Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Oszczędność ponad wszystko!

Go down 
+10
Star-x3
EveDallas
KaVcia
Sweet Rabbit
Nevarra
korane
Sathilia
CzekoBoom
koziorożec
hanka1998
14 posters
AutorWiadomość
APX
Gość
Anonymous



Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostCzw Mar 15, 2012 9:34 am

Wielu początkujących graczy zastanawia się jak oszczędzić i racjnalnie wydawać eq oraz kupony. To kilka ofert, które się u mnie sprawdziły.

1. Kupuj konie tańsze, z gorszymi umiejętnościami i wytrenuj sprzedając ze sporym zyskiem.
2. Sittering. Możemy się zaopiekować końmi innych graczy a oni nas wynagrodzą.
3. Podkop hodowlę, kup dobrą klacz zrób ją na objęciach, sprzedaj młode za kupony lub eq, a gdy pg na sprzedaży wyniesie o 3 pg więcej od klaczy spróbuj sprzedać za kupony lub eq.
4. Blupując klacze używaj zwoi Plutona, 160 eq dziennie zawsze pokryje koszty jedzenia oraz częściowe koszty krycia i źrebienie.
5. Na aukcjach zaniżaj cenę koni, znajdzie się napewno więcej chętnych do licytacji.
6. Łącz promocje. Teraz mamy szał na RO i podwójną ilość kwiatów w ro, poczekaj na Misakiego i podwójną ilość kwiatów!
7. Sprzedawaj RO za OM lub KF jeden, jest to trzykrotny zysk, a jeśli masz dostęp do kuponów, zawsze możesz i tak i tak otworzyć je kuponem. Tak będziesz mieć OM i coś z RO.
8. Sprytny handel wymieniaj 2 KK za 1-2 kupony, zaoszczędzisz a druga osoba napewno cie poleci znajomym że nie skąpisz.
9. PG +1.2 wpisuj w płeć konia po zabawach, wiele osób dodaje niekiedy do tej liczby jeszcze raz 1.2.
10. Jeśli masz talent zarób na nim. Pisz prezentacje, rób zdjęcia bądź grafikę.
11. Zaoferuj krycie rożków innym graczom, gdy ich nie ma.
12. Trenuj konie na GP.
13. Ucz Blupu, podnoszenia pg i trenowania do GP oraz pisz na zamówienie plany treningowe ras.
14. Jeśli dopiero zaczynasz i cierpisz na brak eq, wymień diamenty lub 3 kupony.
15. Kupuj klacze w ciąży i sprzedawaj drożej.


Inwestuj mądrze, przemyśl decyzje kilka razy i wybieraj optymalne rasy, płeć, um, pg. Nie ma sensu przepłacać!


Ostatnio zmieniony przez APX dnia Czw Mar 15, 2012 9:44 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostCzw Mar 15, 2012 9:36 am

Dzięki, bo akurat zbankrutowałam i nie umiałam zarobic... Embarassed
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
koziorożec
Przyjaciel Zagrody
koziorożec


Nick w grze : koziorożec
Liczba postów : 1626
Dołączył : 28/02/2012

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostCzw Mar 15, 2012 9:38 am

hanka kupuj klacze w ciąży i sprzedawaj drożej. To moja rada. W ten sposób zarobiłam ponad 800tys
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1778120
Go??
Gość
Anonymous



Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostCzw Mar 15, 2012 9:40 am

Dodam twoją poradę do listy, dobra?
Powrót do góry Go down
koziorożec
Przyjaciel Zagrody
koziorożec


Nick w grze : koziorożec
Liczba postów : 1626
Dołączył : 28/02/2012

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostCzw Mar 15, 2012 9:40 am

Ok
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1778120
CzekoBoom
VIP
CzekoBoom


Liczba postów : 1195
Dołączył : 16/03/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostCzw Mar 15, 2012 2:08 pm

Ja robię tak :
kupuję konie w wieku około 20-25 lat za jakieś 10-40 tyś. Postarzam do 30 lat, uśmiercam i tak do 10. Następnie sprzedaję 10 kuponów za jakiś milion, albo i nawet więcej. (;
Niezły sposób na zarobienie eq.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1714772
Sathilia
Przyjaciel Zagrody
Sathilia


Nick w grze : Sathilia
Liczba postów : 352
Dołączył : 20/08/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostCzw Mar 15, 2012 3:49 pm

Ja polecam zainwestować w jakiegoś ogiera jednorożca popularnej rasy z możliwie jak najwyższym PG, wyblupować go i wystawiać nim krycia za niewygórowaną cenę. Praktycznie całe moje obecne fundusze pochodzą właśnie z kryć rogatymi ogierami. Smile

Po za tym jeżeli ktoś ma cierpliwość i dobry refleks, to może spróbować poczatować trochę na bezpośrednich sprzedażach na cenne konie (stare, z wysokimi um, z ZJ, ze straconym ZJ, pegazy, jednorożce, z KF, z OM bez KF, itd.) w okazyjnych cenach, a potem sprzedawać je z zyskiem.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=131262
Gość
Gość
Anonymous



Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostPią Mar 16, 2012 7:07 am

Dałam konia Angolaraba na aukcję za 500eq... Teraz jest 5 ofert, a cena to 2500eq. Jeszcze chwila, a będę bogata!
Powrót do góry Go down
korane
Przyjaciel Zagrody
korane


Nick w grze : volvos40
Liczba postów : 2064
Dołączył : 01/03/2012

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostPią Mar 16, 2012 7:33 am

czekam na poradnik wydawania
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostPią Mar 16, 2012 8:44 am

Można by dopisać jeszcze jeden punkcik - co prawda wiele kasy z tego nie ma ale zawsze: każdy ma klacz lub ogiera z KF (choćby startera). Z czasem wystawianie go do zawodów wiele już nie daje, koń często zajmuje ostatnie miejsca. Wystarczy klacz wyblupować na 100 i pokrywać 100 BLUP ogierem (nawet z ogłoszeń publicznych - szukać takich, których cena nie przekracza 300eq), a źrebaki idą po 700-900eq. Jeśli kryjemy własnym ogierem na czysto mamy 500-600eq z pokrycia.
Jeśli wybraliśmy na początku ogiera wystawiamy pokrycia - za minimum. I codziennie 4-5 da się radę, co daje 800-1000eq zysku

O, jeszcze jedno - lekcje Wink Zawsze jakiś grosz wpada
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Sweet Rabbit
ZAGRODZIANIN
Sweet Rabbit


Nick w grze : Rabbitek
Liczba postów : 1911
Dołączył : 04/11/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostPią Mar 16, 2012 12:49 pm

Moim zdaniem bardzo dobrze jest być sitterem. Teraz jestem u Antka, a tygodniowo mogę zarobić nawet 21ooo eq.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1311909
KaVcia
Przyjaciel Zagrody
KaVcia


Nick w grze : KaVcia
Liczba postów : 731
Dołączył : 31/08/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostPią Mar 16, 2012 1:00 pm

Ja polecam czatowanie na aukcjach, chociażby na pegazy i rogi, które teraz - podczas eliksirów - po upolowaniu okazji można sprzedaż z zyskiem. Smile
Powrót do góry Go down
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostNie Mar 18, 2012 12:17 am

ja mam sposób - kupuję za bezcen osły - ogiery, klacze też, i wystawiam najdroższe pokrycia. Trzy pokrycia po 5 tyś - 15 tyś. Albo pokrywam moje klacze i potomstwo z zyyskiem sprzedaję/zostawiam na pokrycia;)
I teraz kupuję hurtowo pegazy za 40-50 tyś, wystawiam na aukcjach za 30 i biję fortunę;P
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Star-x3
ZAGRODZIANIN
Star-x3


Nick w grze : Star-x3
Liczba postów : 2045
Dołączył : 21/03/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostNie Mar 18, 2012 3:57 am

ja tam mam taki sposob - konie na kupon (klacze) pokrywam kiedy sie da za 200 eq - ogier tej samej rasy, BLUP dodatni, najwieksze mozliwe PG Smile Nie robie USG.
Czyli płacę 400 za pokrycie +porod (jesli masz swojego ogiera zaplacisz 200)

a sprzedaje na bezposrednich - minimalna cena to 800, a czesto udaje mi sie sprzedac nawet za 2000-4000 Smile (zalezy od rasy)

czyli jestem na plus 400 do 3500 eq Smile

/tylko jesli chcecie sprzedac konie pamietajcie by nie przesadzac z cena - zapoznajcie sie z tym tematem/
Powrót do góry Go down
http://gwiazdkax3.deviantart.com/
Star-x3
ZAGRODZIANIN
Star-x3


Nick w grze : Star-x3
Liczba postów : 2045
Dołączył : 21/03/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostNie Mar 18, 2012 4:44 am

nadia.amorek napisał:
To i ja wtrace swoje trzy grosze Wink
Ja mam zamiar zaczac taki interes (ze wzgledu na duze wahanie sie cen SSNM):
Kiedy cena SSNM bedzie wynosic nie wiecej niz 10.000 Equus, kupie spora ilosc. Zapewne za dzien-dwa cena sprzedazy bedzie wynosic ponad 20.000 Equus - wtedy odsprzedam siodla i bede sie cieszyc malym naplywem gotowki Very Happy
Dobrze jest tez wystawiac krycia. Jednorozce, takie dobre, moga kryc nawet za 5.000 Equus (i zejda, ale musza byc niemalze najlepsze na kryciach.) a slabsze nawet za 200-2500 Equus. Jesli wystawi sie raz dziennie krycia wszystkimi jendorozcami (powiedzmy, ze 4 krycia przypadna na jednego ogiera) to cos sie zarobi Smile
A oprocz jednorozcow sporo na kryciach zarobi sie najlepszym ogierem rasy, ktory jest na kryciach. Powiedzmy, ze wystawisz 100 kryc po 5000 Equus - 100*5000 = 500.000. Ladnie, nie? Wiec jak chcecie, mozecie kazdym ogierem w hodowli wystawic krycie, nawet za minimum, ale zawsze cos wpadnie Smile
Powrót do góry Go down
http://gwiazdkax3.deviantart.com/
koniara23499
Już coś wie
koniara23499


Nick w grze : koniara23499
Liczba postów : 140
Dołączył : 24/11/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostCzw Kwi 05, 2012 1:00 pm

Ja też mam jakiś sposób...

Zainwestować w klacz źrebaka z wysokim UM i PG. Wytrenować ją na GP. Sprzedawać świetne źrebaki po tej klaczy, a za zarobki ze źrebaków kupić ogiera z wysokim UM i PG. Wytrenować go na GP. Rozmnażać klacz. Wystawiać krycia ogierem. Kiedy się trochę zarobi kupujemy kolejną klacz z najwyższym PG na sprzedażach i wysokimi UM. Wytrenować ją. Sprzedawać źrebaki po tej klaczy, a za zarobki ze źrebaków kupić ogiera z wysokim UM i PG. Wytrenować go. Rozmnażać klacze (pierwszą i drugą). Ta pierwsza klacz ma mniejsze PG, a więc źrebaki będą trochę tańsze od tych z drugiej klaczy, ale zawsze wpadną jakieś grosze. Wystawiać pokrycia ogierami (pierwszym i drugim). Tym pierwszym trochę tańsze, ale o ok. 1 000Eguus od ceny pokryć drugiego ogiera. Pierwszą klacz sprzedać. Pamiętajmy, że jest wytrenowana na GP, więc będzie trochę kosztować. Pierwszego ogiera zostawić, zawsze wpadnie jakiś grosz z pokryć. Za zarobki z pierwszej klaczy kupić kolejną (z coraz wyższym PG) i wytrenować ją na GP (nie wyblubować). Powtarzać tę czynność do upadłego ;P Zawsze w końcu coś się zarobi.Smile
Myślę, że pomogłam.
Powrót do góry Go down
https://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=24706
Sweet Rabbit
ZAGRODZIANIN
Sweet Rabbit


Nick w grze : Rabbitek
Liczba postów : 1911
Dołączył : 04/11/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostNie Kwi 08, 2012 2:21 am

Ja daję jak najwyższą ilość koni na GP. Dziennie może wpaść jakieś 4ooo eq lub więcej.

EDIT:
* tanie krycia popularną rasą [tj. coby, araby...] - PG >400, cena nie wyższa niż 400eq
* dobre konie na zawody z dobrymi stawkami
* swoje rogate klaczki bez KF utrzymuj 25-30 lat i przy starszym wieku sprzedawaj za 2-3 kupony - normalnie dała by 1, a tak to masz zysk Wink

OJ:
* poluj na tanie prysznice - sprawdzaj w godzinach szkolnych, bardzo późnych itp. - prysznic upolowałam za ok. 7oooo eq!!!
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1311909
ewunia9811
Już coś wie
ewunia9811


Nick w grze : ewunia9811
Liczba postów : 237
Dołączył : 23/05/2011

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostSob Maj 26, 2012 11:06 am

Ja po prostu wystawiam konie do GP co mi daje 16 tys dziennie i jakoś się żyje Razz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=5288
Impossible1
Już coś wie
Impossible1


Nick w grze : Impossible1
Liczba postów : 131
Dołączył : 07/03/2013

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Mój sposób   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostPią Kwi 05, 2013 9:53 am

A ja mam taki sposób:

Podstawa na początek, które daje czasem efekty na końcu :-)
MAŁO KONI - około poniżej 30 stu i nie dokupujemy nowych i nie kupujemy przedmiotów z Czarnego Rynku do osiągnięcia minimum 300000 equus i posiadanie kilku kuponów na RO lub gotowych RO

- kupujemy RO lub kilka, w celu znalezienia biletu do GP ( mnie się udało za 2 razem )
- jeśli już mamy bilet do GP wystawiamy przez minimum tydzień zwykle do 2 tygodni ( ale czasem różnie to bywa ) regularnie kilka koni do GP dziennie, tzn na początek 2, tzn mogą być nawet po koniach poczatkowych
- w miedzy czasie kupujemy kilka Rogów Obfitości i otwieramy np co 2 dni jeden róg ( chyba, że trafimy w rogu jescze jeden róg), jesli będziemy miały szczęście możemy wylosować BONUS do GP, który daje nam możliwość wystawienia do GP 4 koni dziennie, a nie 2 ( pamietajmy o tym, że to oznacza 4 konie dziennie w classiku i 4 jednocześnie do GP - oczywiście musimy mieć osobne konie do jednego rodzaju, a drugie do drugiego rodzaju )
- jesli nie trafimy na taki bonus za pierwszym razem ( ja trafiłam za drugim ) powtarzamy otwieranie RO do skutku
- w takim wypadku kupujemy 4 konie do GP classic i 4 do westernu, które będą przeznaczone tylko do GP, bo zżera ono 99 % energii, więc raczej na nic innego nie starczy jeśli chcemy połozyć je przed 22 ( moga być najtańsze, w koncu chodzi o kasę ) i wystawiamy codziennie do GP
- w ten sposób możemy zarobić 8 * 1000 eguus ( tzn razy dwa jeśli uplasuja się w pierwszej setce ), czyli 8000 equus dziennie, razy 5, czyli 40000 eguus tygodniowo, czyli 160000 eguus miesięcznie lub 320000 equus w drugim wypadku.
- w ten sposób możemy szybko zarobić koło 300000 eguus, przy innych codziennych sposobach zarobku, czyli sprzedając źrabaki z naszych pozostałych klaczy, dając ogiery do krycia, sprzedając łajno, czy inne zbędne rzeczy w sklepie, robiąc prezentacje, avary itp
- wtedy decydujemy co robimy dalej z zarobionymi eguus,
możemy dokupić np po Zwoju Plutona dla tych koni ( w koncu to do 160 eguus dziennie :-), możemy jeszcze otwierać następne RO ( przy jednoczesnym regularnym wystawianiu koni do GP ! ) w celu wygrania nastepnych BONYSÓW do GP, np, bonus zmiejszający ilość erergii jednego konia na GP z 99 % na mniej, czy bonus podwajający nasze dochody z GP :-)

Sposób nie działa, jesli ktoś chce się mieć duzo koni ( ponad 100 )
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2826462
oliwiak15
Nowy
oliwiak15


Nick w grze : oliwiak1
Liczba postów : 25
Dołączył : 16/11/2014

Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipostNie Lis 16, 2014 3:41 am

Oszczędność ponad wszystko! 1988476332 Oszczędność ponad wszystko! 3722976733
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Oszczędność ponad wszystko! Empty
PisanieTemat: Re: Oszczędność ponad wszystko!   Oszczędność ponad wszystko! I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Oszczędność ponad wszystko!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Oddam wszystko! :)
» Wszystko o Grand Prix
» Na luzie- wszystko o Howrse
» ~ Nagle wszystko się gubi ~
» Kradzież. Przyjmę wszystko.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: Poradniki-
Skocz do: