Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku Empty
PisanieTemat: Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku   Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku I_icon_minipostCzw Kwi 24, 2014 2:33 am

"Dziennik Polski": W szkołach już są wakacje

Rozpoczęte egzaminy gimnazjalne to praktycznie początek wakacyjnej przerwy w nauce. Wkrótce majowy weekend, potem matury i "zielone szkoły". To ma się zmienić już od przyszłego roku - informuje "Dziennik Polski".
Z powodu trwających przez trzy dni egzaminów gimnazjalnych wolne ma większość uczniów. Do szkół nie chodzą nie tylko gimnazjaliści z klas pierwszych i drugich, lecz także dzieci z części szkół podstawowych, jeśli mieszczą się one w jednym budynku z gimnazjami.

Tymczasem, według kuratorium, egzaminy wcale nie oznaczają, że szkoły muszą być puste. "Zgodnie z przepisami w czasie egzaminów uczniom trzeba zapewnić takie warunki, by nic ich nie rozpraszało. Teoretycznie można jednak organizować lekcje" - mówi Artur Pasek z krakowskiego kuratorium oświaty.

Decyzję o zajęciach podejmują samodzielnie dyrektorzy szkół i pewnie dlatego odbywają się one tylko w nielicznych placówkach. Ma się to jednak zmienić od przyszłego roku szkolnego. Posłowie przygotowują zmiany w ustawie o systemie oświaty, które wymuszą na szkołach organizowanie zajęć także w dni, które obecnie są wolne.

Artykuł w całości skopiowany
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,91446,15845698,_Dziennik_Polski___W_szkolach_juz_sa_wakacje.html#ixzz2zn5rWKSM
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku Empty
PisanieTemat: Re: Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku   Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku I_icon_minipostCzw Kwi 24, 2014 5:00 am

Jestem na nie. Moje gimnazjum jest łączone z liceum jednym korytarzem długim na jakieś 50 metrów na dwóch piętrach. Liceum ma na naszym terenie swoje toalety i część sal koło naszych. Teraz mamy egzaminy i pomimo poustawianych ławek z wielkim napisem "EGZAMINY GIMNAZJALNE, PROSZĘ ZACHOWAĆ CISZĘ" podczas ich przerw trudno się skupić. Tym bardziej, że piszemy w klasach, a nie na sali gimnastycznej jak poprzednie roczniki, a licealiści po prostu latają i drą się właściwie pod naszymi drzwiami Wink Nie mogłabym sobie wyobrazić, żeby jeszcze do tego w czasie testów gimbusy miały normalnie lekcje, onienienie. Tak było podczas próbnych i pomimo faktu, że pisaliśmy w jednej z najbardziej odizolowanych sal, to hałas był nie do zniesienia. Nie szło się wcale skupić, a żadne upominanie ze strony nauczyciela nie pomagało, było gorzej niż wcześniej. 
Lepiej przetrzymać resztę uczniów przez te trzy dni w domu, niż narażać piszących egzaminy na niepotrzebny stres i gorsze wyniki.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
Gość
Gość
Anonymous



Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku Empty
PisanieTemat: Re: Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku   Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku I_icon_minipostCzw Kwi 24, 2014 11:17 am

Haha, przypomina mi się sytuacja jak byłam w szóstej klasie i pisałam próbny. 
Tyle mówią o ciszy, plepleple, a kiedy próbowaliśmy pisać to WSZYSCY uczniowie, którzy nie pisali, wrzeszczeli na korytarzu (pisaliśmy w klasie, nie na Sali Gimnastycznej, a w tym dniu były normalne lekcje...)
Jestem na nie, kretyńska reforma. A matury nie dotyczą większości uczniów, tylko licealistów.
Powrót do góry Go down
Nemmip
Przyjaciel Zagrody
Nemmip


Nick w grze : Nemmip
Liczba postów : 428
Dołączył : 08/03/2014

Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku Empty
PisanieTemat: Re: Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku   Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku I_icon_minipostPią Kwi 25, 2014 4:23 am

Nie jestem przekonana.Z jednej strony warto mieć troszku wolnego.W końcu jesteśmy ludźmi i musimy mieć czas na odpoczynek od nauki Wink
Zaś z drugiej strony zachowanie ciszy przy obecnym "pokoleniu" jest niemożliwe.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3776402http://www.howrse.p
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku Empty
PisanieTemat: Re: Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku   Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku I_icon_minipostPią Kwi 25, 2014 7:51 am

Rany, ja chodziłam do szkoły nawet gdy starsze roczniki miały egzaminy / matury, Był zakaz wstępu do jednego skrzydła i tyle.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Sabula
Przyjaciel Zagrody
Sabula


Liczba postów : 1203
Dołączył : 08/08/2011

Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku Empty
PisanieTemat: Re: Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku   Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku I_icon_minipostNie Kwi 27, 2014 8:50 am

Ja chodzę do zespołu szkół- gimnazjum i liceum, więc teraz praktycznie cały czas mam wolne, tu gimbazjalny tu, matury, jeszcze w między czasie jadę na 2 wyjazdy, więc w sumie w maju będę mieć nie całe 2 tygodnie lekcji i potem jeszcze wolne w czerwcu Very Happy Tylko z tego najgorsze jest to że w takiej sytuacji że nie ma kiedy ocen za bardzo poprawiać, dlatego trzeba się uczyć cały rok Razz
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku Empty
PisanieTemat: Re: Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku   Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Mniej wolnego w szkołach od przyszłego roku
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jak zapłacić mniej za sms niż 6.15 ?
» Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?
» Nowe zasady żywienia w szkołach.
» Szukam OJ dla przyszłego championa!
» Poszukuję OJ dla przyszłego grandprixowca

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OFFTOPIC :: Rozmowy :: Inne pogawędki :: Szkoła-
Skocz do: