Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Pogawędki o ... kosmosie!<3

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
koniara25000
Jedną nogą w ZM
koniara25000


Nick w grze : koniara25000
Liczba postów : 589
Dołączył : 08/01/2012

Pogawędki o ... kosmosie!<3 Empty
PisanieTemat: Pogawędki o ... kosmosie!<3   Pogawędki o ... kosmosie!<3 I_icon_minipostWto Lip 03, 2012 8:12 am

Już od dzieciństwa interesowałam się kosmosem. Mimo wielkiej miłości do kosmicznej pustki i tak nie chce zostać austronautką.

Jeżeli wy też macie coś do powiedzenia na ten temat, piszcie śmiało! Very Happy
Możecie tu też napisać o swoich ulubionych galaktykach lub gwiazdach, podzielcie się równiesz o swoich teoriach na temat kosmosu. Smile

Moją ulubioną galaktyką jest Galaktyka Andromedy, ogólnie uwielbiam galaktyki spiralne. Uwielbiam tagże mgławice, zwłaszcza Oriona.



Pogawędki o ... kosmosie!<3 Andromeda
Powrót do góry Go down
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Pogawędki o ... kosmosie!<3 Empty
PisanieTemat: Re: Pogawędki o ... kosmosie!<3   Pogawędki o ... kosmosie!<3 I_icon_minipostWto Lip 03, 2012 8:16 am

Moją ulubioną planetą jest Saturn. Jest taki... oryginalny. Jako jedyna planeta w Układzie Słonecznym ma pierścień Smile
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
koniara25000
Jedną nogą w ZM
koniara25000


Nick w grze : koniara25000
Liczba postów : 589
Dołączył : 08/01/2012

Pogawędki o ... kosmosie!<3 Empty
PisanieTemat: Re: Pogawędki o ... kosmosie!<3   Pogawędki o ... kosmosie!<3 I_icon_minipostWto Lip 03, 2012 8:27 am

Aglyss napisał:
Moją ulubioną planetą jest Saturn. Jest taki... oryginalny. Jako jedyna planeta w Układzie Słonecznym ma pierścień Smile

Niekoniecznie taka oryginalna, Uran też ma pierścienie. Wink

Słyszłam że pierścienie tworzą się gdy księżyc planety będzie zbyt blisko, grawitacja go wtegy miażdży i się rozsypuje.
Powrót do góry Go down
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Pogawędki o ... kosmosie!<3 Empty
PisanieTemat: Re: Pogawędki o ... kosmosie!<3   Pogawędki o ... kosmosie!<3 I_icon_minipostWto Lip 03, 2012 8:28 am

A to prawda, że ogólnie na Saturnie jest mega gorąco, ale na jego perścieniu jest bardzo zimno?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
koniara25000
Jedną nogą w ZM
koniara25000


Nick w grze : koniara25000
Liczba postów : 589
Dołączył : 08/01/2012

Pogawędki o ... kosmosie!<3 Empty
PisanieTemat: Re: Pogawędki o ... kosmosie!<3   Pogawędki o ... kosmosie!<3 I_icon_minipostWto Lip 03, 2012 8:33 am

Aglyss napisał:
A to prawda, że ogólnie na Saturnie jest mega gorąco, ale na jego perścieniu jest bardzo zimno?

No że gorąco to nie wiem ale na pewno jest tam ogromne ciśnienie, a pierścienie to bryły lodowe. Wink
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

Pogawędki o ... kosmosie!<3 Empty
PisanieTemat: Re: Pogawędki o ... kosmosie!<3   Pogawędki o ... kosmosie!<3 I_icon_minipostWto Lip 03, 2012 8:48 am

Kosmos to nie moja bajka Razz Za to lubię patrzeć na gwiazdy, już 2 razy w swoim życiu widziałam spadającą gwiazdę, życzenia się spełniły...XD
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Pogawędki o ... kosmosie!<3 Empty
PisanieTemat: Re: Pogawędki o ... kosmosie!<3   Pogawędki o ... kosmosie!<3 I_icon_minipostWto Lip 03, 2012 11:59 am

Nie znam się na galaktykach, konstelacjach gwiezdnych ani nigdy nie zagłębiałam się (tzn. próbowałam, ale suchy, naukowy elaborat na temat początków Wszechświata, promieniowania reliktowego, itd. nie jest moją ulubioną formą poznawczą) w astrofizykę z naukowego punktu widzenia. Lubię za to oglądać filmy dokumentalne przedstawiające punkt widzenia Stephena Hawkinga na kwestię początków Wszechświata, Wielkiego Wybuchu czy istnienia Boga i jego wpływu na powstanie przestrzeni kosmicznej. Pod jego wpływem zaczęłam snuć domysły co do wielowymiarowości Wszechświata i co ciekawe, wielokrotnego jego powielenia. Sądzę i będę upierała się przy swoim zdaniu, że w nieograniczonej przestrzeni, istnieje nieskończenie wiele Wszechświatów takich samych, podobnych lub też zupełnie różniących się od siebie. Zaczęłam snuć taką hipotezę po tym,jak dowiedziałam się, że Wszechświat ulega ciągłemu rozszerzaniu. Idąc tym tropem, stwierdziłam, że Wszechświat musi być ograniczony i nie może rozciągać się na nieograniczoną przestrzeń. Dlaczegóż zatem miałby być tylko jeden Wszechświat w tej nieskończenie ogromnej przestrzeni? Podobnie, jak Ziemia nie jest jedyną planetą we Wszechświecie, nasz układ słoneczny nie jest jedynym układem planetarnym, tak nasz Wszechświat nie może być jedynym, który istnieje.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Aglyss
Przyjaciel Zagrody
Aglyss


Nick w grze : Aglyss
Liczba postów : 1624
Dołączył : 01/06/2011

Pogawędki o ... kosmosie!<3 Empty
PisanieTemat: Re: Pogawędki o ... kosmosie!<3   Pogawędki o ... kosmosie!<3 I_icon_minipostSro Lip 04, 2012 12:22 am

Sakura napisał:
Nie znam się na galaktykach, konstelacjach gwiezdnych ani nigdy nie zagłębiałam się (tzn. próbowałam, ale suchy, naukowy elaborat na temat początków Wszechświata, promieniowania reliktowego, itd. nie jest moją ulubioną formą poznawczą) w astrofizykę z naukowego punktu widzenia. Lubię za to oglądać filmy dokumentalne przedstawiające punkt widzenia Stephena Hawkinga na kwestię początków Wszechświata, Wielkiego Wybuchu czy istnienia Boga i jego wpływu na powstanie przestrzeni kosmicznej. Pod jego wpływem zaczęłam snuć domysły co do wielowymiarowości Wszechświata i co ciekawe, wielokrotnego jego powielenia. Sądzę i będę upierała się przy swoim zdaniu, że w nieograniczonej przestrzeni, istnieje nieskończenie wiele Wszechświatów takich samych, podobnych lub też zupełnie różniących się od siebie. Zaczęłam snuć taką hipotezę po tym,jak dowiedziałam się, że Wszechświat ulega ciągłemu rozszerzaniu. Idąc tym tropem, stwierdziłam, że Wszechświat musi być ograniczony i nie może rozciągać się na nieograniczoną przestrzeń. Dlaczegóż zatem miałby być tylko jeden Wszechświat w tej nieskończenie ogromnej przestrzeni? Podobnie, jak Ziemia nie jest jedyną planetą we Wszechświecie, nasz układ słoneczny nie jest jedynym układem planetarnym, tak nasz Wszechświat nie może być jedynym, który istnieje.


Ciekawe, jakie to by było uczucie, stać tuż przed krańcem całego kosmosu...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=825708
Sponsored content





Pogawędki o ... kosmosie!<3 Empty
PisanieTemat: Re: Pogawędki o ... kosmosie!<3   Pogawędki o ... kosmosie!<3 I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Pogawędki o ... kosmosie!<3
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Pogawędki o włosach <3
» Pogawędki o kotach
» ChickenSmothie- pogawędki!
» Psie pogawędki :)
» Offtop, czyli luźne pogawędki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: