Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Problem z Czarną Perłą

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Impossible1
Już coś wie
Impossible1


Nick w grze : Impossible1
Liczba postów : 131
Dołączył : 07/03/2013

Problem z Czarną Perłą Empty
PisanieTemat: Problem z Czarną Perłą   Problem z Czarną Perłą I_icon_minipostSro Lip 03, 2013 1:39 pm

Czy ktos może mi powiedzieć jak połączyć obrazek w Gimpie ( do Czarnej Perły ) i połączyć go z ramką ? Nie chodzi mi o to jak zrobić sam obrazek, bo to wiem, natomiast jak go i kiedy połączyć z tamtą ramką do Czarnej Perły. 
Kiedy wkleiłam do Gimpa ramkę, to wyszła mi jakaś szara szachownica, źle działa na oczy, ja mam na niej tworyć teraz obrazek ? ( chciałabym odrysować swój, ołówkowy ) A potem ta ramkę usunąć ? Jak to pokolei zrobić ? Najpierw wkleic do Gimpa ramkę, potem robić obrazek na tej szachownicy, potem zrobić przeźroczyste tło, ( jak ), apotem usunąć ramkę ? Za pomoca jakich komend ?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2826462
Go??
Gość
Anonymous



Problem z Czarną Perłą Empty
PisanieTemat: Re: Problem z Czarną Perłą   Problem z Czarną Perłą I_icon_minipostSro Lip 03, 2013 2:19 pm

Ta szachownica oznacza, że tworzysz obraz PNG (bez tła)
Ramkę się zostawia i pracę wysyła się z ramką do CP
Ja najpierw zmniejszam obrazek (do wymiarów ramki z CP) a później dodaję ramkę jako nową warstwę i już (lub robię w innym programie Razz)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Problem z Czarną Perłą Empty
PisanieTemat: Re: Problem z Czarną Perłą   Problem z Czarną Perłą I_icon_minipostSro Lip 03, 2013 2:22 pm

Przezroczyste tlo to wlasnie ta szachownica Wink Gdziekolwiek ja widzisz, tam wlasnie jest kanal alfa. Wink
Najlepiej zrob prace na wiekszym formacie, na spokojnie sobie odrysuj, poza ramka, w innym oknie. Potem, jak juz skonczysz, usun tlo, tzn zrob tak, by pozostal sam kon, taki jakiego bys chciala wyslac do CP, bez zadnych zabrudzen dookola niego etc.
Zmkniejsz prace do odpowiedniego formatu, tak aby zmiescila sie w ramce, a potem przeklej ja do tej ramki wlasnie Wink Najlepiej prace dal pod ramke, zeby przypadkiem zadna czesc konia nie wystawala poza nia (tzn nie naruszala ramki). Wink

Ramki nie usuwasz, wysylasz razem z nia.

 

Kamil, szachownica oznacza przezroczystosc, a nie dzialanie na formacie *.PNG. Na gimpowym formacie bodajże *.XCF? i na photoshopowym *.PDF też jest szachownica, a to nie format *.PNG. Wink
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Problem z Czarną Perłą Empty
PisanieTemat: Re: Problem z Czarną Perłą   Problem z Czarną Perłą I_icon_minipostSro Lip 03, 2013 2:29 pm

vernille napisał:
Kamil, szachownica oznacza przezroczystosc, a nie dzialanie na formacie *.PNG. Na gimpowym formacie bodajże *.XCF? i na photoshopowym *.PDF też jest szachownica, a to nie format *.PNG. Wink
"Ta szachownica oznacza, że tworzysz obraz PNG (bez tła)"
Chyba to samo to przezroczystość Wink
Obraz w formacie ".XCF" robi się gdy go zapisujesz, gdy się "wyeksportuje" obraz tworzy się format ".png"
Powrót do góry Go down
Impossible1
Już coś wie
Impossible1


Nick w grze : Impossible1
Liczba postów : 131
Dołączył : 07/03/2013

Problem z Czarną Perłą Empty
PisanieTemat: Re: Problem z Czarną Perłą   Problem z Czarną Perłą I_icon_minipostSro Lip 03, 2013 2:36 pm

Bardzo dziekuje za odpowiedzi, w końcu będę wiadziała co robić :-) A właśnie jakie wymiary powinna mieć moja praca  ( z ramką ) ( z ówzględnieniem że przecież mam wstawic rysunek do ramki, więc sam rysunek musi byc mniejszy niz ramka )
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2826462
Gość
Gość
Anonymous



Problem z Czarną Perłą Empty
PisanieTemat: Re: Problem z Czarną Perłą   Problem z Czarną Perłą I_icon_minipostSro Lip 03, 2013 2:42 pm

Rozmiaru ramki nie zmieniasz, więc ma mieć ona taki rozmiar, jaki ma po zapisaniu jej na komputer. Wink
Powrót do góry Go down
Impossible1
Już coś wie
Impossible1


Nick w grze : Impossible1
Liczba postów : 131
Dołączył : 07/03/2013

Problem z Czarną Perłą Empty
PisanieTemat: Re: Problem z Czarną Perłą   Problem z Czarną Perłą I_icon_minipostSro Lip 03, 2013 4:33 pm

Melduje, że zrobiłam dziś wieczorem próbny obrazek z ramką i wyszło suuuuper, wszystko działa jak należy Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2826462
Kirara
Uzależniony
Kirara


Nick w grze : OJT (skrót)
Liczba postów : 2239
Dołączył : 03/06/2012

Problem z Czarną Perłą Empty
PisanieTemat: Re: Problem z Czarną Perłą   Problem z Czarną Perłą I_icon_minipostSro Gru 04, 2013 9:10 am

Myślę, że wątek można już zamknąć.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Problem z Czarną Perłą Empty
PisanieTemat: Re: Problem z Czarną Perłą   Problem z Czarną Perłą I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Problem z Czarną Perłą
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Problem z Czarną Perłą
» Czarna Perła
» Czarna Perła
» Czarna Perła
» Czarna Perła

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: FAQ :: Pytania związane z Howrse :: Archiwum-
Skocz do: