Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Trening Konia...?

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Feancy
Nowy
Feancy


Liczba postów : 13
Dołączył : 27/07/2011

Trening Konia...? Empty
PisanieTemat: Trening Konia...?   Trening Konia...? I_icon_minipostNie Wrz 04, 2011 4:54 am

Wiem, że podobnych tematów było kilka, ale nigdzie nie ma odpowiedzi na moje pytanie, dlatego też zalożyłam nowy temat.
Chciałabym wytrenować konia na GP, tak aby wszystkie umiejętności miał zrobione na maksa. Tak więc, czy jeśli trenowałabym go w takiej kolejności, to będzie dobrze? Czy macie lepszy sposób?

- Przejażdżki: krótki kłusem, długie galopem, długie stromy skok
- Lekcje i zabawy z towarzyszem
- Zawody: biegi przełajowe, ujeżdżanie, skoki
- Trening wszystkich umiejętności

Widziałam o tym temat na forum, ale tam był sposób, że najpierw jest trening a ja zrobiłam trening na końcu i się zastanawiam, czy tak nie byłoby lepiej. Co o tym sądzicie?
confused
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Trening Konia...? Empty
PisanieTemat: Re: Trening Konia...?   Trening Konia...? I_icon_minipostNie Wrz 04, 2011 5:37 am

Może nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, ale zrobiłabym w ten sposób:

-lekcja na sam początek dnia od momentu pojawienia się tej opcji
-krótkie kłusy, długie galopy (to chyba zależy od rasy, nie trenowałam jeszcze pod tym kątem typowych koni do przełajów lub skoków)
-trening trzech wiodących umiejętności
-20 wygranych zawodów
-długie przełaje
-trening pozostałych umiejętności
-zawody poprawiające wszystkie umiejętności

Wtedy koń powinien mieć wszystko pogrubione. Jeżeli zostaje trochę energii na koniec dnia w trakcie treningu, pobawiłabym się z towarzyszem, aż zostanie ok. 20% energii na koniec dnia. Po pogrubieniu wszystkich umiejętności i blupie na poziomie 100 zrobiłabym:

-lekcje do 30 roku życia (ważne, aby robić je codziennie od samego początku)
-zabawy z towarzyszem, aż nie będą już nic dawały.

Przychodzi czas na chmurki, więc daje się tyle, ile ma się do dyspozycji i nadal posyła się na lekcje.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
LadyArvena
Administrator
LadyArvena


Nick w grze : LadyArvena
Liczba postów : 4123
Dołączył : 17/01/2011

Trening Konia...? Empty
PisanieTemat: Re: Trening Konia...?   Trening Konia...? I_icon_minipostNie Wrz 04, 2011 6:16 am

raczej nie do 30 - po 25 umiejetności spadają. Więc przed 25 trzeba karmić chmurkami Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=187343
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Trening Konia...? Empty
PisanieTemat: Re: Trening Konia...?   Trening Konia...? I_icon_minipostNie Wrz 04, 2011 6:22 am

LadyArvena napisał:
raczej nie do 30 - po 25 umiejetności spadają. Więc przed 25 trzeba karmić chmurkami Smile

Masz rację, przepraszam za wprowadzenie w błąd Smile

Konie, na których wybitnie mi zależy, wyposażam m. in. w KF, żeby mi nie zdechły po 30. Reszta może iść na kupon prędzej czy później Smile.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Feancy
Nowy
Feancy


Liczba postów : 13
Dołączył : 27/07/2011

Trening Konia...? Empty
PisanieTemat: Re: Trening Konia...?   Trening Konia...? I_icon_minipostNie Wrz 04, 2011 6:43 am

Aha. Dzięki za odpowiedź. Kiedyś go wypróbuję.
Jednak nadal nie wiem czy mój sposób jest dobry, czy nie.
I jeszcze jedno się chciałam spytać, czy jeśli zrobię trening na końcu to czy będę mogła dać koniu potem chmurki i z umiejętności nabytych przy treningu (paskowym), dostać je jeszcze raz? Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Trening Konia...? Empty
PisanieTemat: Re: Trening Konia...?   Trening Konia...? I_icon_minipostNie Wrz 04, 2011 5:14 pm

Jeżeli uda Ci sie pogrubić wszystkie umiejętności i wydobyć z konia trochę więcej ponad to, to znaczy, że dobry, chociaż ja preferuję system mieszania sposobów treningu i próbuję zapchać koniowi dzień możliwie najbardziej, w tym czasie przejażdżki przeplatają się z zawodami, treningami lub zabawami, staram się nie być jednostajna, bo przy wielu przepisach, gdybym chciała ściśle się ich trzymać, to nie zrobię nawet połowy rzeczy. A z tymi chmurkami to najlepiej jest dać komplet 20 sztuk, zanim koń ukończy 25 lat (ja dałam kilka koniowi, który był w wieku bodaj 24 lat i 10 lub 11 miesięcy) i posyłać go na lekcje oraz zabawy z towarzyszem tak długo, aż nie osiągnie 25 lat (i w przypadku towarzysza, limitu na uzyskane umiejętności)

Cytat :
czy będę mogła dać koniu potem chmurki i z umiejętności nabytych przy treningu (paskowym), dostać je jeszcze raz?

Te umiejętności, które do tej pory uzyskałaś zostają, po zastosowaniu chmurek i dalszym treningu poziom um. po prostu się zwiększa o tyle, ile zdołasz wytrenować Smile.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Feancy
Nowy
Feancy


Liczba postów : 13
Dołączył : 27/07/2011

Trening Konia...? Empty
PisanieTemat: Re: Trening Konia...?   Trening Konia...? I_icon_minipostSro Wrz 07, 2011 10:17 am

Ok =)
Wielkie dzięki za pomoc cheers
Temat do zamknięcia. Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Trening Konia...? Empty
PisanieTemat: Re: Trening Konia...?   Trening Konia...? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Trening Konia...?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» trening konia do GP
» Pełny trening konia - poradnik
» Trening konia do GP
» Trening konia.
» Trening młodego konia

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: