Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Dajmony- wierzycie? odkryliście już?

Go down 
+26
Maliya
Katrina123
Aglyss
oooliwcia10
Suzan
Donvessa
Pani_Snow
Imia
PlaybackJunkie8
deccot
LadyArvena
Sheila86
Yankees
-Eruina-
Arrin
Kikyo22
SandCastle
Kemishi
CzekoBoom
Layzy
Linea2010
Ejli
hanka1998
Guzik
MaryMariaMara
Aangelika101
30 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Aangelika101
Już coś wie
Aangelika101


Nick w grze : Aangelika101
Liczba postów : 242
Dołączył : 15/02/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostPią Lis 16, 2012 5:23 pm

Właściwie- kim są dajmony? To nic innego jak nasza podświadomość. Czasem, gdy późno w nocy odrabiamy lekcje lub siedzimy nad jakimś ważnym projektem słyszymy taki jakby głosik w naszej głowie który wydaje się mówić:,,idź spać''. To właśnie jest ta opiekuńcza strona nas. Nasz dajmon. Posiada go każdy i każdy może go odkryć. Gdy go odkryjemy możemy z nim ''rozmawiać''. oczywiście nie na głos(ale w sumie kto zabroni...) tylko w myślach. Tak właściwie rozmawiamy wtedy z sasmym sobą, ale jednak nie do końca. Podczas rozmowy z dajmonem możemy go sobie wyobrażać. Często występuje jako zwierzę, które najbardziej pasuje do naszego charakteru. Może on zmienić swoją postać, np przez tydzień być koniem potem zmienić się w psa a potem w wilka. Może być też oczywiście człowiekiem, ale jednak najczęściej jest zwierzęciem. Dajmona najczęściej jest odmiennej płci od naszej, jednak zdarzają się wyjątki. Posiada on swoje właśnie imię wybrane przez niego, lub przez ciebie(jeśli ty je wymieniasz on musi się zgodzić) Więcej informacji znajdziecie m. in. tutaj

Ja swojego dajmona jeszcze nie odkryłam, ale dążę do tego, i jak na razie idzie nawet dobrze Smile A wy? słyszeliście o tym już? Posiadacie swojego dajmona? Jak sie nazywa? Kim jest? Nie wstydźcie się pisać Wink

I naprawdę przeczytajcie tekst z tamtej strony Wink polecam Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
MaryMariaMara
Przyjaciel Zagrody
MaryMariaMara


Nick w grze : Prezentacje.
Liczba postów : 663
Dołączył : 10/07/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 6:41 am

Do mnie gadał ostatnio.... Dajmony- wierzycie? odkryliście już? 4064056192
Powrót do góry Go down
Guzik
Przyjaciel Zagrody
Guzik


Nick w grze : guzikova :D
Liczba postów : 838
Dołączył : 13/12/2011

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 6:46 am

Szczerze mówiąc od dawna słyszałam jakiś głosik w swojej głowie mówiący "to było głupie" czy odpowiadający na jakieś moje pytania, ale myślałam sobie wtedy "dlaczego komentuję to co robię?!". Z czasem zaczęłam się zastanawiać dlaczego w mojej głowie cały czas jest pełno kotów (które inną drogą uwielbiam Dajmony- wierzycie? odkryliście już? 4074547142) no i się okazało, że to tacy moi "wymyśleni przyjaciele". Zazwyczaj w dzień o nich nie pamiętam, ale jak dorwą się do mnie w nocy to zasypiam koło 3, a potem się dziwię, że nie mogę wstać!
Jednak trochę dziwnie się czuję wiedząc, że rozmawiam sama ze sobą Razz.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=147468
Aangelika101
Już coś wie
Aangelika101


Nick w grze : Aangelika101
Liczba postów : 242
Dołączył : 15/02/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 6:53 am

MaryMariaMara tak? i co mówił? jeżeli to prawda, ale wydaje mi sie że jest to napisane trochę ironicznie... nawet nie trochę.

Guzik, podobno na początku tak jest Very Happy tze że sie dziwnie czujesz Smile ale że to niby mija Very Happy
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 6:59 am

Też mam coś takiego, co podpowiada mi "pozmywaj naczynia", "odejdź od komputera", "umów się ze znajomymi". Do tego ostatnio ciągle śnią mi się psy.. oO Podejrzewam jednak, że głosy są po prostu sumieniem, a obrazy czymś, czego pragnę.
Może jest choć trochę prawdy w tym, co piszecie, ale ja nie wierzę w wymyślone postaci. Nie i już Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
Aangelika101
Już coś wie
Aangelika101


Nick w grze : Aangelika101
Liczba postów : 242
Dołączył : 15/02/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 8:03 am

hanka ale one nie są zmyślone Wink no i żę to coś czego pragniesz to może i prawda bo ja strasznie chce mieć kota i właśnie one mi sie ciągle śnią O.o
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 8:08 am

O ! A ja już myślałem, że słyszę głosy a to tylko mój dajmon xD
Powrót do góry Go down
Ejli
Przyjaciel Zagrody
Ejli


Nick w grze : Eiiri
Liczba postów : 1433
Dołączył : 31/12/2011

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 12:42 pm

Cóż, mi sie często zdarzają takie teksty w umyśle jak "Brawo Ejlina, teraz wszyscy uważają Cię za głupią", ale to tylko podsumowanie jakiejś czynności wykonane przeze mnie. c:
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4080537
Linea2010
ZAGRODZIANIN
Linea2010


Nick w grze : Linea2010
Liczba postów : 745
Dołączył : 31/10/2011

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 12:54 pm

Dajmony? Nie słyszałam takiego określenia. Ale tak, rozmawiam czasem z moją podświadomością, niby to nie ma sensu, bo moja podświadomość i tak wie, co ja "powiem" xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=358567
Gość
Gość
Anonymous



Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 1:14 pm

Przepraszam za off-top:
Kamil, błagam, zmień szerokość podpisu. Meeega rozciąga Sad


Ja z takim określeniem jeszcze się nie spotkałam.
Edit by Kamil2010: Już jest zmieniony Wink
Powrót do góry Go down
Layzy
Przyjaciel Zagrody
Layzy


Nick w grze : Layzy
Liczba postów : 584
Dołączył : 20/07/2011

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 2:48 pm

Z samym określeniem dajmon, się nie spotkałam.
Nie wiem, czy to właśnie ten dajmon, ale czasami taki głosik słyszę O.e
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=436950
Aangelika101
Już coś wie
Aangelika101


Nick w grze : Aangelika101
Liczba postów : 242
Dołączył : 15/02/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSob Lis 17, 2012 4:45 pm

ja tą nazwę znałam już dawno, ale nie interesowałam się tym. jakoś mnie do tego nie ciągnęło. ale 3 dni temu tak jakoś pomyślałam ,,poczytam sobie o tych dajmonach, może to nie jest takie głupie'' Very Happy dla mnie jest to temat ciekawy, co do nazwy to każdy może to inaczej nazywać Wink
Powrót do góry Go down
CzekoBoom
VIP
CzekoBoom


Liczba postów : 1195
Dołączył : 16/03/2011

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostWto Lis 20, 2012 8:33 am

Mam teraz szum w głowie. Jako rozmawiać sama ze sobą nie muszę i raczej nie chcę, bo dziwnie to widzę po prostu.

Ale faktycznie, jako podświadomość jest okej. Czytam, czytam i czytam o tych dialogach i śmieszna sytuacja.
- "Ja pierdzielę, dziwnie jest myśleć ze samym sobą".
- "Ty, no.."

XD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1714772
Go??
Gość
Anonymous



Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostWto Lis 20, 2012 8:35 am

Kamil2010 napisał:
O ! A ja już myślałem, że słyszę głosy a to tylko mój dajmon xD
Nie..? Po prostu masz schizofrenię?o.o Dajmony- wierzycie? odkryliście już? 1334161934
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostWto Lis 20, 2012 9:20 am

pysia.. napisał:
Kamil2010 napisał:
O ! A ja już myślałem, że słyszę głosy a to tylko mój dajmon xD
Nie..? Po prostu masz schizofrenię?o.o Dajmony- wierzycie? odkryliście już? 1334161934
A co to ? Laughing
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostWto Lis 20, 2012 9:22 am

Kamil2010 napisał:
pysia.. napisał:
Kamil2010 napisał:
O ! A ja już myślałem, że słyszę głosy a to tylko mój dajmon xD
Nie..? Po prostu masz schizofrenię?o.o Dajmony- wierzycie? odkryliście już? 1334161934
A co to ? Laughing
Choroba psychiczna Kamila?Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostWto Lis 20, 2012 9:28 am

pysia.. napisał:
Kamil2010 napisał:
pysia.. napisał:
Kamil2010 napisał:
O ! A ja już myślałem, że słyszę głosy a to tylko mój dajmon xD
Nie..? Po prostu masz schizofrenię?o.o Dajmony- wierzycie? odkryliście już? 1334161934
A co to ? Laughing
Choroba psychiczna Kamila?Smile
Nie ma czegoś takiego Wink
Tłumaczpysia.pl
Język pysi na Język Kamila
"Schizofrenia" = Zła niania w dzieciństwie ? Schiz kojarzy mi się z jakimś brudem, skażeniem a frenia z nianią jakąś od Frani Maj = zła, brudna niania Laughing
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostWto Lis 20, 2012 9:36 am

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? 2153337378
Powrót do góry Go down
Kemishi
Przyjaciel Zagrody
Kemishi


Nick w grze : Koteczka77
Liczba postów : 1026
Dołączył : 18/01/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostWto Lis 20, 2012 9:54 am

Jest nawet film o dajmonach, chociaż trochę inaczej. ,,Złoty Kompas", ktoś kojarzy? Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=802407
Gość
Gość
Anonymous



Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostWto Lis 20, 2012 11:19 am

Koteczka77 napisał:
Jest nawet film o dajmonach, chociaż trochę inaczej. ,,Złoty Kompas", ktoś kojarzy? Smile

To Dajmony, ale nie takie Dajmony- wierzycie? odkryliście już? 2153337378
Powrót do góry Go down
Aangelika101
Już coś wie
Aangelika101


Nick w grze : Aangelika101
Liczba postów : 242
Dołączył : 15/02/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostWto Lis 20, 2012 4:13 pm

Koteczka, właśnie od serii książek na podstawie ktorych powstał ,,Złoty kompas'' jest nazwa dajmony Wink

Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostWto Lis 20, 2012 5:43 pm

Kolejna sztuczka, jaką nam serwuje umysł. c.c Nuuuuudyy, jestem w stanie wyjaśnić nawet fakt, że 'zazwyczaj jest to płeć odmienna' i inne takie... c.c
Powrót do góry Go down
SandCastle
Już coś wie
SandCastle


Nick w grze : SandCastle
Liczba postów : 180
Dołączył : 26/10/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSro Lis 21, 2012 12:47 am

Ja tam ze sobą wtedy rozmawiam, nie siedzi we mnie żadne zwierze Smile
A czasem to myślę, że rozmawiam wtedy z Bogiem.
Powrót do góry Go down
Kikyo22
Przyjaciel Zagrody
Kikyo22


Nick w grze : Kikyo22
Liczba postów : 1083
Dołączył : 15/01/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSro Lis 21, 2012 3:52 am

To nie Dajmony, tylko my sami sobie mówimy np. "idź spać, bo jutro będziesz nie wyspana" Very Happy
Powrót do góry Go down
Arrin
Przyjaciel Zagrody
Arrin


Nick w grze : Arrin
Liczba postów : 517
Dołączył : 22/08/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSro Lis 21, 2012 4:27 am

Ja bym to nazwała sumieniem, ale kto co woli Smile
Jako mały dzieciak miałam owego "niewidzialnego" przyjaciela. Że lubię koty, najczęściej czarne to padło na czarną panterę. Ale powiedziałabym ze to naturalny odruch człowieka. nie jeden z nas marzy by być tym kim sie nie jest. A zwierzaki łatwiej pzremawiają do wyobraźni dzieci, niż jakis tam gosciu w kapeluszu.
A czy gadam z tym swoim tworem? Raczej nie. Jedyny moment jego wizualizacji to długa nudna podróż, fajnie wtedy zbić czas wyobrażajac sobei jak skacze po drzewkach.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2202596
-Eruina-
Przyjaciel Zagrody
-Eruina-


Nick w grze : -Eruina-
Liczba postów : 1632
Dołączył : 06/06/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSro Lis 21, 2012 8:11 am

Do mnie ostatnio też coś gadało, ale bardziej w stylu 'JA jestem idiotką', nie 'ty jesteś idiotką'. Tak po za tym gadam sama do siebie na głos: 'Jezu, ale się popisałam. Ale tamta baba jest głupia, gada do siebie. Kurcze, ja też to robię. Ale jestem głupia.' A może to do tego dajmiona? xd
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1893377
Yankees
Nowy
Yankees


Nick w grze : Yankees
Liczba postów : 8
Dołączył : 27/08/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSro Lis 21, 2012 10:16 am

Hmm "Dajmon" dziwna nazwa Wink
ale ta nasza podświadomość...
hmm raczej nie radziłabym się wdawać w "dajmony" bo jak ktoś się nieźle wciągnie to trafi raczej do poradni psychologiczniej Wink
Pozdrawiam.
Yankees
Powrót do góry Go down
Aangelika101
Już coś wie
Aangelika101


Nick w grze : Aangelika101
Liczba postów : 242
Dołączył : 15/02/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostSro Lis 21, 2012 1:35 pm

jak ktoś zwariuje to już tylko i wyłącznie jego wina Razz

Kikyo, możę nie doczytałaś- dajmony to nasza podświadomość, nasza podświadomość = my. czyli właściwie masz racje Wink po prostu mówimy do swojej podświadomości. jak już np. podświadomość(,,dajmon'') nam mówi ,,idź spać bo sie nie wyśpisz'' to nasza świadomość(my) może wtedy wytłumaczyć podświadomości że nie może iść spać bo musi sie uczyć bo inaczej nie zda. troche chaotycznie napisane, wiem xD
Powrót do góry Go down
Sheila86
Przyjaciel Zagrody
Sheila86


Nick w grze : Sheila86
Liczba postów : 658
Dołączył : 03/07/2011

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostCzw Lis 22, 2012 3:02 am

Dajmony to "postaci" z książki Philipa Pullmana zatytułowanej "Mroczne materie". To tak co do genezy.
Co do wewnętrznych głosów natomiast, to oczywiście każdy jakiś tam ma i póki jest się młodym można się w to powczuwać trochę i pobawić, ale zalecałabym jednak umiar Smile
Podobnie jak Yankees uważam, że w nadmiarze wczuwanie się i przesadna wiara w takie rzeczy mogą zaszkodzić zdrowiu psychicznemu a zdarzały się przypadki, że i fizycznemu.
Przykład? Przypadek kilkorga dzieci w USA, które uwierzyły po obejrzeniu 1 części Harrego Pottera, że są czarodziejami i potrafią latać na miotłach.. dla niektórych z nich sprawa zakończyła się tragicznie.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1084664
Kikyo22
Przyjaciel Zagrody
Kikyo22


Nick w grze : Kikyo22
Liczba postów : 1083
Dołączył : 15/01/2012

Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipostCzw Lis 22, 2012 2:30 pm

Aangelika101 napisał:
jak ktoś zwariuje to już tylko i wyłącznie jego wina Razz

Kikyo, możę nie doczytałaś- dajmony to nasza podświadomość, nasza podświadomość = my. czyli właściwie masz racje Wink po prostu mówimy do swojej podświadomości. jak już np. podświadomość(,,dajmon'') nam mówi ,,idź spać bo sie nie wyśpisz'' to nasza świadomość(my) może wtedy wytłumaczyć podświadomości że nie może iść spać bo musi sie uczyć bo inaczej nie zda. troche chaotycznie napisane, wiem xD

Ale to zabrzmiało xD
"wytłumaczyć podświadomości że nie może iść spać bo musi sie uczyć" padłam xD
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dajmony- wierzycie? odkryliście już? Empty
PisanieTemat: Re: Dajmony- wierzycie? odkryliście już?   Dajmony- wierzycie? odkryliście już? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Dajmony- wierzycie? odkryliście już?
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OFFTOPIC :: Rozmowy :: Inne pogawędki-
Skocz do: