Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Jak zrobić wycinany avatar?

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Jak zrobić wycinany avatar? Empty
PisanieTemat: Jak zrobić wycinany avatar?   Jak zrobić wycinany avatar? I_icon_minipostNie Mar 25, 2012 6:20 am

Jeżeli taki temat już był to przepraszam, ale jest to w miarę pilna sprawa. Wink
Dysponuję programem Gimp 2.6 i chciałabym w nim zrobić wycinany avatar [taki, jak ma np. Koralikowa]. Zna ktoś może jakieś poradniki na ten temat? Przyda się również jeżeli ktoś mógłby mnie tego nauczyć. Razz
Za wszelaką pomoc serdecznie dziękuję! Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Jak zrobić wycinany avatar? Empty
PisanieTemat: Re: Jak zrobić wycinany avatar?   Jak zrobić wycinany avatar? I_icon_minipostNie Mar 25, 2012 12:17 pm

Dodam, że za pomoc mogę zapłacić! Smile Jednak nie Kamieniem Filozoficznym itd. Very Happy Ogólnie chętnie przyjmę wszelaką pomoc dot. robienia cudownych prezentacji w Gimpie. Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Go??
Gość
Anonymous



Jak zrobić wycinany avatar? Empty
PisanieTemat: Re: Jak zrobić wycinany avatar?   Jak zrobić wycinany avatar? I_icon_minipostNie Mar 25, 2012 12:39 pm

Do wycinanych najlepiej użyć Ścieżek albo ręcznie wymazywać gumką Circle Fuzzy Wink
Powrót do góry Go down
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Jak zrobić wycinany avatar? Empty
PisanieTemat: Re: Jak zrobić wycinany avatar?   Jak zrobić wycinany avatar? I_icon_minipostNie Mar 25, 2012 1:35 pm

Otwierasz zdjęcie,jakiekolwiek - najlepiej gdyby było łatwe do wycięcia. Na pierwszy raz,spróbuj wyciąć jakiś przedmiot albo coś. Kiedy zdjęcie się załaduje, otwierasz:
1. Warstwa
2. Przezroczystość ( inaczej kanał alfa )
3. Dodaj kanał alfa

Następnie weź sobie gumkę ( jest ona oznaczona na różowo ) i wymazuj tło rzeczy,którą chcesz wyciąć. Zamiast tła powinna się pojawić taka szachownica - to jest właśnie przezroczystość,czyli kanał alfa.
Pamiętaj,żeby obraz zapisał się jako przezroczysty,musisz go zapisać jako plik PNG. Przykład:
Konie.PNG
Mam nadzieję,że pomogłam i moja wypowiedź jest zrozumiała. Smile


Ostatnio zmieniony przez Philipek dnia Pon Mar 26, 2012 10:06 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
gwiazda2002
Przyjaciel Zagrody
gwiazda2002


Nick w grze : gwiazda2002
Liczba postów : 1473
Dołączył : 19/12/2011

Jak zrobić wycinany avatar? Empty
PisanieTemat: Re: Jak zrobić wycinany avatar?   Jak zrobić wycinany avatar? I_icon_minipostNie Mar 25, 2012 2:14 pm

no to co napisała Philipek xD wyprzedziła mnie Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Jak zrobić wycinany avatar? Empty
PisanieTemat: Re: Jak zrobić wycinany avatar?   Jak zrobić wycinany avatar? I_icon_minipostPon Mar 26, 2012 1:01 am

Gwiazdko, mnie wcześniej też ;P
Powrót do góry Go down
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Jak zrobić wycinany avatar? Empty
PisanieTemat: Re: Jak zrobić wycinany avatar?   Jak zrobić wycinany avatar? I_icon_minipostPon Mar 26, 2012 7:23 am

Dziękuję kochani! ^.^ Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Sponsored content





Jak zrobić wycinany avatar? Empty
PisanieTemat: Re: Jak zrobić wycinany avatar?   Jak zrobić wycinany avatar? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Jak zrobić wycinany avatar?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jak zrobić avatar?
» Avatar .. ?
» Avatar gif
» Avatar
» Avatar :(

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: