Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?

Go down 
+16
ZetkaEmka
xTikTakx
Sathilia
korane
Alexinda
EveDallas
Kikyo22
Sakura
Nevarra
carrie17
Aglyss
koniara25000
hanka1998
кoкo
Heshette
truskaweczkaa
20 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostWto Cze 05, 2012 12:13 pm

buahah, ja tam uważam że przywracają germanizację. naszczęście u mnie nie ma rosyjskiego, przynajmniej nie rusyfikują :>
Powrót do góry Go down
Heshette
W skromnych progach Zagrody
Heshette


Nick w grze : Youvenille
Liczba postów : 490
Dołączył : 17/02/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostWto Cze 05, 2012 12:15 pm

Niemiecki?<3333333333333333
Powrót do góry Go down
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostWto Cze 05, 2012 12:18 pm

nienawidze niemca . oto dialog z nauczycieloą :
- nie bede tego czytać!
- odzywaj sie!... Czytaj!
- nie!
- zaraz pojdziesz do wychowawcy!
- germanizujesz mnie!
Powrót do góry Go down
кoкo
Już coś wie
avatar


Liczba postów : 299
Dołączył : 13/05/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostWto Cze 05, 2012 12:20 pm

Jak jest angielski to nie potrzebny niemiecki, bo dzieciakom będzie się mylić ten z tym
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostWto Cze 05, 2012 12:22 pm

Kocham niemiecki to najlepszy przedmiot w szkole Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? 4074547142 <3333333333333333333333333
Powrót do góry Go down
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostWto Cze 05, 2012 12:24 pm

кoкo - ja tam bym chciala włoski *.* ♥♥
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostWto Cze 05, 2012 12:27 pm

God, za dużo się o germanizacji nie wie, a się mówi..
Germanizacja to mimowolne nauczanie się języka niemieckiego, ich kultury i zwyczajów, najczęściej pod przymusem. To, że musimy się uczyc tego języka nie oznacza, że nas germanizują. To tak samo jak angielski-uczysz się, żeby nie miec problemów w życiu z dogadaniem się z obcokrajowcami. Przykładowa sytuacja:
Jedziesz do Niemiec, chociażby na wycieczkę. Jak wiadomo, jakoś z ludźmi trzeba się dogadac. Idziesz do sklepu i chcesz poprosic o coś do picia. Powiesz, że nie dałaś się zgermanizowac? Wyśmialiby Cię, o ile by zrozumieli. Niemiecki ma nam POMÓC, a nie zaszkodzic. Za parę(naście) lat docenisz to, że jednak ktoś Ci próbował pomóc z jego nauką. Wink
Jeżeli tak bardzo nienawidzisz jednak języka, to mogłaś zawsze iśc do innej szkoły/klasy, która zamiast niego ma np. francuski. Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostWto Cze 05, 2012 12:30 pm

no spoko spoko, ale jak tak wyrażam swoją opinię o niemieckim bo on mi jest njie potrzebny, moja babcia jest tłumaczem niemieckiego
Powrót do góry Go down
koniara25000
Jedną nogą w ZM
koniara25000


Nick w grze : koniara25000
Liczba postów : 589
Dołączył : 08/01/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostWto Cze 05, 2012 1:33 pm

Nienawidzę niemieckiego, zdecydowanie wole rosyjski i angielski.(Tak, zaraz zaczniecie sie czepiać że rosyjski jest tródniejszy, guzik prawda)
Powrót do góry Go down
Heshette
W skromnych progach Zagrody
Heshette


Nick w grze : Youvenille
Liczba postów : 490
Dołączył : 17/02/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostWto Cze 05, 2012 2:13 pm

Kamil2010 napisał:
Kocham niemiecki to najlepszy przedmiot w szkole Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? 4074547142 <3333333333333333333333333

Co nie? Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? 4074547142
Powrót do góry Go down
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 12:25 am

Weźcie mnie nie dołujcie. Na lekcje niemieckiego w naszej szkole mówimy ,,obóz koncentracyjny" a na germanistkę (tak chyba nazywa się nauczycielka j. niemieckiego) ,,Hitler". Wystarczy że piśniesz i już masz punkty minusowe. Co jakieś 4 lekcje niezapowiedziane kartkówki i pały jak z wora... Makabra.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 1:14 am

Niemiecki w szkole? Fajna rzecz, pod warunkiem, że dobrze go uczą... Do liceum szłam z myślą, że to mój ulubiony przedmiot, ale po 3 latach niemieckiego 5x w tygodniu zmieniłam zdanie. Tym bardziej, że nasza nauczycielka kładła ogromny nacisk na naukę wszystkiego, co w podręcznikach. Efekt był tego taki, że mieliśmy zadania pamięciowe typu 'co robiła jakaś tam laska w tygodniu' - trzeba było to wykuć na blachę i nawet nie można było opowiadać tego swoimi słowami, tylko tak, jak było w książce..
Poza tym, jestem zdania, że źle nas uczą języków i jeśli ktoś chce dobrze operować językiem to się go w szkole niestety nie nauczy. Pamiętam mnóstwo beznadziejnych trudnych słówek związanych np z degradacją środowiska -.-
A na ustnej maturze z niemieckiego poległam, bo brakowało mi podstawowego słownictwa...
Powrót do góry Go down
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 1:15 am

(W sensie, nie że nie zdałam, bo zdałam pozytywnie, ale miałam tylko 13/30 punktów)
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 4:28 am

Aglyss napisał:
Weźcie mnie nie dołujcie. Na lekcje niemieckiego w naszej szkole mówimy ,,obóz koncentracyjny" a na germanistkę (tak chyba nazywa się nauczycielka j. niemieckiego) ,,Hitler". Wystarczy że piśniesz i już masz punkty minusowe. Co jakieś 4 lekcje niezapowiedziane kartkówki i pały jak z wora... Makabra.
Może cię tym zdziwię, ale też miałam bardzo wymagającą germanistkę, ale mimo wszystko same lekcje lubiłam. Była obrzydliwie wymagająca, w zasadzie nie było lekcji bez kartkówki / odpytywania (co więcej bywało i tak, ze specjalnie zmienialiśmy klasę, by każdy siedział 3m od drugiej osoby, na blacie tylko kartka i długopis). Każda próba ściągania to automatyczny numer 1 w dzienniku bez możliwości poprawy. Broń Boże powiedzieć coś nie na temat - od razu można było się pakować i wynosić za drzwi.
A mimo to kobitka naprawdę potrafiła nauczyć , co potem zaprocentowało na maturze (i na pisemnej - 92%, i na ustnej - 89%). I o dziwo, jakoś nikt jej nie nienawidził, po prostu przyjmowaliśmy to za fakt ze jest jaka jest i albo się z tym człowiek pogodził, albo zmieniał klasę z ang / fr. Poza tym miała olbrzymie poczucie humoru, a sprawiedliwa była aż do przesady. 3 na kartkówce, a uważałeś że powinieneś dostać 4? Ok, nie ma problemu - o ile potrafiło się to logicznie uzasadnić. Zadana praca domowa - można było nie napisać, pod warunkiem że przy odpytywaniu potrafisz coś powiedzieć.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 4:59 am

Myślę, że angielski jest bardziej przydatny od innych języków. Jest to język międzynarodowy, dzięki któremu będziesz w stanie dogadać się w każdym kraju, w jakim się znajdziesz (w każdym razie w Europie). Patrząc jednak z praktycznego punktu widzenia, jak widzę tendencję na rynku europejskim i światowym, doszłam do przykrego wniosku, że może lepiej już teraz zacznijmy uczyć się chińskiego, zamiast niemieckiego, francuskiego czy innego języka. Z pewnością domyślacie się, o czym mówię...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Kikyo22
Przyjaciel Zagrody
Kikyo22


Nick w grze : Kikyo22
Liczba postów : 1083
Dołączył : 15/01/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 5:10 am

Sakura, masz racje. Jeszcze trochę a wszyscy w Europie będą gadać po chińsku.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 5:26 am

U mnie niemiecki był w czwartej klasie, bo kobiecie godzin zabrakło. Tylko jeden rok, w zasadzie nudów, a następny niemiecki jest w programie 1 gim...
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 5:59 am

Miałam j. niemiecki przez 3 lata liceum, ale nigdy nie lubiłam tego języka. Największym problemem były dla mnie zaimki. Der, die, das potrafiłam jeszcze dopasować do słów, ale zaimki: ain, einen, einer, etc. było dla mnie koszmarem.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 6:04 am

Sakura, a ja się trochę nie zgodzę. Byłam na wakacjach w Hiszpanii, niby cywilizowany kraj, a w sklepach nie znają angielskiego... Może mój też nie jest najlepszy, ale wiem co to jest 'milk, chocolate' w przeciwieństwie do pań z mcdonalda Surprised sytuacja powtórzyła się kilka razy, nawet w markowych sklepach z butami/ciuchami. Prędzej rozumieli niemiecki. Pomijając tabuny Turków z którymi się gada po polsku Rolling Eyes

Także to nie jest tak, że po angielsku się wszędzie dogadasz... Koleżanka mojej mamy znała perfekt angielski, ukończyła jakieś tam kursy, certyfikaty i inne bajery. Po czym wyjechała do Anglii i musiała się uczyć prawie od nowa, bo tam rozmawia się zupełnie inaczej. I odwrotnie - wróciła do Polski, poszła na rozmowę kwalifikacyjną o pracę: facet powiedział jej, że jej angielski jest na bardzo niskim poziomie, a kobieta w Anglii 6 lat spędziła.

Edit: co do zaimków, to najśmieszniejsze jest to, że większość Niemców, zwłaszcza młodych w ogóle ich nie używa Very Happy kolega był na wymianie z Niemcami, dwoił się i troił przy układaniu poprawnych zdań (zaimki, odmiany, szyk etc). A oni mówili tak byle jak, jakby się dopiero niemieckiego uczyli.
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 6:15 am

carrie, moja koleżanka ze studiów miała podobną sytuację, tyle że na stażu w Szkocji. Skończyła filologię angielską (równolegle z Administracją w mojej grupie) na poziomie magistra i wyjechała tam na staż. Po jego ukończeniu opowiadała mi, że znając perfect angielski uczony w Polsce, nie potrafiła dogadać się ze Szkotami. Najlepszą metodą nauki języka danego kraju jest uczenie się go na miejscu. Jak wyjadę do Szkocji, znając angielski w stopniu średnim (tyle, co uczyłam się w szkole) będę musiała posługiwać się językiem migowym, aby dogadać się ze Szkotami Razz. Jeżeli chodzi o Brytyjczyków, to również słyszałam, że ich język 'wyewoluował' i nie posługują się już tymi wszystkimi zwrotami, których uczą nas w szkole czy na studiach. To, co u nas nazywa się j. angielskim jest co najwyżej jego starą wersją, nieużywaną już w W.B. Poza tym, obcokrajowca zawsze poznać po akcencie, a Polacy nie mają, niestety, tego akcentu, jakim posługują się Brytyjczycy i nawet, jeżeli będziemy uczyć się języka przez 10 lat, nigdy nie będzie to angielski, tylko coś angielskopodobne.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 6:30 am

Z Niemcem się nie dogadasz, ja po 3 latach nauki, bylami kiedyś ledwo za granicą, coś tam 'wyszprechała', a gościu ię patrzy jak na idiotę 0.o Poi angielsku też nie. Gestykulacja działą.

szczezrze powiem tak, w rzyciu w liceum nie idę na niemiecki, ten język jest dla mnie za trudny. Ja nawet porządnie perfekta nie umiem -.-
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 6:35 am

Sakura, no właśnie o tym mówiłam Very Happy ja w Hiszpanii przeważnie palcem na coś wskazywałam, także nie popisałam się znajomością żadnego języka.

Ale jak dla mnie niemiecki jest prostszy, ma łatwiejszą gramatykę, a rodzajniki można olać ;p
Powrót do góry Go down
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 7:03 am

carrie17 napisał:
Sakura, no właśnie o tym mówiłam Very Happy ja w Hiszpanii przeważnie palcem na coś wskazywałam, także nie popisałam się znajomością żadnego języka.

Ale jak dla mnie niemiecki jest prostszy, ma łatwiejszą gramatykę, a rodzajniki można olać ;p

No własnie. Można. Ale nie w naszej szkole. Jak tam pofajdaczysz rodzajniki, to masz pół punktacji w dół za wyraz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
Alexinda
W skromnych progach Zagrody
Alexinda


Nick w grze : Alexinda
Liczba postów : 346
Dołączył : 27/03/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 7:06 am

Heshette napisał:
Kamil2010 napisał:
Kocham niemiecki to najlepszy przedmiot w szkole Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? 4074547142 <3333333333333333333333333

Co nie? Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? 4074547142
Też popieram <3
Powrót do góry Go down
korane
Przyjaciel Zagrody
korane


Nick w grze : volvos40
Liczba postów : 2064
Dołączył : 01/03/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 7:08 am

Może sie wypowiem, a więc:
Niemieckiego ja nie lubię ale sie go u czę bo kiedyś może się przydać ...
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 7:25 am

Szczerze powiem, że na początku niemiecki pasował mi bardziej niż angielski. Wszystko rozumiałam, mówiłam proste zdania. W II półroczu babka powiedziała, że musimy nadganiac materiał. I tu się zaczęło. Każe nam robic cwiczenia nawet nie tłumacząc, co mamy pisac i co to oznacza (jak ktoś się zapyta to ewentualnie raczy odpowiedziec). Ogólnie na lekcjach nikt nic nie wie, a pisze tak, jak jest w przykładach.
Od nowego roku mamy miec nową nauczycielkę. Może ona nas nauczy czegokolwiek. Najdziwniejsze jest to, że na koniec wychodzi mi 5, a nie umiem powiedziec podstawowych zdań.. Laughing
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 7:46 am

Aglyss napisał:
carrie17 napisał:
Sakura, no właśnie o tym mówiłam Very Happy ja w Hiszpanii przeważnie palcem na coś wskazywałam, także nie popisałam się znajomością żadnego języka.

Ale jak dla mnie niemiecki jest prostszy, ma łatwiejszą gramatykę, a rodzajniki można olać ;p

No własnie. Można. Ale nie w naszej szkole. Jak tam pofajdaczysz rodzajniki, to masz pół punktacji w dół za wyraz

No u mnie w liceum było to samo, każdy wyraz musiał być na swoim miejscu, wszystko dobrze odmienione, odpowiedzi 'wyuczone' - czyli słowo w słowo z podręcznika. Rolling Eyes ale jakoś to przeżyłam, ba, kobitka wystawiła mi 3 na koniec z samych dopików Razz
Powrót do góry Go down
Sathilia
Przyjaciel Zagrody
Sathilia


Nick w grze : Sathilia
Liczba postów : 352
Dołączył : 20/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 10:12 am

Niemieckiego zaczęłam się uczyć w drugiej gimnazjum i wtedy nie narzekałam. Po tej drugiej klasie zbyt wiele nie wyniosłam, pierwsza nauczycielka poszła na macierzyński i dość długo nie mieliśmy lekcji nim znaleźli zastępstwo. W trzeciej klasie znów zmienili nam nauczycielkę i tym razem trafiła się nam kobieta wymagająca, ale jednocześnie potrafiąca nauczyć, więc nikt nie narzekał. Lekcje z nią wspominam bardzo miło.
Ten jeden rok konkretnego niemieckiego jednak mi nie wystarczył, żebym czuła się pewnie w tym języku, więc w LO wzięłam podstawy (czego potem żałowałam, gdy dowiedziałam się, że na kontynuacji przerabiają dokładnie ten sam podręcznik co my...). Nauczyciela miałam beznadziejnego i to w pełnym tego słowa znaczeniu. Na lekcji robiliśmy banalne rzeczy z podręcznika, ale jego sprawdziany były chyba z kosmosu wzięte. Słówka, których nie mieliśmy na lekcji, zdania, których w ogóle nie przerabialiśmy, itd. Za literówkę w jednym wyrazie na całe zdanie od razu uwalał 0,5 punktu, z rodzajnikami dokładnie tak samo. Nawet z czegoś bardzo prostego potrafił zrobić coś niezwykle trudnego. Dwa lata musieliśmy się z nim przemęczyć, co mnie skutecznie zniechęciło do tego języka. W trzeciej klasie zmienili nam nauczyciela i zrobiło się od razu lżej i przyjemniej, choć nawet nie zdążyliśmy jednego działu przerobić. Widać gościu wiedział, że już nas niczego nie zdoła nauczyć w ciągu tej jednej godziny tygodniowo, która często wypadała. Jak musiałam wcześniej walczyć o 3 na koniec, tak liceum skończyłam z łatwo zdobytą 5. xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=131262
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 11:12 am

ysz - niemiecki. dziś znowu miałam akcje z nauczycielką. ;
- kto nie ma pr. dom. ?

- pytam jeszcze raz : kto nie ma pr. dom. ?

-a kto ma pr. dom. ?
- napewno nie ja..
- ej, młoda, nie pyskuj bo zaraz pujdziesz do wychowawczynie. i zachowluj sie a nie.
- ysz ci szwabi
- jeszcze raz tak powiesz to pojde na policję za to ze mnie obrażasz!
- idź germanie
- dość tego, dostajesz dwie jedynki za prace na lekcji!
- liberum veto! ja nic nie zroobilam
- no własnie, nic nie robisz
- nie robie bo nie umiem dlatego ze nie umiesz uczyć
- ja umiem uczyc tylko tobie nie chce sie uczyc!
- germanizajce przywracają!
Powrót do góry Go down
xTikTakx
Przyjaciel Zagrody
xTikTakx


Liczba postów : 700
Dołączył : 06/01/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 11:16 am

truskaweczkaa napisał:
ysz - niemiecki. dziś znowu miałam akcje z nauczycielką. ;
- kto nie ma pr. dom. ?

- pytam jeszcze raz : kto nie ma pr. dom. ?

-a kto ma pr. dom. ?
- napewno nie ja..
- ej, młoda, nie pyskuj bo zaraz pujdziesz do wychowawczynie. i zachowluj sie a nie.
- ysz ci szwabi
- jeszcze raz tak powiesz to pojde na policję za to ze mnie obrażasz!
- idź germanie
- dość tego, dostajesz dwie jedynki za prace na lekcji!
- liberum veto! ja nic nie zroobilam
- no własnie, nic nie robisz
- nie robie bo nie umiem dlatego ze nie umiesz uczyć
- ja umiem uczyc tylko tobie nie chce sie uczyc!
- germanizajce przywracają!

Dziwisz się, że nauczycielka jest wredna skoro tak się do niej zwracasz? Trochę szacunku dla starszych.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Co o tym sądzicie?
» hiszpański - pytanie do znających język
» co sądzicie
» Co sądzicie?? : )
» Co o tym sądzicie?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: