Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków

Go down 
+8
Narkotyka
ZetkaEmka
Nevarra
avrilka
stewardessa
Philipek
KaVcia
blueberry.
12 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostSro Kwi 11, 2012 12:25 am

Hodowca zazwyczaj ma własną "produkcję karmy". Taniej mu to wychodzi (i o wiele bezpieczniej) niż kupno w sklepach i wie że ma zdrowe. Zoolog jest jednak niepewnym źródłem. A ceny niektórych wężowatych czasem bywają już liczone w tysiącach.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Gość
Gość
Anonymous



Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostSro Kwi 11, 2012 6:59 am

ja dostałam myszoskoczka od kuzynki ale zdechł
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostSro Kwi 11, 2012 7:11 am

Alvanti27 napisał:
ja dostałam myszoskoczka od kuzynki ale zdechł
Myszoskoczki też SĄ STADNE.
Powrót do góry Go down
Narkotyka
Już coś wie
Narkotyka


Nick w grze : Narkotyka
Liczba postów : 185
Dołączył : 24/02/2012

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostSro Kwi 11, 2012 7:21 am

Stadne po prawdzie są też i psy, i króliki, i świnki morskie, i krowy, i świnie itd
nie powinno się trzymać ich w pojedynce, ale nie umierają od tego.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostSro Kwi 11, 2012 8:09 am

Narkotyka - ale rozmawiamy o dobru zwierzęcia, tak? O tym, żeby było szczęśliwe? No więc nie wiem po co Twój komentarz, on nic nie wnosi.
Powrót do góry Go down
Narkotyka
Już coś wie
Narkotyka


Nick w grze : Narkotyka
Liczba postów : 185
Dołączył : 24/02/2012

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostSro Kwi 11, 2012 8:26 am

Obala mit, ze jak zwierzę jest jedno, to umiera z tęsknoty.
Powrót do góry Go down
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostCzw Kwi 12, 2012 2:07 am

Narkotyka napisał:
Obala mit, ze jak zwierzę jest jedno, to umiera z tęsknoty.

Weźmy na przykład takie łabędzie (wiem że to ptaki i ho, ho im do myszoskoczków, ale co tam) - jeśli się sparują, i jedno umrze, drugie popełnia samobójstwo. Tak samo słonie.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
Narkotyka
Już coś wie
Narkotyka


Nick w grze : Narkotyka
Liczba postów : 185
Dołączył : 24/02/2012

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostCzw Kwi 12, 2012 6:35 am

Laughing
tego typu przypadki w łąbędziach są rzadkością i dzieją się głównie wśród tych trzymanych klatkowo (przy czym należy pamiętać że najwięcej patologicznych zmian w psychice bierze się właśnie z utrzymania klatkowego zwierząt). A słonie - to to w ogole nie wiem skąd wziełas - zdychają sobie, a reszta stada później postoi nad truchłem, po czym pójdą sobie dalej i bynajmniej żadne z nich nie popełnia "samobójstwa". Partnerzy żywi mogą "odzwiedzać" ciała zmarłych ;p
Powrót do góry Go down
stewardessa
Jedną nogą w ZM
stewardessa


Nick w grze : Messi.
Liczba postów : 587
Dołączył : 30/01/2012

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostCzw Kwi 12, 2012 7:20 am

Wy zupełnie nie rozumiecie... po co ja to mówiłam. Dla mnie koniec tematu, już mi się nie chce tłumaczyć Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 2153337378
Powrót do góry Go down
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostCzw Kwi 12, 2012 10:38 am

Narkotyka napisał:
Laughing
tego typu przypadki w łąbędziach są rzadkością i dzieją się głównie wśród tych trzymanych klatkowo (przy czym należy pamiętać że najwięcej patologicznych zmian w psychice bierze się właśnie z utrzymania klatkowego zwierząt). A słonie - to to w ogole nie wiem skąd wziełas - zdychają sobie, a reszta stada później postoi nad truchłem, po czym pójdą sobie dalej i bynajmniej żadne z nich nie popełnia "samobójstwa". Partnerzy żywi mogą "odzwiedzać" ciała zmarłych ;p
Z tymi słoniami to pokręciłaś Aglyss Laughing Sama oglądałam,jak małe słoniątko zabiły lwy (Sad) to matka stała nad nim kilka dni ale potem odeszła i tyle i się nie zabiła.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostCzw Kwi 12, 2012 11:41 am

Jak np. świnka morska(stadna) miała towarzyszkę, która zmarła druga świnka odmawia pożywienia i wtedy MUSISZ sprawić jej towarzysza, inaczej może się zgałodzić. To tyle w tym temacie. xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostCzw Kwi 12, 2012 12:20 pm

1. To nie temat o wężach, a o myszoskoczkach. Wink
2. Wprawdzie myszaki nie umierają ze samotności, ale są wtedy strasznie osowiałe, nie korzystają z życia. Neutral Sama o tym dobrze wiem, więc możecie mi wierzyć na 100%. Moja Kuba [2 lata 4 miesiące] przez dwa lata była samotna. Dokładnie 3 lub 4 grudnia 2011 przyjechała do niej koleżanka. Very Happy I wiecie co? Zupełnie się zmieniła. Stała się bardziej żywiołowa, chętniej podchodziła do ręki. Teraz niestety nie przeżywa takiej "drugiej młodości", ponieważ choruje. Crying or Very sad
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostCzw Kwi 12, 2012 12:29 pm

aniawis39 napisał:
.
2. Wprawdzie myszaki nie umierają ze samotności, ale są wtedy strasznie osowiałe, nie korzystają z życia. Neutral Sama o tym dobrze wiem, więc możecie mi wierzyć na 100%. Moja Kuba [2 lata 4 miesiące] przez dwa lata była samotna. Dokładnie 3 lub 4 grudnia 2011 przyjechała do niej koleżanka. Very Happy I wiecie co? Zupełnie się zmieniła. Stała się bardziej żywiołowa, chętniej podchodziła do ręki. Teraz niestety nie przeżywa takiej "drugiej młodości", ponieważ choruje. Crying or Very sad

To nie jest druga młodość. Takie zachowoanie zauważysz u KAŻDEGO zwierzęcia stadnego, do którego dołączy towarzysz. Głowę daję.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostCzw Kwi 12, 2012 12:33 pm

Wiem o tym doskonale tylko, za bardzo nie wiedziałam, jak nazwać takie "mega szaleństwo". xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostPią Kwi 13, 2012 2:37 am

Themma napisał:
Ja również zgadzam się z Nev. Przecież my możemy się zachwycać myszką, a dla kogoś wąż jest jego pupilkiem. Ale z zoologicznego kupują niedoświadczeni ludzi, którzy kupują "pupilka" dziecku...

Skoro jest miłośnikiem, może sobie obejrzeć swoje "pupilki" w internecie lub atlasie zwierząt, a na żywo nie ma prawa trzymać ich u siebie w domu. Wszelkie gady, pajęczaki przemycane są przez granicę nielegalnie. Żaden handlarz nie ma pozwolenia na wywóz z naturalnego środowiska np. węża czy skorpiona, więc i sprzedawca w sklepie zoologicznym nie ma prawa sprzedać go komukolwiek.

Zajęliby się lepiej szukaniem właścicieli dla bezdomnych psów i kotów.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Narkotyka
Już coś wie
Narkotyka


Nick w grze : Narkotyka
Liczba postów : 185
Dołączył : 24/02/2012

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostPią Kwi 13, 2012 6:06 am

Uśmieszek napisał:
Jak np. świnka morska(stadna) miała towarzyszkę, która zmarła druga świnka odmawia pożywienia i wtedy MUSISZ sprawić jej towarzysza, inaczej może się zgałodzić. To tyle w tym temacie. xD

akurat świnek morskich to kiedyś i 40 miałam, bo hodowlę prowadziłam Razz i jak któreś umierało, to drugie (mam na myśli świnki żyjące w parach) nie umierały, nie glodziły się Razz
Powrót do góry Go down
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostPon Kwi 30, 2012 5:38 am

Dawno tu nikogo nie było. Czas zacząć lekcję o myszoskoczkach. Smile

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Ktotomyszoskoczek
Myszoskoczek mongolski (znany również jako gerbil mongolski lub, rzadziej, szczur pustynny) jest najlepiej poznanym oraz najłatwiejszym w hodowli gatunkiem spośród myszoskoczków.
W związku z tym jest on też najczęściej hodowanym gatunkiem z tej
podrodziny i to właśnie ten gatunek najczęściej ma się na myśli, gdy
mówi się o myszoskoczku. Jego łacińska nazwa to
Meriones Unguiculatus (wywodzi się częściowo z greki, z "Iliady" Homera,
od mitologicznego wojownika o imieniu Meriones i tłumaczy się dosłownie
jako "szponiasty wojownik").


Myszoskoczki mongolskie naturalnie zamieszkują stepy
Mongolii oraz północnych Chin. Panujące tam warunki są surowe. Ponieważ
niewiele zwierząt jest w stanie tam żyć, myszoskoczki
nie mają zbyt wielu naturalnych wrogów. Są utalentowanymi kopaczami,
dzięki silnym tylnym kończynom, które są też pomocne w przypadku
potrzeby ucieczki.



Myszoskoczki żyjące na wolności kopią nory o rozległym systemie
korytarzy, w których skład wchodzą spiżarnia, gniazdo oraz kilka wyjść.
Umiejscowione są tak, aby zwierzątka miały łatwy dostęp do pożywienia.
Zwykle norę zamieszkuje jedna myszoskoczkowa rodzina, jednak zdarzają
się przypadki współpracy między nimi, gdy okolica nie jest bezpieczna. Myszoskoczki zwykle nie oddalają się zbytnio od swoich nor.



Dorosły myszoskoczek ma około 12 cm długości od
nosa do nasady ogona, który ma prawie taką samą długość. Ma szeroką i
krótką głowę, jego ogon jest gruby i pokryty futerkiem na całej
długości. Na końcu znajduje się mała kitka, czasami bardzo wyraźna.
Charakterystyczną cechą myszoskoczka mongolskiego, odróżniającą go od innych małych gryzoni są duże wyraźne czarne oczy (poza odmianami albinotycznymi, które mają oczy koloru czerwonego lub różowego).



Są to zwierzęta typowo pustynne - potrafią magazynować wodę w
warstwie tłuszczu i doskonale nią gospodarować, jednak w odróżnieniu od
innych zwierząt pustynnych nie prowadzą nocnego trybu życia, lecz są
aktywne zarówno w dzień jak i w nocy, robiąc sobie krótkie drzemki.
Długie wąsy pozwalają myszoskoczkom unikać zderzeń z
różnymi przedmiotami. Mają świetny słuch, który pozwala im słyszeć tony
zarówno niższe jak i wyższe niż te w przedziale częstotliwości
słyszalnych dla człowieka. Dzięki temu słyszą trzepot skrzydeł owadów
oraz mogą szybciej reagować na niebezpieczeństwo. Również duże oczy
umieszczone z boku głowy umożliwiają myszoskoczkom świetne widzenie w ciemności oraz obserwowanie co się dzieje dookoła.



Myszoskoczki są zwierzętami stadnymi i
potrzebują towarzystwa innych myszoskoczków do własnego szczęścia, ale
także i zdrowia. Mają przyjazne usposobienie, są inteligentne i potrafią
szybko się uczyć, choć nie można się spodziewać za dużo - myszoskoczki
na pewno nie nauczą się skakania przez obręcz, jednak potrafią sobie
świetnie radzić w nieznanych wcześniej sytuacjach. Myszoskoczek mongolski żyje średnio 3 lata, maksymalnie może dożyć 6 lat.



Tekst pochodzi ze strony www.gerbile.pl
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
Fangusta
Już coś wie
Fangusta


Nick w grze : Fangusta
Liczba postów : 159
Dołączył : 21/10/2011

Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipostPon Kwi 30, 2012 10:22 am

Hm ja powiem tak- nieodpowiedzialne rozmnażanie to jedno, ale odbieranie wolności zwierzęciu to drugie. Moim zdaniem trzymanie jakiegokolwiek zwierzaka w klatce, bez możliwości wypuszczenia go np na trawę nie jest w porządku. To tak jak człowiek w więzieniu - siedzi za kratami i wypuszczają go na spacer albo nie. Z psem czy kotem to jest trochę inaczej,jedno i drugie można zabrać na spacer - choć spacer to nie 10 min przechadzka tylko danie możliwości codziennego kilkugodzinnego wybiegania się. Gryzonie czy tez gady spędzające całe życie w klatce raczej nie są szczęśliwe. Sama miałam szynszyla (to był prezent), ale oddałam go do zoo, bo było mi go żal, choć i zoo to też nie było super rozwiązanie, niestety jedyne wg mnie rozsądne. Generalnie trzymanie zwierzaka zamkniętego wiecznie w klatce, terrarium, akwarium i wypuszczanie go w zależności od widzimisię, powinno być zabronione.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków   Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków - Page 2 I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Nieodpowiedzialne rozmnażanie myszoskoczków
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» rozmnażanie
» Rozmnażanie jednorożców

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: