Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Trening konia do GP - poradnik

Go down 
+32
mimi868
Wisth
gabriela żołądź
Sabula
Calma
Evangeline
Catalina
anna i wiki
zαbαvεcкαα
KaVcia
CzekoBoom
korane
Elfka
Jetrel
Nathaly
Skowroneczek
mustang_z_filmu
karina127
Uśmieszek
Kai Shouri
Kikyo22
EveDallas
amorkowa
Sakura
katty88888
Julinda010
paulam97
Fangusta
Philipek
Malto
Sweet Rabbit
Aki
36 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Nathaly
Już coś wie
Nathaly


Liczba postów : 221
Dołączył : 06/01/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostSro Lut 22, 2012 3:34 pm

Ja bym jedna rzecz radziła edytowac w poradniku:)
Lekcje daje sie od 2 roku życia:P Nie 12:P
Powrót do góry Go down
Jetrel
VIP
Jetrel


Liczba postów : 503
Dołączył : 13/01/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostSro Lut 22, 2012 6:52 pm

Fryzy naają się wyśmienicie do GP, lecz nie zwykłego, a westernowego;)
Powrót do góry Go down
Elfka
Raczkujący
Elfka


Nick w grze : elfka_z_minhiriath
Liczba postów : 61
Dołączył : 20/10/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostCzw Lut 23, 2012 2:12 pm

Mam pytanie odnośnie zabaw przyszłego czampiona z towarzyszem... czy warto nim rozpocznie się przejażdzki i treningu najpierw bawić się z towarzyszem (smok) plus tylko lekcje... a jak zabawy nic nie dadzą, to dopiero robić przejadżki i trening (i cały czas lekcje)? Nie chcę "zepsuć" świetnego konia do GP...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1111639
korane
Przyjaciel Zagrody
korane


Nick w grze : volvos40
Liczba postów : 2064
Dołączył : 01/03/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostCzw Mar 01, 2012 9:10 am

ja ostatnio do gp trenuje luzki ale nie moge osiągnąć więcej um niż 900 a robie wszystko dokładnie z instrukcjami konie też mam chyba dobre 207 um wr. nie wiem gdzie popełniam bład Trening konia do GP - poradnik - Page 2 1003141885
Powrót do góry Go down
CzekoBoom
VIP
CzekoBoom


Liczba postów : 1195
Dołączył : 16/03/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostCzw Mar 01, 2012 9:14 am

korane, może nie dajesz wody młodości? nie dajesz może lekcji? albo nie wiem, nie dajesz KK? Ma wystarczające PG?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1714772
KaVcia
Przyjaciel Zagrody
KaVcia


Nick w grze : KaVcia
Liczba postów : 731
Dołączył : 31/08/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostCzw Mar 01, 2012 9:34 am

Elfka napisał:
Mam pytanie odnośnie zabaw przyszłego czampiona z towarzyszem... czy warto nim rozpocznie się przejażdzki i treningu najpierw bawić się z towarzyszem (smok) plus tylko lekcje... a jak zabawy nic nie dadzą, to dopiero robić przejadżki i trening (i cały czas lekcje)? Nie chcę "zepsuć" świetnego konia do GP...
Można i później skończyć towarzysza. Różnica jest tylko taka, że robiąc je wcześniej, koń będzie tracił na nie mniej energii, tym samym szybciej je kończąc.
Powrót do góry Go down
korane
Przyjaciel Zagrody
korane


Nick w grze : volvos40
Liczba postów : 2064
Dołączył : 01/03/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostCzw Mar 01, 2012 11:51 am

CzekoBoom konie maja Pg 700.00 i więcej wode młodości daje i KK tez biore udział w lekciach zawsze przed rozpoczęciem treningu pomocy nie wiem co robić Trening konia do GP - poradnik - Page 2 143088812
Powrót do góry Go down
CzekoBoom
VIP
CzekoBoom


Liczba postów : 1195
Dołączył : 16/03/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostCzw Mar 01, 2012 11:59 am

to może opisz co robisz... ? postaram się jakoś pomóc i wyłapać błąd. Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1714772
korane
Przyjaciel Zagrody
korane


Nick w grze : volvos40
Liczba postów : 2064
Dołączył : 01/03/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostPią Mar 02, 2012 1:56 am

CzekoBoom na prywatnych ci napisze na zagrodzie mgły rabbit
Powrót do góry Go down
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostPon Mar 19, 2012 11:50 am

A mustangi do czego ?
Powrót do góry Go down
anna i wiki
W skromnych progach Zagrody
anna i wiki


Nick w grze : anna i wiki
Liczba postów : 447
Dołączył : 16/03/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostSob Mar 24, 2012 1:00 pm

Właśnie zakończyłam trening z moim(jak na razie) najlepszym konikiem.
Mój własny (nie kupiony. Very Happy )

http://www.howrse.pl/elevage/fiche/?id=8427000
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1067839
katty88888
Przyjaciel Zagrody
katty88888


Nick w grze : katty88888
Liczba postów : 469
Dołączył : 04/12/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostNie Mar 25, 2012 3:59 am

fajnie wyszedł, jak jeszcze lekcje skończysz to powinien przekroczyć 1100 um Smile
a tak wgl to bardzo ładna maść i tło ;d
Powrót do góry Go down
anna i wiki
W skromnych progach Zagrody
anna i wiki


Nick w grze : anna i wiki
Liczba postów : 447
Dołączył : 16/03/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostNie Mar 25, 2012 9:21 am

Dzięki katty
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1067839
Catalina
Nowy
Catalina


Nick w grze : Catalina
Liczba postów : 29
Dołączył : 16/02/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostNie Mar 25, 2012 4:26 pm

korane napisał:
CzekoBoom konie maja Pg 700.00 i więcej wode młodości daje i KK tez biore udział w lekciach zawsze przed rozpoczęciem treningu pomocy nie wiem co robić Trening konia do GP - poradnik - Page 2 143088812

Musisz gdzieś popełniać błąd.
Trenuje luzytany wprawdzie od niedawna i jeszcze nie odważyłam się na GP, ale z łatwością osiągam ponad 900 um zobacz tą klacz. Daje tylko klepsydre i mają konika morskiego a um wrodzone najczęściej zaledwie 140.
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostNie Mar 25, 2012 5:18 pm

anna i wiki napisał:
Właśnie zakończyłam trening z moim(jak na razie) najlepszym konikiem.
Mój własny (nie kupiony. Very Happy )

http://www.howrse.pl/elevage/fiche/?id=8427000

Trening jest jeszcze niezakończony Smile. Brakuje mu chmurek i ma dopiero 18 lat, więc po nafaszerowaniu go chmurkami powinnaś mieć dużo lepsze umiejętności Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostPon Mar 26, 2012 4:50 am

A kiedy używać towarzysza?
Powrót do góry Go down
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostPon Mar 26, 2012 4:52 am

zαbαvεcкαα napisał:
A kiedy używać towarzysza?
Obojętnie kiedy. Wink Ja robię towarzysza po zawodach i przejażdżkach.
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
Go??
Gość
Anonymous



Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostPon Mar 26, 2012 4:54 am

Towarzysza najlepiej na początku, ponieważ wtedy zabiera najmniej energii Smile
Powrót do góry Go down
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostPon Mar 26, 2012 4:56 am

Philipek napisał:
zαbαvεcкαα napisał:
A kiedy używać towarzysza?
Obojętnie kiedy. Wink Ja robię towarzysza po zawodach i przejażdżkach.

Aha, bo moja siostra ma konia fryza, który ma feniksa. Link do konia :
http://www.howrse.pl/elevage/fiche/?id=8286361
Powrót do góry Go down
Evangeline
Już coś wie
Evangeline


Liczba postów : 267
Dołączył : 17/02/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostCzw Mar 29, 2012 9:01 am

Ja się męczę z nią : Klik
Klacz nie do GP, do rozpłodu, ale wypróbuję ją
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1536984
Calma
Przyjaciel Zagrody
Calma


Nick w grze : Calma
Liczba postów : 658
Dołączył : 18/08/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostPią Mar 30, 2012 9:03 am

do czego polecacie walijczyki?
Powrót do góry Go down
Sabula
Przyjaciel Zagrody
Sabula


Liczba postów : 1203
Dołączył : 08/08/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostPią Mar 30, 2012 9:54 am

Calma do galopu, ale na razie mają raczej zbyt małe pg żeby startować w GP Wink
Powrót do góry Go down
gabriela żołądź
W skromnych progach Zagrody
avatar


Nick w grze : gabriela żołądź
Liczba postów : 357
Dołączył : 17/02/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostSob Mar 31, 2012 1:40 pm

Zaprzyjaźniłam się już z poradnikiem i uważam że jest bardzo fajny.Tylko nie wiem czy ten źrebak będzie się nadawał do GP? http://www.howrse.pl/elevage/fiche/?id=8341536
Pierwszy raz będę trenowała konia do GP i nie wiem jakiego towarzysza wybrać:ducha, smoka, sowe, wiewiórkę czy kota.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1561481
Wisth
Już coś wie
Wisth


Liczba postów : 143
Dołączył : 26/01/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostSob Mar 31, 2012 2:43 pm

Dość przyzwoite umki tym źrebakiem wyciągniesz, ale z tym PG- nie ma szans w GP, niestety. Co zresztą było pisane w innym temacie.
Towarzysz; najlepiej duch- największy bonus+możliwość natrzaskania pdków w czasie treningu, gdy zostaną same lekcje do robienia.
Powrót do góry Go down
mimi868
Nowy
mimi868


Nick w grze : mimi868
Liczba postów : 2
Dołączył : 17/07/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostCzw Gru 06, 2012 4:50 am

hej ja mam pytanie odnośnie tych wszystkich poradników , jedni mówią żeby trenować od najgorszej do najlepszej umiejętności inni odwrotnie, jedni ze długie kłusem inni krótkie i więc tu człowieku badz madry.... proszę o rozstrzygniecie tego ? czy ktoś publikuje zły poradnik zeby innym graczom nie powodziło sie w grze czy o co tu chodzi?? affraid
Powrót do góry Go down
Sheila86
Przyjaciel Zagrody
Sheila86


Nick w grze : Sheila86
Liczba postów : 658
Dołączył : 03/07/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostCzw Gru 06, 2012 6:41 am

mimi868 napisał:
hej ja mam pytanie odnośnie tych wszystkich poradników , jedni mówią żeby trenować od najgorszej do najlepszej umiejętności inni odwrotnie, jedni ze długie kłusem inni krótkie i więc tu człowieku badz madry.... proszę o rozstrzygniecie tego ? czy ktoś publikuje zły poradnik zeby innym graczom nie powodziło sie w grze czy o co tu chodzi?? affraid

Jeżeli trenujesz konia pod gp to nie ma znaczenia od której umiejętności zaczniesz bo i tak trzeba wytrenować i pogrubić wszystkie. Podobnie z przejżdżkami i tak musisz mieć galopy klusy i skoki i tak. To, które przejażdżki wybierzesz zależy od Ciebie.
Sprawdzałam na bliźniakach (2 koniach o tych samych umkach, pg itd) i oba wytrenowały mi sie dokladnie tak samo a u jednego robiłam trening zaczynając od najlepszych umiejętności do najgorszych u drugiego zwyczajnie po kolei jadąc paskami od góry.
Tylko w przypadku BLUP-owania czyli treningu pod hodowlę ma to znaczenie, bo musisz jak najszybciej pogrubić 3 najlepsze umiejki i wbić zawody.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1084664
Arrin
Przyjaciel Zagrody
Arrin


Nick w grze : Arrin
Liczba postów : 517
Dołączył : 22/08/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostPią Gru 07, 2012 3:48 pm

Od siebie dodam (uzupełniając wypowiedź powyżej )
Pasek umiejętności najlepszy,najgorszy ma znaczenie w blupowaniu konia. Wtedy zaczynasz od najgorszej um, potem średnia i stop. Tu jest przerwa na zawody i potem kończysz najlepsza. Ta sztuczka jest ważna bo łatwo jest wygrać zawody i zmieścić sie w limicie 10l. Przy treningu do GP blup nie ma żadnego znaczenia. No chyba, że wolisz stracic bonus zwiazany z kastracją. Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2202596
CzarownicaSa
Nowy
CzarownicaSa


Nick w grze : Kermitek
Liczba postów : 32
Dołączył : 14/10/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostPon Gru 10, 2012 2:54 pm

A jak treningi mają się teraz, kiedy nie ma już towarzyszy? Jak trenować np. konie holsztyńskie?
Powrót do góry Go down
Sheila86
Przyjaciel Zagrody
Sheila86


Nick w grze : Sheila86
Liczba postów : 658
Dołączył : 03/07/2011

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostWto Gru 11, 2012 2:42 am

CzarownicaSa napisał:
A jak treningi mają się teraz, kiedy nie ma już towarzyszy? Jak trenować np. konie holsztyńskie?

Pod GP? Dokładnie tak samo Smile Przy czym najpierw bawisz się ze źrebaczkiem i wbijasz mu 60 umiejętności. Ja robię to bez żadnego planu tyle, że czyszczę i karmię na początku, później maksymalnie zabawa do zjechania całkowicie energii, później reszta oporządzania i ile mi energii zostanie to tyle daję zabawy, żeby na koniec zostało 20.

Chyba, że robiśz pod blup to wtedy - arrin dokładnie i bardzo dobrze wyjaśniła powyżej.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1084664
Avada
Już coś wie
Avada


Nick w grze : Slytherinka
Liczba postów : 105
Dołączył : 19/05/2012

Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipostWto Gru 11, 2012 12:13 pm

Sheila86 napisał:
CzarownicaSa napisał:
A jak treningi mają się teraz, kiedy nie ma już towarzyszy? Jak trenować np. konie holsztyńskie?

Pod GP? Dokładnie tak samo Smile Przy czym najpierw bawisz się ze źrebaczkiem i wbijasz mu 60 umiejętności. Ja robię to bez żadnego planu tyle, że czyszczę i karmię na początku, później maksymalnie zabawa do zjechania całkowicie energii, później reszta oporządzania i ile mi energii zostanie to tyle daję zabawy, żeby na koniec zostało 20.

Chyba, że robiśz pod blup to wtedy - arrin dokładnie i bardzo dobrze wyjaśniła powyżej.

Tylko, że do tego sposobu z z zabawami trzeba dać Piętę Achillesa - inaczej trzeba będzie odbić albo na zdrowiu, albo na um.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Trening konia do GP - poradnik - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Trening konia do GP - poradnik   Trening konia do GP - poradnik - Page 2 I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Trening konia do GP - poradnik
Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Pełny trening konia - poradnik
» Trening młodego konia
» Trening konia do GP według Casablanki :P
» Trening konia do GP
» Trening Konia...?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: POMOC :: Poradniki-
Skocz do: