Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?

Go down 
+16
ZetkaEmka
xTikTakx
Sathilia
korane
Alexinda
EveDallas
Kikyo22
Sakura
Nevarra
carrie17
Aglyss
koniara25000
hanka1998
кoкo
Heshette
truskaweczkaa
20 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 11:18 am

truskawko, moim zdanie nie warto się uczyc z nauczycielem. Później są z tego tylko nie miłe sytuacje, wiem z doświadczenia, że fajnie nie jest. Masz jakieś uwagi- powiedz wprost, ale na osobności, o co dokładniej masz do niej wyrzuty, a nie rób kłótni na lekcji, ew. zachowaj to dla siebie. Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 11:23 am

xTikTakx napisał:
truskaweczkaa napisał:
ysz - niemiecki. dziś znowu miałam akcje z nauczycielką. ;
- kto nie ma pr. dom. ?
<cisza>
- pytam jeszcze raz : kto nie ma pr. dom. ?
<cisza>
-a kto ma pr. dom. ?
- napewno nie ja.. <bawie sie długopisem>
- ej, młoda, nie pyskuj bo zaraz pujdziesz do wychowawczynie. i zachowluj sie a nie.
- ysz ci szwabi <klasa w brech>
- jeszcze raz tak powiesz to pojde na policję za to ze mnie obrażasz!
- <pod nosem> idź germanie
- dość tego, dostajesz dwie jedynki za prace na lekcji!
- liberum veto! ja nic nie zroobilam
- no własnie, nic nie robisz
- nie robie bo nie umiem dlatego ze nie umiesz uczyć
- ja umiem uczyc tylko tobie nie chce sie uczyc!
- germanizajce przywracają!<wychodze z klasy>

Dziwisz się, że nauczycielka jest wredna skoro tak się do niej zwracasz? Trochę szacunku dla starszych.
ja nie mam do niej żadnych sap. poprostu ona jest taka.. 'niedogadliwa' tzn. nie umie dogadac sie z dziecmi i 3 rok juz kaze zapisywac nam w zeszytach odmiane tego samego przymiotnika. po za tym ona nie jest wredna tlyko dla mnie, zapytacjei Casablanki o ostatnią lekcje niemca..
Powrót do góry Go down
xTikTakx
Przyjaciel Zagrody
xTikTakx


Liczba postów : 700
Dołączył : 06/01/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 11:38 am

truskaweczkaa napisał:
xTikTakx napisał:
truskaweczkaa napisał:
ysz - niemiecki. dziś znowu miałam akcje z nauczycielką. ;
- kto nie ma pr. dom. ?

- pytam jeszcze raz : kto nie ma pr. dom. ?

-a kto ma pr. dom. ?
- napewno nie ja..
- ej, młoda, nie pyskuj bo zaraz pujdziesz do wychowawczynie. i zachowluj sie a nie.
- ysz ci szwabi
- jeszcze raz tak powiesz to pojde na policję za to ze mnie obrażasz!
- idź germanie
- dość tego, dostajesz dwie jedynki za prace na lekcji!
- liberum veto! ja nic nie zroobilam
- no własnie, nic nie robisz
- nie robie bo nie umiem dlatego ze nie umiesz uczyć
- ja umiem uczyc tylko tobie nie chce sie uczyc!
- germanizajce przywracają!

Dziwisz się, że nauczycielka jest wredna skoro tak się do niej zwracasz? Trochę szacunku dla starszych.
ja nie mam do niej żadnych sap. poprostu ona jest taka.. 'niedogadliwa' tzn. nie umie dogadac sie z dziecmi i 3 rok juz kaze zapisywac nam w zeszytach odmiane tego samego przymiotnika. po za tym ona nie jest wredna tlyko dla mnie, zapytacjei Casablanki o ostatnią lekcje niemca..

No i nie dziwię się, że jest dla ciebie taka jaka jest. Jak można powiedzieć do nauczyciela ysz ci szwabi ?
Powrót do góry Go down
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 11:59 am

Ja jak byłam w Hiszpanii, to tata znał perfekt angielski i się nie dogadał, a mama jakimiś zlepkami i gestami świetnie umiała sobie poradzić. Smile Co do niemieckiego: u nas zniechęca do nauki fakt, iż na lekcjach jest głośno jak na stadionie piłkarskim, głośniej niż na przerwie(!), kobieta pisze na tablicy strasznie niewyraźnie, a potem się wkurza, że błędy robimy...
Powrót do góry Go down
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 12:00 pm

Zgadzam się z TikTakiem...
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 12:10 pm

Nauczyciel też człowiek i uwierzcie mi, więcej zdziałacie, gdy po prostu pójdziecie do niego i poprosicie o wytłumaczenie materiału, którego nie rozumiecie. Ja w ten sposób ugłaskałam chemicę w liceum i do końca nauki chemii miałam u niej fory, więc da się z belfrem dogadać.

Mogę nawet przedstawić takie sytuacje z punktu widzenia nauczyciela, gdyż moja przyjaciółka uczy w szkole i możecie wierzyć lub nie, złe stopnie, itd. nie zawsze są kwestią tego, że nauczyciel jest wredny. Są też tacy uczniowie, których jest całe mnóstwo w jednej klasie na jednego, biednego nauczyciela, dla którego występowanie przed całą klasą musi być nie lada stresem. Każdy stresuje się, gdy nauczyciel wywołuje go na środek klasy do odpowiedzi, ale nikt nie pomyśli, że nauczyciel może czuć się podobnie. Gdy uczeń popełni jakiś błąd, nikt nie dziwi się temu, ale jak zrobi to nauczyciel, jest afera i wielkie halo, bo belfer nie wiedział tego czy tamtego.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Arbuzek_10
Przyjaciel Zagrody
Arbuzek_10


Nick w grze : Arbuzek_10
Liczba postów : 1241
Dołączył : 19/04/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 12:28 pm

Ja niemieckiego nie mam, mam za to ruski
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=487074
Chantell
Już coś wie
Chantell


Nick w grze : Chantell
Liczba postów : 103
Dołączył : 12/05/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 12:59 pm

ja mam i angielski i niemiecki i uważam że niemiecki jest niepotrzebny mimo tego że chodzę do szkoły turystycznej. niby wciskają mi że tam gdzie mieszkam jest więcej niemców i prędzej się dogadam po niemiecku, no ale kto powiedział że całe życie będę mieszkać przy niemcach? ;d po angielsku prawie na całym świecie idzie sie dogadać.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=86186
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostSro Cze 06, 2012 2:30 pm

Chantell - to prawie robi różnicę Very Happy

Truskaweczkaa - choćby nie wiem jak nauczyciel zalazłby mi za skórę, w życiu bym się tak nie odezwała... Poza tym pogarszasz swoją sytuację, bo w końcu kobieta zrobi aferę, wezwie rodziców, sprawa pójdzie do dyrekcji - możesz mieć spore nieprzyjemności. Spuść z tonu, niech sobie pogada, ale skończ z pyskówkami, bo może mieć to fatalne skutki, zwłaszcza, że nauczyciele rozmawiają o uczniach w pokoju (coś o tym wiem) - pójdzie jakaś fama o Tobie i możesz mieć przechlapane nie u niej jednej.
Powrót do góry Go down
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostCzw Cze 07, 2012 4:50 am

xTikTakx napisał:
truskaweczkaa napisał:
xTikTakx napisał:
truskaweczkaa napisał:
ysz - niemiecki. dziś znowu miałam akcje z nauczycielką. ;
- kto nie ma pr. dom. ?
<cisza>
- pytam jeszcze raz : kto nie ma pr. dom. ?
<cisza>
-a kto ma pr. dom. ?
- napewno nie ja.. <bawie sie długopisem>
- ej, młoda, nie pyskuj bo zaraz pujdziesz do wychowawczynie. i zachowluj sie a nie.
- ysz ci szwabi <klasa w brech>
- jeszcze raz tak powiesz to pojde na policję za to ze mnie obrażasz!
- <pod nosem> idź germanie
- dość tego, dostajesz dwie jedynki za prace na lekcji!
- liberum veto! ja nic nie zroobilam
- no własnie, nic nie robisz
- nie robie bo nie umiem dlatego ze nie umiesz uczyć
- ja umiem uczyc tylko tobie nie chce sie uczyc!
- germanizajce przywracają!<wychodze z klasy>

Dziwisz się, że nauczycielka jest wredna skoro tak się do niej zwracasz? Trochę szacunku dla starszych.
ja nie mam do niej żadnych sap. poprostu ona jest taka.. 'niedogadliwa' tzn. nie umie dogadac sie z dziecmi i 3 rok juz kaze zapisywac nam w zeszytach odmiane tego samego przymiotnika. po za tym ona nie jest wredna tlyko dla mnie, zapytacjei Casablanki o ostatnią lekcje niemca..

No i nie dziwię się, że jest dla ciebie taka jaka jest. Jak można powiedzieć do nauczyciela ysz ci szwabi ?
nie powiedziałam tego do nauczyciela. powiedzialam to do do siebie
Powrót do góry Go down
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostCzw Cze 07, 2012 6:29 am

truskaweczkaa napisał:
ysz - niemiecki. dziś znowu miałam akcje z nauczycielką. ;
- kto nie ma pr. dom. ?

- pytam jeszcze raz : kto nie ma pr. dom. ?

-a kto ma pr. dom. ?
- napewno nie ja..
- ej, młoda, nie pyskuj bo zaraz pujdziesz do wychowawczynie. i zachowluj sie a nie.
- ysz ci szwabi
- jeszcze raz tak powiesz to pojde na policję za to ze mnie obrażasz!
- idź germanie
- dość tego, dostajesz dwie jedynki za prace na lekcji!
- liberum veto! ja nic nie zroobilam
- no własnie, nic nie robisz
- nie robie bo nie umiem dlatego ze nie umiesz uczyć
- ja umiem uczyc tylko tobie nie chce sie uczyc!
- germanizajce przywracają!


Może zamiast narzekać na niemiecki naucz się pisać poprawnie po polsku...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
carrie17
Przyjaciel Zagrody
carrie17


Nick w grze : carrie17
Liczba postów : 921
Dołączył : 02/06/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostCzw Cze 07, 2012 6:32 am

Truskaweczkaa, no ale z Twojego dialogu wynika, że nauczycielka to usłyszała Wink
Powrót do góry Go down
truskaweczkaa
Już coś wie
truskaweczkaa


Liczba postów : 208
Dołączył : 04/08/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostCzw Cze 07, 2012 11:34 am

nie no wiecie co? - to juz przesada, ja ten wątek utworzyłam, żeby dowiedziec się co sądzicie o niemieckim w szkołach, a nie żeby mówić mi zebym nauczyła się pisac po polsku -.-
Powrót do góry Go down
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostCzw Cze 07, 2012 1:17 pm

Szczerze mówiąc dziwi mnie jedna rzecz: skąd dzieciaki w moim wieku mają w szkole niemiecki?! Shocked W VI klasie jestem i mam tylko angielski... Szliście na jakieś językowe klasy czy coś, czy może moja szkoła jest taka dziwna? Laughing
Na całe szczęście niemiecki będę mieć dopiero we wrześniu... Wprawdzie nigdy bliższej styczności z tym językiem nie miałam, ale jak tylko słyszę gdy ktoś mówi/rozmawia po niemiecku... Smile Nie wiem czy potrafiłabym coś takiego wymówić... Laughing
Nie porównujcie nauki języka z germanizacją czy rusyfikacją - przymuszaniem do nauki języka. Podręczniki od historii się kłaniają. Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
xTikTakx
Przyjaciel Zagrody
xTikTakx


Liczba postów : 700
Dołączył : 06/01/2012

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostCzw Cze 07, 2012 1:20 pm

Ja też nie mam niemieckiego, a jestem w 6kl podstawówki. W sumie w wielu szkołach go nie ma Wink Ale ten jezyk jest cuudny! <3
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipostCzw Cze 07, 2012 2:09 pm

aniawis39 napisał:
Nie porównujcie nauki języka z germanizacją czy rusyfikacją - przymuszaniem do nauki języka. Podręczniki od historii się kłaniają. Wink

Równie dobrze naukę j. angielskiego można by nazwać anglizacją, ale nikt nie używa tego określenia, więc do nauki rosyjskiego czy niemieckiego, zdeczka ono również nie pasuje. Język to język, a historia to historia i nie powinno łączyć się jednego z drugim Wink.

Jeszcze jedno z mojej strony Smile. Bądźcie trochę bardziej wyrozumiali dla swoich nauczycieli, gdyż są takimi samymi ludźmi, jak Wy, a nauczenie Was czegokolwiek jest dla nich pracą, którą muszą wykonać. Z pewnością niejeden z nich chciałby przerobić pewne rzeczy po swojemu, dodać coś od siebie, powiedzieć, że nie zgadza się z pewnymi rzeczami, ale ogranicza go ścisły program, który zmuszony jest zrealizować Smile. Na przestrzeni lat mojej nauki zdałam sobie sprawę z tego, że nawet najbardziej surowy nauczyciel okazywał się w końcu ludzki Smile. Chyba najlepszych nauczycieli miałam w technikum policealnym. Opiekun naszej grupy i jednocześnie nasz nauczyciel kilku przedmiotów był tak niesamowity, że można było konie z nim kraść, a poczucie humoru miał takie, że przewracaliśmy się na zajęciach ze śmiechu Very Happy.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Sponsored content





Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?   Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie? - Page 2 I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Język niemiecki w szkołach-co o tym sądzicie?
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» hiszpański - pytanie do znających język
» Co sądzicie o
» Co sądzicie?
» Co sądzicie? :3
» co sądzicie

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: