Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Konie Andaluzyjskie

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Piernikowa Mamba
Raczkujący
Piernikowa Mamba


Liczba postów : 82
Dołączył : 07/10/2011

Konie Andaluzyjskie Empty
PisanieTemat: Konie Andaluzyjskie   Konie Andaluzyjskie I_icon_minipostCzw Lut 23, 2012 6:42 am

Zresetowałam grę - Mam nowy nick (Différence) i hoduję andaluzy.Nie wiem jednak jak je wyBLUPować.Czy mógłby mi ktoś podać plan?

Serdecznie dziękuję.
Différence
Powrót do góry Go down
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

Konie Andaluzyjskie Empty
PisanieTemat: Re: Konie Andaluzyjskie   Konie Andaluzyjskie I_icon_minipostCzw Lut 23, 2012 6:51 am

Zapraszam do wątku Lubelka.
Powrót do góry Go down
Piernikowa Mamba
Raczkujący
Piernikowa Mamba


Liczba postów : 82
Dołączył : 07/10/2011

Konie Andaluzyjskie Empty
PisanieTemat: Re: Konie Andaluzyjskie   Konie Andaluzyjskie I_icon_minipostCzw Lut 23, 2012 8:23 am

zαbαvεcкαα napisał:
Zapraszam do wątku Lubelka.

Przepraszam,dawno tu nie byłam.
Powrót do góry Go down
Emilka_16
Nowy
Emilka_16


Liczba postów : 11
Dołączył : 21/07/2011

Konie Andaluzyjskie Empty
PisanieTemat: Re: Konie Andaluzyjskie   Konie Andaluzyjskie I_icon_minipostCzw Lut 23, 2012 8:56 am



BLUP + 100 W 10 LAT



Ogólne zasady BLUPowania, zaczynamy z mlodym i niewytrenowanym koniem.

Patrzysz na potencjał genetyczny ( PG ) swojego kona i szukasz jakie 3 kategorie ma najlepsze.
Najlepiej blupuje sie konie, które maja najlepsze:
- predkosc, galop, ujezdzanie
- predkosc, klus, ujezdzanie
- predkosc, skoki, ujezdzanie
- wytrzymalosc, skoki, ujezdzanie
dlatego, ze te kategorie pasuja do przejazdzek i zawodów.

Zaczynasz od przejazdzek w teren pasujacych do profilu konia. Czyli jesli kon ma najwyzsze PG w predkosc, galop, ujezdzanie to jezdzisz na krótkie galopy, jesli wytrzymalosc, skoki, ujezdzanie to na dlugie itd.

W miedzy czasie kon rosnie i moze zaczac byc trenowany. Nadal zaczynasz jego dzien od przejazdzek, a te energie, która ci zostanie wykorzystujesz na treningi. I teraz wazne co trenowac - 2 kategorie z trzech najlepszych ale NIE ta która sie liczy do startu w zawodach, czyli:
- predkosc, galop, ujezdzanie - trenujesz predkosc i ujezdzanie, zeby je miec wysokie a galop niski i wtedy potem startujesz w wyscigach galopu.
- predkosc, klus, ujezdzanie - trenujesz predkosc i ujezdzanie
- predkosc, skoki, ujezdzanie - trenujesz predkosc i ujezdzanie
- wytrzymalosc, skoki, ujezdzanie - trenujesz skoki i ujezdzanie
Oczywiscie nie chodzi o to zeby tej "glównej" kategorii nie trenowac wcale, tylko sporo MNIEJ.

OK. Jak skonczysz przejazdzki (tzn beda one tylko zzerac energie a nie dodawac punktów) i wytrenujesz na maksa dwie z podanych wyzej kategorii, ubierasz konia w najlepszy sprzet jaki masz i walisz na zawody. Tylko nie na byle jakie zawody - na jak najgorsze!!! Idealne sa takie, zeby % punktów mialy taki ile twój kon ma punktów w glównej kategorii. W ten sposób zwiekszasz szanse wygranej, bo jest mala szansa, ze zapisza sie lepsze konie (majace wiecej punktów w dwóch pozostalych kategoriach, które sa brane do wyniku).

Na zawody jezdzisz az nie uzyskasz 20 wygranych, co przy madrym wysylaniu konia na zawody (czyli tak jak wyzej) dzieje sie bardzo szybko. Resztki energii pozostale po zawodach wykorzystujesz na trening w tej kategorii, która ci zostala z 3 glównych oraz UWAGA - LEKCJE w OJ o dużym współczynniku ideałem są takie w których cena lekcji jest powyżej 54!!(najlepiej codziennie dawac od momentu kiedy zaczynasz jezdzic na zawody - lekcje tez podnosza punkty).Potem tylko trzeba dobic z treningiem glównej kategorii i lekcjami do konca, az sie pogrubia wszystkie 3 kategorie. No i kon musi skonczyc 10 lat.Co do towarzysza to każdą wolną pozostałą energię przeznaczaj na zabawy z nim o ile dodaje towarzysz UM a nie EQ
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Konie Andaluzyjskie Empty
PisanieTemat: Re: Konie Andaluzyjskie   Konie Andaluzyjskie I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Konie Andaluzyjskie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jednorożce andaluzyjskie, do 21.02 godz. 20.00
» konie
» Konie
» Gry konie!
» Czy te konie...?

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: