Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Tworzymy świat

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Mayuu
Nowy
Mayuu


Nick w grze : Mayuu
Liczba postów : 8
Dołączył : 06/12/2012

Tworzymy świat Empty
PisanieTemat: Tworzymy świat   Tworzymy świat I_icon_minipostCzw Gru 06, 2012 4:08 pm

Witajcie Smile
Od jakiegoś czasu kołacze mi się w głowie szalona (?) myśl... Można by to nazwać projektem, ale cholera go wie, czy to mieć popyt będzie. W każdym razie plan jest taki, że robimy własny świat. W granicach przyzwoitości, rzecz jasna. Chociaż uwielbiam je, to świecze mietlne i tym podobne bajery zostają zakazane. Sorry, jestem okrutna. Jeśli pojawią się chętni, to jestem w niebie. Jeśli nie... trudno. Bywa. Idzie się dalej.
Okej, pewnie zaraz mnie ktoś zasypie pytaniami, co robimy? Więc mała lista:
1. Proponuję najpierw wybrać nazwę dla projekciku.
2. Nazwijmy nasze państewko i wybierzmy dla niego kontynent. A może zrobimy więcej niż jedno państwo, żeby powiązać je sojuszem, wojnami albo czym?
3. Zabawa tradycjami i obyczajami. Powrót do korzeni. Wątek na dłuższe dyskusje.
4. Ogólnikowa historia. Zajmie nam to duuużo czasu.
5. Główne wyznanie, czyli to, co kocham i wręcz NALEGAM, żeby była politeistyczna i wymyślona przez nas. To będzie zabawa Smile.
6. To, czego nie znoszę, czyli prawo. Wiecie, to w sumie ważne, bo musimy wiedzieć, czy takie rzeczy, jak niewolnictwo, bójki na ulicach i tak dalej, są wporzo.
7. Co idzie za prawem - ustrój polityczny! Tak, tak. Ustrój to ważna sprawa.
8. Po ustroju weźmy się za warstwy społeczne. Wszyscy lubią warstwy. Na pewno każdy pamięta z historii te piramidki "Faraon| urzędnicy|...". O to mniej więcej chodzi.
9. Trochę geografii, czyli to i owo o ukształtowaniu terenu, faunie, florze i o tym, czy nasi bohaterowie mogą chodzić tam na boso Smile.
10. To, o czym nikt nie pamięta, a co jest cholernie ważne. Flaga i godło. I hymn. I to, czy monarcha panujący (o ile taki będzie) ma rubiny czy szmaragdy w koronie.
Myślę, że - jeśli będzie zainteresowanie - to przed dojściem do pkt. 9. wykruszy nam się połowa chętnych. A potem? Po ustaleniu wszystkiego? Proponuję, żeby każdy wziął to, na czym zna się najlepiej. Weźmy takie pisarstwo, bo to jest mi najbliższe. Wybieram sobie postać i tworzę opowiadanie w realiach tego świata. Dla mnie to będzie naprawdę coś innego i myślę, że fajnego. Ale ja jestem dziwna, więc nie wiem, jak wy to odbierzecie. Myślę, że przy takim projekcie nikt nie powinien ustalać z góry, co z państwem zrobimy, bo tu każdy jest kowalem historii i ja nie mogę nikomu narzucać, żeby potem robił zdjęcia albo pisał na ten temat.
Ale coś w rodzaju bloga grupowego... ALBO LEPIEJ. Zbiorowy pamiętnik mieszkańców państwa (lub liczba mnoga, jeśli nam się one namnożą)... To by było dobre...
Ale przynudzam.
Więc jeszcze tylko słówko i czekam na jakikolwiek odzew.
Jeśli zbierze się grupa chętnych, to myślę, że warto założyć bloga (lub coś podobnego) z czatem i miniforum, żeby to wszystko ogarnąć. Ale to tylko marzenia wprzód. Najpierw sprawdzian z fizyki...
Pozdrawiam
Mayuu
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Tworzymy świat Empty
PisanieTemat: Re: Tworzymy świat   Tworzymy świat I_icon_minipostPią Gru 07, 2012 12:59 am

Jestem za, ale czy nie powinno być to umieszczone w grach/grach forumowych? Smile
Powrót do góry Go down
poziomka22
Przyjaciel Zagrody
poziomka22


Nick w grze : poziomka22
Liczba postów : 2369
Dołączył : 31/07/2011

Tworzymy świat Empty
PisanieTemat: Re: Tworzymy świat   Tworzymy świat I_icon_minipostPią Gru 07, 2012 8:32 am

Ja również jestem za, aczkolwiek chyba zła kategoria...
Powrót do góry Go down
Mayuu
Nowy
Mayuu


Nick w grze : Mayuu
Liczba postów : 8
Dołączył : 06/12/2012

Tworzymy świat Empty
PisanieTemat: Re: Tworzymy świat   Tworzymy świat I_icon_minipostPią Gru 07, 2012 11:16 am

Wiem, źle umieściłam, bo miałam złą kartę utworzoną. Mój błąd, przepraszam Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Tworzymy świat Empty
PisanieTemat: Re: Tworzymy świat   Tworzymy świat I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Tworzymy świat
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Malujemy, rysujemy, tworzymy sztukę!
» Wesołych Świąt
» Wesołych Świąt !
» Server Polski vs Świat
» Wesołych Świąt !

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: