Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?

Go down 
+5
Vium
Dżemik
hanka1998
ana0000000000
Miranda.lov
9 posters
AutorWiadomość
Miranda.lov
Nowy
Miranda.lov


Nick w grze : Miranda.lov
Liczba postów : 1
Dołączył : 15/03/2013

Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipostPią Mar 15, 2013 10:43 am

Hej!
Interesuje mnie to, bo ostatnio na rekolekcjach dość dużo osób płakało. Nie było nic wzruszającego czy coś.
Ja osobiście tego nie rozumiem, może Wy macie jakąś leorię na ten temat lub przeżyliście coś takiego?
Powrót do góry Go down
ana0000000000
Przyjaciel Zagrody
ana0000000000


Nick w grze : ana0000000000
Liczba postów : 520
Dołączył : 01/01/2012

Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipostPią Mar 15, 2013 11:24 am

Po pierwsze: witam Very Happy widzę żeś nowa Smile
A co do pytania - też się nad tym od niedawna zastanawiam, wie ktoś?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=615859
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipostPią Mar 15, 2013 11:45 am

Niektórzy ludzie płaczą w kościele, gdyż bardzo mocno przeżywają to, co mówi ksiądz bądź inna osoba mówiąca. Może też być tak, że ludzie porównują to o czym się mówi do trudnego przeżycia, np. do rozwodu, śmierci lub choroby. Ja osobiście nie płaczę w kościele (trzeba zacząć, że ja niezbyt uważnie słucham księdza, ech), ale znam osoby płaczące jak bobry Smile Ktoś, kto niezbyt się interesuje mszami lub olewa kościół najprawdopodobniej tego nie zrozumie Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
Dżemik
Przyjaciel Zagrody
Dżemik


Nick w grze : JadeXDD
Liczba postów : 2112
Dołączył : 13/10/2012

Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipostSob Mar 16, 2013 5:32 am

hanka1998 napisał:
Niektórzy ludzie płaczą w kościele, gdyż bardzo mocno przeżywają to, co mówi ksiądz bądź inna osoba mówiąca. Może też być tak, że ludzie porównują to o czym się mówi do trudnego przeżycia, np. do rozwodu, śmierci lub choroby. Ja osobiście nie płaczę w kościele (trzeba zacząć, że ja niezbyt uważnie słucham księdza, ech), ale znam osoby płaczące jak bobry Smile Ktoś, kto niezbyt się interesuje mszami lub olewa kościół najprawdopodobniej tego nie zrozumie Wink
Jakbyś mówiła o mnie...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1955976
Vium
Przyjaciel Zagrody
Vium


Nick w grze : Vium
Liczba postów : 376
Dołączył : 25/12/2012

Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipostSob Mar 16, 2013 6:29 am

na rekolekcjach? może brały udział w takiej specjalnej modlitwie? (jedna lub dwie osoby modlą się nad daną osobą w danej intencji lub ogólnej, dość często własnymi słowami, trwa to od kilku do kilkunastu minut- niestety wyleciała mi z głowy nazwa) osobiście widziałam ja po takiej modlitwie dwie osoby płakały Wink
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipostSob Mar 16, 2013 7:15 am

Ja często płacze, ale to z tego powodu, że mam chyba uczulenie na roztocza. xD
Powrót do góry Go down
Wild_Horse
Jedną nogą w ZM
Wild_Horse


Nick w grze : Elsker
Liczba postów : 553
Dołączył : 06/02/2013

Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipostPon Sie 26, 2013 8:39 am

Mi się czasami zdarza kiedy śpiewana jest jakaś wyjątkowo piękna pieśń. Raczej na mszach dla gimnazjalistów przygotowywujących się do bierzmowania. Wtedy śpiewa tylko chór (bo żaden gimnazjalista by się nie odważył) i nie ma starszych pań które mimo dobrych intencji wydzierają się (bardzo fałszywie zresztą), na cały kościół. A chór mamy naprawdę dobry. Głosy niczym anioły, więc od czasu do czasu kilka łez uronię. Zdarza się to też kiedy jakaś pieśń budzi wspomnienia. Np. kiedy słyszę pieśni z I komunii świętej, albo pieśń "Nie lękajcie się", która kojarzy mi się z Janem Pawłem II
Powrót do góry Go down
Katrina123
Przyjaciel Zagrody
Katrina123


Nick w grze : Katrina_S
Liczba postów : 402
Dołączył : 31/05/2013

Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipostPon Sie 26, 2013 5:13 pm

Czasem to co, ktoś mówi po prostu rusza i tyle. Duch Święty działa! Razz Chodź szczerze przyznam, że na zwykłej niedzielnej mszy oraz rekolekcjach szkolnych (które jak dla mnie rekolekcjami w sumie nie są - bardziej to taka dodatkowa katecheza) nie spotkałam się z tym, aby ktoś płakał. Ale niektóre nabożeństwa, niektóre modlitwy aż się o to proszą ^^
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4771634
Kai Shouri
Już coś wie
Kai Shouri


Nick w grze : Kai Shouri
Liczba postów : 231
Dołączył : 26/12/2011

Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipostCzw Sie 29, 2013 2:36 am

W tamtym roku na rekolekcjach był u nas ksiądz, który potrafił mówić tak, że pół kościoła jak nie miało łez w oczach, to przynajmniej czuło się nieswojo. Gość opowiadał o młodej, umierającej dziewczynie, którą spowiadał przed śmiercią i niemal naśladował jej głos - łamiący się, słaby itp. Miało się wrażenie, że ta dziewczyna umiera obok.
Widziałam starszą kobietę, która płakała podczas misterium, w którym wikary grał Jezusa, dokładniej na scenie biczowania. Faktycznie było realistycznie, uderzenia, jęki itp, ale ta kobieta najwidoczniej przeżywała to mocniej, zupełnie jakby oglądała naprawdę biczowanie Jezusa. Pamiętam, że w połowie misterium wyszła, bo wytrzymać nie mogła.
No i czasem, jak to już ktoś przede mną wspomniał, ludzie kojarzą to, o czym mówi ksiądz z własnymi przeżyciami.
Powrót do góry Go down
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipostCzw Sie 29, 2013 4:04 am

Głównie tu chodzi o własne przezycia Wink Tak w kościele, przy mocniejszym kazaniu często się łezka w oku zakręci... A jak spiewaliśmy Pasję to jak z kościoła wyszliśmy to liczyłam z kolezanką osoby które się poryczały. A ja sama ryczałam jak bóbr jak to oglądałam na płycie (bo jak spiewałam musiałam się trzymac i nie skupiałam się na słowach, tylko na nutach i dźwiękach). A na rekolekcjach ludzie czesto płaczą, jak byłam nż ci się stay płakali, nawet chłopaki, chociaż ci się stay płakali, nawet chłopaki, chociaż ci się starali nieco maskowac XD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Sponsored content





Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?   Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Dlaczego niektórzy ludzie płaczą w kościele?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Dlaczego niektórzy (ja) lunatykują i gadają przez sen?
» Dlaczego ludzie często panikują jak pokazuję im moje nuty? :<
» Dlaczego ludzie udają
» Jak umiejętnie wycenić konia?
» Dlaczego ludzie nie lubią chodzić do szkoły?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: