Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Koniarze, czemu tak się dzieje?

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
milandra
Nowy
milandra


Liczba postów : 42
Dołączył : 03/08/2011

Koniarze, czemu tak się dzieje? Empty
PisanieTemat: Koniarze, czemu tak się dzieje?   Koniarze, czemu tak się dzieje? I_icon_minipostSro Sie 03, 2011 7:50 am

Klacz na której jeżdżę, Hermina, została pokryta już 2 razy. Za pierwszym razem urodziło jej się martwe źrebię, choć wszystko szło, jak trzeba. Sad Za drugim, natomiast, urodziła żywe źrebię, ale bez kopyt. Zmarło 2 dni potem... Crying or Very sad
Właściciele podjęli próbę nie pokrywania jej, lecz jej nie wysterylizowali.

Dlaczego Herminka ani razu nie urodziła zdrowego, silnego źrebaka? Może ktoś wie? Smutno mi z tego powodu...

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Serce mi krwawi na myśl, że Hermina była przy śmierci źrebiąt. I że chyba nigdy nie będzie miała zdrowego i silnego potomstwa...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Koniarze, czemu tak się dzieje? Empty
PisanieTemat: Re: Re   Koniarze, czemu tak się dzieje? I_icon_minipostSro Sie 03, 2011 8:02 am

milandro ja osobiście konia nie posiadam,ale myślę,że jest spowodowane błędem genetycznym.
Powrót do góry Go down
milandra
Nowy
milandra


Liczba postów : 42
Dołączył : 03/08/2011

Koniarze, czemu tak się dzieje? Empty
PisanieTemat: Re: Koniarze, czemu tak się dzieje?   Koniarze, czemu tak się dzieje? I_icon_minipostSro Sie 03, 2011 8:08 am

A co to jest błąd genetyczny?
Powrót do góry Go down
Sheila86
Przyjaciel Zagrody
Sheila86


Nick w grze : Sheila86
Liczba postów : 658
Dołączył : 03/07/2011

Koniarze, czemu tak się dzieje? Empty
PisanieTemat: Re: Koniarze, czemu tak się dzieje?   Koniarze, czemu tak się dzieje? I_icon_minipostSro Sie 03, 2011 9:44 am

Cytat :
A co to jest błąd genetyczny?
Ciężko to wytłumaczyć bez użycia słów medycznych i naukowych.
Najprościej mówiąc prawdopodobnie twoja klacz jest po prostu chora.
Tylko nie tak chora jak można być chorym na grypę, albo świnkę, bo taką chorobę można wyleczyć. Natomiast twoja klacz ma w sobie taką chorobę, której nie da się wyleczyć i którą miała już od urodzenia, tylko nie było tego widać - tak jak spotyka się czasem chorych ludzi, którzy urodzili się bez jakiś części ciała lub są niepełnosprawni umysłowo.
Nie jest to może idealne wytłumaczenie, ale przypuszczam, że masz kilka/kilkanaście lat i raczej ciężko powiedzieć to inaczej. Mogę ci podać linka do opisu chorób genetycznych w wikipedii, ale chyba niewiele ci to pomoże, bo tłumaczenie jest tam czysto naukowe a terminy używane są niejasne dla normalnego człowieka Very Happy Ja miałam anatomię na studiach więc coś więcej pojmuję, ale wyjaśnić komuś jest ciężko.
Podaję linka na wszelki wypadek jakbyś chciała zajrzeć. http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_genetyczne
Możesz także porozmawiać o tym z rodzicami/ kimś dorosłym z Twojego otoczenia, może oni łatwiej będą potrafili wytłumaczyć dlaczego taka sytuacja przydarzyła się twojemu konikowi.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1084664
Sponsored content





Koniarze, czemu tak się dzieje? Empty
PisanieTemat: Re: Koniarze, czemu tak się dzieje?   Koniarze, czemu tak się dzieje? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Koniarze, czemu tak się dzieje?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Czemu !?
» Co się dzieje? (strefa.pl)
» Czemu spadłam w rankingu?
» Czemu drzewa nie rosną wyżej?
» Co się dzieje w Przestrzeni Twórczej?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: