Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Umiejetnosci wrodzone

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Calma
Przyjaciel Zagrody
Calma


Nick w grze : Calma
Liczba postów : 658
Dołączył : 18/08/2011

Umiejetnosci wrodzone Empty
PisanieTemat: Umiejetnosci wrodzone   Umiejetnosci wrodzone I_icon_minipostNie Wrz 25, 2011 9:12 am

Mam klacz - umiejetnosci male, bo tylko 390. Chcialabym ja pokryc ogierem z wielkimi umiejetnosciami - okolo 900. Czy ten zrebak bedzie mial chociaz troche umiejetnosci wrodzonych? Czy bedzie sie nadawal na gp po wytrenowaniu?

Czy trzeba to tak stopniowo zrebak za zrebakiem powiekszac?
Powrót do góry Go down
Lubelak
Administrator
Lubelak


Liczba postów : 2810
Dołączył : 18/01/2011

Umiejetnosci wrodzone Empty
PisanieTemat: Re: Umiejetnosci wrodzone   Umiejetnosci wrodzone I_icon_minipostNie Wrz 25, 2011 9:48 am

To co piszę to tylko moje zdanie.
Na umiejętności źrebaka wpływa PG i BLUP rodziców oraz cośtam z czarnego rynku co dodaje 50% um.
Proszę, oto kawałek postu Kawaii z 25 kwietnia: ( https://zagroda-mgly.0wn0.com/t387-oblicznie-um-wrodzonych-rebaka )

"Jak napisałam w punkcie 1, um. da się obliczyć na oko. Dążę do polepszenia mojej taktyki rozumowania w jaki sposób to obliczać, ale ten sposób...prawie się udał.

Potrzebne są:

-kartka

-długopis

-kalkulator lub mądra główka(ja polecam kalkulator, bo można się pogubić)

A więc na karteczce zapisujemy:

-PG matki, by dodatkowo obliczyć PG. Ja wybrałam moją Delight z amerykańskiego Howrse, ale tam oblicza się tak samo:)

PG Delight: 376.03(liczby po kropce są mniej ważne więc nie używamy ich do liczenia)

-Um. matki: 542.35(liczby po kropce są mniej ważne więc nie używamy ich do liczenia)

-BLUP matki: 100%

-PG ojca:385.35(tak jak w poprzednim pkt)

-Um ojca:567.03(tak jak w poprzednim pkt)

-BLUP ojca: 100%



Dodajemy um. rodziców, w tym przypadku: 542+567=1109

I te 1190 dzielimy przez 15: 1109/15=73.93

Nie mogąc się doczekać postarzyłam swoja klacz do momentu narodzin źrebaka - jego um. wrodzone wynosiły 74.15 ! Oczywiście liczyło się także PG i BLUP, dlatego nam równo nie wyszło.

PG źrebaka: 380 - tak jak obliczałam! Dodajemy PG rodziców i dzielimy przez dwa.



Ale są także wyjątki - nie zawsze obliczymy równo. Używając innej klaczy i obliczając um. wrodzone...pomyliłam się o 20 pkt! Wiec nie zawsze dzielimy przez 15 i to jest właśnie haczyk! Trzeba kombinować"


Według mnie um rodziców nie wpływają na um dziecka, ale to tylko moje zdanie.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=494332
 
Umiejetnosci wrodzone
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Umiejętności 500
» Umiejętności wrodzone źrebaka.
» wrodzone UM
» Umiejętności rodziców
» Kuce szetlandzkie na sprzedaż ! Pg ponad 740 !! do gp ! um wrodzone 200 ! OSTATNIA SZTUKA !

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: