Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!

Go down 
+7
EveDallas
Arrin
koziorożec
hanka1998
carrie17
Kikyo22
Lubelak
11 posters
AutorWiadomość
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostCzw Paź 11, 2012 4:33 am

- Szkoła dla młodych powoli staje się nienaturalnym środowiskiem: nie mogą w niej korzystać z komputerów, komórek, i e-czytników. Chcemy to zmienić – mówiła w Czwórce Dorota Górecka, moderatorka grupy projektowej Cyfrowa szkoła na Forum Młodzieży.
Przeciętny uczeń wraca po szkole do domu, włącza komputer, odpala grę, czatuje z kolegami. Wieczorem rozpoczyna walkę z rodzicami, by nie wyłączać komputera i nie musieć odrabiać lekcji. Dla wielu uczniów komputer jest codziennością, szkoła mozołem. Co z tym zrobić? Można wrzucić edukację do sieci, by była atrakcyjniejsza.

Nad rozwiązaniem tego technologicznego wyzwania zastanawiali się podzieleni na grupy uczestnicy Forum Młodzieży, które odbyło się 28 września 2012 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

– Najważniejszym postulatem naszej grupy, było, żeby nauczyciele zaczęli wykorzystywać nowe technologie – mówił Jakub Dziuba, uczeń liceum im. Mikołaja Kopernika. - Chcielibyśmy żeby starsi nauczyciele zostali przeszkoloni pod kątem wykorzystania komputera, żebyśmy mogli prowadzić notatki w formie elektronicznej – dopowiadał.

Przeciwnicy tego pomysłu wskazują, że szkół nie stać na zakup potrzebnego sprzętu i że dopuszczenie nowych technologii do użytku na lekcjach wprowadzi dodtakowe podziały między uczniami.

Zdaniem gość audycji "Na cztery ręce" problemem nie jest brak sprzętu, tylko tzw. "miękkie bariery”, czyli brak kompetencji u nauczycieli, obawy przed wykorzystaniem nowych technologii i brak zaufania do celowości korzystania z tych narzędzi.


Artykuł skopiowany z polskieradio.pl
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Gość
Gość
Anonymous



Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostCzw Paź 11, 2012 4:38 am

U nas nasza nauczycielka powiedziała, że jeżeli komuś wygodniej notować jest to niech bierze ze sobą laptopa. Wprawdzie na chemicznych podstawach jest ogrom pisania, to dla niektórych(w tym dla mnie) łatwiej i szybciej będzie pisanie na komputerze.
Ale to tylko jeden przedmiot, a reszta jest dosyć klasyczna- zeszyt i długopis.
Powrót do góry Go down
Kikyo22
Przyjaciel Zagrody
Kikyo22


Nick w grze : Kikyo22
Liczba postów : 1083
Dołączył : 15/01/2012

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostCzw Paź 11, 2012 4:51 am

U mnie na zajęciach każdy ma laptopa Smile Tak jest wygodnie i praktyczniej.
Powrót do góry Go down
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostCzw Paź 11, 2012 5:47 am

U nas to chodzą z iPadami, laptopy wyszły z mody xD ja tam wolę klasyczny zeszyt. Wiem, że komputer by mnie rozpraszał, w efekcie grałabym w pasjansa, czy siedziała na stronkach, zamiast słuchać na wykładach Razz
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostCzw Paź 11, 2012 6:48 am

U mnie pisze się normalnie, na kartkach. Wyjątkiem są testy i zadania domowe z informatyki, gdzie musimy pisać na kompach. Tylko nauczyciele mają laptopy, ale jako pomoc naukowa (prezentacje, filmiki itp.) oraz do korzystania z e-dziennika (tak, tak, rodzice i uczniowie też mają konta, gdzie mogą sprawdzać wiadomości od nauczycieli, zerkać na oceny czy sprawdzać terminy sprawdzianów).
Laptopy dla uczniów.. Może jestem dziwna, ale nie podoba mi się taki pomysł. Włazilibyśmy wtedy na twarzoksiążkę podczas lekcji xD. Wolę papier.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
koziorożec
Przyjaciel Zagrody
koziorożec


Nick w grze : koziorożec
Liczba postów : 1626
Dołączył : 28/02/2012

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostCzw Paź 11, 2012 7:12 am

hanka1998 napisał:
U mnie pisze się normalnie, na kartkach. Wyjątkiem są testy i zadania domowe z informatyki, gdzie musimy pisać na kompach. Tylko nauczyciele mają laptopy, ale jako pomoc naukowa (prezentacje, filmiki itp.) oraz do korzystania z e-dziennika (tak, tak, rodzice i uczniowie też mają konta, gdzie mogą sprawdzać wiadomości od nauczycieli, zerkać na oceny czy sprawdzać terminy sprawdzianów).

U mnie w szkole też tak jest. Tyle, że nauczyciele narzekają na ten e-dzienniek, bo muszą wpisywać oceny i tematy do zwykłego i komputerowego dziennika.

Laptopy dla uczniów to już przesada. Może i szybciej się pisze, ale potem ucz się z takiego laptopa. Mnie by szybko rozbolała głowa czy coś.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1778120
Go??
Gość
Anonymous



Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostCzw Paź 11, 2012 7:55 am

I ja również mam zwyczajnie - długopis i zeszyt. Co do laptopów... Nie jestem za, wolę tablety Smile. Za rok idę do gimnazjum, i tam mają być tableciki Very Happy
Powrót do góry Go down
Arrin
Przyjaciel Zagrody
Arrin


Nick w grze : Arrin
Liczba postów : 517
Dołączył : 22/08/2012

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostCzw Paź 11, 2012 8:13 am

yyy notować czy grać? Bo ja po własnym doświadczeniu wiem, że zawsze znajdzie się wszystko bardziej interesujące byle nie notatki i szkoła :d No chyba, że w szkołach wyposażą kompy w "super mega szybki" internet 100 mb/s .
laptopy to już przesada. ja tylko raz coś na kompie notowałam: byłam padnięta po weekendzie i byłam tak ogarnięta, ze zapomniałam torby. I powiem sczerze wcale niepraktyczne. Umiem szybko pisać, ale potem w domu i tak musiałam stracić czas by przepisać to do zeszytu. Jak na mój gust tradycyjny notatnik, albo zeszyt praktyczniejsze: gdy brak miejsca zwiniesz w rulon i do kieszeni.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2202596
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostCzw Paź 11, 2012 10:02 am

Notowanie na lapku? nie na moim polskim, trzebaby toi nagrać i puiszczać zwolnione ze dwadzieścia razy, to bym zdązyła:P
Koputery w szkole? informatyka, spreawdziany z edb i prezentacje/projekty multimedialne. Więcej nie potrzeba, bo by się małpiarnia zrobiła.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Asiaa.
Przyjaciel Zagrody
Asiaa.


Nick w grze : Veaphilus
Liczba postów : 1399
Dołączył : 11/12/2011

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostCzw Paź 11, 2012 1:09 pm

Nie podoba mi się pomysł.Znając moję podzielność uwagi,to połowy bym nie zapisała,bo wpatrywała bym się z uporem maniaka w ikonkę na pulpicie.XD U nas są te e-dzienniki,dla chętnych,Ci który chcą mają,Ci którzy nie chcą nie mają.Proste.Rozumiem komputery na infie,tudzież przy prezentacjach,ale zamiast zeszytów?A jak upadnie torba,plecak na podłogę i się rozwali? ._. A jak system się zawiesi w połowie pisania? ;_; *pesymistka*
Powrót do góry Go down
wilczyca1000
Przyjaciel Zagrody
wilczyca1000


Nick w grze : wilczyca1000
Liczba postów : 1019
Dołączył : 04/03/2012

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostPią Paź 12, 2012 1:16 pm

Co? Jeszcze bardziej zniżyć poziom kontaktu ze światem zewnętrznym. U mnie były kartki i tablice interaktywne. Rzadko korzystaliśmy Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=801024
Anulka03
W skromnych progach Zagrody
Anulka03


Liczba postów : 414
Dołączył : 14/04/2012

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostNie Paź 14, 2012 8:47 am

Ja jestem przeciw , ale jak np. dzieci z małych miejscowości mają w szkołach laptopy , tablety to mówi się,że to dlatego bo są biedni ... i aby ludzie ze wsi byli wyksztalceni, i wtedy państwo stać. A dla takiej stolicy to już państwa nie stać tak bo jeżeli ktoś mieszka w Warszawie to jest bogaty i ma pieniądze na wszystko ?
Ja jestem absolutnie przeciw bo jak nie wiem hmmm? zepsuje ci się komp to nie zobaczysz notatek na sprawdzian , a zeszyt ci się nigdy nie popsuje (no chyba,że w skrajnych przypadkach np. zjedzenie przez psa, pożar...)



Państwo tak chce unowocześniać Polskę ale chyba nie zdają sobie sprawy ,że stąd biorą się uzależnienia , i np za kilka lat 6-klasista nie będzie umiał pisać tylko notować na kompie ...
Powrót do góry Go down
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostPon Paź 15, 2012 12:12 pm

Nie,też jestem przeciw.
Po co to?No tak,tak,wiem,to jest lekkie i w ogóle,ale książki są klasyczne,wszystko masz tam,co ci potrzebne na dany rok i tyle Wink Poza tym niektórzy mówią,ze to jest tańsze.Wcale nie,chyba w snach.Nie wiem ile taki laptop/netbook czy coś tam,ale na pewno dużo.+ do tego jakieś tam oprogramowanie z ''książkami'',ćwiczeniami i jeszcze Bóg wie z czym,bo za darmo to nie jest,jeszcze tak dobrze nie mamy Wink
Moje zdanie jest takie a nie inne.Wole klasyczne metody:)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipostPon Paź 15, 2012 12:13 pm

Anulka03 napisał:
Ja jestem przeciw , ale jak np. dzieci z małych miejscowości mają w szkołach laptopy , tablety to mówi się,że to dlatego bo są biedni ... i aby ludzie ze wsi byli wyksztalceni, i wtedy państwo stać. A dla takiej stolicy to już państwa nie stać tak bo jeżeli ktoś mieszka w Warszawie to jest bogaty i ma pieniądze na wszystko ?
Ja jestem absolutnie przeciw bo jak nie wiem hmmm? zepsuje ci się komp to nie zobaczysz notatek na sprawdzian , a zeszyt ci się nigdy nie popsuje (no chyba,że w skrajnych przypadkach np. zjedzenie przez psa, pożar...)



Państwo tak chce unowocześniać Polskę ale chyba nie zdają sobie sprawy ,że stąd biorą się uzależnienia , i np za kilka lat 6-klasista nie będzie umiał pisać tylko notować na kompie ...
Zgadzam się z ostatnią linijką i wcale bym się nie zdziwiła ;P
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Sponsored content





Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! Empty
PisanieTemat: Re: Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!   Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach! I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Uczniowie chcą notować lekcje w laptopach!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Dla wszystkich patriotów, którzy nie chcą opuszczać Polski
» Szukam OJ 59-60 lekcje >Pilne<
» Szukam dobrego OJ z lekcjami min 59 eq za lekcje Pilne
» Dla tych, co chcą, ale nie za bardzo potrafią pisać...
» Szukam boksu lekcje min 59EQ

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: