Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Pomysły na ciekawe napisy cz.1

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Paranormal
Nowy
Paranormal


Nick w grze : MOON
Liczba postów : 3
Dołączył : 29/03/2013

Pomysły na ciekawe napisy cz.1 Empty
PisanieTemat: Pomysły na ciekawe napisy cz.1   Pomysły na ciekawe napisy cz.1 I_icon_minipostNie Mar 31, 2013 2:42 am

Witam! Pewnie często głowiliście się jak zrobić ciekawy napis w GIMP. Ja wykonam parę przykładów w GIMP2.8,ale myślę, że w GIMP2.6 są podobne opcje Smile. Poradniki będą podzielone na części.
Napis nr. 1
klik

1.Piszemy dowolny napis.
2.Zmieniamy rozmiar (zaznaczamy tekst klikamy dwa razy szybkim ruchem na literkę "A" w przyborniku i mamy bardziej zagłębione opcje. Tam zmieniamy rozmiar).
3.Zmieniamy czcionkę (Nie wyłączamy tych "wyrafinowanych" opcji do samego końca. Tam na samym początku jest czcionka).
Uwaga! Czcionkę taką jak ja można pobrać z dafont.com
4.Klikamy na zaznaczenie według koloru (Shift+o) w przyborniku.
5.Klikamy na nasz napis.
6.W pasku menu u góry klikamy filtry. Wchodzimy w Rozmycia->Rozmyj.
7.Nie wyłączając zaznaczenia wedug koloru na napisie znów wchodzimy w filtry. Tym razem Światło i Cień
->Rzuczanie cienia.
8.Opcje ustawiamy tak:
Przesunięcie X:1
Przesunięcie Y:1
Krycie:90
Dopuszczalne powiększenie:Tak
A kolor cienia najlepiej taki jak kolor liter.

Mam nadzieję, że poradnik się przydał. Zapraszam do kolejnych części i proponuję żebyście zaprezentowali swoje napisy, które zrobiliście za pomocą mojego poradnika Smile .


Ostatnio zmieniony przez Paranormal dnia Nie Mar 31, 2013 2:45 am, w całości zmieniany 2 razy (Reason for editing : Pomyłka)
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Pomysły na ciekawe napisy cz.1 Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na ciekawe napisy cz.1   Pomysły na ciekawe napisy cz.1 I_icon_minipostNie Mar 31, 2013 4:37 am

Taki sam efekt można uzyskac inaczej:
1. Warstwa z tekstem
2. !cenzura!ć ją (ppm -> "!cenzura! warstwę")
3. Na tej niższej zrobić coś takiego: Filtry -> Alfa na logo -> Neon, wybrać jak bardzo ma być rozmyty i w jakim kolorze
4. Na koniec skasować warstwę z automatycznie dodanym tłem napisu
PS. Warto od razu przed rozpoczęciem przeróbek powiększyć warstwę z tekstem do wielkości całej pracy (ppm na warstwie i "dostosuj wymiary warstwy do granic obrazu")
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Paranormal
Nowy
Paranormal


Nick w grze : MOON
Liczba postów : 3
Dołączył : 29/03/2013

Pomysły na ciekawe napisy cz.1 Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na ciekawe napisy cz.1   Pomysły na ciekawe napisy cz.1 I_icon_minipostNie Mar 31, 2013 6:33 am

Nevarra
Tak też można, ale stwierdziłam, że z tym będzie mniej kombinowania. Razz
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pomysły na ciekawe napisy cz.1 Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły na ciekawe napisy cz.1   Pomysły na ciekawe napisy cz.1 I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Pomysły na ciekawe napisy cz.1
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» brokatowe napisy na prezke w chowrse
» Szukam osoby,która zrobi mi napisy do prezentacji
» Ubieranie koni,prezentacje(takie jak moja na howrse) i avatary(napisy)
» Pomysły
» pomysły na gre

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: Poradniki-
Skocz do: