Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie

Go down 
+2
zαbαvεcкαα
Poezja992
6 posters
AutorWiadomość
Poezja992
Już coś wie
Poezja992


Liczba postów : 178
Dołączył : 26/04/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 6:38 am

Jak obiecałam graczowi zαbαvεcкαα , zaczęłam robić tutoriale
Nie zabrałam się od razu za ten o cieniach ( też będzie później ) , ale zrobiłam o kompletnych podstawach robienia maści , czyli jak zrobić warstwy i przeźroczystość
Wiem , że większość z was zrobi to z zamkniętymi oczami , ale kilkoro graczy pytało mnie , jak to się robi
Jednocześnie jest to zapowiedź , jak będą wyglądały pozostałe tuty z serii "Jak zrobić maść ?"
co o tym myślicie ?
Powiedzcie mi od razu , jak są jakieś błędy ortograficzne , tekstowe czy jakieś sugestie co do grafiki
a i w następnych częściach będą obrazki
Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Cz1w
Powrót do góry Go down
zαbαvεcкαα
Przyjaciel Zagrody
zαbαvεcкαα


Liczba postów : 1087
Dołączył : 08/02/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 6:43 am

no wybawienie, niedługo pokaże Ci maść
Powrót do góry Go down
Poezja992
Już coś wie
Poezja992


Liczba postów : 178
Dołączył : 26/04/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 6:48 am

zαbαvεcкαα napisał:
no wybawienie, niedługo pokaże Ci maść
no nie wiem czy wybawienie , bo cieniowanie u mnie jest średnie , raz wyjdzie raz nie wiec nwm czy tamten tut będzie przydatny
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 7:17 am

Szczerze- nic ten tutorial nie daje...oO Pisze, że to poradnik dotyczący tworzenia maści do CP, a ja tutaj wyczytałam tylko jak zrobić tło do takiej maści, choć większość graczy, którzy zabierają się za CP, wiedzą jak to zrobić...
Powrót do góry Go down
Poezja992
Już coś wie
Poezja992


Liczba postów : 178
Dołączył : 26/04/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 7:26 am

Catherine. =] napisał:
Szczerze- nic ten tutorial nie daje...oO Pisze, że to poradnik dotyczący tworzenia maści do CP, a ja tutaj wyczytałam tylko jak zrobić tło do takiej maści, choć większość graczy, którzy zabierają się za CP, wiedzą jak to zrobić...
ale są też gracze , którzy tego nie wiedzą
ale już zaczęłam robić o cieniach , więc o tym z czym większość ma problem też będzie
Powrót do góry Go down
Poezja992
Już coś wie
Poezja992


Liczba postów : 178
Dołączył : 26/04/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 7:57 am

Poezja992 napisał:
Catherine. =] napisał:
Szczerze- nic ten tutorial nie daje...oO Pisze, że to poradnik dotyczący tworzenia maści do CP, a ja tutaj wyczytałam tylko jak zrobić tło do takiej maści, choć większość graczy, którzy zabierają się za CP, wiedzą jak to zrobić...
ale są też gracze , którzy tego nie wiedzą
ale już zaczęłam robić o cieniach , więc o tym z czym większość ma problem też będzie

żeby nie było że robię tuty bez sensu :
czy chcecie tut jak wycieniować konika mniej więcej tak :
Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  W140000000
jeśli uważacie , że nie warto , to mogę :
a)zrobić inny tut ( z inną maścią )
b)zrobić inny tut ( o czymś innym )
c)w ogóle sobie odpuścić i nie robić już nic
jaka wasza decyzja ?
Powrót do góry Go down
Alasky
Przyjaciel Zagrody
Alasky


Liczba postów : 691
Dołączył : 27/03/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 8:08 am

Mmm ładny konik.Co do tutka-dla mnie średni,gdy chciałam czegoś sie nauczyć o gimpie ogladałam filmiki.
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 8:19 am

A pocieniuj jeszcze trochę tego konika np. zrób zad. Wtedy będziemy wiedzieli, że to Ty tak to zrobiłaś Razz
Powrót do góry Go down
Kotek~
W skromnych progach Zagrody
Kotek~


Nick w grze : Bubaa753
Liczba postów : 422
Dołączył : 03/12/2011

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostWto Lip 10, 2012 2:24 pm

Jeżeli chodzi o tuty ogólnie, to możesz się zabierać o te o maściach i ewentualnie o tłach Smile

Co do tuta wyżej:
> nie rób odstępu między znakami, czyli nie pisz "bla , bla" tylko "bla, bla" wiem, wytłumaczenie głupie XD tak samo ze znakami zapytania i średnikami Wink
> rób krótsze zdania i nie zaczynaj ich od "i"
> w fioletowym tekście zamiast "ma" jest "na" Smile
> żółty tekst jest tak napisany, że masło maślane niestety xD
Mogłoby to być np. tak:
Uwaga! Podczas dalszej pracy należy uważać, by malować na odpowiedniej warstwie! W ten sposób unikniecie malowania cieni na warstwie linearta czy też tła na cieniach Wink
> ten różowy napis mógłby być trochę niżej, bo jednak najeżdża na tekst :<

Tak... wiem, wiem czepiam się xD
Powrót do góry Go down
Poezja992
Już coś wie
Poezja992


Liczba postów : 178
Dołączył : 26/04/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 4:32 am

Catherine. =] napisał:
A pocieniuj jeszcze trochę tego konika np. zrób zad. Wtedy będziemy wiedzieli, że to Ty tak to zrobiłaś Razz
dziś się biorę za dalszą robotę z tym koniem
co do tego czy ja zrobiłam - no mam zapisane etapy od samego linearta jeszcze bez rozmazania , po kawałkach itd , by się dało zrobić z tego tut
czyli raczej ja rysowałam
Powrót do góry Go down
Poezja992
Już coś wie
Poezja992


Liczba postów : 178
Dołączył : 26/04/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 4:34 am

Kotek~ napisał:
Jeżeli chodzi o tuty ogólnie, to możesz się zabierać o te o maściach i ewentualnie o tłach Smile

Co do tuta wyżej:
> nie rób odstępu między znakami, czyli nie pisz "bla , bla" tylko "bla, bla" wiem, wytłumaczenie głupie XD tak samo ze znakami zapytania i średnikami Wink
> rób krótsze zdania i nie zaczynaj ich od "i"
> w fioletowym tekście zamiast "ma" jest "na" Smile
> żółty tekst jest tak napisany, że masło maślane niestety xD
Mogłoby to być np. tak:
Uwaga! Podczas dalszej pracy należy uważać, by malować na odpowiedniej warstwie! W ten sposób unikniecie malowania cieni na warstwie linearta czy też tła na cieniach Wink
> ten różowy napis mógłby być trochę niżej, bo jednak najeżdża na tekst :<

Tak... wiem, wiem czepiam się xD

heh
kończy się rok szkolny i ja od razu się opuszczam w zdolnościach językowych
w wakacje nikt mi nie uwierzy , że miałam szanse na 6 z polskiego Very Happy
ale dobrze że się czepiasz bo wiem o czym pamiętać na później
Powrót do góry Go down
Poezja992
Już coś wie
Poezja992


Liczba postów : 178
Dołączył : 26/04/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 6:20 am

Catherine. =] napisał:
A pocieniuj jeszcze trochę tego konika np. zrób zad. Wtedy będziemy wiedzieli, że to Ty tak to zrobiłaś Razz
dziś był pracy ciąg dalszy : )
Grzywa jest taka tylko chwilowa ( nie umiem robić grzywy xD )
ale mam nadzieję , że reszta w miare dobrze wyszła ?
Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  W14000000000000000
Powrót do góry Go down
Manroe
Przyjaciel Zagrody
Manroe


Liczba postów : 586
Dołączył : 08/04/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 9:13 am

Ok, jest dobrze. Trochę odważniej z bielą! Smile No i gdzieniegdzie dodaj trochę mocniejsze cienie Wink
Powrót do góry Go down
i3nici
Już coś wie
i3nici


Nick w grze : i3nici
Liczba postów : 182
Dołączył : 11/07/2012

Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipostSro Lip 11, 2012 12:47 pm

Catherine. =] ma rację, więcej kontrastu. Smile I spróbuj nie robić plam i ich nie rozmazywać (rozumiem Twoją obawę przed 'plastikowym' efektem), tylko na dwóch różnych warstwach zrobić cienie i światła od razu większym pędzlem, bez mazania kreseczek.
Powrót do góry Go down
http://konikfryzyjski.deviantart.com/
Sponsored content





Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  Empty
PisanieTemat: Re: Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie    Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie  I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Poe się bierze za tuty - co o tym myślicie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Co o niej myślicie?
» Ana bierze się za pisanie...
» Gdy pysia niepotrzebnie bierze się za rysowanie xD
» Co myślicie ?
» Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: