Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Pomocne sprawy konie

Go down 
+11
Philipek
Sakura
Alasky
Ejli
EveDallas
-Eruina-
Takashiro
zαbαvεcкαα
xTikTakx
Calma
tinolandia
15 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
tinolandia
Przyjaciel Zagrody
tinolandia


Nick w grze : tinolandia
Liczba postów : 1555
Dołączył : 17/05/2012

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 6:00 am

tu możecie pytać i odpowiadać na pytania zawiązane z końmi



Status:OTWARTY
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=109826
Calma
Przyjaciel Zagrody
Calma


Nick w grze : Calma
Liczba postów : 658
Dołączył : 18/08/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 8:33 am

ale jakie pytania ? pewnie nie masz żadnych koni, skoro nawet zdjęć pokazać nie chcesz, a my mamy Ci zaufać i prosić o radę? Pomocne sprawy konie 2153337378
Powrót do góry Go down
xTikTakx
Przyjaciel Zagrody
xTikTakx


Liczba postów : 700
Dołączył : 06/01/2012

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 9:02 am

Czy ktoś jej może dać wiecznego bana na zagrodę?
Powrót do góry Go down
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 9:08 am

Ale tym razem co od niej chcecie? Przecież nic nie pisze o "swoich" konikach.
Powrót do góry Go down
Calma
Przyjaciel Zagrody
Calma


Nick w grze : Calma
Liczba postów : 658
Dołączył : 18/08/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 9:14 am

chyba coś omylnie przeczytałam : ''tu będę odpowiadać na pyt. związene z końmi'' o.o chyba mi mózg szwankuje
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 9:21 am

To jakieś "Rozmowy w roku o koniach" ? Ja nie rozumiem akurat tego tematu Sad
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 12:19 pm

Zobaczymy czy naprawdę zna się na koniach... Moje pytanie: ( na które ja znam odpowiedź ) wytłumacz mi Droga Tino co to jest ochwat?
Powrót do góry Go down
Takashiro
Jedną nogą w ZM
Takashiro


Nick w grze : Cougar
Liczba postów : 530
Dołączył : 04/04/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 12:28 pm

Tina napisała:
''tu możecie pytać i odpowiadać na pytania zawiązane z końmi''
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2306218
-Eruina-
Przyjaciel Zagrody
-Eruina-


Nick w grze : -Eruina-
Liczba postów : 1632
Dołączył : 06/06/2012

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 12:34 pm

Natalia, ale to jest związane z końmi.

A tak ogółem to zastanawiam się, co Tina wie o koniach. Wejdzie na wiki i skopiuje? No błagam...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1893377
EveDallas
Moderator
EveDallas


Nick w grze : EveDallas
Liczba postów : 4676
Dołączył : 22/11/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 11:26 pm

lolz -.-
To jest temat, w którym KAŻDYmoże o coś zapytać i KAŻDY może odpowiedzieć:3
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1432587
Ejli
Przyjaciel Zagrody
Ejli


Nick w grze : Eiiri
Liczba postów : 1433
Dołączył : 31/12/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 12:06 am

EveDallas napisał:
lolz -.-
To jest temat, w którym KAŻDYmoże o coś zapytać i KAŻDY może odpowiedzieć:3

Num. Trzeba porządnie umieć czytać. :>
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=4080537
Takashiro
Jedną nogą w ZM
Takashiro


Nick w grze : Cougar
Liczba postów : 530
Dołączył : 04/04/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 3:18 am

Eru-Chodziło mi o to,że tutaj KAŻDY może pytać i odpowiadać.Nie tylko Tina.Czytaj uważnie. Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2306218
Alasky
Przyjaciel Zagrody
Alasky


Liczba postów : 691
Dołączył : 27/03/2012

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 12:16 pm

Ale mogłaby od czegoś zacząć nie?
A co do bana to chyba tinie się nie da...
Powrót do góry Go down
-Eruina-
Przyjaciel Zagrody
-Eruina-


Nick w grze : -Eruina-
Liczba postów : 1632
Dołączył : 06/06/2012

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 12:19 pm

Alasky - co racja to racja.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1893377
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostCzw Lip 12, 2012 10:26 am

Nie widzę w ogóle sensu tego wątku. Jakoś nie chce mi się wymyślać pytań na temat koni, bo nie mam takiej potrzeby.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostPią Lip 13, 2012 1:05 am

Jest już 12423562 (ironia) wątków na Zagrodzie Mgły o koniach...
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
Go??
Gość
Anonymous



Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostPią Lip 13, 2012 11:30 am

Ale tu nie chodzi o nią!
To jest wątek, gdzie się pytamy, np. Nie idzie mi półsiad co mam zrobić?, Strasznie się obijam w galopie, co zrobić?, Mam problemy z piętą w dół..
Bla, bla plla.
To nie jest tak, że tina odpowiada, to jest tak, że kto chce zadaje pytanie. kto chce odpowiada.
Ja się jeszcze z takim wątkiem nie spotkałam więc jak dla mnie.. może zostać.
Dla początkujących jeźdźców się przyda.



Philipek, może i tak, ale nie takich. Nie ma wątku w którym można by podzielić się swoimi problemami, lub dobrą radą na temat jeździectwa.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostPią Lip 13, 2012 11:35 am

To zapraszam do mnie, ja chętnie pomagam w sprawach jeździeckich jak i końskich.
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostPią Lip 13, 2012 11:48 am

Akurat ja mam pytanie w kwestii, której nigdy nie umiałam opanować w trakcie jazdy konnej (rekreacyjnej). Chodzi o kolana w siadzie. W stępie zawsze było ok, ale to jest bardziej niż logiczne. Za to w kłusie, nie mówiąc już o galopie, bardzo często nie byłam w stanie utrzymać kolan i pięt na miejscu, przez co 'latałam' w siodle i zdarzało mi się stracić równowagę. Jakich trików Wy używaliście lub używacie, aby poradzić sobie z tym?
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Gość
Gość
Anonymous



Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostPią Lip 13, 2012 11:51 am

Kolana..chodzi o "dziury" ?
Bo kolanami się nie trzymamy, bo gdy wysiadujemy or jedziemy w pełnym siadzie nogi idą nam do góry.
Gdy opuszczamy piętę mocno w dół i trzymamy się mocno łydkami to kolana układają się w poprawnej pozycji dolegając lekko do poduszek.
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostPią Lip 13, 2012 11:54 am

Zawsze miałam z tym problem. Jak tylko zaczęłam kłusować, nogi automatycznie zaczynały mi latać po bokach siodła. Wiem, może byłam niedouczona, ale co się dziwić, gdy na mojej stadninie instruktorzy zmieniali się, jak skarpetki (niektórych widziałam zaledwie raz lub dwa na oczy), z kolei większość z nich pilnowała jedynie, żeby nikt nie sturlał się z konia, a co do nauki jazdy konnej... szkoda gadać Pomocne sprawy konie 3864879675

Chciałabym kiedyś, żeby ktoś nauczył mnie porządnie jeździć konno, a nie po łebkach, bylebym tylko trzymała się na koniu, a brakami nie warto w ogóle się przejmować...
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Gość
Gość
Anonymous



Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostPią Lip 13, 2012 12:01 pm

Sakura, braki są tak poważne, że nie idzie ich potem ot tak szybko wyklepać. To jest o wiele trudniejsze niż się myśli- a wiem o czym mówię.

Więc jak wcześniej wspominałam, staraj się trzymać pięty jak najmocniej w dół i trzymać się mocno łydkami, kolana powinny się same dopasować do siodła i nie chodzić po nim, a jeżeli nie pomaga staraj się je dociskać do siodła, ale nie tak na chama- mocno, bo tak jak wspominałam nogi będą leciały Ci w górę.
Powrót do góry Go down
Sakura
ZAGRODZIANIN
Sakura


Nick w grze : LadyTigra
Liczba postów : 2211
Dołączył : 20/06/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostPią Lip 13, 2012 12:05 pm

Ostatnio przez to zaliczyłam glebę, gdy instruktorka z zupełnie innej stadniny kazała mi kłusować bez strzemion (masakra). Żadnego oparcia, niczego, nie wiedziałam, jak ustabilizować dosiad i skończyło się upadkiem Razz. Jak dotąd nie jechałam jeszcze bez strzemion. Zazdroszczę tym, którzy od początku byli szkoleni w jeździe konnej. W tej chwili mają wszystko w małym palcu, a ja braki tak wielkie, jak dziura budżetowa w Polsce :/.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3404501
Gość
Gość
Anonymous



Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostPią Lip 13, 2012 12:18 pm

Spadłaś bo Cie nie uczyli jak zachować równowagę+ trzymać się łydkami.
Strzemiona są tylko dodatkiem, aby w razie czego nie spaść, bez strzemion można dać sobie radę. Bardzo dobrze wyrabia taka jazda równowagę oraz umiejętność trzymania się w siodle, już nie wspominając o wyrobionym wysiadywanym oraz pełnym siadzie .

Sakura, nie przejmuj się ja też mam duże braki : )
Powrót do góry Go down
Arbuzek_10
Przyjaciel Zagrody
Arbuzek_10


Nick w grze : Arbuzek_10
Liczba postów : 1241
Dołączył : 19/04/2012

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostPią Lip 13, 2012 12:25 pm

Sakura, jazda konna bez strzemion jest prostsza niż z takowymi. Znaczy się na oklep, bo w siodle to mnie zawsze te zagięcia na siodle bolą, a muszę się jakoś na nim trzymać. Natomiast mój pierwszy galop na oklepiaka był o wiele wygodniejszy niż z siodłem, tylko jest on bardziej niebezpieczny. Żeby jeździć bez strzemion trzeba po prostu mieć dobry dosiad, który utrzyma Cię na grzbiecie konia. Ja już nie wspomnę ile razy wytraciłam strzemię w galopie, na młodym i szalonym koniu który ma niespełna ponad 4 lata.

Haha, ostatnio przy padoku siedziały 2 bezpańskie, lub sąsiedzkie koty. Jadę sobie spokojnie kłusikiem (nooo w sumie nie tak spokojnie gdyż kłus był bardzo szybki xD) i tu mi nagle te koty się zaczęły bić, i jeden z ogrooomnym miauknięciem wyskoczył na padok. A jak wiemy konie są z natury nieprzewidywalne i płochliwie, więc jak mi wystrzelił zadem, odskoczył i zagalopował (boże, tylko ciutkę wolniej niż na wyścigach), próbowałam go zatrzymać aż w końcu cwanieczek się potknął gwałtownie a ja poleciałam mu na szyję xD A mimo gwałtowności zdarzenia, do chwili potknięcia siedziałam gładko w siodle.

Innym razem mi klaczucha jak jechałyśmy drążki w galopie wystraszyła się i zahamowała, a ja mocno walnęłam o jej szyję.
Tuż po tym zsiadłam z niej bo była strasznie płochliwa. Prowadzałam ją po placu, choć strzelała numery, zrobiła w trakcie prowadzenia ok. 3 kroczki w kłusie. Próbowała stanąć dęba a ja musiałam ją uspokajać xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=487074
Go??
Gość
Anonymous



Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostSob Lip 14, 2012 2:31 am

Ja mam problem w galopie... Miałam niedawno pierwszy galop - jedno kółko. I to jest masakra jakaś po prostu. D: Odbijam się w siodle jak ryba złapana w sieć. D;
Tak samo jest w kłusie ćwiczebnym. ._.
Powrót do góry Go down
Pati...xd
Przyjaciel Zagrody
Pati...xd


Nick w grze : Pati...xd
Liczba postów : 4498
Dołączył : 01/08/2011

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostSob Lip 14, 2012 4:06 am

Ja wczoraj spadłam z konia i teraz jak mnie tyłek boli a najgorsze, że spadłam z małego walijczyka w galopie (130 cm w kłębie). Ale się ze mnie śmiali, że ja spadłam z takiego kuca. Pomocne sprawy konie 3864879675

Ja za bardzo na koniu nie mam problemu tylko czasami się garbie xD
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3288
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostSob Lip 14, 2012 4:42 am

Teadie napisał:
Ja mam problem w galopie... Miałam niedawno pierwszy galop - jedno kółko. I to jest masakra jakaś po prostu. D: Odbijam się w siodle jak ryba złapana w sieć. D;
Tak samo jest w kłusie ćwiczebnym. ._.

jeżeli to pierwszy raz to nic się nie dzieje...
Mówisz, że Cie podbijało? Galop nie podbija tak bardzo jak kłus, lecz niektóre konie mają do tego "zdolność".
Na początku spróbuj galopu w pół siadzie, bo nie podbija (punkt wyżej). Jak już to opanujesz to spróbuj w pełnym, nie zapomnij o odpowiednim dosiadzie. Jeżeli chodzi o kłus to w ćwiczebnym bez strzemion będzie Ci wygodniej. Smile
Powrót do góry Go down
tinolandia
Przyjaciel Zagrody
tinolandia


Nick w grze : tinolandia
Liczba postów : 1555
Dołączył : 17/05/2012

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostSob Lip 14, 2012 11:27 am

Unicorn Champions napisał:
Zobaczymy czy naprawdę zna się na koniach... Moje pytanie: ( na które ja znam odpowiedź ) wytłumacz mi Droga Tino co to jest ochwat?

ochwat to stan zapalny kopyt




Teadie napisał:
Ale tu nie chodzi o nią!
To jest wątek, gdzie się pytamy, np. Nie idzie mi półsiad co mam zrobić?, Strasznie się obijam w galopie, co zrobić?, Mam problemy z piętą w dół..
Bla, bla plla.
To nie jest tak, że tina odpowiada, to jest tak, że kto chce zadaje pytanie. kto chce odpowiada.
Ja się jeszcze z takim wątkiem nie spotkałam więc jak dla mnie.. może zostać.
Dla początkujących jeźdźców się przyda.



Philipek, może i tak, ale nie takich. Nie ma wątku w którym można by podzielić się swoimi problemami, lub dobrą radą na temat jeździectwa.

mi też cos nie szło ale no musisz nogi bardziej do siodła i sie podnosić z całej siły


Ostatnio zmieniony przez tinolandia dnia Sob Lip 14, 2012 11:32 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=109826
tinolandia
Przyjaciel Zagrody
tinolandia


Nick w grze : tinolandia
Liczba postów : 1555
Dołączył : 17/05/2012

Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipostSob Lip 14, 2012 11:31 am

no to prawda tu można pytać i odpowiadać
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=109826
Sponsored content





Pomocne sprawy konie Empty
PisanieTemat: Re: Pomocne sprawy konie   Pomocne sprawy konie I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Pomocne sprawy konie
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Wyjaśnienie sprawy
» sprawy dla koni !!!nowość!!!
» sprawy dla koni !!!nowość!!!
» Końskie sprawy - nietypowa prośba :)
» Nasze końskie sprawy(krytyka)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: