Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Zarejestruj się, lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto by uzyskać możliwość wypowiadania się na forum
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj
Witamy na Zagrodzie Mgły, największym, nieoficjalnym forum o Howrse!
Wymień się pocztówką! Klik!
Kanał na YT o Howrse - serdecznie zapraszamy! Klik!

 

 Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?

Go down 
+9
CzekoBoom
Arrin
blueberry.
koziorożec
avrilka
Basia
Nevarra
hanka1998
ZetkaEmka
13 posters
AutorWiadomość
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostNie Wrz 30, 2012 10:54 pm

Otóż w klinice do której chodzę z moimi zwierzakami została ogłoszona taka akcja, zbiórka krwi od... zwierząt. Warunkiem jest zobowiązanie się do 6 bodajże donacji w roku. Kot musi mieć co najmniej 4 kg, a pies chyba 27. Klikawa 1
Klikawa 2
Otóż ja chciałabym, żeby na wiosnę mój kot został dawcą. Wiecie, żeby nie w okresie chorobowym, tylko jak się ciepło zrobi. No i musi przytyć po chorobie. Ja mam jedno pytanie: otóż w tej lecznicy powiedzieli, że na czas pobierania krwi dają narkozę. To dobrze, czy źle? Jak to wpływa na zwierzaka?
Co myslicie o takich rzeczach?
Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Swbk1
Powrót do góry Go down
hanka1998
ZAGRODZIANIN
hanka1998


Nick w grze : hanka1998
Liczba postów : 5814
Dołączył : 29/11/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostNie Wrz 30, 2012 11:41 pm

Dają narkozę, żeby zwierzak nie świrował i nie wyrywał się, to raczej normalne. Po niej może być nieco otępiały, ale po jakimś czasie wszystko wróci do normy Wink
A co o tym myślę.. Uważam, że to ciekawe. Gdy ludzie tracą krew od razu podaje im się nową, a gdy zwierzaki, to często nic nie robią.. Przyda się pewnie ofiarom wypadków czy krwawych bójek Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1007218
Nevarra
ZAGRODZIANIN
Nevarra


Nick w grze : Nevarra
Liczba postów : 2774
Dołączył : 26/03/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostPon Paź 01, 2012 9:37 am

Ja swojego psiura chciałam na dawcę dać,a le już był za stary wówczas. Niemniej z kolejnym się zgłoszę.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=42994
Basia
Jedną nogą w ZM
Basia


Nick w grze : Stokrotka 112
Liczba postów : 529
Dołączył : 16/08/2012

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostPon Paź 01, 2012 9:50 am

Nie jestem specjalistą, ale myślę, że to dobry pomysł.
Powrót do góry Go down
avrilka
Przyjaciel Zagrody
avrilka


Nick w grze : avrilka
Liczba postów : 2835
Dołączył : 30/01/2012

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostPon Paź 01, 2012 10:15 am

Tak,to świetny pomysł Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3105170
koziorożec
Przyjaciel Zagrody
koziorożec


Nick w grze : koziorożec
Liczba postów : 1626
Dołączył : 28/02/2012

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostPon Paź 01, 2012 10:19 am

Dobry pomysł. Myślę, że moja kotka nadawała by się do tego jak ulał, bo jak weterynarz pobierał jej krew z łapki to siedziała spokojnie, a mój tata tylko ją głaskał i lekko trzymał. Zachowanie iście perskie. Muszę podkreślić, że Nelka nie dostała żadnych tabletek ani nic.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1778120
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostPon Paź 01, 2012 11:07 am

A myślicie, że dla takiego półtoraletniego kota narkoza może być niebezpieczna? Może warto by było poczekać dłużej niż do wiosny?
Powrót do góry Go down
blueberry.
Jedną nogą w ZM
blueberry.


Nick w grze : blueberry.
Liczba postów : 858
Dołączył : 06/02/2012

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostPon Paź 01, 2012 12:52 pm

Osobiście mam złe doświadczenia z narkozą, operacjami... Mojej suni podano za dużą dawkę i podczas sterylki odeszła za TM mając zaledwie 6 lat.
[*]
Ale nie o tym chciałam. Smile Podejrzewam, że na pobranie krwi dają znacznie mniejszą dawkę narkozy niżeli na zabieg. Nie powinna mieć, więc wpływu na zdrowie malucha. Na Twoim miejscu wolałabym trochę poczekać z tym oddawaniem krwi. Kociak jeszcze rośnie - teraz nadchodzi czas infekcji... Myślę, że lepiej jeżeli przeczekasz zimę i zgłosisz się do kliniki na wiosnę. O ile ta akcja będzie jeszcze wtedy prowadzona. Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3141065&message=change
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostWto Paź 09, 2012 1:25 pm

No, przecież o tym pisałam. xD Poza tym martwię się tą narkozą, w końcu nie jest obojętna dla zdrowia, a 6 donacji w ciągu roku...
Powrót do góry Go down
Arrin
Przyjaciel Zagrody
Arrin


Nick w grze : Arrin
Liczba postów : 517
Dołączył : 22/08/2012

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostWto Paź 09, 2012 2:24 pm

6 to sporo powiedziałabym ze nawet za dużo. Dla zwierzaka to też jakiś stres mimo wszystko. Może popytaj weterynarzy niech powiedzą co i jak?
Muszę się u siebie popytać. W sumie fajna sprawa. Tylko nie jestem pewna co do swojego kociego chowańca, on już miał operacje po wypadku, ostatnia wizyta w sprawie sczepienia wygladała tak, ze wciskał się w kąt biedak :/
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=2202596
CzekoBoom
VIP
CzekoBoom


Liczba postów : 1195
Dołączył : 16/03/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostSro Paź 10, 2012 11:01 am

Ciekawa akcja, powiem Ci. Ja na kotach się nie znam, bo nigdy nie miałam, w każdym razie 6 razy to chyba za dużo.. Nie wiem, rób jak uważasz, ale ja bym nie ryzykowała. ;]
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=1714772
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostSro Paź 10, 2012 11:37 am

Mojej cioci sunia jest dawcą. Ciocia mówi, że "narkoza nie jest obojętna dla zdrowia, więc może lepiej będzie jak pobiorą mu krew na "żywca"" i "Tak jak Ty jak masz pobieraną krew do badania nie jesteś znieczulana, tak i zwierzęta są przytomne. To nie boli, tylko chwilę trwa.

Huba spokojnie leżała, bez znieczulenia około 10 minut." W sprawie zwierzaków ciocia jest moim guru, więc chyba będę robić, co mi mówi - spróbujemy bez narkozy, jeśli się zgodzą.
Powrót do góry Go down
wilczyca1000
Przyjaciel Zagrody
wilczyca1000


Nick w grze : wilczyca1000
Liczba postów : 1019
Dołączył : 04/03/2012

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostSro Paź 10, 2012 1:17 pm

To zależy. Narkoza szkodzi zwierzętom z defektami typu np. rozszczep nosa czy podniebienia. Nie należy jej również stosować u zwierząt starszych, bo grozi to niewybudzeniem się naszego towarzysza. Jeśli zaś twój pupil jest zdrowy i pełny sił - proszę bardzo Wink
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=801024
Philipek
ZAGRODZIANIN
Philipek


Nick w grze : Philipek
Liczba postów : 3748
Dołączył : 06/08/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostSro Paź 10, 2012 1:20 pm

Narkozy mogą być niebezpieczne. Zwierzę może się po nich nie wybudzić.
Był nie jeden już taki (niestety) przypadek...
Jeśli Twój podopieczny jest zdrowy, w odpowiednim wieku i uważasz, że nadaje się na narkozę - jak najbardziej może oddać krew. Smile
Powrót do góry Go down
http://doggi.forumpolish.com/
ZetkaEmka
ZAGRODZIANIN
ZetkaEmka


Nick w grze : ZetkaEmka
Liczba postów : 2034
Dołączył : 06/08/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostCzw Lis 15, 2012 1:26 pm

Nawet jeśli jest zdrowy, to to jednak nie jest obojętne dla zdrowia...
Powrót do góry Go down
Linea2010
ZAGRODZIANIN
Linea2010


Nick w grze : Linea2010
Liczba postów : 745
Dołączył : 31/10/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostPią Lis 16, 2012 1:40 am

Jeśli jest wystarczająco duży (powyżej 36 kilo, czy jakoś tak, nie?), zdrowy i właściciel sądzi, że sobie poradzi... no i jeśli nie wyssą za dużo krwi, jestem za. A o narkozę powinnaś się dowiedzieć u weterynarza.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=358567
Uśmieszek
ZAGRODZIANIN
Uśmieszek


Nick w grze : Uśmieszek06
Liczba postów : 1132
Dołączył : 09/12/2011

Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipostPią Lis 16, 2012 6:50 am

ZetkaEmka napisał:
Nawet jeśli jest zdrowy, to to jednak nie jest obojętne dla zdrowia...

Zależy też od weterynarza, ja już znalazłam gabinet do którego zawsze mogę pojechać i wiem że pomogą a nie zaszkodzą. Niestety w innym gabinecie,kiedy jeszcze "ten wspaniały" nie istniał moja kotka otrzymała zbyt dużą dawkę środka i wybudziła się po ponad trzech dniach.
Ogółem fajna akcja,jednak faktycznie narkoza to pewne ryzyko. Muszę posprawdzać jak z nią u mnie,chociaż wątpię czy pojawia się ona w małych miastach.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=295856
Sponsored content





Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? Empty
PisanieTemat: Re: Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?   Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie? I_icon_minipost

Powrót do góry Go down
 
Zwierzęta a oddawanie krwi - co myślicie?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zwierzęta Świata
» Jak zwierzęta widzą świat.
» Jedzenie bez smaku – tak czują zwierzęta
» Dlaczego zwierzęta nie mówią ludzkim głosem?
» Jakie macie zwierzęta i jak mają naimię?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ARCHIWUM :: Archiwum-
Skocz do: