Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2811
Dołączył : 18/01/2011

Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy Empty
PisanieTemat: Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy   Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy I_icon_minipostWto Mar 12, 2013 6:14 am

Kreatywność i determinacja różnej maści przestępców, chcących nas oszukać jest wręcz nieprawdopodobna. Nowy sposób złodziei na dobranie się do naszego portfela jest bardzo prosty, otóż nie robią oni wiele, wystarczy jeden telefon…
Złodzieje dzwonią do nas najczęściej w środku nocy lub nad ranem. Właściwie to nie dzwonią, tylko puszczają po jednym sygnale na losowo wybrane numery, tak aby ich właściciele nie zdążyli odebrać telefonu. Najczęściej
dzwonią oni z numerów należących do dość egzotycznych krajów, takich jak Senegal, Wybrzeże Kości Słoniowej, czy Demokratyczna Republika Konga. Waszą szczególną uwagę powinny wzbudzić numery zaczynające się od +221, +225, +243. Wyglądają one jak połączenia z telefonów stacjonarnych, jednak w rzeczywistości prowadzą one prosto do… Afryki.

Złodzieje liczą na fakt, że wstając rano, popatrzymy na telefon i widząc nieodebrane połączenie, oddzwonimy.
Należy wystrzegać się tego jak ognia. Są to połączenia, których koszt może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych za minutę połączenia. Są one również sztucznie przedłużane: odgrywany jest dźwięk końca połączenia, więc jeśli nie wciśniemy „czerwonej słuchawki”, to rozmowa będzie trwała nadal, a rachunek rozrośnie się do monstrualnych rozmiarów.



Co z tego mają złodzieje? Oprócz niewątpliwej satysfakcji z naciągnięcia nieświadomych osób, dostają również część zapłaconych przez nas pieniędzy. Krajowy operator większą część kwoty przekazuje zagranicznemu, a ten dzieli się opłatą z właścicielem numeru.

Czasem numer jest krajowy, jeśli wygląda on w jakikolwiek sposób nietypowo, należy sprawdzić, czy nie jest on jednym z numerów o podwyższonej opłacie. Wykaz takich numerów można znaleźć na stronie Urzędu
Komunikacji Elektronicznej, pod tym linkiem. Najlepszym jednak lekarstwem jest po prostu nie oddzwanianie na nieznane numery.

Za: UKE


Artykuł skopiowany
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
Gość
Gość
Anonymous



Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy Empty
PisanieTemat: Re: Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy   Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy I_icon_minipostWto Mar 12, 2013 12:36 pm

Ja NIGDY nie oddzwaniam, nawet jak dzwoni mama Laughing Także mi to nie grozi :> Ale dzięki za ostrzeżenie Wink
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy Empty
PisanieTemat: Re: Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy   Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy I_icon_minipostPią Maj 03, 2013 11:44 am

Ja oddzwaniam tylko z numerów,które mam w pamięci komórki. Nawet jeżeli mi koleżanka poda numer,a ja go nie zapiszę-mam pamięć krótkotrwałą,i tak zapomnę,więc nawet jeżeli np.mama koleżanki zadzwoni to nie odbieram,niech moja mama odbierze Razz
Powrót do góry Go down
Nika346
W skromnych progach Zagrody
Nika346


Nick w grze : Nika346
Liczba postów : 445
Dołączył : 20/03/2012

Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy Empty
PisanieTemat: Re: Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy   Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy I_icon_minipostPią Maj 03, 2013 11:51 am

Mi to raczej nie grozi. Cudem jest jak znajdę telefon, a co dopiero oddzwonię Laughing
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1009743
Szron
Przyjaciel Zagrody
Szron


Liczba postów : 1598
Dołączył : 28/12/2011

Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy Empty
PisanieTemat: Re: Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy   Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy I_icon_minipostPią Maj 03, 2013 12:36 pm

Słyszałem o tym. Czy z Senegalu, czy z Polski, ja i tak nie oddzwaniam. xD
Jak ktoś ma ważną sprawę to zadzwoni jeszcze raz. xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2419216
Sponsored content





Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy Empty
PisanieTemat: Re: Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy   Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Nie oddzwaniaj na takie numery, nigdy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Takie coś.
» śmiechu nigdy za mało-pośmiejmy się!
» śmiechu nigdy za mało-pośmiejmy się!
» Kreatywności nigdy dość! ~ Brak zainteresowania|DO ZAMKNIĘCIA. :c
» Takie coś...

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: