Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Umiejętności z zawodów

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Kuciap
Już coś wie
Kuciap


Liczba postów : 141
Dołączył : 22/08/2011

Umiejętności z zawodów Empty
PisanieTemat: Umiejętności z zawodów   Umiejętności z zawodów I_icon_minipostSob Paź 29, 2011 9:42 am

Jaki jest limit zdobywania umiejętności biorąc udział w zawodach?
Gram już trochę (149 dni stażu), ale raczej bez szału, bez tworzenia wielkiej hodowli (9 koników) czy aspiracji bycia top x w ranku Wink Klikam sobie na luzie i dopiero niedawno, kiedy zakupiłem 2 osiołki, naszła mnie ochota, aby trochę pokombinować. Zacząłem więc rozwijać je w trochę innym stylu - głównie poprzez zabawy, lekcje oraz właśnie zawody. Przejażdżki i treningi odsunąłem na drugi plan, choć te pierwsze już jedną ośliczką ukończyłem.
I tu rozwinięcie pytania - mimo, że żadnej umiejętności jeszcze nie mam pogrubionej, to z zawodów w biegach przełajowych nie otrzymuję już żadnego bonusu. Są to zawody, w których najczęściej brałem udział. Stąd domyślam się, że jest jakiś limit - tylko czy zależy on od ilości zawodów, czy od wysokości umiejętności, do których te zawody dodają?

Ośliczka, o której mowa: Tiluvien

I screeny, gdyby w międzyczasie coś się u niej zmieniło, zanim otrzymam odpowiedź:

Umiejętności z zawodów Tiluvienzawody1 Umiejętności z zawodów Tiluvienzawody2

Nigdy nie zająłem nią miejsca poniżej drugiego, więc ilość zawodów, w których brała udział jest dokładnie taka, jak widać.
Powrót do góry Go down
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Umiejętności z zawodów Empty
PisanieTemat: Re: Umiejętności z zawodów   Umiejętności z zawodów I_icon_minipostSob Paź 29, 2011 10:37 am

Tak, jest limit zdobywania um. przez zawody. Zależy to od PG (ile mozesz max. zdobyć) i od ich ilości (za każdym razem zdobywasz umki, nie zależy to od wyniku). Natomiast od wyniku zależy, czy morale Twojego konia podniosą się, czy spadną. Jeżeli dobrze zrozumiałam, to taka odpowiedź wystarczy. Jeszcze coś: jeżeli zależy Ci na treningu klaczy do hodowli, tj. jak najszybszym zdobyciu 100BLUP, treningi są ważne. Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć, śmiało pytaj.Smile
Powrót do góry Go down
Kuciap
Już coś wie
Kuciap


Liczba postów : 141
Dołączył : 22/08/2011

Umiejętności z zawodów Empty
PisanieTemat: Re: Umiejętności z zawodów   Umiejętności z zawodów I_icon_minipostSob Paź 29, 2011 11:53 am

Że nie zależy to od wyniku, to wiem - lubię po prostu brać udział w zawodach jednocześnie wygrywając, dlatego ta ośliczka (jak i inne moje konie poza początkowymi) mają prawie same wygrane Wink O morale z zawodów, treningach, jak nabić szybko 100 BLUP też mam to ogarnięte Wink
Tym razem chciałem potestować inny sposób rozwoju, bez osiągania 100 BLUP w wieku 10 lat, ale za to aby wyciągnąć jak najwięcej właśnie z zawodów oraz jak najszybciej skończyć zabawy. Jako że wcześniej rozwijałem koniki bardziej standardowo, czyli głównie poprzez treningi i przejażdżki, a zawody robiłem sobie "przy okazji", to nie zwróciłem za bardzo uwagi, kiedy przestało mi dodawać za nie umiejętności. Kojarzyłem tylko, że jakoś w momencie, kiedy umki się u koników pogrubiły, ale wiązałem to bardziej z zakończeniem treningów, niż rozwojem jako całości. Więc sądziłem, że zanim nie 'pogrubię' umiejętności poprzez skończenie treningów, to może i w pełni rozwinę konia dużo później, prawie że "na starość", ale wyciągnę dużo więcej, właśnie biorąc udział dużej ilości zawodów, w czasie kiedy jeszcze dają bonus. Teraz coraz bardziej widzę, że jednak... że nieważne w którym momencie, na jakim etapie rozwoju nabijam zawodami, to chyba i tak dokładnie tyle samo mogę poprzez nie rozwinąć. Tak jak napisałaś - że zależy to tylko od PG. Jeśli się nie mylę to proszę o potwierdzenie... ew. o zaprzeczenie Wink Się rozpisałem...
Przy okazji pytanie dodatkowe, bo nie do końca ufam czasem opisom w samej grze. Przy towarzyszach jest dopisek, że "umiejętności limitowane do 60 na konia". Dlatego też obecnie zacząłem w młodym wieku robić jak najwięcej zabaw, póki pochłaniają one dużo mniej energii niż później, aby finalnie szybciej wymaksować umiejętności (zakończyć zabawy). Aby w jak najniższym wieku konia zostały już tylko lekcje. Na razie nie mam żadnego takiego, gdzie z zabaw już nic nie dostaję i chciałbym się upewnić, czy ten limit naprawdę istnieje Wink
Powrót do góry Go down
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Umiejętności z zawodów Empty
PisanieTemat: Re: Umiejętności z zawodów   Umiejętności z zawodów I_icon_minipostSob Paź 29, 2011 2:11 pm

Niestety limit na umiejętności dodawane przez towarzyszy istnieje - nawet szybko idzie go uzyskać, gdy koń ma towarzysza dającego duży bonus w tym kierunku i gdy podnoszenie umiejętności rozpocznie się od zabaw (wraz z wiekiem wzrasta ilość energii potrzebna do zabawy)
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Sponsored content





Umiejętności z zawodów Empty
PisanieTemat: Re: Umiejętności z zawodów   Umiejętności z zawodów I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Umiejętności z zawodów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Xalimbo- kucyk do małych zawodów!
» trudność zawodów
» Szukam "pchacza" do zawodów
» wygraj 10 zawodów konem urodzonym z Uranosa i Gai
» Szukam zawodów z 20 cielakami

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: