Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 coś o koniach ! ;)

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
nevinowa
Przyjaciel Zagrody
nevinowa


Nick w grze : nevinowa
Liczba postów : 1105
Dołączył : 23/06/2011

coś o koniach ! ;)  Empty
PisanieTemat: coś o koniach ! ;)    coś o koniach ! ;)  I_icon_minipostPią Paź 28, 2011 11:58 am

A może założymy temacik w którym popiszemy o tym co w koniach najbardziej lubimy ? Wink

ja osobiście uważam, że są to zwierzęta pełne gracji do których trzeba dotrzeć. nie znosze słyszeć, że ktoś jeździ na munsztuku, czy innym ostrym wędzidle a tym bardziej, że używa ostróg. Wiem, wiem. Dając przykład młodego ogierka na którego żadne wędzidło nie działa - ja wsiąde nawet bez niego Wink jazda konna polega na zaufaniu między człowiekiem a zwierzęciem. Osobiście miałam przypadek sześcioletniego ogierka który nawet z pomocą ostrego wędzidła, czarej wodzy nadal nie dał się zatrzymać. Po jeździe mojego trenera zabrałam go na padok i .. bawiłam się z nim. Po kilku takich zabawach wsiadłam na niego na zwykłym wędzidle i chodził 'jak zegarek'.

a co do mojego ulubionego chodu konia - jednogłośnie kłus Smile już mówie dlaczego. Otóż uważam, że w kłusie koń może pokazać pełnie swoich możliwości. No bo przecież co wam przypomina piaf, pasaż ? otóż kłus. są to dość ciężkie figury dotego do zrobienia w kłusie ćwiczebnym.

a moja ulubiona rasa to anglik, kuc, fryz i andaluz Smile

no a dyscyplina to WKKW Wink


a wy co sądzicie na temat koni, jaki chód najbardziej lubicie, jaka jest wasza ulubiona rasa i dyscyplina ? ; )
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=5205240
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

coś o koniach ! ;)  Empty
PisanieTemat: Re: coś o koniach ! ;)    coś o koniach ! ;)  I_icon_minipostPią Paź 28, 2011 12:18 pm

Myślę,że to dość podobny temat do tego: KLIK Wink Tam także można o takich rzeczach pogadać.
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

coś o koniach ! ;)  Empty
PisanieTemat: Re: coś o koniach ! ;)    coś o koniach ! ;)  I_icon_minipostPią Paź 28, 2011 12:41 pm

Ja nie mam ulubionej rasy, byleby wsiąść na konia. Mogłabym jeździć bez przerwy. Nie rozumiem osób, które na obozie nie jeździli tylko dlatego, że ich du... znaczy tyłki bolały od oklepu. Wolę jeździć na oklep niż w siodle, kocham wręcz skakać.Smile
Powrót do góry Go down
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

coś o koniach ! ;)  Empty
PisanieTemat: Re: coś o koniach ! ;)    coś o koniach ! ;)  I_icon_minipostPią Paź 28, 2011 1:18 pm

Ja jeżdżę sportowo oraz rekreacyjnie. Ujeżdżam-wykonuję trudne kroki na dobrych koniach,zwanymi Championami. Umiem wykonać piaff,pasaż czy ustępowanie od łydek. Lewadę też kiedyś robiłam. Oprócz tego skaczę przez przeszkody. Mój rekord to 170 cm. W miarę możliwości,chodzę codziennie do stajni. Ach,i zapomniałabym powiedzieć. Marzę aby kieedyś wziąć udział w WKKW lub jakiś międzynarodowych zawodach. Aktualnie biorę w takich,które organizuje moja stadnina. Są różne klasy. Zdobyłam już kilka medali lub pucharów. Choć mi na nagrodzie nie zależy,tylko na coraz to lepszym poprawieniu moich umiejętności oraz dla przyjemności konia jak i dla mnie.

A co do koni,uwielbiam i cenię każdego. Ulubionej maści czy rasy nie mam.

Co do jazdy z siodłem czy na oklep-mi to jest naprawdę obojętne. Ja bym mogła wziąść na oklep na dzikiego mustanga,który nie ma przystosowanego grzbietu do siodła.
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
Pati...xd
Przyjaciel Zagrody
Pati...xd


Nick w grze : Pati...xd
Liczba postów : 4498
Dołączył : 01/08/2011

coś o koniach ! ;)  Empty
PisanieTemat: Re: coś o koniach ! ;)   coś o koniach ! ;)  I_icon_minipostSob Paź 29, 2011 3:06 am

Ja też uważam, że te zwierzęta są pełne gracji.
Jak jeżdżę to nie ważne jakiej jest rasy. Każdy koń ma w siebie coś wyjątkowego. coś o koniach ! ;)  3605817172

Jeśli chodzi o rasy to moimi ulubionymi są fryzy, araby i jeszcze spodobały mi się andaluzy.
Lubie jeździć kłusem. Ale często jadąc stepem, bo mam przerwę na kłus to wyciągam nogi ze strzemion i koniowi daje luźnie wodze i wtedy koń mnie powozi tam gdzie ona chce, a nawet czasami przytulona do niego idzie i zapominam chociaż przez chwile o złych chwilach. Najbardziej lubię patrzeć na ich oczy. Według mnie w tych oczach jest w nich miłość i taki wewnętrzny spokój.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3288
nevinowa
Przyjaciel Zagrody
nevinowa


Nick w grze : nevinowa
Liczba postów : 1105
Dołączył : 23/06/2011

coś o koniach ! ;)  Empty
PisanieTemat: Re: coś o koniach ! ;)    coś o koniach ! ;)  I_icon_minipostSob Paź 29, 2011 3:27 am

Pati...xd napisał:
Najbardziej lubię patrzeć na ich oczy. Według mnie w tych oczach jest w nich miłość i taki wewnętrzny spokój.

również lubie patrzeć w końskie oczy. można z nich odczytac wiele rzeczy min. obecny 'stan' konia Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=5205240
Sponsored content





coś o koniach ! ;)  Empty
PisanieTemat: Re: coś o koniach ! ;)    coś o koniach ! ;)  I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
coś o koniach ! ;)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Gry o koniach PL
» Filmy o koniach
» Eqcetera - kolejna gra o koniach~
» Pogawędka o koniach dzikich.
» Strona o koniach na fejsie ;)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: