy napisać do właściciela konia o zniżkę w zamian za np. coś z CR. Ewentualnie możemy pokryć klacz ogierem z publicznych z PD o 2-5 niższym, takie pokrycia na ogół są tańsze.
6. Kiedy nareszcie urodzi się pierwszy jednorożec płci pięknej, starą rożkę codziennie oporządzamy i kryjemy, kiedy się da. Starzeje się naturalnie, a kiedy będzie miała około 25-28 lat, możemy ją pokryć i wystawić na bezpośrednie za Equus lub 1 kupon (cenę Equus ustalacie na podstawie podobnych rożek w ciąży i wystawiacie za 10.000-20.000 Equus taniej).
7. Młodą rożkę postarzamy do około 3 roku (wcześniej trenując jej główne um.) i kryjemy. Potomstwo - ogiery - wystawiamy na sprzedaże (cenę ustalacie na podstawie najtańszych ogierów tej rasy), natomiast klacze postarzamy do wieku 3 lat i kryjemy.
8. Z czasem nasze PG będzie podobne do tego na kryciach. Kiedy już tak się stanie, nasze źrebaczki i klacze będą schodziły drożej. Rozmnażajcie swoje stadko, możecie zrobić własnego ogiera (żeby nie tracić na kryciach) i wystawiać nim publiczne stanówki. Parę źrebaczków o słabszym PG sprzedajcie, dorosłe tak samo. Rożki z lepszym potencjałem zostawiajcie do rozrodu. Gdy macie np. 5 rożków o PG: 500.90; 501.50, 502.30, 499.00 i 503.00 - sprzedajecie te 499 i 500, natomiast resztę zostawiacie.. Oczywiście to był przykład. Smile
9. Możecie potem zacząć hodować inne rasy, zaczynając wg. punktu 1 i dochodząc do ostatniego.


Myślę, że pomogłam Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2562520
Layzy
Przyjaciel Zagrody
Layzy


Nick w grze : Layzy
Liczba postów : 584
Dołączył : 20/07/2011

Jednorożce - jak zainwestować i hodować Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - jak zainwestować i hodować   Jednorożce - jak zainwestować i hodować I_icon_minipostSro Sie 29, 2012 10:16 am

Fajny poradnik Wink Ja mimo, iż jestem już bardziej doświadczona w hodowli rogów z chęcią przeczytałam i może nawet dowiedziałam się czegoś nowego.
Dla mniej doświadczonych graczy ten poradnik z pewnością się przyda. Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=436950
oowocowaa
Już coś wie
oowocowaa


Nick w grze : oowocowaa
Liczba postów : 175
Dołączył : 26/01/2013

Jednorożce - jak zainwestować i hodować Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - jak zainwestować i hodować   Jednorożce - jak zainwestować i hodować I_icon_minipostCzw Lut 07, 2013 6:57 pm

Mimo to że na jenorogach się znam z przyjemnością przeczytałam poradnik Smile
Przydatny Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1378458
Caro123
Nowy
Caro123


Nick w grze : Caro123
Liczba postów : 41
Dołączył : 14/02/2013

Jednorożce - jak zainwestować i hodować Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - jak zainwestować i hodować   Jednorożce - jak zainwestować i hodować I_icon_minipostCzw Lut 14, 2013 7:52 am

przydatny:D dzięki 
Powrót do góry Go down
Toskania783
Przyjaciel Zagrody
Toskania783


Nick w grze : Toskania783
Liczba postów : 266
Dołączył : 24/02/2013

Jednorożce - jak zainwestować i hodować Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - jak zainwestować i hodować   Jednorożce - jak zainwestować i hodować I_icon_minipostCzw Lut 28, 2013 11:05 am

Fajne
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2171667
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Jednorożce - jak zainwestować i hodować Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - jak zainwestować i hodować   Jednorożce - jak zainwestować i hodować I_icon_minipostWto Sie 20, 2013 12:37 pm

Bardzo przydatny poradnik Smile
Zastanawiam się tylko w jaką rasę najlepiej inwestować?Np. co chwilę goniąca ranking typu Arab czy stojące np. Shagya etc.?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
amorkowa
ZAGRODZIANIN
amorkowa


Nick w grze : amorkowa
Liczba postów : 2307
Dołączył : 02/04/2011

Jednorożce - jak zainwestować i hodować Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - jak zainwestować i hodować   Jednorożce - jak zainwestować i hodować I_icon_minipostWto Sie 20, 2013 1:06 pm

Według mnie najlepiej poczekać na nową rasę rożków, o ile takową wprowadzą. Wink
A jeśli chodzi o teraz, to moim zdaniem nokoty, knaby, walkery itp. Chociaż mogę się mylić. Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2562520
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Jednorożce - jak zainwestować i hodować Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - jak zainwestować i hodować   Jednorożce - jak zainwestować i hodować I_icon_minipostPon Sie 26, 2013 11:42 am

Oo,to dobrze bo poszłam za poradą koleżanki i wybrałam knabki. Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Sponsored content





Jednorożce - jak zainwestować i hodować Empty
PisanieTemat: Re: Jednorożce - jak zainwestować i hodować   Jednorożce - jak zainwestować i hodować I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Jednorożce - jak zainwestować i hodować
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Gypse - czy warto zainwestować?
» Jak dobrze zainwestować kupony?
» Jak hodować? :)
» Jednorożce
» [GRA] Jednorożce w RO!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: Poradniki-
Skocz do: