Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Wielki Apel

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Temperance
Przyjaciel Zagrody
Temperance


Nick w grze : Temperance
Liczba postów : 846
Dołączył : 06/11/2011

Wielki Apel Empty
PisanieTemat: Wielki Apel   Wielki Apel I_icon_minipostSro Paź 10, 2012 3:34 pm

Za zgodą Lady Arveny.
Poniższy tekst ma na celu wyjaśnienie kilku wątków i zachęcenia do zaprzestania niektórych działań przez użytkowników.
Nie jest on skierowany do konkretnych osób i nie ma na celu obrażania nikogo (!).
Jeśli chcesz się wypowiedzieć - proszę bardzo, lecz nie chcę widzieć komentarzy typu: "to pewnie o mnie", "o jezu co się czepiasz". Mile widziane opinie na ten temat, długie i rozbudowane.
ABSOLUTNY ZAKAZ DAWANIA PRZYKŁADÓW JAKICHŚ PBF! TO NIE TEMAT OD KOMENTOWANIA I KRYTYKOWANIA ICH!

Chyba każdy, a przynajmniej większość użytkowników wie już co to jest forum PBF. Jestem rada z powodu, że na Zagrodzie powstał dział specjalnie dla nich i twórcy mogą chwalić się swoimi dziełami, a także rozprzestrzeniać popularność tych gier.

Lecz to, co zaczyna się tu dziać, przechodzi moje pojęcie. LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ!



Temat: Granie na PBF.

Po pierwsze i najważniejsze: Zastanów się, czy masz czas aby grać na PBF i czy to na pewno tematyka, która Cię zainteresuje.
Wszystkie, a przynajmniej większość for jest otwarta na nowych użytkowników, nawet jeśli nie mają oni pojęcia o tym czym jest PBF. Jednakże naprawdę irytującym faktem jest użytkownik, który rejestruje się na forum i opuszcza je po tygodniu. Wbrew pozorom fora nie chcą mieć największej ilości zarejestrowanych graczy, lecz największą ilość grających i aktywnych.
Jeśli wiesz, że nie poświęcisz mu wystarczająco czasu i będziesz blokować fabułę - nie rejestruj się.
Jeśli już to zrobiłeś - poproś o kasację, nie zajmuj rang, stanowisk itp.
Jeśli nie interesujesz się tematyką - nie rejestruj się! Brak wiedzy o danej tematyce, a brak chęci grania na takiej tematyce to dwie różne sprawy! PRZEMYŚL TO DOBRZE!

Po drugie: Przeczytaj regulamin i opis gry zanim się zarejestrujesz.
Bez tego ani rusz, a później są pretensje w stylu "za co mnie wyrzucono", masa epitetów i niszczenie opinii na portalach społecznościowych. Twórcy robią to, by was wprowadzić w fabułę i zasady, a także kary za nieprzestrzeganie ich. To naprawdę wszystko dla was.

Po trzecie: Przemyśl postaci i ogranicz ich ilość.
PBF'y polegają głównie na toczeniu fabuły własnym, wymyślonym charakterem. Jeśli nie przemyślisz dobrze postaci - uwierz - później już tego nie zmienisz, zniechęcisz się i ją porzucisz, by stworzyć nową lub odejść. Po co uprzykrzać życie innym? Zastanów się nad każdym aspektem, najpierw stwórz zapis, a dopiero się zarejestruj!
Wiele for PBF zezwala na multikonta - przemyśl założenie następnego. Musisz dbać o wszystkie, inaczej usuną resztę, jeśli o nie nie zadbasz odpowiednio. A później co? PRETENSJE.

Po czwarte: Wczuj się w klimat, przywitaj się, poznaj innych.
Popatrz jak rozmawiają użytkownicy, przywitaj się, wypowiadaj. Zobacz jak piszą na fabule, staraj się wczuć, pisać tak samo długie posty. Liczy się kreatywność, ale też zasady fabularne!

Po piąte: Pytaj jeśli czegoś nie wiesz!
Administracja i użytkownicy są po to by pomóc! PAMIĘTAJ!
Od tego są numery gg, prywatne wiadomości, maile, chaty, shouty. Wystarczy chcieć.

Temat: Tworzenie PBF.

Po pierwsze - przestańcie tworzyć masowo PBF'y nie mając o nich pojęcia.
Napisanie dwulinijkowego posta, postawienie czterech działów na krzyż i stworzenie grup to nie wszystko! Ja swojego pierwszego PBF zrobiłam po roku gry! PO PONAD ROKU! Nabyłam odpowiednie doświadczenie, znalazłam zaufanych ludzi i stworzyłam ekipę, obmyśliłam całego pbf'a ma kartkach, tworzyłam go kilka tygodni. Nie po 7 dniach gry gry, bo strzelam focha na innych za to, że nie mogę się wczuć w atmosferę! Nie robiłam go w dzień na odwal się!
Jest pełno for o tej samej tematyce - którą chcecie stworzyć - w które autorzy włożyli masę pracy i serce, grajcie tam! Jest wiele toplist, serwisów poświęconych PBF, bazy PBF'ów i wujek Google, wystarczy chcieć!

Po drugie - bycie administratorem to wielka odpowiedzialność.
Trzeba pilnować porządku na forum, ogarniać zaawansowany panel administracyjny, odpowiednio dobierać ludzi, przestrzegać własnego regulaminu, nie zostawiać PBF'a w czasie gorszych dni, przeżywać kryzys, odpierać ataki ludzi z zewnątrz internetu.
Myślisz że jak byłeś adminem dwa tygodnie to wiesz co Cię czeka? Bzdura. Mnie codziennie coś zaskakuje.

Po trzecie - chcesz stworzyć PBF? Odpowiedz sobie na te pytania.
1. Masz czas żeby się w to bawić? Administrator musi być na forum praktycznie codziennie. Masz cierpliwość? Musisz znosić bardzo wiele. Nie? NIE RÓB PBF.
2. Masz obmyślony PBF? Jego nazwę, opis gry, regulamin, fora, grupy, pola profilu, to skąd weźmiesz grafikę, reklamę, to, jak zachęcisz potencjalnych użytkowników, serwer na którym założysz forum, html, bazę danych (w niektórych przypadkach)? Nie? NIE RÓB PBF.
3. Czy jest to oryginalny pomysł? Nie? Padnie po tygodniu, więc NIE RÓB PBF.
4. Masz wszystko co wyżej. Dasz sobie radę sam? Nie? ZNAJDŹ EKIPĘ.
5. Nie dasz rady sam. Masz zaufanych ludzi, którzy pomogą, a nie zniszczą Twój koncept lub go ukradną? Jeśli nie masz - NIE RÓB PBF. Masz?
6. Przemyśl wszystko jeszcze raz, czy na pewno się temu poświęcisz. Jeśli masz najmniejsze wątpliwości - NIE RÓB PBF.


Po czwarte - tworzysz PBF? Przede wszystkim - NIE PLAGIATUJ!
Taki sam układ for, ich nazwy, nietypowe nazwy stad, opis gry, grafika, pola profilu, nicki, koncept - NIE WOLNO TEGO RUSZAĆ BEZ ZGODY!
Jeśli chcesz się wzorować - napisz do autora, nie masz kontaktu? TRUDNO. Nie bierz, znajdź inne, albo wymyśl.
Autor się nie zgadza - TRUDNO. Nie bierz, znajdź inne, albo wymyśl.
W
wielu przypadkach administratorzy, twórcy i pomysłodawcy to naprawdę
fantastyczni ludzie z którymi się dogadasz. Nie bój się - ZAPYTAJ. Bariera językowa to też nie problem! Ze wszystkimi artystami na dA dasz radę dogadać się łamaną angielszczyzną.
Wystarczy Ci kilka zwrotów, typu:
Good morning/hello/hi. (dzień dobry/cześć)
Can I use your photo, art, graphic on my forum? (czy mogę użyć Twojego zdjęcia/rysunku/grafiki na moim forum?)
Thank you. (dziękuję)
Ok, thanks for reply. (w porządku, dzięki za odpowiedź)
Bye/Good night/ best regards (żegnaj/dobranoc/pozdrawiam)
Po za tym, wujek google translator nie gryzie. Wbrew pozorom tam da się pisać.


To chyba tyle, w tym momencie nie przychodzi mi nic innego do głowy, co jeszcze mogłabym napisać.
Naprawdę, weźcie to sobie do serca. Wystarczy nam pseudo administratorów/użytkowników w internecie, z którymi stali bywalcy PBF mierzą się praktycznie codziennie.


Za wszelkie literówki, błędy stylistyczne i interpunkcyjne - przepraszam. Jest późno, ale musiałam to w końcu napisać.
Powrót do góry Go down
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

Wielki Apel Empty
PisanieTemat: Re: Wielki Apel   Wielki Apel I_icon_minipostSro Paź 10, 2012 5:31 pm

PBF to grupa ludzi, którzy udają kogoś innego i latają po wymyślonych miejscach, można nie mieć ani jednego obrazka, wystarczy wyobraźnia. Wspaniała zabawa, po prostu piszesz książkę z innymi, jesteś Autorem i Bohaterem równocześnie.
Na koniec jeszcze cytat mojej koleżanki:
"ja jak po raz pierwszy poszłam na sesję RPG to miałam w ręku podrukowany system i nic pomysłu XD zero doświadczenia, zero faktycznej wiedzy o systemie i przebiegu gry... jakoś poszło... liczyło się, żeby Mistrz Gry wiedział co robi, resztę się dopasowywało, na tym to dla mnie polega, nie na sztywnych zasadach, dobrej grafice i reklamie..."
Inne stwierdzenie:
" jestem Gustlikiem z "Czterech pancernych i Szarika". Jestem wielki, silny, sprytny i dowcipny. Ale bez mej postaci nie ma reszty ekipy, oraz całej akcji. Działamy wspólnie, więc jak nie wiem co robić, to mnie pokierują, jesteśmy ekipą. Nie opuszczę też czołgu, bez mej postaci on nie będzie w stanie jeździć. A będąc nim, ciężko mi zostać na raz Marusią, rosyjską sanitariuszką."
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Clue
Przyjaciel Zagrody
Clue


Nick w grze : Clue
Liczba postów : 497
Dołączył : 16/09/2011

Wielki Apel Empty
PisanieTemat: Re: Wielki Apel   Wielki Apel I_icon_minipostWto Paź 16, 2012 2:05 am

Gdybym mogła kilknęłabym 'Lubię to' pod wypowiedziami Caddie i Lubelaka, takie zboczenie w dobie facebooka i internetu. W 100% się zgadzam, takie kwiatki niejednokrotnie widuję. A więc: Ave Ci, Caddie za opisanie tego.

Powrót do góry Go down
Sponsored content





Wielki Apel Empty
PisanieTemat: Re: Wielki Apel   Wielki Apel I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Wielki Apel
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Prezenty świąteczne - apel zanleziony w sieci
» WIELKI KONKURS
» Wielki konkurs!!!
» Wielki konkurs!!!
» Wielki poradnik matematyczny

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OFFTOPIC :: Inne gry :: Play By Forum-
Skocz do: