Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Sposób na BLUP u Tennessee Walker

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Sposób na BLUP u Tennessee Walker Empty
PisanieTemat: Sposób na BLUP u Tennessee Walker   Sposób na BLUP u Tennessee Walker I_icon_minipostWto Wrz 11, 2012 10:05 am

Witajcie Smile
Czy ułożyłby mi ktoś plan na BLUPowanie konie rasy Tennessee Walker?
Na klasyk i western,oczywiście sprawdzony i działający Wink
Próbowałam ale nic nie wyszło.

Z góry dziękuję.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Sposób na BLUP u Tennessee Walker Empty
PisanieTemat: Re: Sposób na BLUP u Tennessee Walker   Sposób na BLUP u Tennessee Walker I_icon_minipostSro Wrz 12, 2012 10:11 am

Proszę...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Naylian
Nowy
Naylian


Nick w grze : Naylian
Liczba postów : 18
Dołączył : 12/09/2012

Sposób na BLUP u Tennessee Walker Empty
PisanieTemat: Re: Sposób na BLUP u Tennessee Walker   Sposób na BLUP u Tennessee Walker I_icon_minipostSro Wrz 12, 2012 11:37 am

Ostatnio rozmawiałam z przyjaciółką która zajmuję się to rasą,postaram się od niej wyciągnąć plan Wink
Powrót do góry Go down
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Sposób na BLUP u Tennessee Walker Empty
PisanieTemat: Re: Sposób na BLUP u Tennessee Walker   Sposób na BLUP u Tennessee Walker I_icon_minipostSro Wrz 12, 2012 1:04 pm

Oo,była bym bardzo wdzięczna,napisz proszę od razu : )
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Naylian
Nowy
Naylian


Nick w grze : Naylian
Liczba postów : 18
Dołączył : 12/09/2012

Sposób na BLUP u Tennessee Walker Empty
PisanieTemat: Re: Sposób na BLUP u Tennessee Walker   Sposób na BLUP u Tennessee Walker I_icon_minipostCzw Wrz 13, 2012 7:26 am

Koszatka napisał:
Oo,była bym bardzo wdzięczna,napisz proszę od razu : )
Będę musiała się wejść do niej na podstawówkę,a później wdrapać się do mnie schodami na parter dla gimnazjum. Razz

Niestety,dziewczyna już nie gra w tą grę,ale nadal przechowuje plany na blup lub zna loginy osób który były w tej hodowli,więc moje starania powinny pomóc Very Happy
Powrót do góry Go down
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Sposób na BLUP u Tennessee Walker Empty
PisanieTemat: Re: Sposób na BLUP u Tennessee Walker   Sposób na BLUP u Tennessee Walker I_icon_minipostCzw Wrz 13, 2012 8:18 am

Opracowałam coś takiego. Mam nadzieję,że się przyda. Wink Życzę miłego czytania.
Co oznacza pojęcie 'blupowanie' ?
Blupowanie przekazuje potomstwu swoje najlepsze cechy genetyczne.
W blupie są trzy cechy:
*osiągnięcie przez konia wieku 10 lat
*pogrubienie trzech najlepszych umiejętności genetycznych konia
*wygranie 20 zawodów w dowolnych konkurencjach ( liczą się tylko pierwsze miejsca )

Każda rasa ma swoją specjalizację i w jednych dyscyplinach jest lepsza,a w innych gorsza. W przypadku Tennessee Walker,konie tej rasy są niezłe w wyścigu kłusem. Przodują w ujeżdżeniu (trochę),wytrzymałości,kłusie.

Jak rozpocząć blupowanie?
Kiedy wiemy już co oznacza blupowanie,musimy zacząć nasz trening blupu. Smile
1. Trenujemy trening prędkości oraz ujeżdżenia. Prędkość oraz ujeżdżenie są podstawowymi cechami wpływającymi na możliwość wygrania każdych zawodów.
Wyjątkiem są zawody ujeżdżeniowe,bo tam prędkość nie ma znaczenia.
2. Następnie wysyłamy konia na zawody dla początkujących,ale przed tym etapem go wyposażamy w dobry ekwipunek. Może to być Zestaw Posejdona lub podkowy FK,siodło szyte na miarę i uzda szyta na miarę. Jako dodatkowy bonus,dajemy koniowi Konika Morskiego ( gracze posiadający Konto Pegaza mają ten przedmiot ZA DARMO,bez limitu użyć ) Dobrze by było dać także Powiew Eola,Złote Ostrogi lub Laury Dafne-zwiększy to szansę na wygraną w zawodach. Dajemy konia do boksu aby znalazł takie rzeczy bonusowe jak : palcat,czaprak,beczułka tłuszczu. W miarę możliwości wysyłamy konia na różne zawody-skoki przez przeszkody,przełaje,ujeżdżenie i wyścigi w kłusie,galopie.
3. Kiedy nasz koń wygra 20 zawodów z dowolnej dyscypliny,wysyłamy go na kilkugodzinne przejażdżki kłusem i trenujemy kłus,galop oraz wytrzymałość. Jeżeli chodzi o przejażdżki,możemy to zrobić "na odwrót" - czyli przed zawodami. Zaleca się zrobić ten sposób dla koni,które mają mniejsza szansę na wygraną z zawodów. Wink

Koń po tej małej instrukcji powinien osiągnąć +100 BLUP w wieku 10 lat. Możemy podać koniowi Klepsydrę Kronosa,jednakże trzeba pamiętać,że koń nie może osiągnąć 100 blupu poniżej dziesięciu lat! To instrukcja jest moim sposobem na blupowanie. Wink Zawsze wszystko się udawało.

Drobna informacja
Trening konia robimy poszczególnie : Prędkość,ujeżdżenie,skoki,kłus,galop oraz na koniec wytrzymałość. Kilka osób robiło ten błąd i trenowało wytrzymałość na początku przez co nie było opcji zawodów dla początkujących koni!

NIE ŻYCZĘ SOBIE KOPIOWANIA MOJEGO FRAGMENTU TEKSTU BEZ MOJEJ ZGODY.
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Sposób na BLUP u Tennessee Walker Empty
PisanieTemat: Re: Sposób na BLUP u Tennessee Walker   Sposób na BLUP u Tennessee Walker I_icon_minipostCzw Wrz 13, 2012 11:15 am

Oo,bardzo Ci dziękuję Philipku <3
Nay - jak coś to ślij Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Sponsored content





Sposób na BLUP u Tennessee Walker Empty
PisanieTemat: Re: Sposób na BLUP u Tennessee Walker   Sposób na BLUP u Tennessee Walker I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Sposób na BLUP u Tennessee Walker
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» nowa rasa- tennessee walker
» Hodowla jednorożców rasy Tennessee Walker
» Hodowla nowej rasy! Tennessee Walker! nabór. :D
» Nowy sposób karmienia
» Sposób na trudne hasło

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: